Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи въпроси: сравнение на мобилните оператори, общи условия по договор.

(2019-01-14, 13:32:58)Compare написа:  ...Намерихме такова подписано листче от Мтел от миналата година ,е какво сега трябва да звъня на всички да ги питам дали имам задължения към тях ли!

Хм. По-добре питай, че после да няма тема "М-тел ми..."
Не го смятай за нахвърляне, но доста доста безотговорно сте постъпили, още повече, че за такива случки четем често. С бързи кредити, с мобилни оператори трябва да се внимава много-много, да се четат дребните букви и да се пазят "лисчетата". Най-безболезнено ще излезете, ако може да платите тези 70 лв и да прекратите договора (и да си пазите заявлението).
Цитирай
Аксесоари

Някой може ли да ми каже какви са настройките за мобилен интернет на Теленор, защото в прекрасния им сайт има само опция да ми ги изпратят със СМС и не ги откривам по никакъв друг начин, но и СМС така и не получавам? Разбира се, ако са някаква военна или държавна тайна, не искам да вкарвам никого в беля.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

Опитай с тези:
Първо включете менюто "Връзка за данни" (Mobile Data)
След това отидете на меню "Настройки" (Settings) ---> Още (more) ---> Мобилни мрежи (Mobile networks) ---> Имена на точки за достъп (Access Point Names) --> Горе в дясно менюто с 3 вертикални точки (опции) изберете опцията "Ново име на точка за достъп" (APN)

Попълнете следните полета:
Отидете на Име (Name) , въведете telenor internet и натиснете OK
Отидете на Име на точка за достъп (APN), въведете telenorbg и натиснете OK
Отидете на Тип на името на точка за достъп (APN type), изберете default и натиснете OK
Отидете на Потребителско име (Username), въведете telenor и натиснете OК
Отидете на Мобилен код държава (MCC), въведете 284 и натиснете OK
Отидете на Код на мобилна мрежа (MNC), въведете 05 и натиснете OK
Отидете на Тип удостоверяване (Authentification type), изберете Без (none) и натиснете OK

Допълнителни настройки (само в случай че мобилният ви телефон не може да запази настройките по-горе):
IP address/proxy: 192.168.088.011; Port: 8004
Всички други опции ги оставете по подразбиране .
Натиснете бутон Опции и изберете Запис

 
Цитирай

Здравейте.
Искам да попитам, при смяна на титуляр на даден номер, новият титуляр продължава ли да ползва старият абонаментен план и цената му или се води нов клиент и трябва да подпише нов договор на други цени?
Става въпрос за А1.

Sony Vivaz - > Samsung Galaxy S - > Samsung Galaxy S2 - > Lenovo Vibe P1 - > Xiaomi Redmi Note 4x 3/32 MIUI 10 - > Alcatel 1S 2020 > POCO X3 NFC 6/64
Цитирай

(2019-01-16, 16:05:38)tndrrr написа:  Здравейте.
Искам да попитам, при смяна на титуляр на даден номер, новият титуляр продължава ли да ползва старият абонаментен план и цената му или се води нов клиент и трябва да подпише нов договор на други цени?
Става въпрос за А1.
Да, при смяна на титуляра А1 изискват преподписване, както за мобилни, така и за услуги за дома.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

А това дали може да се случи преди да е изтекъл договорът?

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай

(2019-01-16, 23:11:55)Lupita написа:  А това дали може да се случи преди да е изтекъл договорът?
Да, може. Реално те печелят от това и нямат причина да откажат.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-01-16, 20:56:08)Гeoрги написа:  Да, при смяна на титуляра А1 изискват преподписване, както за мобилни, така и за услуги за дома.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk

Ако правилно разбирам, не мога да продължава да ползвам сегашният план и цени, а ще трябва да преподпиша на нови, които те ми предложат?

Sony Vivaz - > Samsung Galaxy S - > Samsung Galaxy S2 - > Lenovo Vibe P1 - > Xiaomi Redmi Note 4x 3/32 MIUI 10 - > Alcatel 1S 2020 > POCO X3 NFC 6/64
Цитирай

(2019-01-17, 07:11:08)tndrrr написа:  Ако правилно разбирам, не мога да продължава да ползвам сегашният план и цени, а ще трябва да преподпиша на нови, които те ми предложат?
Да правилно .
Но за да прехвърлиш номера е нужно присъствието на титуляра или да имаш издадено пълномощно от него и заверена при нотариус.

Накарай тия от а1 да ти изкарат скритите оферти а не да ти предлагат като нов клиент оферти


Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
Цитирай

(2019-01-16, 23:43:23)Гeoрги написа:  Да, може. Реално те печелят от това и нямат причина да откажат.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk

Преди години в Теленор ми отказаха, другият вариант беше да платя всички такси, които остават до края на договора. Затова се замислих в А1 как стоят нещата.

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай

Някой предподписвал тези дни в Теленор.
Предлагат ми за 25лв 10Г и неограничени или за 22лв 1000 минути и 1Г.... в момента съм на 18лв с 5Г и искам нещо около тези пари?
Цитирай

Има за 21 лв. 10GB и неограничени минути, но в офисите много-много не го предлагат, наблягат на този за 25 лв. със същите параметри + HBO Go. Онлайн може да преподпишеш за 21 лв. без проблем.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Как мога да го направя онлайн? В сайта ми предлагат единствено за 25лв офертата (специално за мен)?

Всъщност май го намерих, Тотал+ за 20.99лв, 10G интернет + неограничени?

Даже има за 18лв 5G интернет + 2000 минути, което е ОК според мен
Цитирай

Не може да е само тя, трябва да ти излизат и други предложения. Ето при мен как е, но аз понеже съм в момента на 25 лв. ми излизат предложения от 25 нагоре само. При теб щом си на 18 лв. в момента трябва да ти излизат по-ниските такси.
[Изображение: 24992821.jpg]

edit: Сега виждам, че си се оправил  Smile

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Благодаря! В магазина ме мотат само и само да си направят таргета.
Цитирай

За съжаление е така... А според мен ще имат много повече договори ако дават на всеки това, което човек търси, а не да се опитват да си набутват зададените им таргети.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

(2019-01-17, 16:21:31)simeonivanov22 написа:  Някой предподписвал тези дни в Теленор.
Предлагат ми за 25лв 10Г и неограничени или за 22лв 1000 минути и 1Г.... в момента съм на 18лв с 5Г и искам нещо около тези пари?
Аз съм в същата ситуация, не ми излизат другите планове. Би ли споделил, къде ги откри. Благодаря.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
Цитирай

Като влезнеш да прегледаш плана, който ти излиза първоначално вече можеш от падащото меню да преглеждаш и други планове.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Като се логна в профила, ми излиза оферта за s9. Плановете за нея са от снимката. А в менюто абонаментни планове, ситуацията е същата. Къде ли не търсих споменатите и не ги намирам. [Изображение: 41e72dff6eb10f19c4d8388f9d9d43bc.jpg]

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
Цитирай

Дори ти излиза старият план - При мен е Нонстоп 29.99лв, но като го избера ми става на промоционална цена от 17.99лв

Разликата с Нонстоп 29.99 (17.99) и Тотал+ 17.99 е в минутите, неограничени или 2000 минути.
Мисля да избера Тотал+ 17.99 с 2000 минути, тъй като след 24 месеца няма да ми се вдигне цената и ще имам повече време за размисъл. Как мислите?

@bobo1973g на каква такса си в момента?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

(2019-01-17, 17:05:10)bobo1973g написа:  Като се логна в профила, ми излиза оферта за s9. Плановете за нея са от снимката. А в менюто абонаментни планове,  ситуацията е същата. Къде ли не търсих споменатите и не ги намирам.

А сега на какъв план си? Ако си на 25 в момента и търсиш по-нисък, няма да ти излезнат. Излизат само от същите пари, на които си в момента и нагоре.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

На 17.99лв. месец с 2000мин. и 4гб. Опитах да избера план, но таксата не се променя.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

(2019-01-17, 17:19:33)bobo1973g написа:  На 17.99лв. месец с 2000мин. и 4гб. Опитах да избера план, но таксата не се променя.

п.п. Виждам че при мен, няма планове Нон стоп, само Тотал.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk



Sent from my SM-A530F using Tapatalk
Цитирай

Преподписах на 20.99 с 10гб. сега искам да взема телефон на лизинг но нямам 1месец и не ми отваря офертите.Ако някой иска да удари едно рамо това са телефоните.[Изображение: 5fb86ba6b73ea4212b2210383816aa11.jpg][Изображение: 7b203ce9c91db283dde2fb17e4e80fb8.jpg][Изображение: efc9525b09a92e734892ff89a3740999.jpg][Изображение: c0273944800f7a4345e396e76d32372a.jpg]

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Извинявам се предварително ако съм в грешен раздел, но ме интересува как мога да изтрия акаунта си в disk.bg - приложението, предлагащо 100ГБ за потребители на А1. То хубаво ги предлага тези 100ГБ, но е някаква бъгава боза, с която не искам да имам нищо общо.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

Скоро някой да е преподписвал в Виваком или Теленор, изтича ми договора(виваком) и ме интересуват скритите им оферти, тези които са им по сайтовете са пълно безумие. Досега бях на 20лв. за неограничени и 6гб, гледам г/д за тези пари и малко отгоре.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)