Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи въпроси: сравнение на мобилните оператори, общи условия по договор.
#51

(2015-03-13, 21:02:23)dp4u4umi6ev написа:  Колеги бихте ли дали линк да погледна офертите на Теле-то за тия телефони не се ориентирам на сайта.
Колега има ги в сайта. Иди в магазин на Теленор и питай какво е останало. Разбрах,че някой модели на места са се изчерпали-например lenovo a6000. Голям наплив за смарфони има .
Тези,които съм изброил в горния пост са. Напиши модела и виж с какви планове на колко пари се предлага.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
Аксесоари
#52

Колега отваряш им сайта и намираш моделите написани горе (устройства->смартфони) след това скролваш надолу където пише срок на договора: 24 и гледаш най-дясната цена.

Пример с леновото http://www.telenor.bg/bg/private/device/...novo-a6000

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#53

Да оправих се благодаря и на двамата ,но мисля че такава промоция трябваше да е по видима ,ако не бяхте написали тук промо моделите трябваше да отварят хората всеки един модел за да се види кой е.
Както и да е явно милите ни оператори най после разбраха какво е конкуренция и мисля ,че за по търпеливите ,които не бързат да се хвърлят на първите подхвърлени трохи по нататък ще има още по добри оферти като планове и телефони.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#54

Естествено, че ще има все по-добри оферти, просто интернета бавно и методично ще "убие" операторите на мобилни услуги

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#55

Кофтито е ,че за да използваш тая промоция която сега Виваком са пуснали 1000 минути и 4 гиги нет трябва да преподпишеш ,ама тея които им остава още бая време са прецакани защото трябва да ти изтича договора или 3 месеца преди да ти изтече .Просто кофти са го направили ,трябва сега да си вземаш нов номер карта и става мазало .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#56

Здравейте,

От край време съм на червения оператор, но с тези планове които се предлагат в момента за 15тина лева се чудя дали да не подпиша с някой друг. Обаче не съм много наясно с тези договори и условията по тях, та за това реших да питам предварително от кой оператор какво мога да очаквам ...

1. Най-напред да попитам за следната статия: VIVACOM намалява неустойките за клиентите при предсрочно прекратяване на договор ; Как я тълкувате вие тази статия? Това като влезе в сила и за стари абонати ли ще важи и тази част от текста с неустойкта за промоционалните условия и за телефоните не ми е много ясна как ще се изчислява? От друга страна се чудя защо става дума само за Вива тук, за Мтел и Теленор няма ли да влезе в сила същото?
От това което гледах за Мтел е че, може да се смени плана след 6м. ако се плати такса за смяна от 20 лв. което не звучи толкова зле, а при Глобул/Теле може след 6м., но само към план с по-висока или еднаква такса; Поправете ме ако греша

2. Другото което ме интересува е взимането на телефон с договора; В момента съм GN2 и ми върши работа, но се чудя дали да взема нещо от нисък клас за резервен телефон за мен или за роднина. Та в тази връзка телефоните на операторите заключени ли са към тях или са отключени и могат да се ползват свободно?

3. Сега за Вива да попитам, в нета се дискутира въпросното делене на интернет трафик на 2 части. Може ли да се прочете някъде онлайн това в договора как е формулирано, защото се пишат най-различни тълкувания, включително в магазин на виваком ми казаха, че за настоящи договори не се отнасяло, за бъдеще щяло да влиза в сила за нови договори. Има ли някой който да е подписал с Вива и да каже какво пише точно в договора. Пък и малко ме съмнява при вече подписан договор после да променят условията и да разделят нета.

4. За боб: Т.н. 'клиентска парола' или каквото беше там за управление на услугите, мога ли с нея да си деактивирам гласовата поща или трябва да се плаща за това? Всъщност гласовата поща как се тарифира? Ако някой се обади и се вкл. гл. поща ще му таксува от пакета с вкл. минути все едно ме е набрал и сме говорили 1мин/+ или греша? Т.е. този който се е свързал ще му таксува 1 мин. от вкл. пакет минути?

5. Общ въпрос за смяна на сим: При предподписване ще ми дадат ли безплатно micro sim или при различните оператори е различно?

6. Запазване на стар номер и минаване на предплатена карта: Ако искам да си запазя сегашния номер без да преподписвам на него, на каква тарифа и на кой оператор мога да мина като предплатена карта ? Преди го имаше този вариант с Прима, но трябваше да се презарежда с някакви пари за да остане активна. За боб четох че на всеки 6м. трябва да се презарежда; това вярно ли е? И при другите оператори вече си нямам идея как е ...
Другото което ме интересува е ако пренасоча разговорите от този номер към новия договор как става таксуването? Ако някой ме набере и прехвърли обаждане, ще ми бъдат приспаднати от вкл. минути на новия договор нали така? Също така след като се пренасочи даден номер, веднъж пренасочен после може симката да не я държа актива в телефон, нали?
 

Мерси предварително на включилите се по темата
Цитирай
#57

При Теленор можеш да преподпишеш на по-висока такса без да ти изтича договора. Ако сваляш цената на таксата си обаче също трябва да ти остават 3 месеца. Иначе не става. Само ако преминаваш от по-ниска на по-висока такса.
Цитирай
#58

Кофтито е, че като преподпишеш договорът ти става пак 2 години, а през това време бая нови оферти ще пуснат, иначе аз мисля като дойде май месец, да сменям Виваком с Мтел ако тая оферта от 20лв се задържи, понеже плащам 20лв вмомента (300мин + 600мб на макс скорост) и не мога да мина на тази оферта от 15лв на Виваком, пък не ми се скача на по-висока месечна такса, а ми остават още година и половина от договора. След май месец вече ще може да се прекратява договор с 3 месечни такси неустойка, а не както сега с 6.
Цитирай
#59

(2015-03-14, 17:36:49)dfxos написа:  Кофтито е, че като преподпишеш договорът ти става пак 2 години, а през това време бая нови оферти ще пуснат, иначе аз мисля като дойде май месец, да сменям Виваком с Мтел ако тая оферта от 20лв се задържи, понеже плащам 20лв вмомента (300мин + 600мб на макс скорост) и не мога да мина на тази оферта от 15лв на Виваком, пък не ми се скача на по-висока месечна такса, а ми остават още година и половина от договора. След май месец вече ще може да се прекратява договор с 3 месечни такси неустойка, а не както сега с 6.
И аз бих минал тях. Офертата е чук. До сега доста хора се преместиха. Ако си поръчаш плана онлайн от мтел получаваш и една безплатна такса бонус. На мен още сега ми се иска да подпиша с тях, но пак трябва нов номер,понеже имам време до изтичането на моя договор в теленор. Освен това скоро се говори за LTE ... и макстелеком и булсат ще пускат и теленор и те. Да видим кой първи и какво ще се случи.
Борбата е безмилостно жестока


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#60

Здравей.

По т.1 имаш непълна информация. Наскоро бях в подобна ситуация, като теб и си направих изчерпателна справка.
Ето как седят нещата.

По закон. След подписването на договор за абонаментен план, имаш 30 дневен период, да се откажеш от него и да го прекъснеш. Разбира се, трябва са си платиш ползваното, ако си ползвал тези няколко дни. Ако не си ти връщат напълно предплатената такса.
След подписването на договора, имаш право, да подпишеш нов договов на нов/друг план при условие, че месечната такса е равна или по-висока от договора от който идваш.
След шест месеца имаш право, да преминеш на по-ниска такса, при условие, че платиш някаква такса. При различните оператори е различна.
Когато остават 3 месеца или по-малко от договора имаш правото свободно да избираш план, на който да преподпишеш независимо от таксата му и без да плащаш някаква неустойка.
След изтичане на срочния договор, той стават безсрочен и продължава. Ако е бил промоционален, след изтичането продължава на НЕпромоционалните си условия.

'Love and sex are two things that really hang people up. And why that is..... I’ll, I’ll never fully understand.'
Stay open minded and... Be paranoid
Цитирай
#61

А този план на Мтел само за нови номера ли е, понеже аз си мислех да си запазя номера, плащам неустойки 3 месечни такси и се прехвърлям?
Цитирай
#62

За всички е. Нови и вече клиенти на червените.

'Love and sex are two things that really hang people up. And why that is..... I’ll, I’ll never fully understand.'
Stay open minded and... Be paranoid
Цитирай
#63

(2015-03-14, 19:28:36)dfxos написа:  А този план на Мтел само за нови номера ли е, понеже аз си мислех да си запазя номера, плащам неустойки 3 месечни такси и се прехвърлям?

Можеш да си запазиш номера. Плащаш неустойките и прехвърляш номера без проблем.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#64

Как е интернета на боб, защото не мисля да се обвързвам с другите оператори за 2 години. Мисля, че 1000 минути и 2000mb ще ми стигнат, въпросът е как е интернета им?

c65>SEv630>N5800>HD2>EVO3D>OneX>One>Note2>Note3>S5>Note4>Z3>S6>Iphone6>S6Edge+>S7>S8+>Note8
Цитирай
#65

(2015-03-15, 02:23:08)logarex написа:  Как е интернета на боб, защото не мисля да се обвързвам с другите оператори за 2 години. Мисля, че 1000 минути и 2000mb ще ми стигнат, въпросът е как е интернета им?

Боб използват мрежата на М-тел...

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#66

(2015-03-14, 18:19:38)Claping Monkey написа:  Здравей.

По т.1 имаш непълна информация. Наскоро бях в подобна ситуация, като теб и си направих изчерпателна справка.
Ето как седят нещата.

По закон. След подписването на договор за абонаментен план, имаш 30 дневен период, да се откажеш от него и да го прекъснеш.


Дай линк да го прочета това нещо , че ми се струва много странно , ако си взел у/во какво става с него ?

P10

Цитирай
#67

Ясно ми е това напълно, питам хора които реално го ползват, защото един мой приятел се оплаква от мрежата им. Затова питам и други хора.

c65>SEv630>N5800>HD2>EVO3D>OneX>One>Note2>Note3>S5>Note4>Z3>S6>Iphone6>S6Edge+>S7>S8+>Note8
Цитирай
#68

Ползвал съм карта на боб 2 месеца в Панагюрище, защото Теленор нямаха обхват в квартирата на центъра в града. Бях много доволен от скороста на нета в 3г и не съм имал никога приблем с боба. Свършва ми договора с Теленор и се разделям с тях след 10г брак.
Цитирай
#69

Според мен това са пълни глупости с тези неустойки да предплатиш 3 месеца и да се махнеш .Ами като ти остава 1 година и 3 месеца примерно кой ще ти ги плати другите или викате Виваком ще остави така работата . То ако ставало така те ще фалират за 3 дена бе пичове .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#70

Това са плащането на 3м. Вноски не е точно така. Нещата са така. Остават ти 1 година примерно. Плащат 3 месеца таксата и се махаш, но... Винаги има едно Но. В моя случай сега плащам 15 лв такса за 600 мин към всички и 2 гб нет. Таксата обаче е 30 лв по стандартна тарифа. Аз като лоялен клиент ползвам 50 % отстъпка и става на 15. Ако искам да си прекратя договора ще заплатя 3 Х 30 лв и това е след май месец. Сега е 6 месечни вноски. Пак е нещо де
Цитирай
#71

Ако си взел устройството кеш, няма никакви проблеми. Обаче ако е на изплащане, към договора са ти добавени няколко анекса за точно подобни случаи. В зависимост с какво разплащателно досие си и ако минаваш на по-голям договор, най-вероятно няма да имаш проблем.

Ето линк към Червените, че наскоро го гледах и да не търся на другите къде беше. - http://www.mtel.bg/mtel-transfer?utm_sou...ransfer-XL

'Love and sex are two things that really hang people up. And why that is..... I’ll, I’ll never fully understand.'
Stay open minded and... Be paranoid
Цитирай
#72

След месец май вече неустойките ще са вече 3 месечни такси при Виваком. Сигурно и другите оператори ще бъдат принудени да го въведат.

http://www.infostock.bg/infostock/contro...a-dogovora
Цитирай
#73

Мойта такса е стандартна 20лв без никакви промо варианти, тоест сега ако реша да се махна плащам 6х20лв, след май месец ако реша да се махна плащам 3х20 и така и мисля да направя Smile

http://www.infostock.bg/infostock/contro...a-dogovora
Цитирай
#74

(2015-03-16, 15:20:30)dfxos написа:  Мойта такса е стандартна 20лв без никакви промо варианти, тоест сега ако реша да се махна плащам 6х20лв, след май месец ако реша да се махна плащам 3х20 и така и мисля да направя Smile

http://www.infostock.bg/infostock/contro...a-dogovora

И кво плащаш 60 лв и си тръгваш като пич а останалите пари  които си подписал договор ти ги опрощават .Пият по една студена вода и това е .Хм... странно досега никога не имало това което казваш и си мисля ,че няма да го има защото ще фалират по тоя начин .Има си клаузи там в договора които сключваш и четеш.

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#75

Точно така е. След май месец, плащат 3 месечни такси по договора ти. Ако е промоционален, да кажем в случая плана им от 100 лева намален на 30 лева, плащаш 3 пълни такси - демек 100 лева. След май месец може всеки да плати 3 непромоционални такси и да бяга. Няма уловка, току що го обсъдих с човек във вивата.
До май месец ако някои иска да се махне са 6 месечни вноски.
Ако телефон е взет на лизинг с договора, изплаща се цялата остатъчна стойност на телефона и няма проблем.

Choosing...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)