Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи въпроси: сравнение на мобилните оператори, общи условия по договор.

В приложението Моят А1, трябва да можеш да ги спираш! Погледни там или *88 и следваш автоматичното меню.

Samsung Galaxy   A54 5G
[-] 1 потребител изказва благодарност на pecaata за това мнение:
  • Martin_VN
Цитирай
Аксесоари

(2022-05-16, 10:11:47)Martin_VN написа:  От скоро започнаха и на мен от А1 да ми пускат 100мб интернет за 1лв автоматично, когато свърши моя мобилен(и така до 5). Бихте ли ми казали на какъв номер се праща смс с текст "stop"? Предполагам няма опция да отида до офис и от там да ги спрат за постоянно? Благодаря много.
https://www.a1.bg/ekstri-za-tarifen-plan

S21 FE
RN5 AI
[-] 1 потребител изказва благодарност на Emobul за това мнение:
  • Martin_VN
Цитирай

Благодаря ви много. Спрях ги.

OnePlus X - Pixel 5
Цитирай

Какво ще кажете за предплатения план на А1 HIT. Струва ми се, че е добра оферта.
Цитирай

(2022-05-17, 10:04:27)Sho Gun написа:  Какво ще кажете за предплатения план на А1 HIT. Струва ми се, че е добра оферта.

На едната карта съм с него "HIT". Още при получаване на СМС с офертата ми се стори добра. Най-големия плюс за мен е, че е валидна 25 дни Wink
Цитирай

Здравейте,някой преподписвал ли е скоро интернет-50мб за 6лв към А1,след месец ми изтича договора.Смятам да пробвам през *88 оферта за лоялни клиенти,та да се подготвя
Цитирай

Здравейте. Чудя се дали да преподпиша с теленор - йетел или да мина към Виваком. Цените са идентични-36 лв с йетел за хбо и още една позиция за година и Виваком ми дадоха оферта 31 лв, но с тях още 8 лв за хбо (задължително всеки месец си имам). На мен ми трябват вече неограничени МБ или поне 20-25 на месец и поне 15гб в Европа. Договорът е до 11.06. Досега плащах 36 за 18гб нет, 15gb в Европа,400 Мин в евро зона (сега 300 е новата оферта) и някакви там по 10000 за чат и музика. В Пловдив сякаш теленор имат по- добър обхват, но чувам и оплаквания. В София ми се струва, че всички са добре и не се притеснявам за тях. Вие как мислите и в роаминг доволни ли сте? Във Франция теленор имат договор с Буйг, които там сякаш са най- добри и скоро не съм ползвала българската карта в чужбина, за да сравня.
Цитирай

От A1, СМС, че от това месец вдигат цената на пакета Макс спорт...

Това основание ли е да го пракратя? Че не го ползвам особено а е 3-4лв/мес

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

Звъннаха ми от Yettel, тъй като от 4,5 години съм на план 18лв (май вече е леко по-висока таксата) с 5Gbps Интернет и неограничени минути и не го предподписвам защото имам служебна от която си ползвам Интернет... та въпроса ми е, че закривали този план и съм минавал на някакъв стандартен план с по-малко неща. Това може ли да го направят реално? Един вид ме карат да предподпиша Smile
Цитирай

И аз така влача един план от 4-5 години (само минути и нет) и не преподписвам, защото нито ми трябват безкрайни минути, нито десетки ГБ интернет за двойна цена. Това което имам ме удовлетворява като параметри и цена. Всеки път като ходя да плащам ме агитират, засега неуспешно, като сравним какво имам, какво ползвам  и какво предлагат Smile
Вижте какво пише в договора и общите условия по които сте подписали дали има такава опция за минаване на такъв стандартен план.

Sony Z5 Compact.
Цитирай

(2022-06-02, 15:06:46)simeonivanov22 написа:  Звъннаха ми от Yettel, тъй като от 4,5 години съм на план 18лв (май вече е леко по-висока таксата) с 5Gbps Интернет и неограничени минути и не го предподписвам защото имам служебна от която си ползвам Интернет... та въпроса ми е, че закривали този план и съм минавал на някакъв стандартен план с по-малко неща. Това може ли да го направят реално? Един вид ме карат да предподпиша Smile

Когато срокът на договорът е изтекъл, същият става безсрочен без промяна на условията. На това му се казва „заварено положение“!
Приказките „този план се закрива“ се отнасят само за нови клиенти - които тепърва сключват договор. На тях няма да им предложат този план или тези условия.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай

(2022-06-02, 19:51:54)jhoro написа:  Когато срокът на договорът е изтекъл, същият става безсрочен без промяна на условията. На това му се казва „заварено положение“!...
Не е точно така, защото ако сключения договор е бил на промоционална цена, след изтичането му вече се предлага стандартна такса за услугата, която в повечето случаи е по-висока. Или цената си запазва, но пък падат мегабайти или нещо друго. Така че промяна на условията - присътства.

 
Цитирай

Ясно е, че с изтичане на срока промоционалните условия или цена се отменят, но и стандартните може да са изгодни на човек. При мен промоционалните бяха само повече нет, който след изтичане на срока малко падна, но пак ми е достатъчно. Цената се запази.

Sony Z5 Compact.
[-] 1 потребител изказва благодарност на b0bb0 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай

(2022-06-02, 20:01:33)NoMaD написа:  Не е точно така, защото ако сключения договор е бил на промоционална цена, след изтичането му вече се предлага стандартна такса за услугата, която в повечето случаи е по-висока. Или цената си запазва, но пък падат мегабайти или нещо друго. Така че промяна на условията - присътства.

Ако за определен период, цената на услугата е била „промоционална“ - това ще го пише в договора!
Само по себе си - изтичането на предварително договореният срок, не води до промяна на условията! 

В случая става дума за ползване на план, който вече не се предлага.
Пример - услугата „bob“ вече не се предлага от А1, но текущите абонати продължават да си я ползват.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • hgeorgiev
Цитирай

Прехвърлих си един стар номер на предплатена карта към А1 и всеки път при набиране ми вади съобщение за намаляваща сума по сметката. Някакви идеи как да се махне - спрял съм баланс по сметка и wap push messages?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

(2022-06-02, 20:01:33)NoMaD написа:  Не е точно така, защото ако сключения договор е бил на промоционална цена, след изтичането му вече се предлага стандартна такса за услугата, която в повечето случаи е по-висока. Или цената си запазва, но пък падат мегабайти или нещо друго. Така че промяна на условията - присътства.

Изрично преди 5 години подписах договор 5Gbps/Неограничени минути на 18лв без промоционална такса и без промоционални условия. 
5Gbps/неограничени минути си важаха и след 2 годишния период на същата цена. (Каква грешка от тяхна страна нали? Smile )

Въпроса е, че ме агитират от много отдавна. Не съм ходил в магазин от 3 години сигурно, тъй като плащам онлайн винаги, но ми звънят през няколко месеца.
Този път бяха много настоятелни да избера промоционален план за 19.99лв (29.99 стандартна такса) с 15Gbps Интернет, която я нямало за други клиенти. Офертата не е лоша, но си ползвам Интернет от служебна карта и като цяло не ми е нужно просто.. и ако подпиша след 2 години ще трябва отново да подписвам, за да не стане 30лв таксата и най-вероятно тогава няма да мога да избера план под 20лв Smile

Момчето така и не можа да ми каже какви условия ще имам от скоро на сегашния ми план, но се бил закривал и съм щял да имам по-малко неща  Lol
Цитирай

@simeonivanov22 да не би да имаш 5GB/месец?
Че така както го пишеш 5Gbps = 625 MB/s, т.е. да разбирам неограничен интернет със скорост 625 MB/s за 18 лв. на месец.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
[-] 1 потребител изказва благодарност на centur за това мнение:
  • jhoro
Цитирай

(2022-06-04, 08:42:07)centur написа:  @simeonivanov22 да не би да имаш 5GB/месец?
Че така както го пишеш 5Gbps = 625 MB/s, т.е. да разбирам неограничен интернет със скорост 625 MB/s за 18 лв. на месец.

Така както е написал ... и той не знае, какво е подписал!
Такава скорост - 5 Gbps за мобилен интернет - преди 5 години беше фантастика.
Цитат:4G offers maximum real-world download speeds up to around 100 Mbps, making it over 20 times faster than 3G. Theoretical maximum 4G speeds are significantly higher at 300 Mbps, although such speeds are only achievable in controlled laboratory environments.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай

Грешката е моя, не знам защо се захванахте толкова за нея - разбира се, че е 5GB трафик на месец.
[-] 1 потребител изказва благодарност на simeonivanov22 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай

(2022-06-04, 01:44:36)bioshock написа:  Прехвърлих си един стар номер на предплатена карта към А1 и всеки път при набиране ми вади съобщение за намаляваща сума по сметката. Някакви идеи как да се махне - спрял съм баланс по сметка и wap push messages?

Това е така още от времето на Мтел, не мисля че може да се спре.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
[-] 1 потребител изказва благодарност на android_97 за това мнение:
  • bioshock
Цитирай

Видиш ли пак говорих с Yettel-a, плана от 18.60лв (след индексацията) щял да се преобразува в някакъв друг който е най-близък до нещата, които ползвам - това щяло да бъде план за 25-26лв и нямало какво да направя освен да подпиша някакъв нов на по-добра цена. Big Grin
Цитирай

Доколкото знам, индексацията е между 0.50 и 1.50 лв. на договор, тук виждам обаче, че се спрягат съвсем други цифри.

 
Цитирай

Да, Плана ми е 17.99лв, след индексацията стана на 18.59лв.
В момента този план се закривал (при мен е безсрочен от поне 4,5 години) и моят план щял да се преобразува в близък до стандартен план на това което ползвам (5GB/неограничени минути) и той щял да бъде към 26лв. Щял съм да получа смс скоро с новите условия на договора.
Просто не ми е ясно как така променят някакви неща по договора дори и да е безсрочен.
Цитирай

(2022-06-04, 01:44:36)bioshock написа:  Прехвърлих си един стар номер на предплатена карта към А1 и всеки път при набиране ми вади съобщение за намаляваща сума по сметката. Някакви идеи как да се махне - спрял съм баланс по сметка и wap push messages?
Беше коментирано във форума ,че това приложение върши работа  , но явно са го премахнали от плейстора.Намерих го в мрежата:
Avira USSD Exploid Blocker

S21 FE
RN5 AI
[-] 1 потребител изказва благодарност на Emobul за това мнение:
  • bioshock
Цитирай

(2022-06-06, 10:27:23)simeonivanov22 написа:  Просто не ми е ясно как така променят някакви неща по договора дори и да е безсрочен.
Това би трябвало да е описано в договора или общите условия, погледнете ги.

Sony Z5 Compact.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)