Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Модул [Xperia Xposed] /KK 4.4.+/ v.3.4.2 от 13.03.2015
#1
Information 

                                    [Изображение: 03ca810c35aabb47.jpg]
 

      Тук ще прeдложа на вниманието ви,
 Serajr Xperia Xposed (KK) Module, познат още като - Xperia Xposed
 
Какво точно означава този модул:
Той работи на Xperia устройсва със стоков фърмуер, като са необходими руут права върху операционната система. 
Опити да проработи на други фърмуери, ще доведе до провал.
Този модул има изключително много опции за персонализиране по наша преценка и желание.
Основните функции биха били по-добре показани / описани/, със снимките прикачени след описанието с възможните опции на модула и упътването за инсталиране.
Този модул е съвместим и с версия на Андроид 4.3, но при условие , че на устройството са инсталирани коректно ПОРТНАТИ Z3 КitКat файлове на System UI и Home.apk

Съвместимост с Устройства Xperia:
Всяко устройство Xperia със стоков фърмуер  4.4.2 и 4.4.4 или  къстъм на база стоков фърмуер.
CM 4.4.2 i 4.4.4 със порт на Xperia framework (Xperia Z3 Home.apk and 4.4.2+ SystemUI.apk)

Какво включват възможностите на модула?
Системни:
- Възможности за персонализация.
- "Super User Mod" / Не може да бъде изключен, защото ще предотврати действието на модула/
- Бутон Back - задържането му, ще спира процесите, работещи на заден план.

Интерфейс
- Възможности за персонализация.
- Пълна възможност за конфигуриране на жестове по Статус бар / в лява част, център, дясна част/ 
- Контрол чрез плъзгане от Статус Бар и с появяването на разширен панел, възможност за регулиране на | яркост | музикални| звуци | сила на звънене | на аларма | сила на звука при разговор, както също и при разговор чрез блуутут устройство.
- Възможност за избиране на действия върху панел с часовник и дата.
- Замъглен фон на Статус бара след плъзването му надолу / при вертикален и хоризотален екран/
- Замъглен фон на панела с последни използвани приложения.
- Cross fade - избледняващ, замъглен ефект върху оригиналния фон на панела за уведомления / Notification panel
- Пълна възможност за настройки на Замъгляване. 
- Цвят на панела с информация за получени съобщения, мейли, и т.н. 
- Възможност за промяна на цвета на бутоните в панела с Бързите настройки, според избраната цветова тема на телефона.
- Позиция на бутона за изчистване на последно отворени приложения.
- Промяна на цвета на софтуерните бутони, също според цвета на избраната тема за устройството.
- Промяна големината на навигационните бутони във вертикален и хоризонтален вариант на изобразяването им.
- Допълнения във версия 3.4
- Възможност за избиране на часовник в центъра на Статусбар.


Интерфейс на Бързи Настройки / Quick Settings 
- 31 бутона за бързи настройки в падащия панел.
- Нов бутон за камерата / Натисни веднъж за образ от камерата на мястото на бутона, следващо натискане прави снимка, задържане върху образа, спира камерата. 
- Нов бутон за информация със стойностите на батярията.
- Нов бутон за фенерче.
- Нов бутон за заключване на телефона
- Нов бутон за снимка на потребителя с възможност за снимка с висока резолюция. / Снимката се редактира преди това/
- Нов бутон за видове мобилни мрежи.
- Нов бутон за изключване на телефона.
- Нов бутон за рестартиране на устройството с възможност за избиране между 4 варианта.
- Нов бутон за отваряне на панела с последно отворени приложения.
- Нов бутон за време на гасене на екрана
- Нов бутон за опция постоянно включен дисплей при зареждане.
- Бутон за видове Юсб връзка с компютър
- Бутон / опция Отстраняване на грешки.
- Бутон Юсб свързване на споделяне на Интернет мрежа.
- ScrollView - Скролване върху разширения Статус бар и бързи настройки по хоризонтал и вертикал.
- Задържане върху бутоните за бързи настройки, служи като препратка директно към основните съответни настройки на телефона.
- Нови възможности за икони до висока резолюция.
- Модулът ще провери за липсващи права, необходими за Новите бързи бутони.


Меню за изключване / рестартиране на телефона: Power Menu
- Възможни персонализации
- Опция цял екран. / Автоматично скриване на желания от нас Навигационен или Статус бар/
- 4 варианта на показване на цял екран. / Статус бар вкл. / изкл. ,  Навигационен бар вкл./ изкл./
- Дръпване/ плъзване върху мястото на Навигационния или Статус бар, служи за опция показването им.
- Задържане в краищата на дисплея, за опция спиране на автоматичното скриване  на Навиг. и  Статус бар.
- Жест Дръпване / плъзване по краищата на мястото им, ги прави видими за 3 секунди.
- Избиране на вариант на изглед за рестартиране на устройството. / класически вид, вариант стъпка по стъпка с възможност за избор на опция за рестарт/.
- Нов вариант за рестарт на Хоум скрийн и рестарт на целия Интерфейс. / Без необходимост повече от права за това, като ще бъдат спрени само тези апликации за да се премине към опресняването им/.
- Избиране на тема за менютата от допълнителните опции, появили се след инсталиране на Модула. / Тема с визия на избраната текуща за изстройството, Тъмна, Светла/.
- 4 варианта на рестартиране. / Рестартиране | Софтуерен рестарт| Рестартиране в Рекавъри меню. при наличие на инсталирано такова | Рестартиране на буутлоудъра.
- Допълнителни настройки



Xperia Home:

- Възможни песрсонализации.
- Изключителна възможност в панела с приложения, за скриване на тези приложения, които не искаме да бъдат видими.
- Скриване на Графични обекти / Widgets/.
- Скриване на Dock бара с иконите.
- Плаващ бутон за панела с приложенията. /Видим или скрит/
- Плаващ бутон панела с приложенията. / 6 варианта на местоположение/
- Уведомителни балони върху иконите. 
- Добавяне на допълнителни редове и колони на работната площ. / on Home Screen/
- Нововъведения във версия 3.4
- Поддръжка на пакет с допълнителни икони. /Икони, инсталирани като пакет от Плей Стор, работи както с платени пакети, така и с безплатни приложения за икони - Icon Pack/
- Възможност за собствено направени икони. 
- Още много допълнителни опции:
 



Media:

- Пропускане на песен след задържане на бутон за усилване или намаляване на зувка. /Когато дисплея е изгасен/
- Пускане / Пауза на песен след натискане на бутона за камерата. / Отново при изгасен дисплей, като функцията на този бутон при включен дисплей, си остава по първоначалното предназначение/.
- Допълнение към версия 3.4
- Нова отделна опция за регулиране само на звука за известия /Notification /, независимо от силата на другите звуци.


Lockscreen:
- Промяна на заключения екран от отключване с метод и визия от Xperia към отключване с плъзване като на Чист Андроид.


Xperia Xposed: 
- Напълно превключване към опция цял екран.
- допълнения към Xperia Themes
- Без необходимост от рестартиране, за да преминете към опресняване на новоизбраните си опции. / Освен при опциите с червена стрелка върху иконата/.
- Икони в приложението в стила на темите за Xperia устройства.
- Менюта със специални настройки.

- Опции за Копие на настройките, направени от вас в приложението.
- Опции на Възстановяване на настройките в приложението.
- Персонализиране на интерфейса.
- Рестартиране на Работен плот / Home, от меню в приложението.
- Рестартиране на Системния Интерфейс / System UI, също от менюто в приложението.
- Преведено приложение на няколко езика.


И още много възможности, които ще се появяват с актуализацията на модула.

След актуализация на приложението е необходимо да изтриете данните на апликацията от Настройки \ Приложения \ Всички- намирате Xperia Xposed.

Вие ще трябва да зададете / настроите всички ваши предпочитания отново !!!

Правите всичко на ваша отговорност.

Инсталиране:
Изсиква се да имате:
- Xperia stock KK 4.4.2 firmware (JB 4.3 still supported)
- Xperia Z3 Compact Home / DEODEX/- порт на лънчера. Също ако сте с определен къстъм ром, той вече може да е с интегриран Xperia Z3 Launcher.  (Може да бъде свален от тук Xperia Z3 Launcher)

- Работещ руут на устройството.
Xposed Framework by Rovo89
Стъпки:
1. Свалете и инсталирайте Xperia Z3 Compact Home stock launcher ако не сте с него, от линка даден по - горе и рестартирайте устройството. (При проблем след рестартирането, бяхте предупредени преди да започне информацията по инсталирането на модула, че правите всичко на ваша отговорност ). 

2. Свалете и инсталирайте модул Xperia Xposed by Serajr

3. Свалете и инсталирайте модул Blurred System UI

4. Отворете Xposed Installer приложението и активирайте "Xperia Xposed" and "Blurred System UI" от меню \ Модули

5. Рестартирайте устройството. (МНОГО ВАЖНО)


6. Трябва след това, всичко да е наред. 



Допълнения във версия 3.4.2
Xperia Home icon packs
Оправен проблем с показване на грешни икони.
Възможмост за промяна на иконите на менюто с приложения,  както и на иконите за папки. 

Xperia Home
Възможност за добавяне на допълнителни редове и колони / до 14/ на работния плот,  а също и на полетата с приложенията.


Оригинална тема, благодарение на автора и създателя на модула SerajrXperia Xposed (KK) 

 Снимки от моето устройство, а също и от оригиналната тема:

 [Изображение: f65b9178fac50e34.png] [Изображение: 37d25e5ccace0dd7.png]    [Изображение: 04e9047428aea015.png]         [Изображение: 8bc59574d33309a9.png]     [Изображение: 0898078833e2089b.jpg]  [Изображение: 6f72f65444814712.jpg] [Изображение: e3aa5e4a2c1d0fc1.png]     [Изображение: 7959184h.png] [Изображение: attachment.php?attachmentid=2991636&stc=1&d=1414684789]                      [Изображение: attachment.php?attachmentid=2991635&stc=1&d=1414684789]
 
                                   
 

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
Аксесоари
#2

Чудесна тема колега! Много добре обяснено!

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#3

Браво за труда колега! Аз от около 2 месеца ползвам този модул и съм доволен Smile
Цитирай
#4

Да попитам нещичко: как да направя скрийншот на менюто с бързите настройки и центъра за съобщения?
Нали се сещате какво става когато при спуснат център за известия или бързи настройки натисна power бутона,защото в power menu имам опция за снимка на екрана...ами всичко се затваря и мога да снимам само екрана. Телефона е от подписа.

Инак въпросното приложение го имам вградено в РОМ-а и наистина е много полезно!

Motorola One Vision/9.0/

Цитирай
#5

С едновременно натискане на Пауър бутона и бутона за намаляване на звука, докато се чуе щракване.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#6

Ееее...благодаря много!Знам я тази комбинация,но да ме пита човек 'що не съм я пробвал преди да питам тук? Smile

Motorola One Vision/9.0/

Цитирай
#7

Здравейте. Имам няколко проблема с Xperia Xposed модула. Единия проблем е, че като дам на безкрайно завъртане на отделните панели на работния плот ми дава, че Xperia Home спря. Втория проблем, не мога да намеря опцията където показва колко качва/сваля и коя връзка колко е дръпнала/качила. Благодаря

Sony Xperia M2 (D2303) Android Lolipop Stock ROM Rooted; Sony Xperia XA Black; Sony Xperia XZ3 Black; Samsung Galaxy A51 5G Black; Samsung Galaxy A52s 5G Awesome Black;
Samsung Galaxy Watch 3 Silver 45mm LTE
Цитирай
#8

Сега, за първия проблем, то той не е от естество модул, а е проблем на самото апк Home.
Модулът е с персонализиране на оригинално или портнато Home.apk от Xperia Z3 Compact, който файл създава подобен или същия приблем и при стоково устройство с липса на руут.

По втория въпрос, приложението, което позволява мониторинг на Даунлоуд и ъплоуд скорост, виждайки се на някои от снимките, което обаче не дава информация за конкретно потребление на данни от дадено приложение, не е свързано с модула, а е странично с наименованието Internet Speee meter.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#9

Здравейте.
Тъй като от скоро съм собственик на Xperia Z2 и днес най накрая реших да го рутна този телефон реших да му сложа моднатия РОМ  eXistenZ Ultimate който е базиран на стоковия РОМ 4.4.4. В него даже го има вграден точно този Xposed модул Xperia. Като цяло всичко по него уж работи но имам проблем с Quick Settings иконите т.е. нещо не се виждат да се добавят допълнителни такива. Като дам edit и при активирани такива допълнителни през Xposed модула не се виждат да се добавят допълнително. Не знам аз ли някъде бъркам нещо или от някъде другаде се добавят новите икони различно от стандартния начин. Така че ако някой ме светне къде бъркам нещо ще се радвам много.
Цитирай
#10

Имате ли инсталирано Xposed Framework. Това, което е описано тук е модул, който трябва да бъде активиран в Xposed Framework, за да работи.
Уеерете се, че е инсталиран и е активиран Framework от неговото меню, което е необходимо, за да работи модула след маркирането му като модул там.
Щом е активирана тази опция за допълнителните бутони в Xperia Xposed приложението, преди това се активира Super user mod в раздел System, трябва да е активирана опцията там.
След като е активирана опцията, следва задържане на бутон редактиране, което служи и за ресет на подредбата на бутоните до момента, като така трябва да се покажат и допълнителните бутони.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#11

(2015-04-06, 20:19:24)Monipeev написа:  След като е активирана опцията, следва задържане на бутон редактиране,  което служи и за ресет на подредбата на бутоните до момента, като така трябва да се покажат и допълнителните бутони.

Точно така стана като задържах едит бутона и тогава чак се появиха новите бутони това го налучках съвсем случайно но стана номера.

Обаче открих един бъг в този модул. След деактивацията му ако го деинсталирате и искате да използвате оригиналните настройки то например иконата за Flashlight изчезва безвъзвратно. Всички други оригинални икони си остават незасегнати. Така че правете си бекъп на системата преди да изоплзвате модула.
Не знам дали бъга може да се продуцира на чист стоков ром без разни модификации по него но винаги е хубаво да се прави бекъп в случай на някоя несполука.
Цитирай
#12

Не съм стигал до деинсталиране на модула, за това и не знам за този бъг, ако го наречем така.
Не съм сигурен дали е от модула това, което се е получило, но разбира се, че е необходимо винаги да имаме бекъп на системата или важните за нас неща от телефона.
Иначе си мисля, че с едно връщане само на стоково SystemUI.apk, нещата с липсващата икона за добавяне в бързи настройки, би свършило работа. Smile

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#13

Имам питанка, която не е точно за този модул, защото съм с LP, но все пак някой може и да знае. Смених си шрифта, но часовника в статус бара и при заключен екран си остана със стария шрифт. Какво, къде и как трябва да променя?
Цитирай
#14

Вече има версия на модула за LP B-)

[Изображение: 139a09b30919b142423565f59c4a1131.jpg]
Цитирай
#15

Да Mazy, благодаря ти за информацията.
Веднага бих актуализирал темата, но съм в уточняване на сигурен и точен  метод за инсталиране на фрамуорк и в последствие активирането на обновения модул.
Варианта за флаш и избягване на буутлуп на устройството е малко несигурен. 
Ще актуализирам веднага след инсталирането му при мен и успешното стартиране на системата. Smile

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#16

Само, ако може една вметка. Мони, ако ще правиш за новия Xposed по-добре в отделна тема Smile
Цитирай
#17

Monipeev написа:
След като е активирана опцията, следва задържане на бутон редактиране, което служи и за ресет на подредбата на бутоните до момента, като така трябва да се покажат и допълнителните бутони.

Браво! Точно се чудех какво не съм направил правилно! Много благодаря!

Xperia SP C 5303 / Official AICP 10 Android 5.1.1 / Tangerine Kernel 6.3 / Pure Performances X
За въпроси и отговори: лично или скайп
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)