Темата е заключена
Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google представи Nexus 6P и Nexus 5X
#1

Нов слух твърди, че от Google може да изберат китайски производител за следващия Nexus. Досега смартфоните от Nexus линията бяха произвеждани от големи международни компании (HTC, Samsung,LG и Motorola). Не се уточнява кой ще бъди този китайски производител, но сред възможните са Xiaomi, Huawei, ZTE и Lenovo, които са собственици на Motorola. Всичко това изглежда странно, имайки предвид, че услугите на Google са блокирани в Китай.

Мислите ли, че е възможно следващият Nexus смартфон да бъде произведен от китайски производител?

Източник

D_coffee
Аксесоари
#2

Мислех си ,че няма да има следващ nexus. Запазвайки концепцията nexus 5 / 5", nexus 6/ 6", nexus 7 /7" .... Следващия трябва да е nexus 11 / 11" ... Телефон, таблет , фаблет ???

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
#3

Nexus Infinity най-вероятно.
Иначе по темата, това е игра на думи. Телефона пак ще си е от Моторола, а те са китайска компания, както знаем.
#4

Моторола трябва да е. До сега винаги една марка прави два поредни Нексуса.

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
#5

Дали ще е Motorola или Lenovo, така или иначе едните са собственост на другите... Rolleyes

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

#6

Малко вероятно,но аз след последния нексус,който излезе се отказах тотално да ъпдейтна моята стара вече нексус четворка Smile Тези габарити не ми харесват..
#7

(2015-03-04, 00:02:28)musabesni написа:  Малко вероятно,но аз след последния нексус,който излезе се отказах тотално да ъпдейтна моята стара вече нексус четворка Smile Тези габарити не ми харесват..

А и цените им вече не са фактор да си го купиш... Wink

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

#8

Говори се, че може да има два Нексуса тази година - единия като наследник на 6-та (от LG) и другия, който да замести 5-та (може би от Huawei). Дано да е така, ще има избор. В противен случай ще се чудя какво да правя като й дойде времето на моята 4-ка.

Pixel XL / Android 9 Pie
#9

Почти сигурно ще е Huawei. Big Grin

http://www.gsmarena.com/huawei_confirmed...-11418.php

 

POCO F5 12/256 GB





#10

Е.... един нексус който със сигурност няма да си взема. Особено ако пак го направят 9832748237492 че съвсем замина положението.

Аз не мога да разбера, защо гугъл продължават да игнорират сони? Дизайн от сони и софтуер директно от гугъл би бил перфектния вариант. Или htc.... с два boomsound спийкъра, метално тяло и т.н. и софтуер от гугъл отново се получава перфектен телефон.

Trust nobody who smiles before 10am...

#11

(2015-03-04, 20:46:29)smiley написа:  Е.... един нексус който със сигурност няма да си взема. Особено ако пак го направят 9832748237492 иначе съвсем замина положението.

Аз не мога да разбера, защо гугъл продължават да игнорират сони? Дизайн от сони и софтуер директно от гугъл би бил перфектния вариант. Или htc.... с два boomsound спийкъра, метално тяло и т.н. и софтуер от гугъл отново се получава перфектен телефон.

Напълно съм съгласен с това, което каза.
#12

Е какво значи „игнорират”? Може просто да не могат да договорят условията.
#13

(2015-03-04, 20:46:29)smiley написа:  Е.... един нексус който със сигурност няма да си взема. Особено ако пак го направят 9832748237492 че съвсем замина положението.

Аз не мога да разбера, защо гугъл продължават да игнорират сони? Дизайн от сони и софтуер директно от гугъл би бил перфектния вариант. Или htc.... с два boomsound спийкъра, метално тяло и т.н. и софтуер от гугъл отново се получава перфектен телефон.
Метално тяло, мечтата на всеки потребител... Вече си представих следващият нексус направен от htc, със сигурност бих го купил, дори цената да е леко завишена Smile
#14

Вече официално Huawei ще прави следващия нексус. Перфектен избор.

Choosing...
#15

Дано тази година намалят размера на 5.5" или по-малко, защото Nexus 6 с тези 6" е прекалено огромен.

D_coffee
#16

Мен лично ме отказа размера,ако ще и с най-новите технологии да е натъпкан,такава подметка не желая.Ще видим какво ще предложат тая година,ако изобщо ги дочакам.
#17

(2015-03-05, 10:31:13)asbozh написа:  
(2015-03-05, 09:57:19)plamen_k написа:  
(2015-03-04, 20:46:29)smiley написа:  Е.... един нексус който със сигурност няма да си взема. Особено ако пак го направят 9832748237492 че съвсем замина положението.

Аз не мога да разбера, защо гугъл продължават да игнорират сони? Дизайн от сони и софтуер директно от гугъл би бил перфектния вариант. Или htc.... с два boomsound спийкъра, метално тяло и т.н. и софтуер от гугъл отново се получава перфектен телефон.
Метално тяло, мечтата на всеки потребител... Вече си представих следващият нексус направен от htc, със сигурност бих го купил, дори цената да е леко завишена Smile

Вече съществува подобен телефон - HTC One M8 Google Play Edition

Глупости. GPe телефонтие нямат нищо общо с Nexus серията. Ъпдейтите идват от htc не от Google, отделно че GPe телефоните далеч не са толкова бързи колкото тези от Nexus серията и т.н. 

Trust nobody who smiles before 10am...

#18

(2015-03-05, 10:29:28)Sloona написа:  Вече официално Huawei ще прави следващия нексус. Перфектен избор.

Къде го видя официално, линк?

Pixel XL / Android 9 Pie
#19

(2015-03-05, 13:56:00)bobyn написа:  
(2015-03-05, 10:29:28)Sloona написа:  Вече официално Huawei ще прави следващия нексус. Перфектен избор.

Къде го видя официално, линк?

http://www.phonearena.com/news/Huawei-to...im_id66822

http://www.gsmarena.com/huawei_confirmed...-11418.php

Ex Htc Hero ->Ex Samsung Galaxy S ->Ex Motorola XT910-> Ex Samsung Ativ S -> Ex ZTE 5s -> Ex K910 Vibe Z -> Ex Samsung Note 4 -> Samsung Galaxy S7 ->Ex Samsung Note 9.. Samsung Note 10 +to be continued... waiting for Samsung Galaxy S22 Ultra
#20

(2015-03-05, 13:08:29)smiley написа:  
(2015-03-05, 10:31:13)asbozh написа:  
(2015-03-05, 09:57:19)plamen_k написа:  
(2015-03-04, 20:46:29)smiley написа:  Е.... един нексус който със сигурност няма да си взема. Особено ако пак го направят 9832748237492 че съвсем замина положението.

Аз не мога да разбера, защо гугъл продължават да игнорират сони? Дизайн от сони и софтуер директно от гугъл би бил перфектния вариант. Или htc.... с два boomsound спийкъра, метално тяло и т.н. и софтуер от гугъл отново се получава перфектен телефон.
Метално тяло, мечтата на всеки потребител... Вече си представих следващият нексус направен от htc, със сигурност бих го купил, дори цената да е леко завишена Smile

Вече съществува подобен телефон - HTC One M8 Google Play Edition

Глупости. GPe телефонтие нямат нищо общо с Nexus серията. Ъпдейтите идват от htc не от Google, отделно че GPe телефоните далеч не са толкова бързи колкото тези от Nexus серията и т.н. 

Наблегни на думата подобен. Глупост е да кажеш, че нямат нищо общо. Да, не са брандирани като Нексус телефон, но получават ъпдейтите за Ванила андроид от Гугъл, HTC нямат нищо общо с ъпдейтите им. Понякога има закъснение при разпространението, но то идва от операторите, а не от производителя на телефони - > http://www.droid-life.com/2014/12/03/goo...n-updates/

Както и да е , мисля че вече няма да има Google Play Edition телефони, а и старите варианти трудно могат да се намерят в Google play.
#21

На мен ми е интересно как ще му е името на новия Некс. Едва ли и той ще е Нексус 7...

Mi 11 Lite 5G
#22

(2015-03-05, 14:03:01)luchko15 написа:  
(2015-03-05, 13:56:00)bobyn написа:  
(2015-03-05, 10:29:28)Sloona написа:  Вече официално Huawei ще прави следващия нексус. Перфектен избор.

Къде го видя официално, линк?

http://www.phonearena.com/news/Huawei-to...im_id66822

http://www.gsmarena.com/huawei_confirmed...-11418.php

Дори в заглавието на статията има думата "слухове" Facepalm1

Pixel XL / Android 9 Pie
#23

Аз ти казвам, че ще са те. Ти ако щеш вярвай. Smile

Choosing...
#24

(2015-03-05, 14:05:47)asbozh написа:  
(2015-03-05, 13:08:29)smiley написа:  
(2015-03-05, 10:31:13)asbozh написа:  
(2015-03-05, 09:57:19)plamen_k написа:  
(2015-03-04, 20:46:29)smiley написа:  Е.... един нексус който със сигурност няма да си взема. Особено ако пак го направят 9832748237492 че съвсем замина положението.

Аз не мога да разбера, защо гугъл продължават да игнорират сони? Дизайн от сони и софтуер директно от гугъл би бил перфектния вариант. Или htc.... с два boomsound спийкъра, метално тяло и т.н. и софтуер от гугъл отново се получава перфектен телефон.
Метално тяло, мечтата на всеки потребител... Вече си представих следващият нексус направен от htc, със сигурност бих го купил, дори цената да е леко завишена Smile

Вече съществува подобен телефон - HTC One M8 Google Play Edition

Глупости. GPe телефонтие нямат нищо общо с Nexus серията. Ъпдейтите идват от htc не от Google, отделно че GPe телефоните далеч не са толкова бързи колкото тези от Nexus серията и т.н. 

Наблегни на думата подобен. Глупост е да кажеш, че нямат нищо общо. Да, не са брандирани като Нексус телефон, но получават ъпдейтите за Ванила андроид от Гугъл, HTC нямат нищо общо с ъпдейтите им. Понякога има закъснение при разпространението, но то идва от операторите, а не от производителя на телефони - > http://www.droid-life.com/2014/12/03/goo...n-updates/

Както и да е , мисля че вече няма да има Google Play Edition телефони, а и старите варианти трудно могат да се намерят в Google play.

Не. Ъпдейтите на GPe телефоните не идва от гугъл. htc в случая прави целия ром и всичко неоходимо по него, после го праща на гугъл и ако те го одобрят от гугъл го пускат като ОТА до телефоните си. Това което ми показа ти по никакъв начин не засяга ситуацията. 
Та да.... освен липсата на скина на производителя в/у ос-то друга прилика с Nexus-ите няма. Е и че ъпдейтите идват по-бързо, кеото също е плюс.

Trust nobody who smiles before 10am...

#25

Най-вероятно името на на китайския нексус ще е Nexus Mate.
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)