Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализация / ъпдейт

Аз я сложих още снощи, с изчистване на данните и бекъп. За един ден ползване не мога да кажа точно как се държи батерията ,но ми се струва, че има дрийн. На предишната версия ме дразнеше че под 50% процента батерията падаше доста бързо, а сега май пада още от 100% бързо. Може би и много очаквам ,защото телефона го имам от 2.5 години и не мога да очаквам да се държи като нова.
Във форума на Мейзу също се оплакват от дрейн на батерията но не конкретно от МХ 4.
Друго съществено не открих.
Цитирай
Аксесоари

^ Колега, можеш ли да видиш дали има разлика в качеството на снимки / видео?

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай

Има дрейн. Поне при М2 NOTE. Телефона ми е на 11 месеца.
Цитирай

А нещо по интерфейса променяно ли е
Цитирай

При снимките също не откривам разлика ,може би леко подобрение има в предната камера но не я ползвам почти и не мога да съм обективен.
Снощи в 10 часа оставих телефона на 80 % батерия и до сутринта в 7 часа беше паднала на 76% при включен WI-FI
В интерфейса няма променено почти нищо.Два нови тапета. Има добавено recycle bin в папка документи - настройки.
Цитирай

^ От 80 на 76 за една нощ е много добър резултат. Аз съм на бетата 6 и си е същото. Колега еконт сетих се нещо, дето живо ме интересува да те питам - понеже имаше слухове, че ще може да се ресетва забравена парола на флайм акаунта, или нещо такова, можеш ли да разгледаш и да ми кажеш има ли такова нещо? Това ще е много полезно, за хора като мен, които са си купили телефона втора ръка и на телефона стои закован акаунта на стария собственик ...

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай

Това за паролата ми е интересно,защото имам същия проблем.И само да попитам Андроида пак ли е 5-ца.
Цитирай

Относно паролата разгледах но не открих нещо различно от преди,не виждам да са добавили нещо. Ако се сещате да направя нещо конкретно ще пробвам.
Иначе Андроида си е 5.1 само Флайма е променен.
Цитирай

Мисля ,че трябва да регистрираш нов акаунт и да пробваш да влезе в новия профил.
Цитирай

Пробвах току що. Създаде се нов акаунт и мога да влизам и в двата акаунта.
Даже обърках паролата като влизах в стария акаунт и ме предупреди,че трябва да изляза от новия си акаунт в случая.
Цитирай

Това е много добре.Остава и батерията да се държи добре и всичко,ще е супер. Big Grin
Цитирай

За батерията и аз се надявах да се държи добре ,но явно ще трябва да си нося зарядното вече с мен.
Цитирай

Това, че вече тези, дето нямаме Флайм акаунт можем да имаме е гениално! А това, че батерията пада по-бързо чак не ми се вярва.. Колета, ти направили фабричен ресет след ъпдейта?

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай

Батерията има дрейн при мен още от 5.1.12.0G. За това стоя на 5.1.11.0G.
Цитирай

Колега Еконт, като тръгна да създаваш новия акаунт, преди това излезе ли от стария? Защото в момента отново ми изписва при мен, че трябва да изляза първо от стария акаунт, на стария собственик, за да вляза в нов.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай

@Lenux не съм правил фабрични настройки след ъпдейта, направих само изчистване на данни. Относно втория ти въпрос- да . Първо излязох от стария акаунт и след това направих новия. Явно ще си останете с този проблем.
Въпреки че аз не намирам много смисъл в този акаунт, защото си имам и гугъл акаунт и става една мешаница в контактите. Дублират се някои от контактите при двата акаунта и като ми звънят ми изписва името два пъти, което ме дразни.
В предишната версия бях го решил този проблем, но сега пак го имам.
Ще взема да направя и едни заводски настройки.
Вчера оставих батерията да угасне съвсем и после я заредих при изключен телефон до 100. Бях чел отдавна, че така се калибрира батерията.
Цитирай

^ Единственото, за което ни е нужен Флайм акаунт това е руут достъпа който дава той. А той ми е нужен за няколко неща, най-важното от което е да мога да забода флашка на телефона и да снимам директно на нея видеа и снимки, имайки предвид огромния размер на 4К клиповете които прави и това, че нямаме слот за SD карта. В момента без руут, се задоволявам поне с факта, че след като снимам нещо, след това поне мога да го прехвърля на забодената флашка. Едно от най-полезните неща, който Мейзу са свършили по телефона е именно OTG поддръжката, с която са замазали положението с липсата на слот за карта памет.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай

Добро утро! Актуализирах до Flyme 6.1.0.G.Инсталирах от 5.11.Всичко мина нормално,но сега забелязвам някои странности,които ме дразнят и не мога да се справя.1.Когато някои ме търси и телефона звъни,заедно със звука се вклюва и светкавицата на основната камера.Не намирам начин за спирането и. И второ - в системни виждам Meizu Data Saver - Opera Max, което ми иска актуализаия през Google Play и след актуализиране не виждам приложението като изнесена икона на хоум екрана.Ако някои се е сблъсквал с такива проблеми, моля за Вашата помощ!

Samsung galaxy GTi7500 Samsung galaxy nexus Meizu MX4 Redmi 3pro Huawei nova Redmi Note 5 MI 8 POCO F3 Samsung galaxy a52s
Цитирай

При мен е малко нестабилен спрямо предходната версия. При стартиране на Facebook зарежда се и веднага се изключва. При повторно стартиране започва да работи. Google services ги изтеглих от магазина на Меизу. В резултат GMail не иска да тръгне. Другите програми на Google вървят. Инсталирах го първо без да трия данните от телефона и заради Facebook направих втора инсталация като този път изтрих всичко - резултата е без промяна само дето половин ден си играх за да оправя мобилния интернет и други настройки. Като цяло, предишната версия е по-стабилна за мен. Новостите в тази са по-скоро козметични.
Цитирай

Колеги, само ще кажа - който е на 5.11 да не слага 6 ... Подобрения няма, батерията държи по-зле, както и други бъгави недомислици и крашове в подменюта има в 6. Минах на стабилната 6 и сега съжалявам. Нищо “стабилно” в нея не откривам. Пореден с неистови мъки напън на Flyme, завършил с провал.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай

Много минуси се коментираха относно Flyme 6.1.0.G. и то напълно основателно..,но все пак да отбележа и един плюс: телефона стана много по-бърз: 64000 в An-Tu-Tu..,което не е зле за тригодишен телефон,който като нов с Kit-Kat и Flyme5  достигаше до 45000
Цитирай

Тези точки служат само на 12 годишни да си мерят п..ките.Явно,че новия "flyme",не става.Мисля се .че след толкова мотане от страна Meizu трябваше да е по изпипан и андроида да е поне  "[b]Marshmallow".Това е замазване на очите на потребителите.По добре след две години да бяха спрели поддръжката вместо тая мъка. Cool [/b]
Цитирай
Star 

Не сме венчани за Meizu,в крайна сметка всеки има избор и винаги може да смени марката..,например със Samsung  :-)
Цитирай

Някой знае ли къде се намира developer options в новата версия, че искам на ги намаля малко тия анимации.
Цитирай

Настройки~Достъпност~ Втория ред от долу на горе.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)