Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с батерията или софтуера?
#1
Sad 

Здравейте първо колеги и рядко срещани колежки. Значи телефончето го взех преди 1г. и 4м. и досега винаги съм бил изключително доволен от батерията, направо както и викат "изверг"... но уви тук от едно известно време започна да се гаври малко, всички знаем отвратителната нотификация за изчерпана батерия, отключвам виждам 14% "Батерия е изтощена" и след 1-2 секунди пак се чува същата нотификация и просто изписва "Изключване"(опитвал съм да го включа след това, рядко успявам а при успех-1%). Преди ден-два например реших малко да си обновя музиката, тръгнах да качвам на около 33%, около 200 песни за 20-тина минути и като го изкарах от кабела прочетох "Батерията се разрежда по бързо от колкото се зарежда", пак тъжната нотификация и "Изключване".
Въпросът ми е някой друг да се е срещал с този проблем, времето ли тръгна да му минава(знам че ги правят за поне 2г. ползване), и някой да подхвърли някакъв солюлшън ако има нещо наум, аз мислех да му върна стоковите настройки, защото е бъкан със всевъзможни глупости(STAMINA ми е показвало че някой приложения не му позволяват да работи и си мисля дали пак може да няма нещо такова).Гледал съм да не го зареждам често, поне на 1 цял ден.Помагайте моля, че нямам възможност да го заменям още..има и гаранция още 8 месеца, но не вярвам да помогнат и само ще седя 1 месец без телефон. Закупуван от виваком версия 4.4.4 .. 0.157.

Xperia™ XZ Premium
Honor 8
Xperia™ Z1 Stock (4.4 Years!)
Xperia™ Neo CM 10.1
Цитирай
Аксесоари
#2

Пробвай с ресет и пиши за резултата.

 
Цитирай
#3

А ако не стане с ресет винаги можеш да си подмениш батерията ... не е толкова сложно

Sony Xperia Z1 C6903 (Locked BL) > Lollipop 5.1.1
Цитирай
#4

Реших да не отварям нова тема, да флудя форума, проблемът който имах преди с батерията, сега като четох какво съм писал, е бил нищожен в сравнение със сегашният.
Сложих Андроид 5.0, за кратък период от време всичко беше прекрасно.... Уви показвам няколко снимки, какво се случва, най-често като се ровичкам в нета някъде, или снимам, като снимам и се изключи ми идва да го счупя в земята, но се въздържам. Няколко пъто като се изключи, като го вкарам в зарядното си има батерия, както преди 10тина мин ми се случи, вкарвам го и има 40% ако го изкарам батерията ще ме издържи(демек не са някакви измислени %). Нямам идея какво му се случва...

Снимките са от 4 различни пъти


Прикачени файлове Миниатюри
                       
   

Xperia™ XZ Premium
Honor 8
Xperia™ Z1 Stock (4.4 Years!)
Xperia™ Neo CM 10.1
Цитирай
#5

Само да кажа, че и аз имах проблем с батерията за окло 2 дни (вече бях с 5.0 Lolipop) първо реших че батерията е заминала, но когато смених зарядните се оправи, старото зарядно зареждаше, но батерията падаше главоломно и се изключваше.
Пробвайте може да по-просто и безболезнено, отколкото смяна на батерията

SAMSUNG GALAXY NOTE 8
Цитирай
#6

Много е вероятно батерията да си е заминала. Пробвай с ресет да видиш какво става. Недей ползвай СТАМИНА или какъвто и да е друг power saver.
Аз изкарвам съвсем спокойно 2 дена с постоянен нет, всеки ден нещо снимам, чат, tapatalk много, постоянно включен блутут и почти постоянно включен wifi и разбира се разговори.

Z1
Цитирай
#7

А да изключвам ли стамина?
Цитирай
#8

@script kid, Кое те навежда на мисълта да изключваш стамина режима,  ако и до сега си го използвал?
За много потребители, в частност и за мен, след настройката за изключения и списъка за приложенията,  които да остават активни при изключен екран, тази опция остава доста полезна.
Не мисля, че вреди на работата на устройството, дори напротив, в което съм се убедил и с постоянно активираната опция при мен.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#9

По принцип не бих пуснал такава тема защото съм наясно от какво пада бетерията на телефоните, но сега си нямам и на идея защо става.. Ползвам Greenify спирам ненужните приложения за да пестя РАМ нямам някакви тапети с анимация а дори и съм си стопирал някой анимаций.. Та гледам и четирите ядра са включени при положение, че е в балансиран режим а тогава работят само две, няма и приложение което да яде паметта.. Снощи беше на 95% днес го включвам и е на 30% след няколко часа станаха 20 а сега са 3.. Изключих двете ядра и все още натовареността на процесора беше 70-80-90%. Никога не ми се е случавало това, дали батерията просто днес се е скапала.? Или трябва да си метна нов ром, сега съм със CM12. (Honami).
Цитирай
#10

Аз съм сложил този ром _ROM@MX_V8.5.0 батерията се държи добре а телефона е вече на 3 год
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)