Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализация / ъпдейт
#26

С външно винаги ще стане. Поразчетох се и ето какво ми помогна. Качва се в /system/app/  AlarmClock.apk и се задават същите права като на останалите програми там. След рестарт алармата вече работи. Остава въпросъст дали е дълготрайно решение, да не би да е от рестарта и след време пак да заспи алармата... е предполагам, че утре като закъснея за работа ще разберем.

http://bgjedi.com/temp/AlarmClock.apk
Цитирай
Аксесоари
#27

Този фърмуер е тестов все пак. Нормално е да има разни проблеми. И аз мислех да го пробвам, но четох че има разни бъгове за оправяне.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#28

Не е само алармата май..въобще проблемите са свързани със звука. Някои се оплакват, че след няколко минути слушане на музика и приложението спира.

Аз тая версия я свалих от meizufans.eu, обаче 2 пъти вече ми дава грешка след проверка на инсталционния пакет, та сега я тегля от 4pda.ru дето е дал линка колегата
Цитирай
#29

Възможно е да има и проблеми със музиката, не съм забелязъл защото не слушам на телефона. Други бъгове не съм открил за сега и съм доволен. Версия 4.2.5А успях да я кача едва след като смъкнах до 4.0.4I.
Цитирай
#30

(2015-03-18, 16:43:31)r_HIV написа:  След като качих 4.2.5А алармата на часовника е без звук. Четох, че и други имат този бъг. Някой от вас да го има? И предложения за решаването му?

Цитат:Had the same thing with an alarm, tried many things,but in the end reflashed the device with "clear data", and restored the backup . that finally got my alarm clock working fine

1+1  Never Settle  IUNI OS "Знанията слагат отпечатък на характера."
Удари един лайк ако ти харесва [/url][url=https://www.facebook.com/PhotostakenbyAtanasPetrov]Photos taken by Atanas Petrov
Цитирай
#31

Да, всъщност си връщаш старата аларма. Намерих в китайски форум на Meizu нова версия 4.2.7А (преди руснаците, да не повярваш чак) и в момента свалям бааавно. Ще тествам и нея.
Тема: http://bbs.meizu.cn/thread-5551044-1-1.html
Линк: http://pan.baidu.com/s/1hqAaZRY
Цитирай
#32

(2015-03-18, 20:26:01)r_HIV написа:  Версия 4.2.5А успях да я кача едва след като смъкнах до 4.0.4I.

Ми аз като не чета в шапката на темата, където всичко си е обяснено как се минава от I на A версия, от колкото и линка да го бях теглил тоя фирм все нямаше да успея Bu
Цитирай
#33

Аз бях на версия А и въпреки това не се получи, затова минах по изпитания метод с 4.0.4I
Цитирай
#34

С версия 4.2.2.2I може би се натъкнах на бъг... освен ако не е нарочна функция. Слушайки музика със стандартното приложение, ми се струва, че силата на звука е по-малка спрямо 4.1.17I. Не съм 100% сигурен, тъй като бях с 4.1.17I не повече 2 дни, преди да надградя 4.2.2.2I.
Цитирай
#35

Още в 4.2.2.1 го констатираха това със звука. Не е бъг просто е намален наистина за съжеление. Четох,че със MTK Engeneering app се оправяло.
Цитирай
#36

(2015-03-19, 00:33:53)svetlisashkov написа:  С версия 4.2.2.2I може би се натъкнах на бъг... освен ако не е нарочна функция. Слушайки музика със стандартното приложение, ми се струва, че силата на звука е по-малка спрямо 4.1.17I. Не съм 100% сигурен, тъй като бях с 4.1.17I не повече 2 дни, преди да надградя 4.2.2.2I.

Четох в един форум, че проблема се оправя с ето това приложение MTK Engineering Mode. MTK Settings --> Hardware Testing --> Audio --> Headset Mode и Max Vol. го правиш на 160. Не съм тествал, защото все още съм с 4.1.7I.

Sony Ericsson k500i --> Nokia N95 8GB --> HTC Desire HD --> MEIZU MX4 16GB Flyme OS 5.1.9.0A
Цитирай
#37

Боже, колко се обърках.... 24242 версии.... в крайна сметка аз към кое да ъпдейтна?  С 4.1.7I съм в момента и коя е последната - Flyme OS 4.0.4.2I668M2015-1-15 в сайта им има само тая, но тя не е ли по-стара? НЕщо тотално се обърках?

п.с. намерих това https://www.meizumobiles.fr/mises-a-jour/  и свалям  (надявам се,че не трябва руут или нещо подобно)  Flyme OS 4.2.2.2 (international) !?  

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#38

Flyme OS 4.2.2.2I
Тази е да последната, официална и стабилна европейска версия за нашите телефони. Флашвай смело
Цитирай
#39

Точно тази е последната, макар и да не е упомената в официалния сайт на Meizu. Препоръчвам я на всеки. Инсталацията отнема точно 5 мин и няма нужда нищо да се трие или преинсталира после. Става точно като ОТА ъпдейт.
Цитирай
#40

Чета по-горе,че един колега просто е сложил зип-а в директорията на тела и от файловия мениджър го е стартирал? Само това ли е? Smile)

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#41

Аз не го направих така, а както е описано в първия коментар в тази тема. Така, както питаш ти не съм пробвал.
Цитирай
#42

Тогава ще го направя като в първия коментар, също изглежда лесно и просто. Благодаря Smile

п.с. Макар,че като вляза във файловия мениджър и файла се разпознава и като цъкнеш те пита дали искаш да ъпдейтнеш и отново има опцията clear data. Явно става и по двата начина. Smile) А за вбъдеще да попитам, сега като си го наглася и сваля каквото трябва, като дойде Лолипопа как си правите бекъп ? Сега не ми се налага, защото е нов телефона, но за после да знам Smile 

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#43

Сваляш си цялата информация от телефона, която ти трябва, например на PC-то и после връщаш обратно.

 
Цитирай
#44

Преди на Сонито през програмката с която се ъпдейтваше си имаше бекъп, после след ъпдейта с каабела автоматично правише restore, супер удобно беше. Ъпдейтнах вече и аз, много бързо стана. Може ли да ми кажете, защо само не намирам нашата часова зона в настройките? И кога се очаква интернешЪнЪл Лолипоп. Smile)

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#45

В настройки > I (info) имаш опция за бекъп,  който можеш да си го възстановиш  пак от там.
само ако мислиш да форматираш целия телефон можеш да си  извадиш бекъпа, да го качиш на пц-то и след това когато искаш пак да си го върнеш в същата папка....

Относно часовата зона естествено, че си я има просто е за по-обширни региони.
Като го сложиш на "авто часова зона" те настройва GTM +2ч, което си е нашата часова зона, но ако търсиш България, София няма ги. При слагане на външен уиджет за времето ще ти намери точния град, в който се намираш (ако ти е вкл. локейшъна разбира се)
Цитирай
#46

Забелязвам следните проблеми с 4.2.2.2I, жестовете на изгасен екран сработват доста по-трудно и се получава някога при приключване на разговора, при отделяне на телефона от ухото да не светва екрана за да си натисна червената слушалка.
Цитирай
#47

(2015-03-21, 15:34:34)rumo написа:  В настройки > I (info) имаш опция за бекъп,  който можеш да си го възстановиш  пак от там.
само ако мислиш да форматираш целия телефон можеш да си  извадиш бекъпа, да го качиш на пц-то и след това когато искаш пак да си го върнеш в същата папка....

Относно часовата зона естествено, че си я има просто е за по-обширни региони.
Като го сложиш на "авто часова зона" те настройва GTM +2ч, което си е нашата часова зона, но ако търсиш България, София няма ги. При слагане на външен уиджет за времето ще ти намери точния град, в който се намираш (ако ти е вкл. локейшъна разбира се)

Благодаря, но като е на авто, не ми търси местоположението въпреки,че ми е пуснат гпс-а. Просто си става пак с китайската времева зона... затова и ръчно си бях направил всичко.  Rolleyes
Иначе уиеджета за времето си ми намери местоположението с точност...

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#48

Здравейте. Ще използвам тази тема да попитам няколко неща относно руутването на телефона, защото никога не съм го правил от страх да не си убия машинката. Този телефон съм решил да го руутна защото разбирам от коментари, че е по лесно спрямо други модели. Всъщност като не съм вещ в тия неща, има ли смисъл да го правя? Какво ще спечеля от руутването? И последно, ако ще имам полза, ако му се занимава на някой да ми обесни как стават нещата ще съм мн благодарен. Big Grin
Цитирай
#49

Ще имаш пълен достъп до всички функции на телефона си, можеш да махнеш стокови неща, които няма да ти трябват и така ще имаш повече свободна памет, ще можеш да си качваш приложения, изискващи root т.н.

 
Цитирай
#50

(2015-03-21, 20:18:51)NoMaD написа:  Ще имаш пълен достъп до всички функции на телефона си, можеш да махнеш стокови неща, които няма да ти трябват и така ще имаш повече свободна памет, ще можеш да си качваш приложения, изискващи root т.н.

Благодаря  за отговора. Значи определено ще имам полза .   Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)