Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony® XPERIA™ Z4/Z3+ - първи снимки
#1

Френския сайт Nowhereelse публикува първите прес рендъри на Sony XPERIA Z4, изтекли от профила на OnLeaks в Twitter. Big Grin Предполага се, че това не е финалния вариант на телефона, но все пак ще бъде много близо до изображенията на рендърите. Както и при таблета, основните новости и тук са новия Capless USB порт и премахнатия магнитен док. За предполагаемия хардуер на устройството вече много е писано и няма публикувана нова и достоверна информация.

[Изображение: download.png]
[Изображение: download%2B(1).png]
[Изображение: download%2B(2).png]
[Изображение: download%2B(3).png]

Източник:
http://www.nowhereelse.fr/sony-xperia-z4...3d-105641/
 

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
Аксесоари
#2

Идентичен дизайн с Z3, като изключим преместените високоговорители. Малко почна да става банално... Не че дизайна е лош, но почна да се изтърква вече - 3та година вече абсолютно едно и също със супер малки промени.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#3

Надявах се да пооберат рамките отгоре и отдолу, ма не ми връзва

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#4

Дизайна радва. Дано отново изкарат и компактна версия със същите характеристики и 4.6-4.7" екран. HTC и Samsung подхождат несериозно в това отношение.
Цитирай
#5

(2015-03-17, 12:07:30)smiley написа:  3та година вече абсолютно едно и също със супер малки промени.

Tooth Как трета година!? Tooth Първия телефон с подобен дизайн (Z1) е от септември 2013-та, което е година и половина.  Visslar Първата Zка не я броя, защото там разликата е много голяма. Wink Освен това дизайна се харесва от хората. Защо да го променят драстично?

@jorrddan, според мен рамките малко са намалени. Виж разстоянието между края на дисплея и логото на Z3. След това има говорител и след това пак празно място. При Z4 най-вероятно ще са до червената линия, която съм сложил (поне така изглежда на рендъра). Smile

[Изображение: 70d962658a7bde42.jpg]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#6

Оф... как ги изкарах и аз 3 години не ми е ясноTooth Но добре - година и половина/две. И това, че се харесва на хората е повече от ясно, въпроса е че самите тези хора почнаха да недоволстват от повтарящия се дизайн. Не на едно или две места съм чел за хора на които им е писнало телефоните на сони да изглеждат идентично един с друг. 
Да видим дали сони обаче ще изберат 810-ката като процесор за телефона им или ще използват нещо друго - пирмерно 805.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#7

По протежение на цялата рамка ми се вижда лек ръб,ако е така няма да се хлъзга като Z3-ката.

Sony CDM-C1--->Sony CDM-J70--->Sony Ericsson K610--->Xperia Ray--->Xperia Z1 Compact<---
Цитирай
#8

Аз лично нямам нищо напротив и Z9 да е с този дизайн, защото обожавам прави линии и изчистен от всякакви излишни декорации дизайн.
Според мен Sony ще използват 810-ката, защото таблета също е с него, а досега двете устройства винаги са споделяли един и същ хардуер.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#9

На мен също си мо харесва този дизайн и не мисля, че има нужфа от гилеми промени. За процесора е почти сигурно, че ще е 810. А я някой да каже за какво е тая втората дупка от долната страна на телефона освен usb порта?
Цитирай
#10

Инфраред?

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#11

(2015-03-17, 15:07:25)jorrddan написа:  Инфраред?

Ако е инфраред трябва да завърташ телефона на обратно за дистанционно. Ще е голяма инженерна мисъл ако е инфраред...
Цитирай
#12

Да не е спийкър случайно?

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#13

Не е инфраред. Sony използват WiFi Direct за дистанционен контрол на AV оборудването си. Според мен е дупка за връзка.  Visslar При Z3 е отстрани.

[Изображение: gsmarena_015.jpg]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#14

Z3 с високоговорители от Z2. Дизайнът на Sony въобще не е лош, но вече омръзва едно и също всяка година. Ако е със Снапдрагон 810 телефонът ще е печка. Z2 е с 801 и грее доста в горната част до камерата - дори изключва камерата с предупреждение, че може да прегрее. При Z4 с този процесор положението ще е трагично както е при HTC M9. Тази година Samsung направиха много хитър ход като сложиха по-производителен и по-студен процесор с по-нова технология в флагмана си.

Redmi Note 7 3/32GB

Цитирай
#15

Да, само дето в едно руски ревю при по-дълга употреба прегрял и S6

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#16

М да... същите тротлинг проблеми и температурни аномалии май се забелязват и при S6. Интересно... накрая ще се окаже, че тази година няма да има сносен флагмен.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#17

Още ядра, още скорост, още, още...
И накрая, ако може в 6мм боди и ако може да не прегрява..явно не е станала работата :Д

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#18

Именно. В повечето случаи надпреварата води до открития и иновации, но понякога се случват и греди.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#19

Ако е с дракона 810 дупката отдолу може да е за охлаждане Smile Като външност телефона е красив, няма как да развалят хубавата серия сони. За момента почти няма какво ново да се измисли.

c65>SEv630>N5800>HD2>EVO3D>OneX>One>Note2>Note3>S5>Note4>Z3>S6>Iphone6>S6Edge+>S7>S8+>Note8
Цитирай
#20

(2015-03-17, 18:59:56)smiley написа:  М да... същите тротлинг проблеми и температурни аномалии май се забелязват и при S6. Интересно... накрая ще се окаже, че тази година няма да има сносен флагмен.

В анандтеч са постнали ревю на М9. Започнали са тестовете, преди този ъпдейт, с който HTC "решават" проблема. След ъпдейта са започнали отначало. "Голямата" изненада е, че с две думи, след ъпдейта телефонът е по - студен с някакви градуси и по - бавен на тестовете. Таа, мисля на всеки е ясно как са решили проблема. И какъв тогава е смисълът от по - производителния чип, като ще го скопяваме, че да не грее? Аз бих пропуснал устройства със SD 810. Както и да ги измислят, той като превръща голяма част от енергията в топлина - не мерси.

При стъклените телефони ще е още по - прекрасно, а за пластмасовите не ми се мисли.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#21

Е от htc нямаха много какво друго да направят освен да скалъпят производителността на телефона. Иначе щеше да бъде котлон. В крайна сметка, както каза ти, смисъл от SD810 няма абсолютно никакъв, освен маркетингов. За това от htc тази година са обречени на провал - имаха шанса да направят перфектния телефон, но се получи съвсем друго.
Лошото е че въпросния процесор най-вероятно ще повлече и Z4 както и G4. Демек ако искаш нов флагмен избора ти няма да е много голям. Наакаха нещата от Куалком.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#22

(2015-03-25, 17:41:17)e34v8 написа:  
(2015-03-17, 18:59:56)smiley написа:  М да... същите тротлинг проблеми и температурни аномалии май се забелязват и при S6. Интересно... накрая ще се окаже, че тази година няма да има сносен флагмен.

В анандтеч са постнали ревю на М9. Започнали са тестовете, преди този ъпдейт, с който HTC "решават" проблема. След ъпдейта са започнали отначало. "Голямата" изненада е, че с две думи, след ъпдейта телефонът е по - студен с някакви градуси и по - бавен на тестовете. Таа, мисля на всеки е ясно как са решили проблема. И какъв тогава е смисълът от по - производителния чип, като ще го скопяваме, че да не грее? Аз бих пропуснал устройства със SD 810. Както и да ги измислят, той като превръща голяма част от енергията в топлина - не мерси.

При стъклените телефони ще е още по - прекрасно, а за пластмасовите не ми се мисли.

Същата грешка както и при HTC M9. За съжаление няма особен смисъл от по-мощен и скопен процесор Cool . Мисля, че устройствата с СД805 са по-сполучливи отколкото тези със СД810. Интересно ми е при директно сравнение дали ще има разлика във performance на устройства с двата чипа- СД805 и "скопен" СД810 Smile


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#23

Що, може да ги рекламират като портативни котрлони-2 бенчмарка и си печеш квото ти трябва :Д

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#24

(2015-03-25, 17:41:17)e34v8 написа:  
(2015-03-17, 18:59:56)smiley написа:  М да... същите тротлинг проблеми и температурни аномалии май се забелязват и при S6. Интересно... накрая ще се окаже, че тази година няма да има сносен флагмен.

В анандтеч са постнали ревю на М9. Започнали са тестовете, преди този ъпдейт, с който HTC "решават" проблема. След ъпдейта са започнали отначало. "Голямата" изненада е, че с две думи, след ъпдейта телефонът е по - студен с някакви градуси и по - бавен на тестовете. Таа, мисля на всеки е ясно как са решили проблема. И какъв тогава е смисълът от по - производителния чип, като ще го скопяваме, че да не грее? Аз бих пропуснал устройства със SD 810. Както и да ги измислят, той като превръща голяма част от енергията в топлина - не мерси.

При стъклените телефони ще е още по - прекрасно, а за пластмасовите не ми се мисли.

Страшно ще е с този 810 положението. Май само зарибените да имат най-новия продукт на дадена марка ще си купят телефон с този чип, иначе няма логика да си взимаш скопен чип и да те е страх лятото да го изкараш от стаята с климатика )))

Иначе съм много впечатлен от теста на смартфонбг относно това колко загрява СГС С6 при 4к запис. Жалко, че заради никаквата издръжливост на батерията този телефон става само за домашен. Ето и теста. Тази година всеки флагман ще си има огромен кусур, който би трябвало да откаже разумния потребител от покупката му. Едните флагмани заради чипа 810, а Самсунга заради това, че трябва да го зареждаш през 7-8 часа (че и доста по-малко), ако го ползваш разумно.
Цитирай
#25

Така, де, ама едното се решава с една външна батерия, а другото,,,няма как

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)