Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи въпроси: сравнение на мобилните оператори, общи условия по договор.
#76

Това звучи нереално просто има някаква уловка според мен защото сключил си договор за 2 години примерно януари месец и април искаш да се махнеш и кво ако месечната такса ти е 9 лв плащаш 30 лв демек 3 месечни такси и изчезваш от Вивата и договора който си сключил става невалиден . Има някаква уловка не вярвам така да се слу1ват нещата толкова лесно .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
Аксесоари
#77

Няма уловка, колега. Вивата искат да се продадат на някой. За това и първи смъкнаха цените. Просто ще направят всичко, за да засмучат всички възможни клиенти. Пък който ги купи да го мисли.

Choosing...
Цитирай
#78

Пичове , това е само на хартия това отказване , ако някой го направи практически  по този начин нека пише и предтсави доказателство .Наистина е интересно ще бъде ако стане .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#79

Абе човек, вземи прочети малко промените които публикуваха операторите. Кой ще се занимава да ти доказва неща, а теб да те мързи да прочетеш 2-3 страници.
Цитирай
#80

Специално при виваком да обясня. В момента ако сте на таксата от 14.99лв. с 1000минути и 4000mb. Решавате да се откажете вие дължите на оператора 6 стандартни месечни такси неустойка по договора. Тоест 6х29.99лв. = 179.94лв.

Когато намалят срока на 3 месеца за неустойката сумата ще е съответно 98лв.
Честито на печелившите Smile 

При срочните договори винаги има много подводни камъни. Затова таксите се правят "Промоционални" , за да се плащат при отказ в пълен размер, затова има така желаните допълнителни пакети, затова при теленор при отказ "Промоционалното" устройство да речем нокия 100 трябва да се заплати в пълен размер.

c65>SEv630>N5800>HD2>EVO3D>OneX>One>Note2>Note3>S5>Note4>Z3>S6>Iphone6>S6Edge+>S7>S8+>Note8
Цитирай
#81

Аз съм на обикновения Net&Call M и плащам 20лв, към него нали няма никакви прикачени пакети? Понеже не ги виждам и към този който вмомента е на промоция (Net&Call L).
Цитирай
#82

Не нямаш, в момента на промоция е XL той стандартно има 600мин. и 2 пакето по 200мин., които са към всички национални мрежи и 1ва международна група също. XXL пък е на 70% от таксата още от ноември месец.

c65>SEv630>N5800>HD2>EVO3D>OneX>One>Note2>Note3>S5>Note4>Z3>S6>Iphone6>S6Edge+>S7>S8+>Note8
Цитирай
#83

Колеги , нещо не мога да ви хвана спатиите. Понеже тотално се обърках с промоционални , обикновени тарифи и какви ли още не ще ви помоля да ми кажете какво ще стане в моя случай , ако реша да прекратя договора с вива . Имам апарат на лизинг ( за него е ясно , че трябва да се изплати )и съм с мобилен план хибрид -10лв на месец . Договора го подписах 11.02.2014 т.е има още година до изтичането му . Работата е там , че времената толкова се менят , че минутите и мб са нищожни с този план и грам не ми достигат ( най-вече интернета - на фона на моите 150 мб 4000 е нещо огромно ) , а в момента , както виждате , има жестока конкуренция с извънземни оферти ( поне за нашия стандарт ). Много се поблазних от тази оферта на вива за 14.99 лв . Бях на 90 % решен да го взема като втора карта и дори да не ползвам първата , но договора си тече и искам не искам ще трябва да плащам . Малко се олях ... та въпроса е какво ще дължа като неустойка на виваком ако прекратя договора си с тях ? 3 такси( 30 лв ) или 6 ( 60лв )?Защото чесно казано не знаех , че е така и си мислех ,че трябва да платя всичките 12 или 13 вноски , които остават до края на договора ми .

Iphone X Space Grey 
Цитирай
#84

(2015-03-17, 07:22:10)lockup написа:  Колеги , нещо не мога да ви хвана спатиите. Понеже тотално се обърках с  промоционални , обикновени тарифи и какви ли още не ще ви помоля да ми кажете какво ще стане в моя случай , ако реша да прекратя договора с вива . Имам апарат на лизинг ( за него е ясно , че трябва да се изплати )и съм с мобилен план хибрид -10лв на месец . Договора го подписах 11.02.2014 т.е има още година до изтичането му  . Работата е там , че времената толкова се менят , че минутите и мб са нищожни с този план и грам не ми достигат ( най-вече интернета - на фона на моите 150 мб 4000 е нещо огромно ) , а в момента , както виждате , има жестока конкуренция с извънземни оферти ( поне за нашия стандарт ). Много се поблазних от тази оферта на вива за 14.99 лв . Бях на 90 % решен да го взема като втора карта и дори да не ползвам първата , но договора си тече и искам не искам ще трябва да плащам . Малко се олях ... та въпроса е какво ще дължа като неустойка на виваком ако прекратя договора си с тях ? 3 такси( 30 лв )  или 6 ( 60лв )?Защото чесно казано не знаех , че е така и си мислех ,че трябва да платя всичките 12 или 13 вноски , които остават до края на договора ми .
Ако го прекратиш сега дължиш 6 вноски, т.е. все едно си го ползвал до септември. Ако го прекратиш след 1 май ще дължиш 3 вноски, т.е. все едно си ползвал и юли. По добре изчакай до май месец, ама тогава може да няма промоцията. Сякаш най-добре си вземи сега карта с промоцията без да спираш първата и като доиде май месец я спри. А още по-добре да намериш някои роднина или приятел, който да вземе първата ти карта и да я ползва и да плаща таксата. То дори и само 5-6 месеца да я ползва някои е добре, договора почти ще е свършил. Аз така бих направил. Позрави

Samsung A21S ,  Samsung A6 
Цитирай
#85

Ако искаш да минеш на по-висока месечна такса по-добре отиди направо в офис и говори с някой понеже към по-ниска не можеш да преминеш, но към по-висока можеш до колкото знам. Иначе да сега са 6х10, май месец 3х10 + изплащане на телефона.
Цитирай
#86

Може да премине към промоционалната тарифа с неговият номер в случей, че договорът му е изтекъл и го преподпише за 2 години или остават не по-малко от 3 месеца до изтичането му. Ако сега го прекратиш плащаш 6 месечни такси накуп + изразходваните до момента минути, ако има текущи сметки. Закриването на договора става с 1 месечно предизвестие, което започва да тече от датата на пускане 30 календарни дни, чрез подаване на молба в офис.

c65>SEv630>N5800>HD2>EVO3D>OneX>One>Note2>Note3>S5>Note4>Z3>S6>Iphone6>S6Edge+>S7>S8+>Note8
Цитирай
#87

(2015-03-17, 10:24:01)dfxos написа:  Ако искаш да минеш на по-висока месечна такса по-добре отиди направо в офис и говори с някой понеже към по-ниска не можеш да преминеш, но към по-висока можеш до колкото знам. Иначе да сега са 6х10, май месец 3х10 + изплащане на телефона.


Колега , целта е да мина от по-малък на по-голям ,а в случая тази за 14.99 ( сега съм с 10 лв месечна такса ) . Понеже страшно много бях привлечен от цифрите ( минути+мегабайти) направо на оператора се обадих и поисках да мина на по високата преподписвайки текущия ми договор за още 2 години, а те категорично ми отказаха.А защо неустойките сега са 6 такси , а май месец 3 ? Къде се гледа такова нещо ?

Iphone X Space Grey 
Цитирай
#88

^ http://www.infostock.bg/infostock/contro...a-dogovora
Цитирай
#89

@lockup - това просто не е така. Не знам какво са ти обяснили. Оператора винаги е съгласен да те върже за нови 2 години на по-висока такса. Можеш да минеш, не е проблем.

Choosing...
Цитирай
#90

Неможе колега, трябва да е в период на препидписване тоест 3 месеца по-рано от крайната дата, за да се възползва от промоционални оферти! Преди този период може да се удължи, но на стандартни оферти!

c65>SEv630>N5800>HD2>EVO3D>OneX>One>Note2>Note3>S5>Note4>Z3>S6>Iphone6>S6Edge+>S7>S8+>Note8
Цитирай
#91

E да, това си е така. Smile

Choosing...
Цитирай
#92

Дръжки! И пълнени чушки с боб!
Два договора за 2 г. Единия към червените е подписан Януари на първата по-силна промоция на Трансфер и месец по-късно преподписан пак за 2 години на промоционалните предложения към по-висока такса. Вторият договор е към Теленор, като там развитието беше абсолютно същото!
Особено от червените, два пъти говоря с оператор по телефона и на чат сесия в сайта им - тях ги интересува единствено, да е на по-висока такса.

'Love and sex are two things that really hang people up. And why that is..... I’ll, I’ll never fully understand.'
Stay open minded and... Be paranoid
Цитирай
#93

Еми поне при Вива те карат да подпишеш на непромоционални условия.

Choosing...
Цитирай
#94

Пичове вижте сега и стига червени , жълти , пембяни , оранжеви . Вски оператор си има неговата политика и той си прави каквото си иска и както си иска .Аз като отидох до Виваком да питам за тази промоцияк която е 14.99 лв защото съм на 11.99 ми казаха не можеш да преподпишеш ТРЯБВА ДА ТИ ИЗТЕЧЕ ДОГОВОРА ИЛИ ДА ТИ ОСТАВАТ 3 МЕСЕЦА И НЕ МОЖЕ ДА СЕ ВЪЗПОЛВЗАШ ОТ ПОРОМЦИЯТА .Много кофти наистина защото , ако искаш да се възползваш трябва нова карта, нов номер и всичко останало. Това за махането хубаво са го направили щом 3 месечни вноски ще е интересно . А за цифровата и нета важи ли или??

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#95

Имам и друг договор , който съм подписал декември месец пак с телефон на лизинг , пак е с хибрид ( брат ми го ползва )но доста по евтин.Него ще мога ли да го прекратя след 1 май за 3 вноски като неустойка ? Ще си изплатя лизинга накуп.Просто 1000 минути към всички и 4000 мб за 15 лв мисля , че просто не е за изпускане.Вярно , че Великден идва , но какво по различно биха предложили ? Може би същото , но за 12-13 лв месечна такса,но нищо не е сигурно . Затова съм 50 / 50 дали да активирам нов договор или не...

Iphone X Space Grey 
Цитирай
#96

Ми не би трябвало да има проблем. Пускай нова карта с промоционалните условия и май месец спирай старата.

Choosing...
Цитирай
#97

За Великден от Виваком се носят следните слухове : "5лв 200 мин към всички и 500 мб 7 лв 350 мин към всички и 1500 мб 10лв 700 мин към всички и 3000 мб 12 лв 800 мин и 5000 мб"
Цитирай
#98

(2015-03-18, 09:52:53)dfxos написа:  За Великден от Виваком се носят следните слухове : "5лв 200 мин към всички и 500 мб 7 лв 350 мин към всички и 1500 мб 10лв 700 мин към всички и 3000 мб 12 лв 800 мин и 5000 
Точно това ме притеснява колега , че  са само '' слухове '' - няма нищо сигурно.Малко не ми се вярва месец предварително служителите да знаят за тази великденска промоция и ме е '' страх '' да не я изпусна дето се вика. А и точно за това говоря - минутите и мегабайтите са почти еднакви с 3 лв разлика,но пак казвам , че не е сигурна тази оферта ! 

Iphone X Space Grey 
Цитирай
#99

Добре, за 15 лева получавате 1000 минути и 4 гиги нет... Малко станахте като вица за жените в магазина за мъже... Чакали чакали и накрая останали с пръст в уста...

Choosing...
Цитирай

Аз лично преди месец подписах договор с червените,но сега пуснаха ХЛ за 21 лв. И пак преподписах единственото изискване им е да си на по висока месечна такса,нищо друго не ги интересува.Няма никакво значение дали си направил договор преди месец .

Samsung Galaxy S2 ,Note 10.1.lg g2 32gb
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)