Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Не иска да ми зареди ОС
#1

Здравейте,телефонът ми е Xperia Neo и не иска да ми зареди ОС,когато натисна бутона за включване екрана светва,излиза натписа Xperia,и до там.Изгасва
,после сам се включва и така докато ми писне и му махна батерията.Какъв е според вас проблема и как да го отстраня?
Благодаря предварително!
Цитирай
Аксесоари
#2

Направи му repair през PC Companion или флашни официален РОМ с Flashtool.
Цитирай
#3

Не може да се свърже през PC Companion,ще пробвам с flashtool.
Блгодаря!
Цитирай
#4

За repair не е нужно да се свързва с програмата.
Цитирай
#5

  Здравейте!
Телефона ми Xperia Neo МТ15 спря да работи. Зацикли в буутлуп. Само показва логото на Сони. Буутлоудъра не е отключен (bootloader unlock allowed - yes) и затова си позволих да прехвърля снимки чрез PC companion. След няколко часа излезе съобщение че програмата "Data monitor" е спряла да работи, но телефона си работеше и след това. След като го рестартирах вече показва само логото на Сони и не може да зареди. Търсих и четох информация, но не знам точно какво да направя. Навсякъде има различни варианти. Моля за помощ! На сайтовете на Сони не можах да намеря официален фърмуер за моя телефон, понеже е по-стар.
Предварително благодаря!
Цитирай
#6

@vass_9, Направи стъпките, които е предложил колегата над твоето мнение с програмата PC Companion, като изключиш и заредиш преди това телефона.
Подсещам отново, че не е неоходимо да чакаш програмата да разпознае устройството, а направо премини към Repair.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#7

За съжаление не се получи с PC Companion. Излезе надпис че няма обновления за моя модел
телефон Sony Xperia Neo. Искам да пробвам с flashtool, но понеже телефонът не е с отключен
буутлоудър (bootloader unlock allowed - yes) не знам точно кой flashtool да ползвам. Дали официалният lashtool на Сони или Androxyde Xperia Flashtool ? Версията на фърмуера е 2.3.3. Дали ще може да се флашне с - MT15i_4.0.1.A.0.283_Global.ftf (Android 2.3.4.) или да търся Android 2.3.3.?
Предварително благодаря!
Цитирай
#8

@vass_9, За работа с Pc Companion, изключваш телефона напълно и кликваш върху линк бутон Repair.
Прикачам линк с видео, които стъпки ако изпълниш според указанието, не би трябвало да има проблем.
https://youtu.be/6lIv3WmW_Q4?t=36

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#9

Здравейте! Не можа да се възстанови с PC Companion. Излиза съобщение че няма обновления за моя модел телефон (Sony Xperia neo MT15).
Не мога да намеря и фърмуер ( MT15 4.0.A.2.368 ) за да пробвам да го възстановя с Флаштул. Всички линкове са стари. Мога ли да го заменя с друга версия?
Цитирай
#10

@vass_9, Разгледай внимателно клипа,  към който по-горе съм прикачил линк.
През стъпка с бутон Repair ли премина, защото ако си използвал тази опция,  трябва да се случат нещата.
Нормално е да те информира за липса на нова актуализация за модела, но в момента ситуацията е друга и трябва да се насочиш към стъпка поправка, а не актуализация. Не чакай да разпознава телефона, изключи го напълно и действай с програмата.
На въпроса за това дали можеш да го замениш с друга версия,  можеш,  но задължително софтуера трябва да е за същият модел телефон.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#11

За 2.3.3 и аз не мога да открия работещ линк за Global. Намирам за HK.

А защо искаш да сложиш точно 2.3.3?
Ето линк за последния 2.3.4: https://docs.google.com/uc?id=0B_d8uWGbk...t=download
Цитирай
#12

Благодаря Ви много за информацията и линка!
Цитирай
#13

Честита Нова Година! Благодаря на всички за информацията! Успях да преинсталирам фърмуера от линка който Ghostface ми изпрати! Чрез flashtool - 0.9.10.1. Още веднъж благодаря! Желая на всички щастлива и успешна Нова година!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)