Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи въпроси: сравнение на мобилните оператори, общи условия по договор.

Края на май познат влезе в послените 3 месеца на договора. Планът беше пак Smart M+ 2018 - 17.99 - неограничени, 100 към ЕС, само за интернета не съм сигурен 6 или 8.
Офертите в сайта бяха нещо подобно на показаните, пълна щета.
Когато отидохме в офис предложиха (и взехме) - Smart L - 21.98 - неограничени, 10GB, 10GB за видео (не помня дали е за целия срок), 150 към ЕС и 10лв за пакети през TV GO.

iPhone 14 Pro
Цитирай
Аксесоари

На а1 централата на телефонните измамници се намира в Пловдив зад бар planet. Псевдо шефката е младо, не особено образовано момиче и ги юрка здраво да звънят и да предлагат разни малоумни оферти, най-вече заблуждавайки стари и самотни хора. Заплатите на служителите са супер ниски и дори с постигнати таргети не си струват трупането на грехове. Мой приятел роботи там два месеца, като за този период изкара 600лв, въпреки, че е сред първите по брой излъгани клиенти. Там ги наемат през месец-два групово по няколко дузини, съответно по толкова си и тръгват. Та той каза, че по правило, се почва с предлагане на най-неизгодните оферти за клиента и ако не клъвне се предлага уж по-добра. Натискали ги да говорят и звънят колкото се може повече и ако човека, каже че не разбира от договори или не говори български трябва да го молят да даде телефона на негов близък и тн... Разказваше че някой баби плачели по телефона, че плащали безумни сметки само и само да имат телефон, да се чуват от дъжд на вятър с роднините защото някой в някой офис ги е накарал да подпишат за договор с мобилен интернет да кажем, уж че внучето като дойде можело да го ползва... И тн... И не издържа нито на разговорите с клиентите, нито на прищевките на шефката. Като на пример " Какво си се заговорил на немски бе, сигурно дрънкаш някакви глупости да се намираш на работа, само защото нищо не му разбираме на тоя език..." Или " Това че си с най-много продажби не ти дава право да избираш кой да натискаш и кой не, трябва да се бориш до последно за всеки клиент..."

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай

https://mobilebulgaria.com/news/5g-mrezh...-tsentrove

Изпратено от моят LM-G850 с помощта на Tapatalk
Цитирай

За да се разбира за какво е линка на колегата ^^:
"5G мрежата на VIVACOM вече работи във всички областни центрове"

Браво на Виваком!

                                                                    
Цитирай

Струва ми се, удариха “магистралата” в земята! А сега юруш на мобилните устройства поддържащи 5г. Аз ще почакам малко!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

(2020-09-21, 17:57:31)pepy1 написа:  Струва ми се, удариха “магистралата” в земята! А сега юруш на мобилните устройства поддържащи 5г. Аз ще почакам малко!

Е хайде да не е толкова юруш-а, че добавянето на съвместими телефони ще е малко като това с volte/vowifi...

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Който си вземе самсунг може да е сигурен че ще го добавят скоро естествено с 5g възможности. Другите марки почти не ги отчитат нашите оператори или обратното.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Здравейте съфорумци. Правя смяна на собственост (в мрежата на Виваком. Телефона от фирмен минава на частно лице. Някой има ли идея за колко дена минава смяната? Не можаха да ми кажат нещо смислено в офиса.
Цитирай

От следващия падеж на плащането на сметката

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Преди няколко дни се разхождаме с жената около Пампорово и Перелик и по едно време видяхме че и двамата сме получили смс'и "Добре дошли в Гърция" и съвети от МВнР какво да правим при нужда... Хубаво че вече всички почти имат безплатен роуминг...

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай

(2020-09-22, 19:31:38)roni952 написа:  Преди няколко дни се разхождаме с жената около Пампорово и Перелик и по едно време видяхме че и двамата сме получили смс'и "Добре дошли в Гърция" и съвети от МВнР какво да правим при нужда... Хубаво че вече всички почти имат безплатен роуминг...

Така се случва когато нашите мили оператори са се справили много добре с покриването на територията на страната. Кой от трите го направи тоз номер?

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

(2020-09-22, 19:35:00)batala написа:  Така се случва когато нашите мили оператори са се справили много добре с покриването на територията на страната. Кой от трите го направи тоз номер?

И на мен преди около 2години на Перелик точно преди оградата на военните,най- крайната точка до която може да се стигне ми го направи А1
Цитирай

За да нямате проблем, слагате на ръчно

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

И подайте сигнал към оператора си все пак.

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай

Да за а1 става въпрос. Честно казано с изключение на снимките и в редки случаи gps'a телефон в планините изобщо не ми трябва. Но от гледна точка сигурност е хубаво човек да го има. Сигнал от а1 хвана някъде по пътя за в. Карлък.

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай

Въпреки,че бях сложил на ръчна мрежа телефона на майка ми( някаква Моторола) пак беше осъществила разговор в роуминг, защото селото дето пребивава е на сръбската граница. А лошото е,че не намерих възможност да се изключи роуминга от сим картата.

S21 FE
RN5 AI
Цитирай

(2020-09-23, 11:33:20)Emobul написа:  А лошото е,че не намерих възможност да се изключи роуминга от сим картата.

Трябва да го изключиш през автоматичното меню или през сайта на оператора (поне при Vivacom и Telenor може, а за A1 също би трябвало да може от сайта им).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

(2020-09-23, 11:36:52)centur написа:  Трябва да го изключиш през автоматичното меню или през сайта на оператора (поне при Vivacom и Telenor може, за A1 би трябвало).

За А1 не намерих начин

S21 FE
RN5 AI
Цитирай

И при А1 може през приложението: отиваш на "Виж повече за услугата" (опцията под услугата ти за мобилен номер, защото ако имаш нет и телевизия, такъв бутон има под всяка), после на "Роуминг", после избираш "Управлявай" и там го деактивираш.
Цитирай

(2020-09-23, 11:43:16)Emobul написа:  За А1 не намерих начин

Няма ли в настройки мобилни данни-данни в роуминг,да се де активира?
Цитирай

От настройки се спират само мобилните данни. Самият роуминг май беше от сим настройките, но не съм сигурен.
Цитирай

При мен на П30    

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай

Той говори за разговорите. Но е странно при ръчен режим като загуби сигнал от оператора на който е докато не го вкараш на някакъв оператор нямаш как да говориш.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай

През А1 приложението. [Изображение: 8cfb8081a7482faf2d79551a9dae8c2c.jpg]

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Благодаря за предложенията , при първа възможност ще пробвам с приложението на А1. А за избор на мрежа съм сигурен, че избрах А1. Странното е ,че в менюто на телефона не се вижда какво е избрано  Авт. или по избор. Просто изписва регистриран в мрежата на А1.

S21 FE
RN5 AI
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)