Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи въпроси: сравнение на мобилните оператори, общи условия по договор.

(2024-03-04, 13:48:47)b0bb0 написа:  Ако ми звънне непознат чужбински номер има 100% вероятност да не отговоря. И, предполагам, не само аз. Как се справяш с този проблем?

Ако сколасам - най-вероятно ще вдигна. Често ми звънят "непознати" номера.
Но ... ако имам пропуснато обаждане,  от чужбински номер - просто няма как да върна обаждането. Нявам минути "навън"!
Затова си спрях британските номера.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
Аксесоари

(2024-03-04, 14:45:30)ilkosap написа:  Има предплатени на Виваком е 12лв да за 21 дни , но включва 15000мб ,800 НАЦИОНАЛНИ минути (Не само в мрежата на оператора) и 50 смс, които също са към всички и отделно при изчерпване на мегабайтите интернета става бавен ,а не са спира или да взима от сумата!
При А1 предплатена услуга Хит 15лв за 25 дни валидност 1000 минути национални и 20000мб

Изпратено от моят SM-A546B с помощта на Tapatalk

Пеевскиком съм ги отписал и не желая да им бъда клиент а сме имали и бизнес отношения, както имам 1 номер който е за друго но той е отдавна и нарочно е 088.

Нямам проблем с UK номерата, имам чужбински в плана а и да ти напомня, че може да се направи call divert и да набереш български номер, който да пренасочи към друг номер , т.е. измами всякакви. Има и такива които вдигат но дават сигнал като за свободно, и всъщност са вид "импулсни" но това клиента разбира като си види сметката. Ако трябва да го мислим по този начин - начини за мамене много.
Цитирай

Някой мигрирал ли е към А1 скоро,  че на мен ми предлагат за 24лв(22 онлайн плащане) неограничени минути и мегабайти и се чудя дали да не премина на предплатена с  пакет за 10лв 300 национални минути и 8ГБ интернет с валидност 30 дни.

S21 FE
RN5 AI
Цитирай

По-евтино от това което са ти предложили няма. Аз минах миналата година на този план, преди индексацията беше 20 лв при онлайн плащане.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
[-] 1 потребител изказва благодарност на android_97 за това мнение:
  • Emobul
Цитирай

(2024-03-08, 19:23:16)android_97 написа:  По-евтино от това което са ти предложили няма. Аз минах миналата година на този план, преди индексацията беше 20 лв при онлайн плащане.

Да казаха ми ,че да преди месец е било 20лв, но пък сега нямало да ме хване индексацията. За предплатените планове ме увериха ,че условията били за нови номера , та в крайна сметка подписах договор. Направи ми лошо впечатление, че мрежата постоянно превключва от 5g на 4g( през 5-10 сек.) при вивата не беше така. За волтето трябваше да сигнализирам да го активират.

S21 FE
RN5 AI
Цитирай

Това с превключването от 5г на 4г при мен се случва при по-слаб обхват. Но генерално не съм имал проблеми с мрежата на а1, преди това бях на виваком и с тяхната мрежа също не съм имал проблеми.
За волтето ако беше изчакал малко, щеше да се активира само. При мен се активира на следващия ден, след активация на картата.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай

(2024-03-09, 18:29:58)android_97 написа:  Това с превключването от 5г на 4г при мен се случва при по-слаб обхват. Но генерално не съм имал проблеми с мрежата на а1, преди това бях на виваком и с тяхната мрежа също не съм имал проблеми.

Много зависи - КЪДЕ си ползвал тези услуги?
В големите градове може да няма разлика, но м провинцията ... А1 и Йеттел никакви ги няма. На места!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай

В североизточна България - опита ми с Виваком и А1 е почти еднакъв.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай

(2024-03-10, 00:14:22)android_97 написа:  В североизточна България - опита ми с Виваком и А1 е почти еднакъв.

Това "североизточна България" - една точка ли е?

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай

Регион.
Цитирай

(2024-03-10, 08:53:53)jhoro написа:  Това "североизточна България" - една точка ли е?
(2024-03-10, 14:43:14)hgeorgiev написа:  Регион.

Щом е регион - в целия регион ли са еднакви параметрите на мобилните сигнали?

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай

Подчертах - от моя опит. Споделям моя опит. Ако имаш желание може да обиколиш и ти по-обстойно и да споделиш твоят опит. Smile

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай

Някой тук наистина няма усещане.
[-] 1 потребител изказва благодарност на hgeorgiev за това мнение:
  • android_97
Цитирай

(2024-03-10, 18:31:48)android_97 написа:  Подчертах - от моя опит. Споделям моя опит. Ако имаш желание може да обиколиш и ти по-обстойно и да споделиш твоят опит. Smile

Когато се обръщаш към някого - или цитирай поста, на който отговаряш, или поне тагни човека!

Моят опит е, че на повечето места Виваком държат покритие, докато А1 и Йеттел се губят.
А има и такива места, където и трите оператора нямат покритие. Особено о Балкана и по селата.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • fu4ko
Цитирай

(2024-03-10, 21:11:38)jhoro написа:  Моят опит е, че на повечето места Виваком държат покритие, докато А1 и Йеттел се губят.
......... 

А моят опит е, че на повечето места които посещавам извън града А1 са с най-добро покритие, Виваком-бива, Yettel-са много зле.

1916 
[-] 2 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • jhoro, sapiora
Цитирай

(2024-03-10, 21:11:38)jhoro написа:  Когато се обръщаш към някого - или цитирай поста, на който отговаряш, или поне тагни човека!

Моят опит е, че на повечето места Виваком държат покритие, докато А1 и Йеттел се губят.
А има и такива места, където и трите оператора нямат покритие. Особено о Балкана и по селата.

Така е.На село а1 в приземната стая губи 4g.Виваком си държи 5g,ама те се изхитрили и го пуснали на 900 и 1800 мегахерца.

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
[-] 1 потребител изказва благодарност на fu4ko за това мнение:
  • jhoro
Цитирай

(2024-03-10, 22:19:36)milss написа:  А моят опит е, че на повечето места които посещавам извън града А1 са с най-добро покритие, Виваком-бива, Yettel-са много зле.

Извод - посещаваме различни места!

Но ... я се качи на гара Кръстец и тогава пак ще говорим!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 3 потребители изказват благодарност на jhoro за това мнение:
  • greenandroid, milss, sapiora
Цитирай

АТИ проведе браншови преговори и постигна споразумение с КЗП да се въведе повече баланс и реципрочност в договорите си с потребителите. Операторите-членове на АТИ в процеса на преговори постигнаха съгласие за сключване на браншово споразумение, съгласно което ще изменят общите си условия за предоставяне на услуги по следния начин:

- Въвеждане на право за потребителите да прекратят договора си при увеличаване на цени в резултат на индексация, без предизвестие и без да дължат определената в него неустойка за услуги. Потребителите могат да упражнят правото си за предсрочно прекратяване в срок от един месец от обявената от съответния оператор начална дата на индексация;
- Определяне на прагове, в рамките на до +/–2%, при които не се извършва индексация, както при инфлация, така и при дефлация;
- Намаляване на цените на абонаменти/услуги при отчетена от Националния статистически институт дефлация, за предходната календарна година, когато същата надвишава горните прагове;
- Определени абонаментни планове и/или цени на услуги могат да бъдат изключени от обхвата на индексацията, както при инфлация, така и при дефлация, като операторите следва да ги обявят на интернет страниците си.
- Операторите ще отразят договорените промени в общите си условия в срок до 3 месеца. Новите клаузи ще се прилагат, считано от 1 януари 2025 г.

Източник

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • sapiora, totto
Цитирай

Познат пенсионер е на А1 на 32лв такса. Изтече му договора.
Ще трябва да го пренася на Йеттел или Вива.
Има ли някакъв план, който не е обявен в сайтовете им ?
1000 мин без интернет са му достатъчни.
Цитирай

(2024-04-10, 19:19:57)emzo написа:  Има ли някакъв план, който не е обявен в сайтовете им ?
1000 мин без интернет са му достатъчни.

Има, ама е таен и не го казват на никого!

Щом няма мобилен интернет - направо предплатен план. 500 минути за 30 дни - 8 лева!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • fu4ko
Цитирай

(2024-04-10, 19:42:28)jhoro написа:  Има, ама е таен и не го казват на никого!
Не знам защо се правиш на интересен,при положение,че има планове,които не са обявени в сайтовете,особено за прехвърляне.

Pixel 7 Pro Hazel 
[-] 1 потребител изказва благодарност на nanobanano за това мнение:
  • android_97
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)