Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony® XPERIA™ Z4/Z3+ - първи снимки
#26

(2015-03-25, 17:56:41)kobso написа:  Така, де, ама едното се решава с една външна батерия

Това е прекален компромис за устройство в ценовия диапазон 1300-2000лв.
Може би към края на годината ще избухнат с нови флагмани някои компании, които ще са с батерии за поне 24 часа и нови 64бит чипове.  След като станаха ясни флагманите на големите компании, аз лично ще изчакам да видя новия Нексъс, новата Моторола Г/Х, какво ще изкарат от Huawei, Xiaomi и Meizu ))
Цитирай
Аксесоари
#27

(2015-03-25, 17:52:49)boandroid написа:  
(2015-03-25, 17:41:17)e34v8 написа:  
(2015-03-17, 18:59:56)smiley написа:  М да... същите тротлинг проблеми и температурни аномалии май се забелязват и при S6. Интересно... накрая ще се окаже, че тази година няма да има сносен флагмен.

В анандтеч са постнали ревю на М9. Започнали са тестовете, преди този ъпдейт, с който HTC "решават" проблема. След ъпдейта са започнали отначало. "Голямата" изненада е, че с две думи, след ъпдейта телефонът е по - студен с някакви градуси и по - бавен на тестовете. Таа, мисля на всеки е ясно как са решили проблема. И какъв тогава е смисълът от по - производителния чип, като ще го скопяваме, че да не грее? Аз бих пропуснал устройства със SD 810. Както и да ги измислят, той като превръща голяма част от енергията в топлина - не мерси.

При стъклените телефони ще е още по - прекрасно, а за пластмасовите не ми се мисли.

Страшно ще е с този 810 положението. Май само зарибените да имат най-новия продукт на дадена марка ще си купят телефон с този чип, иначе няма логика да си взимаш скопен чип и да те е страх лятото да го изкараш от стаята с климатика )))

Иначе съм много впечатлен от теста на смартфонбг относно това колко загрява СГС С6 при 4к запис. Жалко, че заради никаквата издръжливост на батерията този телефон става само за домашен. Ето и теста. Тази година всеки флагман ще си има огромен кусур, който би трябвало да откаже разумния потребител от покупката му. Едните флагмани заради чипа 810, а Самсунга заради това, че трябва да го зареждаш през 7-8 часа (че и доста по-малко), ако го ползваш разумно.

Има лесно, стоим си с миналогодишните флагмани и пестим пари за догодина. Wink

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#28

Ако си мислите, че догодина флагмените ще са перфектни и няма да имат кусури, шапка ви свалям.
Искам да знам, кой точно флагмен е перфектен от изминалите години? Z серията? G серията? S серията? Кой? Да, знам - няма такъв. Защо си мислите, че в някоя от следващите години това ще се промени ми е пределно неясно, като до сега не е имало тенденция да се създава перфектен телефон.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#29

Говорим за фундаментални кусури. Дузина телефони с 810 могат да ти причинят изгаряния и ще е мъка да се ползват лятно време ))) скопиха ги и това е. А покрай това загряване знае ли се какви други бели могат да станат и с лития.. може да стане веднъж на 10 000 например, ама по-добре да не си ти. "Другия" телефон може да те зареже още по обед. Това са кусури, които не би трябвало да се пренебрегват от разумния човек. Още повече, че тук се броят от 1300 до 2000лв. и се очаква тези фундаментални неща да не са проблемни.
Нещо което може да пренебрегнеш е несменяема батерия, стъклен или пластмасов гръб, алуминии, фулл хд или 2к дисплей, супер амолед или друг, 8mpx или 20 камера... и т.н.
Цитирай
#30

Е след като се опариха с Флекс 2 и видяха печката М9 и слуховете за Z4, от ЛГ ако пуснат Г4 със 810 или ще са много прости или са яко обвързани с Qualcomm. 

Иначе много лошо за стъклените телефони(Z4). При тях се усеща доста повече.

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай
#31

Мале мале какви филофи има в тази държава,сигурно нямат и допир с SD 810,но как ги разбират нещата че не става,ееейй българите сме най-добрите.сигурен съм че ние ще правим най добрия снапдрагон на света,ама не ни се занимава
Цитирай
#32

Така е, при стъклените се усеща повече от пластмасата като при LG например. Но при халюмина на HTC също не отстъпва на стъклото, и там много ще се усеща.... Аз се чудех дали да не сменям моя с Z1, с Z4, но определено се отказах като ще е с 810. То като цяло явно тази година с тези флагмани няма да го сменям, то няма един свестен май.... пък и нямам проблеми с моя, ама нали новото си е ново Big Grin
Цитирай
#33

Няма ли най-накрая да сложат един IR?
Докато не бъде представен не можем да бъде сигурни с какъв процесор ще бъде. Макар че е сигурно, че ще бъде със същия хардуер като на Z4 Tablet. Е, кой знае до тогава може да им дойде акъла и да сложат друг процесор, който няма да прави телефона печка, например SD 805. Дано тази година LG да избегнат грешките на конкурентите си и да представят един наистина добър флагман.

D_coffee
Цитирай
#34

Тази годиа ще бъде празна година. Да живеят старите флагмани. Ще наблегна на часовници и гривни(не че са ми притумнали,ама нещо трябва да се базика)

Sony CDM-C1--->Sony CDM-J70--->Sony Ericsson K610--->Xperia Ray--->Xperia Z1 Compact<---
Цитирай
#35

Според мен Sony ще използват SD 810, но ще монтират течно охлаждане в телефона. Наскоро Fujitsu разработиха течно охлаждане за мобилен телефон и се надявам Sony да заложат на него. Това май е единственият начин да се осигури нормална рабона на чипа без да прегрява или даунклоква.

Redmi Note 7 3/32GB

Цитирай
#36

И аз четох за водното охлаждане, но шансовете сони да го сложат са 1:10,000,000. Първо че е нова технология и не се знае как ще работи в телефон, второ че цената с водно охлаждане ще се дигне драстично, което от сони не могат да си го позволят ако искат да са конкурентни на Apple и Samsung в сегашното си положение (което не е никак розово).

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#37

Аз както мислех да вземам Z4ка съвсем ще се откажа. Аз като впусна сегашната ми Zка в приключение от 4-5 часа навигация ще ми стопи стойката за колата, не става дори за допир, не знам с тази 4ка ако сложат 810ката. Ако от Сони задържат до есента и сложат какъвто и да е от следващите дракони 81x мисля че ще са оправили батаците си от куалком и отново ще бъдат Top of the Line Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#38

(2015-03-26, 02:26:56)CuBG написа:  Аз както мислех да вземам Z4ка съвсем ще се откажа. Аз като впусна сегашната ми Zка в приключение от 4-5 часа навигация ще ми стопи стойката за колата, не става дори за допир, не знам с тази 4ка ако сложат 810ката. Ако от Сони задържат до есента и сложат какъвто и да е от следващите дракони 81x мисля че ще са оправили батаците си от куалком и отново ще бъдат Top of the Line Smile
Та как са се "опарили" с Флекс 2 казваш? Всички четем xda или подобни странички с тестове! Само че истината май е по-различна!
(2015-03-25, 19:34:57)mita6ki9 написа:  Е след като се опариха с Флекс 2 и видяха печката М9 и слуховете за Z4, от ЛГ ако пуснат Г4 със 810 или ще са много прости или са яко обвързани с Qualcomm. 

Иначе много лошо за стъклените телефони(Z4). При тях се усеща доста повече.

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
Цитирай
#39

Не гледаме тестове. За да компенсират котлона в телефона са пуснали брутални тротълинги с които убива бързината. Особенно при флекс 2ката. Не знам дали ще го кажеш но е известно че флекс 2ката която гледам че имаш въобще няма плавна работа. Има много загуби на FPS, замисляне и дори ЛАГ. Всичко е благодарение на рязането на 810ката.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#40

Не ми се влиза в безмислени спорове със пристрастени фенове на дадена марка! Аз ползвам SD 810 ОТ 3 дни и имам преки впечатления от това, как се държи! Няма лаг, няма греене! Смятам, че по-добре от теб знам как се държи телефонът ми , и няма нужда да ми обясняваш неща, които очевидно просто някъде си прочел!Никога не съм бил пристрастен към която и да е марка! Смея да твърдя, че съм обективен! Докато твоето мнение, ако не е базирано на опитът ти като конструктор на LG или Qualcomm си е чиста доза хейтърство! Купи си и ползвай каквото искаш. твое право! Не те убеждавам в нищо, просто моля да не се пишат неща, изсмукани от пръстите или просто някъде прочетени!

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
Цитирай
#41

Тук не обсъждаме марки а проблемния процесор 810. Слуховете, тестовете и прегряванията вече се появяват за три модела - Флекс 2, М8 и З4(за З4 само слухове). 
Мога да ти кажа, че аз съм фен на ЛГ и имах предвид точно новините, че ЛГ се чувстваха набутани и заплашиха Куалком със съд  при намерението им да направят специална версия на 810 за Самсунг. 
Също така излязоха тестове доказващи  тротълингите. ХТЦ също май така си решават проблема с М8. 
Бъди сигурен, че въобще не използваш пълния потенциал на това за което си платил. Което е жалко за потребителите и яките телефони на ЛГ и ХТЦ. 
Цитирай
#42

Обсъждаме SD 810 до толкова, до колкото има слухове за евентуалната му поява в следващият флагман на Sony, така като чета тук слуховете се имат за достоверна информация! Пак казвам, че имам преки наблюдения върху работата на този процесор, но въпреки това държиш да ми докажеш с разни слухове и тестове, че бялото е черно! Повярвай ми, съвсем не смятам че съм за съжаление че ползвам този процесор! Нито пък Sony ще съжаляват, ако го вградят!

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
Цитирай
#43

Абе дооста клипчета излезнаха, та не са точно слухове...
Иначе е перфе, ако наистина нямаш проблеми. Ако имаш време и ти се занимава някой път можеш да направиш едно клипче примерно, за да се види как точно се държи наистина.

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#44

С удоволствие ще го направя!

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
Цитирай
#45

Най-добре пусни няколко бенчмарка и кажи резултатите. Защото за G Flex 2 в началото точно това излезе, че за да не прегрява е ограничен доста и даваше някакви много близки резултати до SD805.

А относно Z4 - ще има ли инфрачервен порт, за да се ползва телефона като дистанционно? От снимките не мога да видя, а и предните Z модели нямаха.

Samsung Galaxy S4
Цитирай
#46

Бенчмарковете са най-непоказателното нещо на света. Нексус 5 (ако не се лъжа) изкарваше сравнително ниски резултати на бенчовете, ама като работа на телефона беше най-мазния за времето си.

На мен определено ще ми е интересно да видя клипче, направено от колегата твърдящ че неговия флекс 2 не лагва. От всичко прочетено и видяно до тук не съм видял една бройка да не лагва, или един човек да каже че не е имал проблеми с работата на този телефон. Колегата тук е първия, който твърди подобни неща и ще е хубаво да си докаже точката с едно видео.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#47

Не разбрахте ли, че бенчмарковете не могат да определят колко реално е бърз един телефон? Да, може да изкара 30-40k и повече, но реално да трябва да чакаш няколко секунди, за да ти отвори указателя. Какво остава за по-тежките приложения? Може и да е точно обратното - да дава два пъти по-малко точки на бенчмарковете, но пък реално лаг да няма.

D_coffee
Цитирай
#48

(2015-03-27, 16:11:48)pavelcheto написа:  А относно Z4 - ще има ли инфрачервен порт, за да се ползва телефона като дистанционно? От снимките не мога да видя, а и предните Z модели нямаха.

Няма да има. На предната страница съм писал защо:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1107309

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#49

Бенчмарковете проверяват максималната производителност на хардуера. Той може да лагва във менютата, но там не се изисква мощен процесор. И за лагването, ми то гледах онзи ден Xperia E4 със някакъв медиатек не лагва въобще, супер бързо работи. Мен ме интересува процесора дали е ограничен, когато трябва да се използва максималната производителност, за да разбера дали е яко тротълнат като теста, който бях прочел в интернет.

Samsung Galaxy S4
Цитирай
#50

(2015-03-27, 16:28:55)smiley написа:  Бенчмарковете са най-непоказателното нещо на света. Нексус 5 (ако не се лъжа) изкарваше сравнително ниски резултати на бенчовете, ама като работа на телефона беше най-мазния за времето си.

На мен определено ще ми е интересно да видя клипче, направено от колегата твърдящ че неговия флекс 2 не лагва. От всичко прочетено и видяно до тук не съм видял една бройка да не лагва, или един човек да каже че не е имал проблеми с работата на този телефон. Колегата тук е първия, който твърди подобни неща и ще е хубаво да си докаже точката с едно видео.

Имам единствено  забележка към работата на батерията на Флекс 2! Да, твърдя че няма лаг! Няма и прословутото греене! Много ми е интересно какви точно проблеми с работата на телефона са ти споделили многото хора, с които си говорил, или си гледал само клипове!? Да, като намеря време ще кача видео! 

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)