Темата е заключена
Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google представи Nexus 6P и Nexus 5X
#76

@e34v8, гледате малко едностранно на размерите. Защо сравнявате само линейните размери, а не обема? Z3 е с почти 2 милиметра по-тънък от G3 и с още 2 милиметра по-тесен. Батерията на Z3 е по-голяма и заедно с останалите параметри по обема прави разположението на карантията в телефона различно от това при G3. Също така, Z3 е с прави страни, което създава илюзия за много-по-широки рамки отколкото са.  Освен всичко друго, разликата в съотношението лице/дисплей между двата телефона е само 4,4%, което е нищожно малко на фона на общите габарити на двете устройства (Z3 ~70.9% vs. G3 ~75.3%).

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Аксесоари
#77

Дано Гугъл да се спрат на LG за новия Nexus, защото има и голяма вероятност да изберат Huawei или някакви други китайци.

D_coffee
#78

@xn3k в ръцете си не държиш само карантията на телефона или само батерията или само дисплея. Държиш всичко заедно. Формата на телефона е такава каквато я виждаш и тя е избор на Сони, както и тази на LG. Вижда се ясно, че Z серията изобщо не са с тънки рамки и може би си има причина за това. Но фактите са си факти. Ако Z3 беше 5.5" какви щяха да са размерите му?
Освен това Z3 е неотваряем. Може би и това има значение.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
#79

@tda, нали точно това казах, че аз разглеждам телефона като обемен предмет, а общия обем на Z3 е по-малък от този на G3.Wink

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
#80

О да тук спор няма, но единия е 5.5" другия е 5.2" . Когато Сони направят 5.5" инча, ще е още по-голям и обемен от LG със същия размер.
Пс. На LG една от силните им страни са screen-to-body ratio.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
#81
Wink 

(2015-05-06, 21:49:46)tonkata07 написа:  Голям и скъп,но не и грозен.....Не знам последното от къде ти хрумна ? 

Пак си помисли  Big Grin

[Изображение: gsmarena_015.jpg]
[Изображение: gsmarena_012.jpg]
Тоя телефон е като голямо и дебело МотоГ, и изглежда точно толкова чийп. Но това си е субективно, аз примерно до сега не съм харесал нито едно ХТЦ, Мото или ЛГ (всъщност Г2 ми харесваше, преди да го взема в ръце). 
#82

@tda, не ме разбра. Пропорциите на дисплея на G3 са различни от тези на Z3, а не само диагонала и от там идва разликата между 5,2 и 5,5. Екрана на LG е по-широк от този на Z3. Поиграх си малко със снимки на двата телефона, за да покажа визуално за какво говоря.

Това са двата телефона един до друг.
[Изображение: 6227d5022828bff8.jpg]


Пренесох пропорционално размерите от Z3 на G3 и се получи това:
[Изображение: f80bb6213d3c482a.png]

След това разпънах картинката по диагонал, за да запълня липсващата ширина и виж какво остана като разлика (най-отдолу в червено). Това е всъщност реалната разликата в площта на двата дисплея.
[Изображение: 0c327f468f979a5b.png]

Надявам се да ме разбра какво съм направил!? Lol

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
#83

@xn3k - нали се сещаш, че не може да го разпъват само на височина? Резолюция и съотношение височина/широчина също трябва да бъде спазено. Иначе всички щяхме да сме с лайтсейбъри...
Разпъването на дисплея на сони върху лг-то не му разбрах смисъла. Какво доказваш?

Choosing...
#84

Евала за труда! Да кажем, че разбрах. Доста се отклонихме от темата. Мисля, че ти не ме разбра какво исках да кажа. Случва се. Smile
Дано Нексуса е компактен и на прилична сума. Има ли слухове за месец на представяне? Октомври/ноември?
@Sloona няма смисъл. Ширината на дисплея също е част от големината му. Както е да е. Нека си придържаме към темата.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
#85

@Sloona, написал съм, че съм разпънал картинката на дисплея по диагонал със спазено съотношение на страните, а не само по височина. Доказвам, че ако корпуса на Z3 бъде разширен само с 2 милиметра (колкото е на G3), то дисплея му би станал 5.4 при същата дебелина на рамките. На картинките ясно се вижда, че пропорцията на двата дисплея не е една и съща и това заедно с по-широкия корпус на G3 създава зрителна измама. Както казах и по-горе, разликата в съотношението лице/дисплей между двете устройства е само 4,4%, което е пренебрежимо малко.
Както каза колегата tda, доста се отдалечихме от темата. Мисля, че разбрахте какво имам предвид. Wink

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
#86

Неудобно големи са им рамките. Спор няма, че последните поколения са доста тънки, но толкова дълъг телефон за 5.2 " екран...  G2 с 5.2" е 138.5 x 70.9 x 8.9 mm , къде са 146 x 72 x 7.3 mm . G2 с 75.9% screen-to-body ratio, Z3 с 70.9% screen-to-body ratio. Какво въобше има да сравняваме. Просто няма идеални телефони и това им е нодостатъкът на Sony. xn3k, както и да го птедставяш (знам , че си Sony ултрас Smile ) факт е, че са доста големчки рамки, за екраните които предлагат. По една или друга причина, но е така. И за някои хора е важно, за някои не. За това имаме избор от не малко модели.

[Изображение: attachment.php?aid=3390]

П.С. 5% в съотношението не са малко.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
#87

Аз мисля, че и водоустойчивостта пречи на направата на по-тънка рамка. Но всеки има избор. Телефони да искаш на пазара. Това исках да кажа на колегата x3nk днес. Един иска заоблени форми, друг с прави ъгли. На един UI му е тежко, на друг същото му е приятно. На някой му харесва чистия Андро, но имам познати, които го мислят за "пълно дърво" . Всеки с вкуса, казало кучето и си облизало.....


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
#88

Малко се отклонихте от темата.  Smile

D_coffee
#89

@tda,това,че телефонът е водоустойчив или не,въобще не пречи......Телефонът,който дадох за пример е със същите сертификати като Z3,но рамките са сведени до минимум......Не е в това проблема......Това G3 също е водоустойчиво,но и при него рамките не са от най-големите:

[Изображение: 8098037A.png]

Да не би да изглежда по-зле от нашата си G3-ка ? Smile
#90

Абе Тонката, като ще показваш без рамки телефон, поне покажи най-доброто Big Grin

[Изображение: sharp-aquos-crystal-5-692x461.jpg]

http://newlaunches.com/archives/sharp-aq...tphone.php
BTW Въобще без безел и рамки също не е ОК, виж и новата Нубия. Аз примерно много харесвам Xiaomi Mi3 колкото и много плът да има по него.
#91

Моля да се върнете на следващия Nexus и да не се отклонявате от темата!


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
#92

След като опитах чист Андроид нямам намерение да се връщам на друг. Просто работи както трябва да работи телефон с такива х-ки. 
Дано изкочат с добър и с нормална цена модел и все повече хора да разберат кой е истинския Андроид. Даже бившата(фб, снимки, чат и такива нормални ползвания) е с Нексус 5 а преди това беше с Нексус 4 и не иска друго. 

Наскоро имаше една картинка в 9гаг, в която бяха сложени нексус и самсунг и се сравняваха интерфейсите. Над Нексуса пишеше, че това е истинския Андроид и бях шокиран като видях, че 90% от хората коментирали картинката не го знаеха. 

И стига с тези баналности, че тези модели са само за девелопери. Тази серия е един супер добър и завършен продукт подходящ за всеки който иска красив и бърз телефон. Виждал съм и други момичета с 5ци. 
#93

Следващият Nexus може да е произведен от Huawei (уа-уей)
Предполагаеми спецификации са 5.7-инчов OLED дисплей с резолюция 1440x2560 и чипсет Qualcomm Snapdragon 810.

Източник
#94

Ако ще го прави китайски производител(в което няма лошо дори напротив) се надявам да му оправят и цената.
#95

Като ще го прави китайски производител защо пък да не dual sim.
#96

[Изображение: 8102879K.jpg][Изображение: 8102880d.png]

Информацията не е нова,но защо се връщам на нея ?

Ако съберем парченцата от пъзела,които се появяват под формата на информация през последните месеци и се опитаме да ги подредим,ще видим,че това твърдение започва да става все по-актуално и изобщо не е лишено от логика......Да подредим всичко в хронологичен ред:

1.Първите подобни информации за това,че Google ще пуснат две устройства на пазара се появиха в края на февруари(phoneArena) и началото на март(IBTimes-горната снимка).

[Изображение: 8102908Q.jpg]

2.През април Google пусна промо видео с необявено устройство за да рекламира ProjectFi,което е по-вероятно да е Huawei отколкото LG.

[Изображение: 8096526Q.jpg]

Според Pan Jiutang-популярен китайски анализатор,устройството на Huawei ще е снабдено с 5.7" Quad-Hd екран,ъпгрейднат Snapdragon 810 процесор и 4 GB Ram.Дали пък това не е точно този модел за,който говори Pan Jiutang ? 

3.От LG също обявиха,че работят по ново устройство,което ще бъде пуснато на пазара по-късно през годината:

"While the G4 is LG's top smartphone today, the company has already hinted at another even more impressive device for later this year. Ramchan Woo, the vice president in charge of the G4 project, hinted that the future device may look dramatically different."

"We'll have a chance to talk about it later on," he said(Juno Cho, the CEO of LG's mobile communications business)

Възможно ли тази година Google да ни изненада с два телефона-един освежен Nexus 5 и един high-end Nexus 6s ?
Ами много е вероятно най-малкото заради това,което се случи с Nexus 6.......Някъде прочетох,че Google търсят компаниии,която да имат свой собствен чип и всячески се опитват да не използват Snapdragon 810  в този му вариант заради прегряването......От друга страна преди време шефът на Huawei направи доста негативни коментари относно използването на 2к дисплеи в телефоните и както виждаме компанията продължава да залага на FullFd дисплеи дори във флагманите си....Дали обаче въпросният шеф на Huawei няма да "клекне" пред Google и да си промени мнението за 2к дисплеите,тепърва ще разберем......Според други информации,Google не са впечатлени от процесорите на Huawei откъм производителност и настояват за....Snapdragon 805 !?!?!?!
Ако се стигне до два модела,много е вероятно Huawei  да работи точно по ъпгрейда на Nexus 5,който ще включва 5.2" FullHd дисплей,Snapdragon 805,3 GB Ram и 2800 Mah батерия,което реално не звучи никак зле за евтина версия Nexus !
Това обаче е диаметрално противоположна информация на това,което твърди Pan Jiutang !
 
Колкото до другия "играч" - LG......За какво ново устройство говорят и Ramchan Woo и Juno Cho ?
G4 току що беше анонсиран,а според тях  самите те ще бъдат доволни,ако успеят да продадат 12 млн телефона,което ще бъде 20% увеличение спрямо продажбите G3......Освен това по думите им с G4 те се надяват да запълнят празнината,която оставиха Samsung,HTC и Apple по отношение на сменяемите батерии и слотовете за карти памет.
Това би трябвало да означава,че новото устройство ще бъде за друга компания и то няма да се отрази на продажбите на G4.....Въпросът е с какъв процесор ще бъде снабдено това устройство ?
LG се отказаха от 810,а реално Qualcomm нямат алтернатива към днешна дата и едва ли ще имат,ако не се стигне до сделката със Samsung за производството на 820.
Тук някой хора се сетиха,че всъщност LG разработваха свой собствен 64-битов чип....Последните информации са,че проекта NUCLIN всъщност изобщо не е изоставен и LG продължават разработката.....Той би трябвало да се появи в края на 2015,което пък ще съвпадне с появата на следващия high-end Nexus !
Дали във всички тези слухове има някаква истина тепърва ще става ясно.....Другото по-интересно твърдение е,че въпросният ъпгрейднат Nexus 5 вече е готов и ще се появи всъщност много скоро-още след конференцията на Google,като по-вероятна дата за неговата поява са месеците юни-юли ! Smile

Не забравяйте,че това са само слухове,които събрах от различни източници и се опитах да синтезирам в един пост за да не бъде всичко толкова разхвърляно......Нямам претенции да съм анализатор и не смятам,че съм наясно с тази материя,но пък и не ми е това целта.....Имате право да не се съгласявате с написаното от мен  и да изказвате мнения,които са коренно различни от моето......Не забравяйте обаче,че свъщност не спорите с мен..... Smile
#97

Браво, колега, за труда по обобщаване на всички слухове!

Наистина ще е добре да има два варианта с различен размер на екрана.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
#98

(2015-05-09, 10:57:14)tonkata07 написа:  
Колкото до другия "играч" - LG......За какво ново устройство говорят и Ramchan Woo и Juno Cho ?

Пропускаш един друг слух! Wink
http://bgr.com/2015/03/27/lg-g4-note-release-date/

[Изображение: lg-g4-4.jpg?w=624]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
#99

Може и за това да става въпрос....Ще разберем много скоро....Smile
Photo 

Умален Huawei Mate 7,но не изглежда зле.... Smile 

[Изображение: 8110868C.png]
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)