Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да ънруутнем своя Alcatel Idol 2 [Видео урок]
#1

Здравейте! Днес (вчера), изтеглих официалния пакет за телефона от сайта на Alcatel т.е. Mobile Upgrade S 4.1.3. Та, ще кача цялата програма (архивирана и pre-installed) заедно с пакета за телефона (официалния софтуер или както сте го купили от магазина), чрез тази инсталация вашият Alcatel Idol 2 (6037Y), ще е като чисто нов, без ромове, руутове и т.н.!

1. Теглите pre-installed версията (може и да си я инсталирате на ново и да подмените папките).
2. Отваряте програмата Mobile Upgrade S 4.1.3.
3. Следвайте инструкциите (в клипа ги има).
4. Честито, вашата гаранция е напълно валидна и вашият телефон е като нов (софтуерно де).

V.4.3.0 >> https://drive.google.com/file/d/0B6DvfXI...sp=sharing

Програмата (pre-installed) https://drive.google.com/open?id=0B6DvfX...authuser=0

Клипа - https://www.youtube.com/watch?v=_H0ccxvu...e=youtu.be


Е, това беше всичко от мен, надявам се да съм ви бил полезен! 

Надявам се модераторите да не ми изтрият темата.

Alcatel Idol 2 > HTC Desire 310 > Alcatel Idol 4 > Iphone 5s > Alcatel Idol 2>  Iphone 5 > LG Magna >Samsung Galaxy A3 2016 > Samsung Galaxy A3 2017
Цитирай
Аксесоари
#2

Плюсчета от мен!
Моля някой да я направи важна, заедно с другата тема на Иванов.
Само едно уточнение какво се има впредвид под pre-instaled?
Аз го разбирам нещо като portable версия в която е вграден ъпдейта, за да не се налага да чакаме с часове да го свали?

Motorola G5s XT1793
Цитирай
#3

(2015-03-16, 16:05:48)krokifena написа:  Плюсчета от мен!
Моля някой да я направи важна, заедно с другата тема на Иванов.
Само едно уточнение какво се има впредвид под pre-instaled?
Аз го разбирам нещо като portable версия в която е вграден ъпдейта, за да не се налага да чакаме с часове да го свали?

Pre-installed означава, че програмата е предварително инсталирана, но както споменах, може да си я изтеглите и свалите от сайта на Alcatel и да замените файловете. И да, няма да чакате с часове да се свали, просто за самата инсталация не отнема повече от 10 минути.

http://www.alcatelonetouch.com/global-en...dol_2.html  Инсталатора на програмата.
 

Alcatel Idol 2 > HTC Desire 310 > Alcatel Idol 4 > Iphone 5s > Alcatel Idol 2>  Iphone 5 > LG Magna >Samsung Galaxy A3 2016 > Samsung Galaxy A3 2017
Цитирай
#4

Eex, най-накрая се намери някой да размърда малко Идол-ите. Браво, Иванов!
От мен въпрос - коя версия на фърмуера е в пре-инстал-а? аз съм с билд 01002 в момента. мога ли да го използвам за ъпгрейд към последната от ноември 2014?
Цитирай
#5

(2015-03-16, 16:56:26)gax написа:  Eex, най-накрая се намери някой да размърда малко Идол-ите. Браво, Иванов!
От мен въпрос - коя версия на фърмуера е в пре-инстал-а? аз съм с билд 01002 в момента. мога ли да го използвам за ъпгрейд към последната от ноември 2014?

Версията си е 01002, ако имаш предвид за 01003 или 01004, те са къстъм билдове (или поне така мисля). 

Alcatel Idol 2 > HTC Desire 310 > Alcatel Idol 4 > Iphone 5s > Alcatel Idol 2>  Iphone 5 > LG Magna >Samsung Galaxy A3 2016 > Samsung Galaxy A3 2017
Цитирай
#6

Да, това имах предвид, понеже не ми се получи ъпгрейд-а последния път, но явно съм с официалния. Благодаря все пак за инфото-полезно ще е за всички!
Цитирай
#7

При мен ми показва версия 01001 въпреки, че направи ъпдейта от ноември месец. Преинстала както казва Иванов е с версия 01002, а въпроса ми е да го ъпдейтна ли с програмката, която Иванов е сложил или няма да има разлика ? Да спомена само, че след ъпдейта, тъчскрийна ми много кофти работи. Ако го сложа на масата примерно и работя с показалец и скролвам надолу/нагоре, а то цъка като невидяло.
Цитирай
#8

Същия проблем имам и аз с екрана аз съм с версия 01002

Браво за клипа имаш 1 голямо благодаря 
Цитирай
#9

Аз нямам проблеми с екрана, можете да опитате да си го преинсталирате, и след това да споделите дали проблемите продължават.

Alcatel Idol 2 > HTC Desire 310 > Alcatel Idol 4 > Iphone 5s > Alcatel Idol 2>  Iphone 5 > LG Magna >Samsung Galaxy A3 2016 > Samsung Galaxy A3 2017
Цитирай
#10

На после успях да си върна стоковия ром 12 часа чаках но си струваше стази програма Mobile Upgrade S 4.1.3. Само че сега батерията държи по малко незанам защо така с предня сков дъжеше повече.

Huawei p10 lite 
Цитирай
#11

И моят държи малко 12 часа при натоварване и ~24 часа само ако говоря на него
Цитирай
#12

Чочко, колега, можеш ли да ми кажеш с какъв build си след като си върнал стоковия ром. Ако можеш също така, кажи ми какъв цвят са ти иконите в status bar, когато си свалиш, оранжеви или бели ? Ако са оранжеви понеже него ром искам, а не след проклетия update, който направиха Alcatel, коя инсталация използва - тази на колегата Иванов или от Alcatel сайта ?
Цитирай
#13

Честито Важна тема Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#14

Програмата е след ъпдейта, тя автоматично си взема най-актуалния софтуер който са качили на сървърите на Alcatel.

Alcatel Idol 2 > HTC Desire 310 > Alcatel Idol 4 > Iphone 5s > Alcatel Idol 2>  Iphone 5 > LG Magna >Samsung Galaxy A3 2016 > Samsung Galaxy A3 2017
Цитирай
#15

(2015-03-23, 01:15:50)amateur написа:  Чочко, колега, можеш ли да ми кажеш с какъв build си след като си върнал стоковия ром. Ако можеш също така, кажи ми какъв цвят са ти иконите в status bar, когато си свалиш, оранжеви или бели ? Ако са оранжеви понеже него ром искам, а не след проклетия update, който направиха Alcatel, коя инсталация използва - тази на колегата Иванов или от Alcatel сайта ?

Вердията 01002 иконката на обхвата е синя и си мисля че е след абдейта. 

Huawei p10 lite 
Цитирай
#16

Имах в предвид какъв цвят са иконите от където си пускаш WiFi, Bluetooth - отгоре листо плъзнеш.
Цитирай
#17

Като се мъча да направя бекъп и забива.. някой може ли да сподели как да направя бекъп на софтуера?

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай
#18

(2015-03-24, 01:38:19)amateur написа:  Имах в предвид какъв цвят са иконите от където си пускаш WiFi, Bluetooth - отгоре листо плъзнеш.

Бели са когато са активни, черни като не са активни.

(2015-03-24, 11:24:26)bLck написа:  Като се мъча да направя бекъп и забива.. някой може ли да сподели как да направя бекъп на софтуера?

Трябва ти рековари ето ти линка https://www.dropbox.com/s/oolgnroy0i5aqa...y.img?dl=0      Ако е със стоково рековари не става.

Huawei p10 lite 
Цитирай
#19

bLcK, с оригиналния ром преди актуализацията ли си ? Всичко наред ли ти е по андроида ? Ако всичко е ок и нормално, може ли да направиш бекъп и да го споделиш че искам стария а не тази пумия след ъпдейта ..
Цитирай
#20

(2015-03-24, 19:47:41)amateur написа:  bLcK, с оригиналния ром преди актуализацията ли си ? Всичко наред ли ти е по андроида ? Ако всичко е ок и нормално, може ли да направиш бекъп и да го споделиш че искам стария а не тази пумия след ъпдейта ..

Да,  довечера ще го кача някъде смисъл към 12..


Прикачени файлове Миниатюри
   

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай
#21

Да ! Точно същия искам. Моля те, като можеш качи го приятел, ще те черпя направо ! Това след споделяне на екрана каква икона имаш ? "вземете ...." Big Grin
Цитирай
#22

мм.. защото съм си пуснал дебъг-а на усб и за т'ва е тая иконка...

Стоков ром с оранжевите икони в статус бара!

https://drive.google.com/file/d/0B2XTheu...sp=sharing

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай
#23

(2015-03-25, 07:59:36)bLck написа:  мм.. защото съм си пуснал дебъг-а на усб и за т'ва е тая иконка... https://drive.google.com/file/d/0B2XTheu...uaDhqbXc/v
Колега това бекапа на стоковия ром ли е. А той се инсталира като ром дука нали така.

Huawei p10 lite 
Цитирай
#24

Оригиналния е, да. Дали се инсталира като дука, не знам. Вечерта, ще го инсталирам аз! Big Grin
Цитирай
#25

Не знам как се инсталира.Просто го свалих от моя телефон защото колегата ме помоли.И все пак този ром май е най-читавия Big Grin

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)