Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализация / ъпдейт

Няма го това нещо на флайм 6.На флайм 5.11 си беше там
Цитирай
Аксесоари

Здравейте,
искам да се върна на 5.1.12 но не може, пробвах и към 5.1.11 и към 4.6.5 - не става. изписва едно и също - could not get enought information при стартиране на файла. Някаква идея?
Цитирай

(2017-08-10, 21:00:31)jiktak88 написа:  Няма го това нещо на флайм 6.На флайм 5.11 си беше там
Ти кликна ли 7 пъти върху версията на флайма за да ти се появи менюто.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Намерих го developer options.А за най новата версия - до сега не бях виждал тоя телефон да се движи толкова бавно честно. Не знам какви са тия 64000 точки които изкарва ама насича насякъде телефона и Фейсбук непрекъснато забива.
Цитирай

Не знам, защо при някои телефона е станал по бавен след актуализацията.При мен си върви нормално, не по бързо но не и бавно. Играя Риал рейсинг 3 и много рядко лагва.
Относно фейса ще кажа, че проблема е комплексен не само от телефона, но и от самото приложение. Прочетете коментарите в приложението и ще видите колко още хора се оплакват ,че им крашва.
В предишната версия на Флайм имах същия проблем с фейса. И в новата проблама ди остава. Аз съм го решил като съм инсталирал лайт версията на Фейса.
Цитирай

Насича им телефона и им върви по-бавно, защото не са направили фабричен рестарт след актуализацията.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай

Здравей те.След последният ъпдейт с версия 6.1.0.0G моето  Meizu MX4 взе да ми прави следното нещо.Батерията взе да ми се зарежда от 1% до максимум 33-34% и от там отива направо на 100%,а като започва да се разрежда на 67-68% и гасне и става на 1%.Намали съм осветлението на минимум, спрял съм интернета на телефона и батерията издържа максимум 4-5 часа при два, три разговора(то няма как да издържи повече като се използва едва една трета от капацитета на батерията).Един мой приятел каза,че това нещо било софтуерно и му го дадох да сложи някакъв ром да го върне на малка версия на софтуера, обаче не успя защото буутлоудъра е бил заключен от Meizu.След всеки ъпдейт правя задължително фабричен ресет.Моля ви дайте ми съвет това от версията на андройда ли е или от батерията?Ако е от андройда как мога до го сваля до версия  5.1.11G ,защото четох че батерията при тази версия се е държала най-добре.Благодаря предварително.

Huawei P10 plus/Huawei P30 Pro
Цитирай

Здравейте. Да споделя как се върнах на Flyme 5. Не е толкова трудно колкото изглежда на първо четене. Моят MX4 е от VIVACOM, ако това има значение. Изтеглих си файла Flyme 5.1.11 от сайта и го поставих в корена на паметта(не в някаква папка).Изключвам телефона.Задържам бутона "+" и после едновременно "вкл".Появява се ново меню, което се управлява с бутоните на тел.Ъпдейтва се се през него задължително с изчистване на данни(поставяне на такава отметка).Това е.....
Цитирай

Аз съм с 5.1.11.0G. Качих Флайм 6, но се върнах на 5-та отново. Причините съм ги описал по нагоре. А как стана при мен връщането на 5-та. Просто си изтеглих zip файла, сложих го в главната директория на тел. Разкачих телефона, отворих файл менаджера отидох на на файла и го стартирах. Все едно си ъпдейтвам телефона, по същия начин е.

И задължително сложи отметката за изчистване на данните.
Цитирай

Здравейте.Искам да блогаря на deny и на shotokanarai за помоща.По метода на shotokanarai не се получи.Дава ми could not get enought information при стартиране на файла.Обаче по метода на deny68 стана.И още един път искам да благодаря на двамата ни колеги за помоща.

Huawei P10 plus/Huawei P30 Pro
Цитирай

Важното е, че са станали нещатаSmile
Цитирай

На мене нещо ми изчезна мобилния Интернет е така от нищото на флайм 6.Правих нови АПН-и рестартирах и го няколко пъти и няма,а преди 2 дена му правих ресет с триене на данните.Някой ако има идея как да го оправя.
Цитирай

Най много да го преинсталираш наново.
Цитирай

Такааа Smile Дойде момента, в който и аз му се нарадвах на Flyme 6 stable. И ще кажа защо - накратко, това е най-големия провал, който Мейзу са издавали на пазара. Не знам как са успяли, но са създали версия, която напъва целия този мощен хардуер почти на макс и то когато нищо не правиш с телефона Smile Лаг още при отключването на екрана, лаг при отварянето на приложение, лаг при затварянето му, лаг навсякъде, лаг постоянно, лаг лаг лаг.... И като казвам лаг - визирам насичането на кадри при споменатите действия, което е крайно срамно за 8 ядрен процесор с толкова мощни ядра, било то и причината да е в написания софтуер. Отделно множество дупки в менюта и подменюта има, като най-срамните се виждат, когато човек започне да си редактира/копира/премества/оправя контактите между СИМ карта и тези на апарата - там е страшна гмеш из менюто и съответните опции и нещата се случват много трудно и с някакви магии от страна на ползвателя. Още нещо - яркостта на екрана, незнайно защо при Флайм 6 е намалена. При Флайм 5 екрана е с няколко идеи по-ярък. И сега най-важното - прегряването: докато бях с Флайм 6 ми се налагаше на ден по няколко пъти да прекратявам работата с апарата за да си почине за да не пламне в пламъци в ръцете ми. Особено в по-топло време.... не знам изобщо как продължаваше да работи, той на моменти не можеше да се докосне, такива темперетури развиваше. Имало е случаи без нищо да правя на него, заключен е.. пипам го и той топъл. След като се върнах на Флайм 5.1.11G тия срамоти всичките гореописаните са в историята. Телефона си работи бързо, гладко, леко, без невидими неща да го товарят и най-важното - студен е винаги и навсякъде. Това е от мен Smile

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай

Аз това от кога го говоряSmile))
Жената без да иска на нейния Ноте 2 си ъпдейтнала до Флайм 6. Аз й направих после хард ресет. Няма лаг, но ГРЕЕ и батерията има дрейн. Искам си купя Ноте 6 , но не знам там как се държи Флайм 6 и се чудя дали да рискувам.
Цитирай

Сложиш и аз флайм6 и телефона се бъгна яко, но след един хард ресет се оправи горе-долу всичко. Към момента телефона работи без проблеми, но има един много досаден бъг, който не се изчисти след ресета - телефона се ползва със smart case и по принцип, когато някой ми звъни екрана се пали и на прозрачното прозорче на калъфката се появяват имената и номера на този, който ме търси. След ъпдейта (а и след ресета), когато някой ми се обади екрана остава изгасен, трябва да отворя калъфката и да отворя Notification менюто, за да видя кой ме търси. Адска досата, гледах из менютата дали няма нещо, което може да разреши отново показването на този който звъни, но явно няма такава опция ами си е бъг на флайм6. Което е странното - преди да направя ресет направих едно рестартиране на телефона и след него smart case-а "работеше" нормално, но за малко, сега и след рестарт нещата не се оправят. Някой сблъсквал ли се е с проблема да каже ако го е решил.
Цитирай

Тези дни му стана нещо на моя телефон. Не мога да го преинсталирам по никакъв начин. След като сложа zip-а в основната директория ми излиза това съобщение. Пробвах почти всички версии и с всичките резултата е такъв.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

От коя на коя версия минаваш?
Цитирай

Със 6.1.0.0G съм. Искам да сложа същата версия, но като сложа zip-а през лаптопа или го сваля директно на телефона все същото се получава. Не го разпознава. Пробвах да сложа 4.5.7 I и 5.1.12.0G все тая.
Цялата работа дойде ,защото след заигравка с Freedom ми блокираха акаунта в гугъл и сега на телефона нямам гъгълски неща. Не че ми липсват, но за някои приложения е нужно да си влезна в акаунта.
Акаунта е блокиран само в този телефон. В другия и през лаптопа си влизам без проблем.
Това както и да е, но защо не мога да преинсталирам Flyme?
Цитирай

(2017-08-30, 07:48:08)deny68 написа:  ...Изтеглих си файла Flyme 5.1.11 от сайта и го поставих в корена на паметта(не в някаква папка).Изключвам телефона.Задържам бутона "+" и после едновременно "вкл".Появява се ново меню, което се управлява с бутоните на тел.Ъпдейтва се се през него задължително с изчистване на данни(поставяне на такава отметка).Това е.....


Колега econt, ето така няма как да не стане ъпдейт/даунгрейд. И второ, по-важно - защо просто не върнеш фабрични настройки с изчистване на вътрешното SD ? Това е, което ти трябва, за да си преинсталираш телефона в случая, конкретно Smile

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай

Ами, не става. Два пъти съм му правил хард ресет , изчистване на данни, след това заводски настройки и не става.
Тук странното, е че не мога да кача на телефона ЗИП файла.
Цитирай

Доста странно /: След хард ресет би трябвало всички инсталирани приложения да са си на чисто ... Може би префлашфане през комп? Само, за това вече не знам стъпките.. по-добре е да питаш в основния раздел на форума за проблеми, просто да ти препоръчат програма за префлашфане и поне основните стъпки. Успех Smile

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай

След много проби и със сваляне на различни зип-ове успях да кача последния стабилен ъпдейт и преинсталирах, оправи се проблема и с гугъл акаунта.
Понеже исках да мина към А-версията на флайма успях да сваля последната бета версия 6.7.8.22. Преди това
пробвах да сваля 4.5.7I ,но пак се получаваше горния проблем. Нали трябва да сваля до по стара версия за да премина към другата версия.
Реших да инсталирам бетата върху глобалната и воала стана.
Цитирай

Радвам се, че си успял Smile И все пак, да кажеш какви са разликите между Флайм 6 "A" и "G" версиите? И друго, което бих искал да провериш ако имаш възможност - като влезеш в настройките на флайм акаунта, дали там има някаква опция, която да дава възможност да се създаде нов акаунт, без да е разлогнат телефона от стария? За такива като мен, дето са взели телефона втора ръка и им стои акаунта от стария собственик ......... Благодаря Smile

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай

(2017-09-16, 21:59:26)Lenux написа:   И все пак, да кажеш какви са разликите между Флайм 6 "A" и "G" версиите? 

С последната "G" версия телефона се държеше много по добре от всяка гледна точка. От батерията  и лага при "A" версията направо сам отвратен. Пълен ужас. Добре че идват почивни дни та да се върна на интернационалната ,не че преди това няма да пробвам стабилната  "A" версия.
Само не знам дали от бетата  мога да мина директно към стабилната.Но ще пробвам.
А, и китайщини много. Глобалната версия според мен е по добра.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)