Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony® XPERIA™ Z4/Z3+ - първи снимки
#51

Цитат:От снимките не мога да видя, а и предните Z модели нямаха.
Колега,явно не си запознат много добре със Z серията на Сони.Този от подписа ми има инфраред,намира се между бутоните на камерата и power-a.
По темата: Явно 810 си е котлонче и не вярвам Сони да направят някакво чудо за да се охлажда нормално без разни тротлинги и други хватки.

Motorola One Vision/9.0/

Цитирай
Аксесоари
#52

(2015-03-27, 17:43:28)Bat Gogo написа:  
Цитат:От снимките не мога да видя, а и предните Z модели нямаха.
Колега,явно не си запознат много добре със Z серията на Сони.Този от подписа ми има инфраред,намира се между бутоните на камерата и power-a.
По темата: Явно 810 си е котлонче и не вярвам Сони да направят някакво чудо за да се охлажда нормално без разни тротлинги и други хватки.

Този ZL не съм го и чувал. Известните модели, Z, Z1, Z2, Z3 нямат инфрачервен порт, което не е някакъв голям минус, но аз го ползвам често и ми е удобен. Много ми харесва дизайна на Сони и мислех да си купя Z4. Иначе си прав за процесора. Аз не знам, Сони могат ли да правят някакви промени по процесора? Помня, че когато Qualcomm казаха, че ще направят специална версия на 810 за Самсунг, останалите скочиха. А и Сони сами ли си произвеждат процесорите?

Samsung Galaxy S4
Цитирай
#53

(2015-03-27, 17:36:38)maktub19 написа:  
(2015-03-27, 16:28:55)smiley написа:  Бенчмарковете са най-непоказателното нещо на света. Нексус 5 (ако не се лъжа) изкарваше сравнително ниски резултати на бенчовете, ама като работа на телефона беше най-мазния за времето си.

На мен определено ще ми е интересно да видя клипче, направено от колегата твърдящ че неговия флекс 2 не лагва. От всичко прочетено и видяно до тук не съм видял една бройка да не лагва, или един човек да каже че не е имал проблеми с работата на този телефон. Колегата тук е първия, който твърди подобни неща и ще е хубаво да си докаже точката с едно видео.

Имам единствено  забележка към работата на батерията на Флекс 2! Да, твърдя че няма лаг! Няма и прословутото греене! Много ми е интересно какви точно проблеми с работата на телефона са ти споделили многото хора, с които си говорил, или си гледал само клипове!? Да, като намеря време ще кача видео! 

Както казах - гледал съм клипове и съм чел ревюта. Не съм имал шанса да си играя с телефона, тъй като на места още го няма наличен. Така че си базирам мнението изцяло на ревютата, а те са се доказали с времето, че не винаги могат да са супер надеждни. 
Но това което съм чел е че като цяло телефона изобщо не се представя, така както един флагмен трябва да се представя. Има лагове в basic операции (преминаване м/у хоум скрийновете примерно), има също така очевидни frame дропове на моменти и т.н. Демек нищо хубаво. 

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#54

Демек нищо от това, което си написал като проблеми, го има в действителност! Не се заяждам ни най малко, просто си се радвам на телефона ! Да, и аз чета XDA, 4PDA и подобните им! Наясно съм, че много хора се оплакват по една или друга причина! Но предпочитам да вярвам на собствените си очи! Не искам да се повтарям, но съм доволен! Надявам се да бъде така и занапред, не съм застрахован, може и да се получи някакъв проблем! Никога не съм правил тестове, но преди малко от любопитство пуснах AnTuTu - 53210 резултат от теста! 

   

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
Цитирай
#55

(2015-03-27, 12:00:31)mita6ki9 написа:  Тук не обсъждаме марки а проблемния процесор 810.

Аз ли нещо бъркам или темата е грешна?! Мисля, че тук се обсъжда Sony XPERIA Z4 и нейните първи снимки?
Цитирай
#56

SD810 ще бъде част от Z4, така че не виждам нищо лошо да се обсъжда. В крайна сметка процесора е частта която задвижва телефона, така че ако той е проблемен има големи шансове и телефона да е проблемен, нали? Демек не виждам нищо лошо в дискусията която се е заформила.

@maktub19 - радвам се, че нямаш проблеми. Ползвай си телефона със здраве и не го мисли (:

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#57

Смайл би ли ни казал един флагман който няма дори частица лаг(за който ти толкова много наблягаш)
Цитирай
#58

Има разлика между частица лаг и няколко минути лаг( при тротъл)...
Като гледам на колегата Антуту теста си е орязан процесора, ама наистина сигурно не лагва, или не много. Ще видим като излезне з4 на какво ще прилича...

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#59

(2015-03-27, 20:13:53)oxy2 написа:  Смайл би ли ни казал един флагман който няма дори частица лаг(за който ти толкова много наблягаш)

Колега виж сега. Чак пък грам лаг никога не може да се избегне. Но например при някои липсва на много места, където го има при ограничените SD810.
Цитирай
#60

Еми то и при г3 твърдяха че е котлон и само лаг,но аз такива не наблюдавам
Цитирай
#61

(2015-03-27, 20:13:53)oxy2 написа:  Смайл би ли ни казал един флагман който няма дори частица лаг(за който ти толкова много наблягаш)

Без частица лаг? Говорим за софтуер и хардуер правен от хора, а както всички знаем хората не сме перфектни създания. Така че, не не мога да ти дам за пример телефон, който да няма дори частица лаг. Но мога да ти дам за пример телефон, който лагва само от некадърно написаните приложения за него - М8 с киткат. 

И правиш разликата м/у лаг и лаг нали? Едно е телефона да ти лагне от лошо написано приложение, друго е телефона да ти лагва от нескопосания процесор сложен в него. И именно втория вариант се дискутира в момента, а той може лесно да бъде избегнат.

Относно G3 - не знам кой е твърдял, че е бил котлон но това е доста изхвърлено твърдение. Телефона ползва SD810, който се е доказал като некотлонест SoC. Демек ако има лаг в телефона (дали има или няма определено няма да се коментира в момента) то причината зад това е лошо написан софтуер от страна на LG, не лош процесор (;

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#62

И тук идва въпроса, ти как правиш разликата?? Как разбра че лага при преминаване в хоум не е от нескопосан лънчер а е от процесора??
Говориш много силно, четеш много, но прекалено много вярваш и се опитваш да убедиш останалите със зъби и нокти за неща, които не си виждал, а само си чел... Това ми наблюдение е още от времето, когато твоите любимци никсанбал бяха написали че гърба на ноут 3 е кожен, и че ще се люпи, и ти ме убеждаваше точно в това. Доста яростно, при това, защото разбираш ли те го били пипали и виждали на живо...
Цитирай
#63

Май ще си остана със Z3. По-малък дисплей и няма да има слот за SD карта.

[Изображение: gsmarena_001.jpg]

Тази година наистина няма да има един читав флагман. Bu ... освен ако Майкрософт не ме изненадат. Visslar 

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#64

(2015-03-31, 11:09:31)xn3k написа:   ... освен ако Майкрософт не ме изненадат. Visslar 

Стига бе, шегуваш ли се? - това офтопик.

Иначе...нещо защо си мисля, че е криво в тези характеристики. И камерата е "по-малка"....
Цитирай
#65

Това са резултати от разни тестове и не знам дали могат да се манипулират.
http://gfxbench.com/device.jsp?benchmark...group=info

А може и да може... знам ли! Big Grin Иначе, мен камерата не ме притеснява, защото снимам само на автоматични настройки, които така или иначе са направени на 8 мегапиксела. Липсата на слот за карта обаче напълно може да ме откаже от телефона.

Offtopic За Майкрософт не се шегувам. Гледах няколко клипчета на Windows 10 за телефони и съм много впечатлен. Операционната система е мръднала страшно много напред. Tongue

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#66

В GSM Arena има друга информация относно характеристиките му >>> http://www.gsmarena.com/sony_xperia_z4-6878.php
Цитирай
#67

Видя ли какво пише на статус? Wink

Цитат:Rumored - This phone is not officially announced or even confirmed for market release yet. Technical details are based on rumors and/or spy shots. Name, specifications and design are subject to change.

Резултатите от бенчмарковете също са публикувани в арената.
http://www.gsmarena.com/sony_xperia_z4_g...-11728.php

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#68

От характеристиките постнати от xn3k се вижда, че задната камера няма HDR, което силно се съмнявам да е истина.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#69

http://www.xperiablog.net/2015/04/06/xpe...t=FaceBook

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#70

Значи, все пак ще има слот за карта!Tummenupp
Аз обаче ще се въздържа от ъпгрейд тази година.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#71

В действителност все едно виждам Z3, разлика по корпуса няма.
Надявам се освен на новия процесор и рам, да заложат и на нов сензор за иначе чудесната камера, което още повече да подобри снимкте на този камера фон.
Коментират се и вероятност за повече пиксели върху дисплея, надявам се да създаде една още по-идеална и гладка картина, която да изобразява фантастичните снимки, направени с това устройство.
Дано подминат проблемите с прегряването при наличие на новия процесор.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#72

Четох някъде че може да пуснат два варианта с FHD и UHD екран с различен Price Tag. Ако е вярно ще дадът много добър избор на клиентите които са фанатични да са с най раздутите параметри и хората за които е важна батерията и липсата на интерес към по високи от FHD резолюции.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#73

Ха, интересно! Ще вземе да се окаже, че изтеклите до момента снимки са на Z3 Neo, a Z4 ще бъде съвсем различно устройство. Smile

[Изображение: e6221f8880979e6b.png]

https://twitter.com/vizileaks/status/587601278106206209

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#74

Да, предполагам, че следиш темата за Z4 в Z3 раздела (xda). Там преди време още се коментираше и някакъв пич беше много категоричен (от вътрешни източници), че Z4 още не сме го видяли и се очаква накъде Октомври. Говореше се за подобрение на Z3.
Цитирай
#75

Не, честно казано не следя нищо в xda, защото този форум ми е ужасно разбъркан и се губя в него. Lol
Z4 чак през октомври? Bu

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)