Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализация / ъпдейт
#76

На някой, ако му е нужна 4.1.7i , с която са телефоните в БГ, качил съм я в дропбокс - https://dl.dropboxusercontent.com/u/2814...update.zip


Тази седмица си поиграх да пробвам доста от версиите, за по ден - два. Някрая се върнах на тази, с която взех телефона. Буквално нямам идея защо, но с нея телефонът ми е най - бърз  Unknw_mini  .

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
Аксесоари
#77

(2015-03-30, 15:04:39)e34v8 написа:  На някой, ако му е нужна 4.1.7i , с която са телефоните в БГ, качил съм я в дропбокс - https://dl.dropboxusercontent.com/u/2814...update.zip


Тази седмица си поиграх да пробвам доста от версиите, за по ден - два. Някрая се върнах на тази, с която взех телефона. Буквално нямам идея защо, но с нея телефонът ми е най - бърз  Unknw_mini  .

Това си е стоковия ром с който идва от Виваком? Без нещо пипано и чексумите са ОК?
Питам, понеже съм свикнал да имам един работещ ром на телефона, ако нещо не буутне да мога от рекавъри да флашна, пък до сега не съм сменял нищо на Мейзу-то, но за всеки случай да го оставя.
Цитирай
#78

Излезе Flyme OS 4.2.7A (не като ъпдейт, а като цял ром)
Линк за нетърпеливите:
https://cloud.mail.ru/public/415d21490972/update.zip
Цитирай
#79

(2015-03-31, 10:58:23)r_HIV написа:  Излезе Flyme може ли да се инсталира от OS 4.2.7A (не като ъпдейт, а като цял ром)
Линк за нетърпеливите:
https://cloud.mail.ru/public/415d21490972/update.zip

Може ли да се инсталира върху 4.2.2i?

Huawei Ideos -> P1 -> P6 -> Honor 3X -> P9 -> Mate 10 lite
Цитирай
#80

Съмнявам се. Мисля, че трябва да свалиш до 4.0.4 I. Пробвай, но задължително с чистене на данните.
Цитирай
#81

http://meizu.tccm.com/

Някой знае ли нещо за този сайт?

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#82

Хубаво е да се знаят всички ресурси като горният.

Някой ще сподели ли точно какво прави "Clear data" и какво НЕ пипа? Интересуват ме снимките, музиката, подредбата на екраните, игрите и техните сейвове и програмите.
Цитирай
#83

Моля ви някой да обясни на по простичък език, как да ъпдейтна flyme към последната версия..
Цитирай
#84

(2015-04-02, 13:33:38)e34v8 написа:  http://meizu.tccm.com/

Някой знае ли нещо за този сайт?

Аз знам от преди малко Smile сложих тази версия, която по големина има разлика спрямо тази от френския сайт. 
Сложих тази, ззащото от предната имах забележки. После сложих пак фабричната, която ти си предоставил по-горe, но определено бях още по-недоволен.
Сега съм с тази уж на TCCM. Не правих чиста инсталация, а само я качих като ъпдейт.
Цитирай
#85

При мен, само с 4.1.7 телефонът върви идеално. Пробвах и няколко 4.2.2.2I, но има някакво насичане на места и ме дразни. Примерно, като скролвам бавно в settings и  се получава едно насичане.

Не съм пробвал новите тестови (4.2.5 , 4.2.6, 4.2.7) , но не ми и се занимава вече. Ще чакам 5.0.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#86

TCCM е европейски дистрибутор на мобилни устройства и аксесоари и внася MEIZU за България. Аз съм с тази от френския сайт от няколко дни и за сега съм доволен, не съм пробвал тази от TCCM. Направих Clear Data и ми се изтриха само приложенията, игрите и данните към тях. Екраните трябва да си ги подреждаш на ново, а музика и снимки си бяха на мястото. Аз си направих бекъп с титаниум-а и си върнах всички приложения (папката където се съхраняват данните на титаниум също си бяха там след ъпдейта).

Sony Ericsson k500i --> Nokia N95 8GB --> HTC Desire HD --> MEIZU MX4 16GB Flyme OS 5.1.9.0A
Цитирай
#87

(2015-04-02, 20:09:46)e34v8 написа:  При мен, само с 4.1.7 телефонът върви идеално. Пробвах и няколко 4.2.2.2I, но има някакво насичане на места и ме дразни. Примерно, като скролвам бавно в settings и  се получава едно насичане.

Не съм пробвал новите тестови (4.2.5 , 4.2.6, 4.2.7) , но не ми и се занимава вече. Ще чакам 5.0.

Сега съм тази уж на TCCM. Няма лаг и нямам никакви оплаквания. Нящата, които ме дразнят в 4.1.7i са прекалено много, за да остана с нея. Учудвам се как си доволен от нея спрямо 4.2.2.2i. 
Снощи направих пълен формат и чиста инсталация и днес поведението на телефона е безупречно.
Цитирай
#88

 Искам да сложа 4.2.2.2i и го изтеглих от TCCM...но когато натисна да се ъпгрейдне системата ми казва че не намира ъпдейта?!? Bu Bu Bu Когато отворя да видя файла ,иконката му е въпросителна,демек не го разпознава.

Meizu MX4
Цитирай
#89

Този ъпдейт не се слага като другите. Файла, който теглиш се записва на компютъра, а не в телефона. После променяш разширението на файла на .ехе После стартирваш файла и чак тогава изключваш телефона и го включваш със задържане на пауър бутона и увеличаване на звука. На компютъра ще ти изпише, че е детекнал телефона и стартирваш процеса от там. Когато приключи това вадиш кабела и даваш от телефона инсталация на фърмуера.
Цитирай
#90

(2015-04-03, 18:24:47)XAn4ETO написа:  Този ъпдейт не се слага като другите. Файла, който теглиш се записва на компютъра, а не в телефона. После променяш разширението на файла на .ехе После стартирваш файла и чак тогава изключваш телефона и го включваш със задържане на пауър бутона и увеличаване на звука. На компютъра ще ти изпише, че е детекнал телефона и стартирваш процеса от там. Когато приключи това вадиш кабела и даваш от телефона инсталация на фърмуера.
Благодаря.Стана.Това е хубаво да се вкара в началото на темата.А какви са разликите на тази версия?

Meizu MX4
Цитирай
#91

Това exe може да се разархивира с winrar. Вътре е update.zip файла.

XAn4ETO, нямам идея защо е така. След като ползвах Nexus 5 съм станал много чувствителен към засичане или изпускане на кадри в UI и веднага ги усещам. Влез в settings, разпъни го настрани да се вижат и надписите и започни да движиш плавно с пръст нагоре или надолу.  Има едно досадно изпускане на кадри. Вчера флашвах още едно Meizu MX4, и там е същото, но човека не го бърка. Не че е толкова важно де, но има и разни други неоптимизирани неща. 

С 4.1.7 пък нямам нито един проблем.Unknw_mini 

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#92

Не искам да влизам в спор, но нека да споделя какво не ми харесва в 4.1.7 и защо съм с 4.2.2.2.
-много често не ми изписва кой ми звъни, а само номера виждам, въпреки че въпросният номер е записан.
-дразни ме грубата вибрация на хоум бутона
-силата на 3Gто вкъщи с 4.1.7 е между -99 до -104 dB, а с 4.2.2.2 е винаги около -93. Както знаят повечето, колкото по-малко е числото, то толкова е по-силен обхвата.
-сензорът за яркостта на екрана не е според мен добре калибриран в 4.1.7 и често екранът е по-светъл, отколкото трябва.
-за приблема със силата на звука на спийкъра също предполагам всички са запознати. На 4-5 степени преди макдимума е доста силен и после вместо да е още по, то той става малко по-тих и после на последните 2 степени е пак по-силен.

Наистина не искам да влизам в спор с никой, но колкото и чисти инсталации да правя на 4.1.7 то нещата, които описах няма как да изчезнат. Реално прескачане на кадри не виждам там където казваш. Но пъм усещам някаква разлика към по-добро спрямо онзи 4.2.2.2 от френския сайт. Може и да си втълпявам, но все пак има разлика в размера на файла, така че може наистина да има някаква разлика.
Поздрави
Цитирай
#93

Определено тези проблеми, които си споделил, не съм срещал нито един от тях. Единствено мога да се съглася, че екранът е по - ярък , но това със сигурност не е бъг. Пък и предполагам знаеш, че дори и при авто яркост, имаш възможност да си настроиш референтна точка.

А между френския и този, който си сложил сега, разлика няма. На една и съща база са.

Както и да е. Явно при различни телефони се държат различно версиите. Макар че силно ме съмнява.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#94

Приложението "сигурност" гледам че ми точи батерия..Всъщност цъкнах на система андроид и най отдолу пише "Център за сигурност" и мисля че това е приложението?Ползвате ли го?Някой да го е спрял или изтрил?

Meizu MX4
Цитирай
#95

Който го интересува инструкция на английски за телефона - 4PDA, пост 13392 :

 
Цитирай
#96

Flyme 4.2.8 A - http://bbs.flyme.cn/thread-210424-1-1.html
Цитирай
#97

XAn4ETO, пробвах на ново да си флашна 4.2.2.2i и действително си прав. Много добре и леко върви всичко. Сега дори не съм ползвал clear data опцията, а директно го сложих върху 4.1.7i. 

Интересно предните пъти защо имах разни  доста неприятни засичания, хем го флашвах с формат... Странно.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#98

Коя е най-стабилната версия на flyme и как да я флашна ? В момента съм с 4.1.7i .

Samsung galaxy s3 - rooted cm 13 official / Meizu MX4 / Samsung Galaxy s6 gold 32gb / Xiaomi redmi k20 pro 8/128 GB, black
Цитирай
#99

e34v8, радвам се, че си доволен. Наистина бях учуден, че въобще имаш забележки към него спрямо 4.1.7.

Гледайте каква изненада имане днес от MEIZU.

http://www.flyme.cn/en/firmwarelist?modelId=14&type=1

Дали ще има разлика спрямо този 4.2.2.2i, с който сме сега?
Цитирай

4.2.2.2i е пуснат на официалния сайт ма Meizu - http://www.flyme.cn/en/firmwarelist?modelId=14&type=1

----------

Гледам, че колегата го е постнал вече. Нямам идея дали има разлика с този на TCCM. Според мен едва ли. На една и съща база са.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)