Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROOT Lollipop][LG G3] Root на LG G3 - Lollipop 5.0 всички варианти.
#51

(2015-04-05, 15:47:42)tda написа:  
(2015-04-05, 15:47:07)vargala81 написа:  Ами тизи метод ще му инсталира и TWRecovery, а той може да не иска.
Да прав си. Върви в комплект с рекавъри.  

Всъщност точно това и искам. Защото не мисля да слагам къстъм ром, но няма проблем да се флашне някой мод за облагородяване на телефона. Благодаря за инфото. При първа възможност ще го пробвам.

LG V30
Цитирай
Аксесоари
#52

Някой пробвал ли е 5.0 с towelroot?
Цитирай
#53

Да, аз и не става.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#54

Колеги, потвърждавам, работи безпроблемно метода с script v1.2 на 5.0 v20h-EUR

Edit: След root има леко понижение в представянето по бенчмарк, в реалността още не мога да кажа как е. Antutu след root-a е следваща версия, кой знае дали няма промени.
Преди
След
Цитирай
#55

Потвърждавам и v1.3 работи, казват, че е с подобрен код и добавен интерфейс. Безпроблемно на v20h-EUR.
Моля да се обединят постовете Smile
Цитирай
#56

Няма смисъл да се обединяват, забранено е само до 48 часа.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#57

Здравейте, колеги! Понеже никога не съм се занимавал с ROOT искам да попитам някой може ли да ми рутне телефона срещу някакво заплащане и след това ще получава ли ота ъпдейти телефона?
Цитирай
#58

Здравей колега! Може да разгледаш тази тема >> https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=72583 . Не бързай да руутваш. Първо прочети темата внимателно.
ОТА няма да получиш. Дори по случайност да получиш е добре да го върнеш в стоков вид, защото има опастсност да го брикнеш, ако ъпдейтнеш така с руута.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#59

Благодаря, но мисля, че това е последния шанс да започне телефона да работи нормално. Явно на куца бройка съм попаднал- жълти петна по дисплея, грее като печка, батерията пада за час-два,а се зарежда по четири часа само от камерата съм доволен.
Цитирай
#60

За петното- пращай в сервиз. В темата за батерита има "трикове", които да подобрят живота и - https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1118121. За бавното зареждане- пробвай с друг кабел или с друго зарядно. Руута няма да помогне много за описаните от теб проблеми.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#61

Има малка промяна в Правилата, Моля обърнете внимание на т.8 Smile

https://forum.androidbg.com/misc.php?action=help&hid=8

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#62

Благодаря, ще помисля още малко. Сервиза отказват гаранция, не можах да се преборя с тях
Цитирай
#63

Колега пиши в тази тема>> https://forum.androidbg.com/showthread.p...049&page=2 . Обясни какъв е случая в темата, която ти дадох.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#64

Здравейте !!! Направих чиста инсталация на 5.0 с LG Flash Tool 2014. Идеята ми беше да рутна  стокова  близалка. След  инсталацията с LG Flash Tool 2014, направих и hard reset за по сигурно, че няма да има бъгове. До тук мина добре. Реших да рутна с  LG root script  (това е автоматизирания скрипт, който изпълнява всички команди автоматично) Предпочетох този метод пред Root+TWRP Recovery (в момента не ми трябва recovery...а и вече има инструмент с който recovery-то може да бъде сложено на рутната близалка) Както и да е ...сложих отметка на usb debugging, пускам скрипта, слагам отметка за потвърждаване на инсталиране през USB и скрипта започва да си върши работата. Телефона се рестартира, разпозна си COM3, пак се рестартира и влезе нормално в download mode и стигаме до тук [Изображение: UntitledB6sBjbk.jpg]
Снимката е от едно видео в youtube (https://www.youtube.com/watch?v=KijSEtdIOJs) но е абсолютно идентична с това което се вижда на моя монитор и екрана на телефона. При мен нещата остават в това положение до безкрайност, докато в клипчето ясно се вижда че след 5-6 секунди на телефона протича някакъв процес и след това телефона се рестартира....с това процедурата по рутването приключва[Изображение: 2Untitledr9FpKbP.jpg]
Предполагам че аз не правя нещо както трябва, но не разбирам къде точно греша ???? Благодаря .

xiaomi 13
Цитирай
#65

Според мен пробвай по тази тема - https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=72990
И задължително инсталирани най-новите драйвери на LG.Има ги в темата .

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#66

Нещо не вдявам... В указанията за автоматичния скрипт пише: "7. Следвайте инструкциите, които ще се изпишат на екрана на компютъра.
(В Download Mode на телефона ви се влиза, като извадите кабела и изключете телефона. След което,
задръжте копчето Volume up и докато го държите натиснато, свързвате телефона с кабела от компютъра.)"
В скрипта който инсталира и recovery си изписва
[Изображение: Imzkrcg.jpg] ( не е намерен сериен порт, моля поставете телефона ръчно в режим за изтегляне)
Но  в  LG root script (метод 2 от тази тема) на мен не ми се наложи да вкарвам телефона ръчно в download mode .Телефона  разпозна COM3, след това се рестартира и в прозореца на скрипта се изписа rebooting into download mode, а след няколко секунди телефона светна  в download mode. После ми изписа Rooting phone... и след още 10-тина сек . стигнах до положението от първата снимка.
[Изображение: xxxxUntitled32OwpPt.jpg] Драйвера е последния наличен в LG. Пробвах няколко пъти ...но все тая.

xiaomi 13
Цитирай
#67

Пробвай да сменим USB порта.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#68

обиколих всички дупки отпред и отзад....чак жената са почувства пренебрегната Smile нестава. Пробвах и на лаптопа....Пак до същото място. Чудя се дали да изпълня ръчно последното изречение ...Ctrl+C-->N-->Enter. Макар че гледах отново клипчето и оная шушумига нищо не пише...само чака, и при него нещата се получават.

xiaomi 13
Цитирай
#69

Добре, ти пробва ли по темата, която ти казах малко по-горе?

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#70

Не ..признавам не съм. Просто се зачекнах с тоя метод и за момент отхвърлих всички други възможности.
Възможно ли е да има някакви проблеми от толкова много опити един върху друг, без префлашване.

xiaomi 13
Цитирай
#71

Продължавай човек,хубаво си се забатачил по трудния начин,недей да пробваш други,много по лесни начини.
Цитирай
#72

Не..метода съвсем не е труден. Всъщност всички методи за root на близалката са едни и същи, с разликата че по новите методи имат малко по шарен интерфейс и инжектират и други благини....като recovery например.Ето коментара на създателя на последния метод "A new version with a graphical user interface instead of a script. Although the root process remains the same, it has been rewritten programmatically, so I hope it will solve problems on some devices."
Мисля че това е решението на проблема(на снимката по долу)...и естествено последва успешен root.Не съм сигурен дали могат да произлязат проблеми от толкова много опити на root върху root, за това пуснах отново LG Flash Tool и сега на чисто рутнах по метода на Ганчев. Само да отбележа че за проблема, заради който отворих тази тема  е писано в темите на първите два метода за руут на 5.0 във форума на XDA. Очудващо е че за метода който предложи Ганчев не се споменават такива неща , за това в крайна сметка предпочетох него. Благодаря за търпението. Дано темата да послужи на някой неверник като мен.

[Изображение: 121Untitledcfsd74w.jpg]

xiaomi 13
Цитирай
#73

След руут на телефона нямам обхват, някой ако може да удари едно рамо Smile
Цитирай
#74

(2015-09-01, 14:31:14)kalinaki написа:  Телефона се рестартира, разпозна си COM3, пак се рестартира и влезе нормално в download mode и стигаме до тук

[Изображение: UntitledB6sBjbk.jpg]

Снимката е от едно видео в youtube (https://www.youtube.com/watch?v=KijSEtdIOJs)  но е абсолютно идентична с това което се вижда на моя монитор и екрана на телефона. При мен нещата остават в това положение до безкрайност, докато в клипчето ясно се вижда че след 5-6 секунди на телефона протича някакъв процес и след това телефона се рестартира..

[Изображение: 2Untitledr9FpKbP.jpg]

Предполагам че аз не правя нещо както трябва, но не разбирам къде точно греша ???? Благодаря .

(2015-09-01, 15:46:55)kalinaki написа:  Нещо не вдявам... В указанията за автоматичния скрипт пише: "7. Следвайте инструкциите, които ще се изпишат на екрана на компютъра.
Добре де, защо разчиташ само на някакъв клип от youtube? В крайна сметка сам си написал какво пише в т.7 от инструкциите. Подканата за натискане на съответните клавиши, според теб, не е ли инструкция, изведена на екрана? А ако не се появи това чакане, според теб за какво тогава е сложена т.7?

Този метод съм го поллзвал няколко пъти и ми допада най-много за root на Близалката. Възможно е скрипта да протече по два начина - автоматично да подмине сам въпросната подкана да се ползват клавишите или да спре на нея. В случай, че я подмине, всичко става автоматичноот началото до края на скрипта и няма причина (а и начин) да се следват каквито и да е инструкции от т.7. С други думи в този случай тя се явява излишна. Според мен тази точка е поставена именно за случаите, когато скрипта спре на този ред. От личен опит - при мен е 50/50 вероятността скрипта да спре тук. Случвало ми се е да подмине автоматично, случвало ми се е и да спре в чакане да натискам клавишите. Ако спре, ползвам очакваната от него клавишна комбинация (с натискането на ctrl+C скрипта задава въпрос с избор на отговор Y или N, натиска се N, а с Enter се потвърждава избора), т.е. с това изпълнявам т.7, след което има reboot и ... готово. Няма нищо сложно, още по-малко страшно. И в двата случая скрипта работи и телефона получава root.
Цитирай
#75

Днес си качих V21A и ... не успявам да го руутна с това чудо. Дайте някакви съвети и идеи. Smile

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)