Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Повредена сд карта
#1

 
   Днес реших да сложа сд картата от телефона в таблета и от тогава бъгна и където и да я сложа пише, че е повредена и иска форматиране. Има ли начин за оправяне на това и също ако я форматирам мога ли да си върна файловете? И все пак, моля не ми казвайте card recovery нямам излишни пари, че да я купя Big Grin
 

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Като свържеш картата към компютъра пак ли иска да я форматираш? Там би трябвало да можеш да отвориш и разгледаш директориите без да форматираш преди това. Ако все пак не става, пробвай с „излекувана” версия на Card Recovery. Ето ти линк за такава. Цък!

Lenovo P70 + MIUI 9
Цитирай
#3

Ами пробвах го това и когато се опитвам да копирам крака пише, че ми трябва разрешение от администратор Huh
Цитирай
#4

А пробва ли дали компютъра ти разпознава картата? Ако не си - пробвай. Ако стане, копирай си всичко от картата и после я форматирай. Следващия път като вадиш картата памет го прави като изключиш устройството или я освободиш от менюто.
Цитирай
#5

Навсякъде пробвах да я слагам и все едно и също пише.. и между другото точно така я вадя от настройките
Цитирай
#6

Другото, което се сещам е да я форматираш и после с някаква програма за възстановяване да си възстановиш, каквото може.
Цитирай
#7

Или да се свърже с кардрийдър към компа и да пусне чек диск

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#8

Малко по-нагоре имаше подобно предложение, но потребителя твърди, че е пробвал всичко.
Цитирай
#9

Прочетох цялата тема и не видях такова предложение. А авторът може да е опитал всичко, което се е сетил, което далеч не е задължително да наистина всичко.
Check disk може да оправи нещата, но ни автор, ни дявол...

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#10

Извинявай, не видях Check Disk предложението. Явно се е оправил потребителя щом не отговаря.
Цитирай
#11

Недей форматира, сега ще ти кажа как оправих моя проблем, същото направих и аз.
С много ровене и тестване на програми проблема си оправих с  EaseUS Data Recovery Wizard Professional 7.5
Свързваш картата с компа, стартираш програма, и следваш стъпките. Сканирваш,  програмата ще я намери. Процеса е дълъг. Запомни че, трябва да имаш толкова свободно място на PC-то или Лаптоп, колкото е била заета в картата, за да може да възтанови всичко.
Да знаеш че 100% възтановява. Аз така възтанових харда си, и картата коя се бъгна по същата причина.
Успех

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#12

А пробвал ли си с друг четец за карти? Когато моя четец се прецака, се появяваше точно същия проблем. С друг четец, всичко си дойде на мястото, без да се налага да форматирам.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#13

(2015-03-03, 15:42:33)ИванМатин написа:  Недей форматира, сега ще ти кажа как оправих моя проблем, същото направих и аз.
С много ровене и тестване на програми проблема си оправих с  EaseUS Data Recovery Wizard Professional 7.5
Свързваш картата с компа, стартираш програма, и следваш стъпките. Сканирваш,  програмата ще я намери. Процеса е дълъг. Запомни че, трябва да имаш толкова свободно място на PC-то или Лаптоп, колкото е била заета в картата, за да може да възтанови всичко.
Да знаеш че 100% възтановява. Аз така възтанових харда си, и картата коя се бъгна по същата причина.
Успех
Оо памет на компютъра си имам предостатъчно,така че мисля да го пробвам това нещо много се надявам да помогне.

А относно четеца не мисля,че той е проблема защото с други карти си върви без проблеми,а и той има няколко слота за различни карти та пробвах в него с card reader и просто пробвах да си сложа само картата вътре и все същото,но все пак ще пробвам онази програмка и ще пиша какво е станало.

едит: изтеглих програмата,отворих я и се включи антивирусната,разреших я и не се инсталира? VaHuh
Цитирай
#14

едит: изтеглих програмата,отворих я и се включи антивирусната,разреших я и не се инсталира? VaHuh

Първо спри антивирусната и тогава се опитай да я инсталираш, краковете за платените програми ги намира като вируси.

Samsung A21S ,  Samsung A6 
Цитирай
#15

(2015-03-04, 15:58:16)nikiww написа:  едит: изтеглих програмата,отворих я и се включи антивирусната,разреших я и не се инсталира? VaHuh

Първо спри антивирусната и тогава се опитай да я инсталираш, краковете за платените програми ги намира като вируси.

Същата работа.. аз ли правя нещо грешно?
Цитирай
#16

Windows Defender изключи също.

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#17

Програмата е за възстановяване на изтрити данни, не разбрах какво общо има. И толкова ли е трудно да цъкнеш десен бутон, пропъртис и чек диск, та се бориш, като С с Т?

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#18

(2015-03-05, 12:09:07)jorrddan написа:  Програмата е за възстановяване на изтрити данни, не разбрах какво общо има. И толкова ли е трудно да цъкнеш десен бутон, пропъртис и чек диск, та се бориш, като С с Т?

Е не става
Цитирай
#19

(2015-03-05, 12:09:07)jorrddan написа:  Програмата е за възстановяване на изтрити данни, не разбрах какво общо има. И толкова ли е трудно да цъкнеш десен бутон, пропъртис и чек диск, та се бориш, като С с Т?

Няма да стане, просто като се вкара картата в компа и казва че трябва да се форматира. И така където и да се мушне. Аз така направих, смених картата от Samsung S4 на G3-ката като дойде. И карата замина...
И пробвах какво ли не, и само тази програма възтанови всичко ако НЕ форматираш!

Също възтанових информация от заминал Hard Drive. Просто трябва да се пробва и да се види че работи!

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#20

Подобен проблем и при мен. Galaxy Note 8.0 Android 4.2.2. Забелязвам че от време на време някои файлове от СД картата ги прави 0 кБ. Не ги трие , само ги занулява. Това са филми , карти за навигациите, снимки.. които си избере. Прави го спонтанно и хаотично. Нямам друга карта да видя дали така ще прави. Някой има ли идея от какво може да е?
Цитирай
#21

(2015-03-23, 13:02:23)mdimsteph написа:  Подобен проблем и при мен. Galaxy Note 8.0 Android 4.2.2. Забелязвам че от време на време някои файлове от СД картата ги прави 0 кБ. Не ги трие , само ги занулява. Това са филми , карти за навигациите, снимки.. които си избере. Прави го спонтанно и хаотично. Нямам друга карта да видя дали така ще прави. Някой има ли идея от какво може да е?
Каква марка е картата и колко е като размер? От къде е купена?


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#22

Картата е A-data 32GB изглежда ми читава , на 6 мес. е и още е в гаранция. Купена е от компютърен магазин в Хасково. ще я проверя на компа за грешки, после ще форматирам, освен това в settings на таблета има една настройка "protect sd card",, ако я чекна всяко приложение би трябвало вече да пита преди да я ползва. Имам CCleaner, който го пускам от време на време, но не вярвам той да прави белята. Въпроса ми беше ако друг е имал подобен проблем дали го е решил?. Ако открия нещо ще пиша.
Цитирай
#23

И аз съм с адата 32 гб. Моя съвет е: форматирай я през card reader на компютъра и ако пак направи проблем, връщай я в гаранция. И тези клиинъри ги махни. Никаква работа не вършат. По-добре без тях.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#24

Приятели, не знам дали е за тук, но имам проблем с една sd карта. 64 gb, class 10, samsung. Купих я. Тръгна, всичко окей. Обаче като я вкарах малко да прехвърлям файлове чрез usb адаптера и крашна. Спасих някой файл, че всичките ми аппове бяха на sd-то. След това тръгнах да форматирам и уин-а не иска. Свалих и софтуери за форматиране и той не иска. Забих в diskpart-а, clean-вах, clear-вах права - не става и не става. Вече не иска и да clean-ва disk-а, защото имало I/O проблем.

Чистя за вируси в момента, но до момента нищо не съм открил и като цяло си поддържам лаптопчето.
Да спомена, че usb адаптера няма Lock-че, а през card reader-а, пробвах да форматирам и не стана отново. Друго ме е страх, че нещо не я чете като хората windows-а.
Някакви идеи как да я спася и все пак да я форматирам. Като цяло пише, че е write protected(SDFormatter), а уж изчистих правата от diskpart-а.
Мисля, че я нашарих яко. Някакви идеи?

 
Цитирай
#25

Първото нещо, което се прави след закупуване на карта памет или флашка е да се тества с програмата H2testw. Всичко останало - след това. Не казваш от къде си купил картата, има много фалшиви карти и тази явно е такава.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)