Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да активираме HD Voice на Android 4.4.x (KitKat) / 5.x (Lollipop)
#1
Information 

Набирате този код: *#0011#

1. Ляв тъч бутон > Back
2. Отново левия тъч бутон > Key input: въвеждате (главна буква) Q771
Изчакайте около ~10 секунди.
Отново левия тъч бутон > Back

Трябва да изпише: [3] WB-AMR SETTING: ON

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
Аксесоари
#2

Благодаря за информация, полезно е. Да не отварям нова тема по отношение на звука и да попитам: Защо звука в слушалката ми е винаги на макс? Като избирам или ме набират ще ми пукне тъпанчето. От къде да го настроя на друга сила, че не откривам? От където и да го мъча , след това си е пак на максимално?
Цитирай
#3

Днес го тествах това на S3 Neo с 4.4.2 и си работи идеално - така, че ще работи на всички версии.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#4

Имах предвид това , че силата на звука в слушалката е постоянно на макс. Трябва да го регулирам всеки път от от бутона. Искам като го настроя веднъж да си стои винаги така , а не при всяко повикване да го намалям ръчно.
Цитирай
#5

(2015-03-14, 08:29:31)Legal76 написа:  Имах предвид това , че силата на звука в слушалката е постоянно на макс. Трябва да го регулирам всеки път от от бутона. Искам като го настроя веднъж да си стои винаги така ,  а не при всяко повикване да го намалям ръчно.

Правиш си един рут(ако нямаш) и с помоща на рут експлорер стигаш до файла :
/system/ect/  и намираш файла default_gain.conf (не съм сигурен при Л дали е същото име). Отваряш го и го редактираш т.е
максималната сила на слушалката да е тази която ти харесва без да се налага да го увеличаваш и си готов.
Като се пусне на макс ще е точно ,колко искаш.

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай
#6

Не може ли само от настройките, както преди си беше? Един път настройваш и повече не пипаш?

п.п. Не мога да рутвам , трябва ми по лесен вариант
Цитирай
#7

Какво се променя като се активира HD Voice,в смисъл каква е и изобщо има ли реална полза?

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#8

(2015-03-21, 22:28:49)felipe написа:  Какво се променя като се активира HD Voice,в смисъл каква е и изобщо има ли реална полза?

Цитат:На практика става дума за промяна в кодека, с който се компресира звукът, преди да бъде изпратен към другата страна в разговора. Това е гласовият кодек AMR-WB (Adaptive Multi-Rate Wideband), чийто честотен диапазон е 50-7000 Hz, което осигурява значително по-високо качество на звука от сегашния кодек, който покрива 300-3400 Hz. Резултатът е звук с необикновено високо качество, в което успяхме да се убедим сами, като проведохме разговори едновременно през два телефона - със и без функцията. Технологията се справя и с намаляване на околния шум, така че звукът ще е още по-реалистичен.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#9

Ами токущо пробвах на моя и стана както е описано и само разликата беше, че първата 7 при мен е 5 , демек Натиснете [7] DEBUG SCREEN аз натиснах [5] DEBUG SCREEN  Smile

Благодаря centur

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#10

Аз също го активирах,на Galaxy S4 Black Edition 9515 ,обаче дали има разлика не знам,тези отсреща ще кажат,пробвах на дъщерята на Galaxy S3 с 4.3 ,но не се получава,излизат други работи и ме достраша Smile
И аз благодаря на centur, покрай него с доста работи се обзаведох-навигации,това HD voice и т.н. да е жив и здрав и все така креативен.Storstark

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#11

HD voice е невероятна "екстра". Не съм сигурен, но мисля, че и отсрещната страна трябва да го поддържа и да се намираш в район с 3Г покритие. Активирал съм го още щом темата се появи и разликата е невероятна. Ако някой е провеждал разговор в Facebook Messenger, звука е едно към едно. Перфектнен.

Mi 11 Lite 5G
Цитирай
#12

Като се активира само теб ли те чуват по ясно и силно или човека отсреща трябва да е активирал ХД войс за да чуваш и ти по-качествено ?

Sony Ericsson T630 /2008/  Sony Ericsson K810 /2008-2014/  Samsung Galaxy S4 /2014-2018/ Sony Xperia XZ Premium  /2018- 2024/ Samsung Galaxy S23 /2024 -/
Цитирай
#13

Не знам мен как ме чуват, не съм питал. Но от моята страна се чува перфектно.

Mi 11 Lite 5G
Цитирай
#14

Е значи щом за мен е добре ще го активирам,въпреки че голям процент от хората,с които говоря не са със смартфони и не знам дали ще се чува ХД...Може би все пак се изисква и 2та телефона да са смартфони не знам Big Grin

Sony Ericsson T630 /2008/  Sony Ericsson K810 /2008-2014/  Samsung Galaxy S4 /2014-2018/ Sony Xperia XZ Premium  /2018- 2024/ Samsung Galaxy S23 /2024 -/
Цитирай
#15

(2015-03-26, 13:13:32)ivan_SGS4 написа:  Е значи щом за мен е добре ще го активирам,въпреки че голям процент от хората,с които говоря не са със смартфони и не знам дали ще се чува ХД...Може би все пак се изисква и 2та телефона да са смартфони не знам Big Grin

Работи и на НЕсмартфони стига да имат стерео микрофони.

Цитат:HD глас е напълно безплатна услуга и не изисква активация. Можеш да я използваш, ако:
се намираш в 3G мрежата на Мтел:

двата телефона - твоят и на човека, с когото разговаряш, поддържат HD глас (AMR wideband codec)
Не е нужно да правиш допълнителни настройки на телефона си. Трябва само да набереш желания номер.

Само, че при Lollipop тази опция за HD глас е "забранена" по подразбиране и по метода от първи пост си я "разрешаваме", за да я ползваме.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#16

Активирах го и аз,сега ще дам мнения но ще говоря със човек дето има този телефон и не знам има ли стерео микрофони той ...

Обади ми се той и не усетих абсолютно никаква разлика,дали е само като аз да се обаждам ?

Sony Ericsson T630 /2008/  Sony Ericsson K810 /2008-2014/  Samsung Galaxy S4 /2014-2018/ Sony Xperia XZ Premium  /2018- 2024/ Samsung Galaxy S23 /2024 -/
Цитирай
#17

Работи! Питах няколко човека с които говоря всеки ден и ме чуват много по-добре!

Samsung Galaxy S23 Ultra > SM-S918B > 256GB > Phantom Black > Android 13

Samsung Galaxy S4 > GT-I9507 > 16GB > Black Mist > Android 4.4.2 TGY

Samsung Galaxy S20+ SM-G985F
Samsung Galaxy S9+ > SM-G965F

Samsung Galaxy S7 > SM-G930F
Samsung Galaxy S4 > GT-I9515VE
Цитирай
#18

Съжалявам, че разводнявам темата, но искам да споделя малко наблюдения. Днес направихме тестове в офиса, ей така, за спорта. Sony Xperia Z1 compact, Lenovo X2, LG Nexus 4, LG Nexus 5, Sony Ericsson Arc S, Samsung Galaxy Note 4, моя 9505 и още един 9505. Активирах на колегата с другия 9505 опцията, по същия начин като при мен. При другите не съм пипал нищо, по думите на колегите, те също (вярвам им, не се занимават с настройки). Всички работеха в 3G мрежата на Мтел, минимум 30 минути преди теста и всеки набра и поговори с другите един по един(отнемайки много смях и работно време) Резултат:
Всички, се чуваха един друг кристално. Всички, набрали двата Нексуса се чуваха и говореха с нормално качество, но не и с кристалното (бих казал великолепното) качество като при Сонитата, Самсунгите и Леновото. Озадачи ме модела на Леново, понеже в нета не пише, че поддържа тази екстра. Но факт-поддържа го, а още повече ме озадачи, че двата Нексуса изобщо не се включиха в кюпа(сдухвайки притежателите им моментално). Интересното е липсата на каквито и да е настройки от страна на притежателите на другите телефони за тази услуга, но още един факт-работеха без проблем. Съжалявам за дългия пост.

Mi 11 Lite 5G
Цитирай
#19

Така е, защото това меню е създадено от Самсунг и го има само на Самсунгите, а при останалите производители и техните ОС явно си е включено всичко по подразбиране (освен при чистия Андроид... странно).
Цитирай
#20

При мен след стъпка 3 нищо не ми излиза?
Цитирай
#21

(2015-03-27, 09:01:55)givemeblood написа:  При мен след стъпка 3 нищо не ми излиза?

В такъв случай "излизаш" с Back бутона и започваш отначало. Явно си объркал или прескочил някоя стъпка.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#22

(2015-03-27, 09:43:33)centur написа:  
(2015-03-27, 09:01:55)givemeblood написа:  При мен след стъпка 3 нищо не ми излиза?

В такъв случай "излизаш" с Back бутона и започваш отначало. Явно си объркал или прескочил някоя стъпка.

Еми пробвах няколко пъти не става .. реално след 3та стъпка дето изчаквам 10 секунди после това debug screeen къде трябва да излезе?
Цитирай
#23

(2015-03-27, 10:21:01)givemeblood написа:  Еми пробвах няколко пъти не става .. реално след 3та стъпка дето изчаквам 10 секунди после това debug screeen къде трябва да излезе?

Нали пишеш главна буква Q, а не малка q?

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#24

Е как къде да излезе, на вратичката на микровълновата естествено.... Ето така трябва да изглежда след като въведеш правилни стойности и изчакаш приблизително 10 секунди.

Mi 11 Lite 5G
Цитирай
#25

Да голямо Q .. този път стана благодаря Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)