Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализация / ъпдейт

Може и да има изчистен някой и друг бъг. Иначе каква е логиката да е качен официално толкова късно.
Цитирай
Аксесоари

При мен днес го получих като OTA ъпдейт, отдавна се канех да го инсталирам и даже в телефона ми беше около месец, но все си казвах да изчакам 5-цата.
Иначе до сега бях с 4.0.4.1 I
Цитирай

В интернационалния форум на Meizufans.eu се появи много интересна имформация за възможност да се предостави избор на потребителите да ползват , или flyme интерфейса, или чист lollipop.

Дори нарочно попитах източника дали се шегува, той потвърди че има голяма вероятност да се предостави подобен избор - http://meizufans.eu/forum/thread-massive...der?page=2   (мненията от 9.24 и 11.39).

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

Аз свалих от саита и вече инсталирах.Мина добре без усложнения,ще събирам тепърва впечатления!Поздрави!
А да ви кажа ако ще да е чист лолипоп мерси,то телефона си губи облика.
Цитирай

Да кажат дали има разлика тези, които минават от ранния 4.2.2.2I на този, който сега се пуска официално.
Цитирай

(2015-04-13, 19:08:38)econt написа:  При мен днес го получих като OTA ъпдейт, отдавна се канех да го инсталирам и даже в телефона ми беше около месец, но все си казвах да изчакам 5-цата.
Иначе до сега бях с 4.0.4.1 I

Какъв ОТА ъпдейт ? При мен няма такова нещо...
Цитирай

Flyme OS 4.2.8.1 A

http://goo.gl/fnGI7x
MD5: aacff4775ba6014526a5e55a69bbe1fd

Change details

Код:
Lock screen
1. Optimize open for MTK platform since the launch of the application in Task Manager cleanup when special treatment, just to clear this screen, retention services;
2. Fix the lock screen when the alarm sounded the alarm on the slide stop is easy to exhale Task Manager question; phone after replacing the SIM card 1. Repair twice to enter the PIN code to unlock the problem;
information
1. Repair the phone without a SIM card, but under the circumstances there is a network problem can not send microblogging private letter; Security Center 1. Optimize After traffic exceeds the notification bar messages can be deleted; 2. Fix Even now the traffic management settings screen, click on the used traffic safety center the question of error;
camera
1. Optimize storage position switch is turned on by default adjustment; 2. Fix button is not even now pictures The problem with; 3. The camera interface thumbnail photos have been deleted after the repair of the problem delete pictures; 4. restored to the beginning of the folder is scanned into the issue of media files. "";
Gallery
1. Optimize the document to jump to the Gallery experience;
2. Fix sporadic wrong size GIF identity issues;
3. Repair the battery is low, but the case of connecting the power, network failure (etc.) lead to the album after cloud backup failure click Retry failed to respond to the problem;
4. Fix lower part of the scene gallery stop running issue;
5. Repair sporadic cloud picture album download, transfer management interface list shows the wrong question;
6. Repair share pictures even now always show loading animation issues;
Set
1. Repair open Silent and vibration then turn DND, it will prompt "Exit Disturb?" question;
backup and restore
1. Repair After restoring the built-in third-party applications for the built-in version is still version, open the application after the question of error;
music
1. Repair Click Edit cover local music, the music stops running issue;
2. repair local music playlists of songs, some songs Select the check is no problem on;
audio
1. Repair turned silent vibrate mode and then turn off, even now the media volume always 0, the problem can not be restored until the volume of value;
video
1. Fix the problem can display a list of videos to lock areas of the video file;
2. Fix sporadic suspension when playing video fullscreen button click, directly back to the issue of video recommended interface;
3. Repair Video video directory is not a directory listing sorted by name issue;
4. Modify the local collection of data up to 1000;
Bluetooth
1. Fix the problem does not update notification bar Bluetooth connection icon;
2. Fix memory is full when you receive when Bluetooth file in document interface is no "lack of space" prompt questions;
input method
input method call comes numeric keypad, to avoid problems when no decimal point
1. Optimize the numeric keypad;
weather
1. Optimize correction calculate the final results of air quality;
2 Repair thunderstorms animation can not fill the screen problem;
recorder
1. Play the tape of the repair process cover the infrared, the sound is still putting the issue;
documentation
1. Optimize recently added and search performance;
2. Optimize locked zone change request permission The logic;
3. Repair recently when browsing through the gallery to add pictures, and recently added a list of the order of different problems;
4. Fix locking sliding around the region can not view pictures of the problem;
5. Repair download files from Dropbox cloud applications to this machine, you can not save the normal problems;
calculator
1. Repair while you click the calculation mode and the small window mode, the calculator stops running issue; personalized 1. Repair download themes, notification bar displays the progress of the wrong question;
Download Manager
1 Provides a unified optimize storage space is insufficient dialog invoked by other modules;
2. Fix a long list of items by the time mistakenly identified as problem clicks;
Sketchpad
1. Repair crayon icon displays the wrong question;
browser
1. Repair Share dialog part of the text display problems;
Цитирай

(2015-04-14, 00:33:51)BardoSore написа:  Да кажат дали има разлика тези, които минават от ранния 4.2.2.2I на този, който сега се пуска официално.

Аз го флашнах тъкмо, директно без clear data. За сега не виждам разлика. Добре си работи. Това са ми първоначалните впечатления. 

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

На мен като дам на акутлизации и си ми показва,че е последната... така беше още като го взех с първата версия... :\

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай

Половин ден съм с официалния ъпдейт и определено са го пипнали. Най голямо впечатление ми прави батерията-3 часа дисплей, а съм още на 50 процентА!

Meizu MX4
Цитирай

Ако си го постигнал на WiFi е нормално. Аз съм още с този 4.2.2.2 уж на TCCM и винаги правя с първите 50% около 3 часа екран. Забелязал съм обаче, че вторите 50% падат по-бавно от първите 50% и често съм правил близо 4 часа екран с втората половина от батерията Smile

Пустото любопитсво надделя и го изтеглих този официален 4.2.2.2. Сложих отгоре на сегашния без да изтривам каквито и да е данни. 
Знам, че всеки си втълпява, но телефонът го усетих осезаемо по-бърз. Даже първите минути се опитвах да си втълпя, че си въобразявам, че има разлика. 
Тогава реших да пусна GeekBench-a и да проверя какво ще покаже. Еми... показа, че определено телефонът лети Smile Аз такива високи резултати не бях срещал никъде.
   
Цитирай

Ами не знам, доста по добре ми се струва. Имах малко проблемчета с неофициалния-спираше ми мобилния нет и трябваше да го рестартирам, софтуерния бутон за връщане назад се появяваше когато си иска, а сега тия неща ги няма. Доволен съм и според мен трябва да се премине на официалния, който не го е направил.

Meizu MX4
Цитирай

как се качва Flyme OS 4.2.8.1 A от компютър.ако може малко по подробно че съм малко бос.
Цитирай

Аз пък, след като флашнах на чисто официалния 4.2.2.2i да видя дали има разлики , тествах го малко и се върнах на този 4.2.2.2i от ТССМ. Нещо не ми излизаше лентата с бутоните в Quicpic (тя си е вградена в самото приложение, не се влияе от настройките на телефона). Предполагам, че има разлика в build.prop, та за това.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

Аз след като ъпдеътнах с OTA до 4.2.2.2 без да чистя данните, веднага му пуснах бенчмарк теста и ми показа 50700, а малко, след като го бях купил ми показваше 48000.
Както писах по горе обнови от 4.0.4.1 и има доста Подобрения. Най много ми харесва, че мога да влезна в определено приложение още от заключен екран. На следващо място, че мога да сменям песните докато слушам музика също на заключен екран и то без да се включва.
Понеже ползвам смарт калъф, много се дразнех след като го заключа с двойно почукване и затворя след това капака екрана пак свети , след обновлението вече не светва екрана.
За батерията още нямам впечатления защото сега нямам време да го човъркам.
Цитирай

(2015-04-15, 09:40:20)e34v8 написа:  Аз пък, след като флашнах на чисто официалния 4.2.2.2i да видя дали има разлики , тествах го малко и се върнах на този 4.2.2.2i от ТССМ. Нещо не ми излизаше лентата с бутоните в Quicpic (тя си е вградена в самото приложение, не се влияе от настройките на телефона). Предполагам, че има разлика в build.prop, та за това.
И аз ползвам QuickPic и аз минах на оф.версия от неоф. такава, но лентата си ми е тук. И аз също усещам разлика в поведението на телефона към по-добро.
Цитирай

А прави ли ресет? Моята и тя си беше там, но като направих фактори ресет и сложих на ново QuicкPic , изчезна . Пробвах да преинсталирам програмката, но нямаше резултат.

EDIT: Явно не е от фърмуера обаче. Вчера не ми остана време да си инсталирам QuickPick и сега тъкмо я сложих и пак я няма лентата, а съм с 4.2.2.2 на ТССМ.

За това става въпрос :  https://dl.dropboxusercontent.com/u/2814...163533.jpg   Много странно. Ще се опитам да разбера от какво е...

Хах, хванах го от кое става така. Понеже си премахвам някои от китайските системни приложения, за да не ми се зареждат излишно в РАМ-та, премахвам и китайския магазин за приложения - AppCenter. По неясна причина обаче, когато го премахна, долната лента на QuickPic изчезва (ако процеса на QuickPic не прекъсва, лентата си е там, но ако спре и трябва да се зареди на ново - изчезва щом е премахнат AppCenter). Много странно.

Обаче успях да го излъжа. Инсталирам си QuickPic докато все още не съм премахнал AppCenter, в настройките на QuickPick чеквам опцията Hide the top status bar, и вече дори и да премахна китайския AppCenter, лентата не изчезва. Smile

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

Flyme 4.2.8.2A излезе. Работи стабилно, засега съм по-доволен от 4.2.2.2i

http://meizufans.eu/forum/thread-leak-flyme-os-4-2-8-2a-for-mx4

Huawei Ideos -> P1 -> P6 -> Honor 3X -> P9 -> Mate 10 lite
Цитирай

4.2.2.2i колко от вад са го получили ОТА? Аз съм 4.1.7 и ми показва, че това е последната версия.
Цитирай

Никога няма да получиш ОТА на 4.1.7, защото е тестов фърмуер. Не знам по каква причина се предлага с тестов, но официалните са винаги с 4 цифри, а тестовите с 3. Затова тегли си от сайта на flyme 4.2.2.2i и от тук нататък ще получаваш ОТА.
Цитирай

(2015-04-18, 06:25:04)XAn4ETO написа:  Никога няма да получиш ОТА на 4.1.7, защото е тестов фърмуер. Не знам по каква причина се предлага с тестов, но официалните са винаги с 4 цифри, а тестовите с 3. Затова тегли си от сайта на flyme 4.2.2.2i и от тук нататък ще получаваш ОТА.
Къде бъркам?Тегля файла от сайта на Meizu Flyme 4.2.2.2.i директно на телефона.Файла като ZIP UPDATE706,31MB го виждам в папка Документи/Диск/Download.Изключвам телефона.Следва комбинацията звук нагоре и включване.Следва sistem  update clear data start  и до там.ЖЪЛТ триъгълник непозволяващ друго освен рестарт.И телефона си остава на 4.1.7 Моля за помощ!

Samsung galaxy GTi7500 Samsung galaxy nexus Meizu MX4 Redmi 3pro Huawei nova Redmi Note 5 MI 8 POCO F3 Samsung galaxy a52s
Цитирай

Не трябва да е в Download, а в Root директорията или иначе казано да не е в никаква директория. Премести го файла и този път ъпдейтът ще стане. И няма нужда да го изключваш телефона ами просто стартирваш файла и той сам ще се ресетне.
Цитирай

(2015-04-18, 15:05:38)XAn4ETO написа:  Не трябва да е в Download, а в Root директорията или иначе казано да не е в никаква директория. Премести го файла и този път ъпдейтът ще стане. И няма нужда да го изключваш телефона ами просто стартирваш файла и той сам ще се ресетне.

ДА! Стана!Просто видях, че файла го има и в СИСТЕМНИ (зелената икона с бяла стрелка)Стартирах го и ъпдейта стана.Благодаря колега!

Samsung galaxy GTi7500 Samsung galaxy nexus Meizu MX4 Redmi 3pro Huawei nova Redmi Note 5 MI 8 POCO F3 Samsung galaxy a52s
Цитирай

и аз много благодаря на XAn4ETO
Цитирай

Здавейте, и аз реших да изпробвам новата 4222i версия. И за съжаление открих няколко бъга — при отключване,телефона вибрира въпреки че тази опция бешеизключена преди ъпдейта.Сега въоще я няма в менютата. Другия е че при плъзгане на ляво от заключен телефон за преминаване към режим за набиране се появява менюто, но със светеща стрелка за бек и телефона забива /хоум бутонане работи/,  и единствения начин за минаване към режим наработа е отново заключване иптключване по стандартния начин, с избутване екрана нагоре. иначе от заключен режим като плъзна надясно за камерата този проблем го няма. случайно и на друг да му дава тези бъгове?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)