Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи въпроси: сравнение на мобилните оператори, общи условия по договор.

(2020-07-08, 20:40:59)DoryanY написа:  Аз съм на А1 и на 4G+ телефонните разговори са отлични,искам да пуснат VoLTE за да видя как е.Преди на Теленор те го имаха но моя HTC 10 го нямаше.На Теленор разговорите са с по лошо качество,брат ми е при тях с айфон 10 с макс е.

Нещо се бъркаш. А1 нямат VoLTE, съответно няма как да говориш когато си на 4G.

1916 
Цитирай
Аксесоари

(2020-07-08, 21:26:12)milss написа:  Нещо се бъркаш. А1 нямат VoLTE, съответно няма как да говориш когато си на 4G.
Нали това съм писал,че искам да пуснат VoLTE.Писал съм че при покритие 4G+ телефонните разговори са отлични,по повод на горния пост на centur ,в който се казва че сама на 3G са с хубаво качество.
Цитирай

(2020-07-09, 04:48:48)DoryanY написа:  Нали това съм писал,че искам да пуснат VoLTE.Писал съм че при покритие 4G+ телефонните разговори са отлични,по повод на горния пост на centur ,в който се казва че сама на 3G са с хубаво качество.
Smile Ами аз нали това пиша, че А1 нямат гласови разговори през 4G (LTE). Можеш да говориш през тяхната мрежа само когато си на 3G или 2G. Ти имаш покритие на 4G, но когато някой те търси или ти набираш, телефона автоматично минава на 3G или 2G в зависимост от покритието.
Направи си опит. Както си на 4G набери някой и ще видиш, че автоматично ще минеш на 3G.
Когато пуснат VoLTE, ще можеш да провеждаш разговори през LTE/4G.
VoLTE-буквален превод глас през LTE/4G-Voice over LTE/4G.

1916 
Цитирай

(2020-07-09, 08:21:09)milss написа:  Smile Ами аз нали това пиша, че А1 нямат гласови разговори през 4G (LTE). Можеш да говориш през тяхната мрежа само когато си на 3G или 2G. Ти имаш покритие на 4G, но когато някой те търси или ти набираш, телефона автоматично минава на 3G или 2G в зависимост от покритието.
Направи си опит. Както си на 4G набери някой и ще видиш, че автоматично ще минеш на 3G.
Когато пуснат VoLTE, ще можеш да провеждаш разговори през LTE/4G.
VoLTE-буквален превод глас през LTE/4G-Voice over LTE/4G.
Абсолютно сте прави,сега направих експеримент,минава на 3G,ако не беше станало на въпрос нямаше да знам.Аз си мислех че щом има покритие на 4G+ и сигнала е отличен се запазва,но не съм бил прав.То и покритието на А1 им е по слабо от на Теленор и мобилнея им е по бавен,но не е зле.Казвам го защото имах две карти на Теленор, преминах на А1,при изтичането на договора ми на едната карта,а другата имаше още 9 месеца,и стана дума в офиса на А1 дали съм доволен от интернета,защото техния бил по бърз,казах им че на Теленори с 20 Mbs по бръз там където жевея ,тогава сравних ме в офиса на А1 с телефон HTC 10 към А1показа с 20 Mbs по бавна скорост от Lenovo A6000 на Теленор,и момчето от офиса взе да се оправдава че това била пикова скорост а не постоянна,а при тях чертата била по права.Викам че минах през подлеза на гарата и на Теленор имаше 4g през цялото време а на А1 3G -4G се появи малко след като излезнах от подлеза,това е в центъра на град Пловдив.
Цитирай

Това с покритието при всеки е различно. Ти живееш в град X, аз в Y. Има различен брой клетки, различен терен, високи згради, ..... При мен Теленор са най-зле.

1916 
Цитирай

(2020-07-08, 20:40:59)DoryanY написа:  Аз съм на А1 и на 4G+ телефонните разговори са отлични,искам да пуснат VoLTE за да видя как е.Преди на Теленор те го имаха но моя HTC 10 го нямаше.На Теленор разговорите са с по лошо качество,брат ми е при тях с айфон 10 с макс е.
Аз съм на Теленор и не намирам абсолютно никаква разлика в разговорите Volte/ без Volte .

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай

(2020-07-09, 14:09:37)росен2 написа:  Аз съм на Теленор и не намирам абсолютно никаква разлика в разговорите Volte/ без Volte .
A 4g имаш ли на телефона ?
Цитирай

Докато се провежда разговор, чийто приоритет е на най-високо ниво, според предназначението на устройството, едва ли на някой ще му се отрази пагубно преминаването към по-нисък клас мрежа.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2020-07-09, 20:45:25)anatol06 написа:  A 4g имаш ли на телефона ?

Той и да има 4G всичко зависи от отсрещния дали е и той на Telenor, дали има апарат поддържащ VoLTE и дали е активирано на съответната SIM карта/устройство.
Когато даден човек на Telenor има устройство поддържащо VoLTE и е в обхвата на 4G - разговора въпреки, че минава през 4G (VoLTE) при него ... отсрещния, ако е на 3G или 4G, но няма активирано VoLTE или е на друг оператор ... съответно качеството на разговора ще е скапано.
Най-лесно е да се разбере като набираш някого и чуеш на секундата сигнал свободно/заето, а не да минават 2 - 3 секунди.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Предплатени карти на А1 вече не могат да се презареждат с 6 лв.!

Здравейте колеги,
Оказва се, че Ментел тихомълком са премахнали ваучерите от 6 лв. Днес се опитах да презаредя предплатената си карта към тях с 6 лв. през ePay и три пъти ми даде “невалидна сума” докато разбера какво става. Щом въведох 10 лв.  всичко беше наред. Може би звучи наивно, но според мен би трябвало да предупредят клиентите си със СМС. Могат всяка седмица да ми звънят да премина на договор. Абе, като кажеш “Ментел” и това обяснява всичко! Lol

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай

А1 обяви, че започва да предлага нова мобилна услуга с предплащане под името ChitChat, която не изисква срочен договор. Предложението се активира изцяло онлайн и предвижда месечно зареждане от 29.99 лв. http://nixanbal.com/chitchat-e-nova-mobi...ovor-ot-a1 сайт А1 https://www.a1.bg/chit-chat?utm_source=p...-awareness
Цитирай

За мен е голяма тъпотия! Скъпо и с малко екстри, то примите са им по изгодни, освен ако това не е някаква нова прима услуга!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Целта е да можеш да се откажеш, когато искаш, а другата цел е да го има, но да е неизгодно, защото не могат да те обвържат за конкретен период.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Не виждам защо някой би предпочел тази услуга - необвързваща е, ама цената е напълно неадекватна.
Цитирай

(2020-07-17, 16:05:52)hazART написа:  Целта е да можеш да се откажеш, когато искаш, а другата цел е да го има, но да е неизгодно, защото не могат да те обвържат за конкретен период.

Предплатената им карта върши същата работа за по-малко пари.

30лв за 4000MB нет и неограничени минути на месец
е подобие на неизгодните им оферти от месечният каталог.
Ако беше до 20лв щеше горе долу да се ядва
Цитирай

Тъй  де, аз затова така реагирах! Както и да е, може на някой да му е изгодна, но не и на мен!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Скъпо е,аз гледам планът да е под 20 лева.
Цитирай

От години, преподписвам на децата/че се води на мое име още от примите им като ученици/ на един и същи план -под 20 лв. Но тях си ги устройва. При жената е същата работа, когато я обработват за преподписване, пуска на високоговорител за чувам условията, и в крайна сметка преподписваме на старите условия на мтел! Само аз на вивата съм с лев отгоре, обаче условията са чук! Е 24 лв са, но имам неограничени разговори с бг номера и 14 гб нет + други екстри. Мен пък ме устройват!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

За сега съм на 20,99лв за 15Gb НЕТ, към 7000mb нет в роуминг, неограничени разговори, но... скоро ще се оглеждам за други условия, че наближава краят на договора.

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай

На 25.07 изтече договорът на номера на дъщеря ми към Виваком
В Петък подадох заявление за пренос към предплатена на А1 и вчера я активирахме в офиса им
Поне се отървах от дежурните по 1-2лв, с които и товареха сметката редовно въпреки,
че е с часовник Myki и не би трябвало да е възможно да правят тия мушенгии
С потребление до 20-30 минути на месец и до 50MB данни
и 7лв на месец (най-малкият ваучер е станал 7лв) ще са и предостатъчно
Цитирай

Ваучера е най добре за деца и пенсионери.
Цитирай

Според зависи от потреблението, става и за други групи потребители
С моето потребление се оказа, че ненужно съм плащал на Виваком
по 26,50лв месечно с предният си договор за мобилна телефония,
а ако бях продължил договора си на същите условия щеше да  плащам по 31лв на месец
Сега зареждам по 10лв месечно, от които 5лв ми се уддържат за да ми предоставят
2000MB Нет, 200 национални минути и 100 минути към А1,
а останалите 5лв са на разположение за харчене в Google Play
(За 2 години се събират 120лв)
Току що погледнах и актива ми за ползване към момента от натрупване е
- 17165 MB мобилен интернет
- 1381 мин. национални разговори
- 137 мин. към А1

Общо взето в криза се режат ненужните разходи  Lol
Цитирай

някой ще разясни ли накратко какъв е принципа на предплатените карти/А1 примерно /? Четох и нищо не разбрах, по скоро какви са тези цени на мин., смс, нет и какъв е давността на всяко зареждане.... пише някъде 19 дни, другаде 25 дни.. На бизнес план към Виваком съм и скоро фирмата ще сдаде "багажа", та се чудя дали към тях или А1 предплатена! Благодаря предварително...

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
Цитирай

От платен абонамент към предплатен на един и същ оператор мисля че никой служител няма да ти направи. Имаш право, но ще намерят причина да не го направят, щото ще имат проблеми. Най-лесно е миграция към друг оператор. От всички само А1 имат 30 дни активност на бонуса. Виваком мисля, че бяха 25 дни, а Теленор май са 20 дни. Сумата, която е в самата картата мисля че важи 2-3 месеца, а самата карта като номер е активна 1 година от датата на зареждане. При А1 за 10лв получаваш 200 национални минути и 2000MB. Това е. Човек трябва да си прецени дали покрива нуждите му. Аз преди плащах по 26,50лв за месечен план към Виваком. Преподписване на същите условия ми идваше към 31лв. Погледнах си потреблението и се оказа че дори и 3х10лв да заредя на предплатена пак няма да мога да изразходя и най-високо си потребление, т.е. 600 национални минути и 6000MB. Оказа се че карам месеца с по 10лв, от които ми удържат 5лв за минутите и мегабайтите и ми остават 5лв налични в картата всеки месец. Най-хубавото при предплатените карти е че бонуса се натрупа и ако заредиш преди да е изтекъл месеца с нов ваучер ти се запазват неизразходени минути и мегабайти. По време на карантината А1 пуснаха двойни минути и мегабайти за същата сума, така за 10лв получавах 400 национални минути и 4000MB. На тези условия заредих 3 пъти...
Цитирай

(2020-07-31, 11:44:40)solo5 написа:  От платен абонамент към предплатен на един и същ оператор мисля че никой служител няма да ти направи. Имаш право, но ще намерят причина да не го направят, щото ще имат проблеми. Най-лесно е миграция към друг оператор. От всички само А1 имат 30 дни активност на бонуса. Виваком мисля, че бяха 25 дни, а Теленор май са 20 дни. Сумата, която е в самата картата мисля че важи 2-3 месеца, а самата карта като номер е активна 1 година от датата на зареждане. При А1 за 10лв получаваш 200 национални минути и 2000MB. Това е. Човек трябва да си прецени дали покрива нуждите му. Аз преди плащах по 26,50лв за месечен план към Виваком. Преподписване на същите условия ми идваше към 31лв. Погледнах си потреблението и се оказа че дори и 3х10лв да заредя на предплатена пак няма да мога да изразходя и най-високо си потребление, т.е. 600 национални минути и 6000MB. Оказа се че карам месеца с по 10лв, от които ми удържат 5лв за минутите и мегабайтите и ми остават 5лв налични в картата всеки месец. Най-хубавото при предплатените карти е че бонуса се натрупа и ако заредиш преди да е изтекъл месеца с нов ваучер ти се запазват неизразходени минути и мегабайти. По време на карантината А1 пуснаха двойни минути и мегабайти за същата сума, така за 10лв получавах 400 национални минути и 4000MB. На тези условия заредих 3 пъти...

solo5 благодаря за изчерпателния отговор! Само едно не ми е ясно... ако не заредя следващия месец, ще ме таксуват с тарифите които са дадени ли?

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)