Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony® XPERIA™ Z4/Z3+ - първи снимки
#76

Нека нека Smile Да се порадваме по-дълго време на Z3-ките без да ни е яд че има по-ново Сони Smile Дори да не ъпнем до Z4 самия факт че има нов модел ще остави нашите на по-заден план и от към Ъпдейти и така на татък Smile Аз лично не го бързам хич Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
Аксесоари
#77

Вероятно днес сте прочели новината, че Wikileaks са извадили на показ цялата открадната информация от Sony Pictures.

http://www.investor.bg/novini/261/a/wiki...li-193081/

Та, там са открити рендъри на няколко концепции на Sony (не са фенмейд), за които се предполага, че се отнасят за Z4. Visslar

[Изображение: Xperia-Z4-images-leaked4.jpg]
[Изображение: Xperia-Z4-images-leaked3.jpg]
[Изображение: Xperia-Z4-images-leaked.jpg]
[Изображение: Leaked-internal-Sony-renders-of-the-Xper...new-UI.jpg]
[Изображение: Leaked-internal-Sony-renders-of-the-Xper...new-UI.jpg]
[Изображение: Leaked-internal-Sony-renders-of-the-Xper...new-UI.jpg]
[Изображение: Leaked-internal-Sony-renders-of-the-Xper...new-UI.jpg]

Мълвата е, че телефона ще бъде с изцяло метален корпус (Unibody), стъклото ще бъде 2,5D, каквото беше и на Sharp Aquos Crystal, а в новия Power бутон ще има скенер за отпечатъци.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#78

Ако това е Z4 , ще е най-красивия флагман и моя следващ телефон Wink

Мозъчните гънки не се виждат, но си личи като липсват...
♥LG G2 ♥ HTC 8x ♥ LG G-Watch ♥LENOVO YOGA B6000 3G www.carom3d.org
Цитирай
#79

Изглежда страхотно като предполагаемо устройство.
Не мога само да си обясня, разбира се, ако са истински снимките, до къде е активна долната част на дисплея. В момента седи сякаш е стъкло до долният ръб на телефона, но едва ли цялото би било дисплей. Вероятно е загатнато така, с цел подсилване на огледалния ефект.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#80

Monipeev ,ако се загледаш хубаво се вижда ,че долната част е колкото горната ,но огледалния ефект прави така да не се вижда.Голямо взиране падна докато го видя ,но е там.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#81

Благодаря ти, вероятно и защото се взирам през мобилния, както и огледалния ефект, не ми позволяват подробен преглед. Smile

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#82

Това на снимките не е ли много дебело? Долния остър десен ръб също няма да спомага за боравенето на телефона с една ръка.

Като цяло телефоните на японците са супер красиви, ама дойде ли дума за ергономия не моеш ги фанеш Сони.
Скенера за пръстови отпечатъци в пауър бутона? Това е интересна идея, ама не особено практична. Ако телефона е на маса, отключването му с една ръка ще се превърне в цяло приклчение.
Слагането на 2.5D стъкло също не го разбирам (това важи и за плодовата компания и за самсунг). С това извито стъкло освен да направят слагането на стъклени скрийн протектори (и не само) невъзможно, друго не постигат.

Ама да видим дали тези лийкове ще имат общо с финалната версия.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#83

Защо да е непрактично? Новите скенери не изискват търкане на цялата повърхност от пръста, а само част от него. Даже и да е на маса, просто си слагаш пръста на бутона все едно ще го вдигаш от масата.  Tongue
А дали някоя от тези концепции ще влезе в употреба не е ясно. Все пак да не забравяме, че хака над системите на Sony беше миналата година и това са много ранни скици.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#84

Непрактично е, защото скенера е отстрани. Ако не искам да го вдигам от масата, ами само да го отключа докато е на нея ще се видя в малко чудо (:
Сега пробвах на S6-цата да си представя ако скенера е отстрани. Телефона си го сложих от дясно. Удобно ми беше само с показалеца на дясната ръка. С палеца или с лявата ръка си е цяло приключение, без да вдигам телефона.
За мен скенера за пръстови отпечатъци има 2 места на които е логично да е - хоум бутона (ала епъл/ самсунг) или да е вграден в предната част на телефона под екрана. Отстрани и отзад не си е работа... Елепа отзад е близко до безполезен.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#85

Ако това който са пуснали днес в япония е z4,то между първия и петия Z няма и три разлики външно,бетер самсунг станаха
Цитирай
#86

Това е регионална версия само за Япония. Истинския телефон ще бъде показан по-късно (може би през май).

http://www.gsmarena.com/sony_xperia_z4_i...-11970.php
https://hi-tech.mail.ru/news/sony-xperia...ially.html

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#87

Sony ще представи международен флагман в края на месец май, настоящия Z4 е само за Япония.

http://www.mobilebulgaria.com/news/34313...fy2df.dpuf

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#88

Не мисля ,че ''истинския'' телефон ще се различава много от Японската версия ,но дано греша.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#89

Не е невъзможно. Американската версия на настоящия флагман Z3 е съвсем различна... пластмасова е. Wink

[Изображение: sony-xperia-z3v-2.jpg]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#90

Аз очаквам новия флагман. Бях изненадан когато прочетох, че вече Z4 е представен, ама нищо особено.
Сони ще представят новия хлагман до 2 седмици и казаха, че ще е различен от останалите.
Аз се надявам на нова линия. Трябва да спрат със Z...

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#91

(2015-04-20, 22:26:16)xn3k написа:  Не е невъзможно. Американската версия на настоящия флагман Z3 е съвсем различна... пластмасова е. Wink

[Изображение: sony-xperia-z3v-2.jpg]
Баш си е абсолютно същата Щатската и Европейската и танганайската версия на Z3 колега Wink Този верайзънски телефон на снимката е Z3v, не е Щатския Z3 Wink 

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#92

Но пак е Z3, нали? Wink И е различна! Wink

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#93

Разновидност да, но на конкретен оператор, в Сони център или в магазина на T-Mobile или от където да ти е кеф да си го купиш в Щатите си е стандартен Smile Това чудо Z3v си е даже брандиран и само с тях си работи Smile Но да не се впускаме в спорове. Нека да видим какво чудо на чудесата ще сътворят от Сони и да го видим до няколко седмици Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#94

(2015-04-21, 05:56:40)xn3k написа:  Но пак е Z3, нали? Wink И е различна! Wink

Това е модел базиран на Z3 за Verizon. Демек има общо с флагмена, но не е Z3.

Аз лично далеч не очаквам интернационалната версия на Z4 да се различава особено много от устройството което пуснаха в Япония. Като дизайн ще е същия - тази правоъгълна форма с остри ъгли няма много как вече да я променят (като всяка година просто ще мръднат спийкърите и LED-то). Могат малко да променят тук таме някой детайл ама до там. Като хардуер пак ще е SD810, 3GB RAM, стерео говорители, 20.7mpx камера (сони са решени да изсмучат последните капки живот от тоя сензор. Ако сложат нов (по-добър) определено няма да има недоволни. Пък ако си оправят и куция софтуер зад камерата ще е още по-добре). Само се чудя дали ще скочат на безмислено високите резолюции за дисплея или ще останат на 1080р. Батерията ще е около 3000мах. 

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#95

То и M2 Aqua е версия на М2 в различен корпус, но все си е същия телефон. Tongue

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#96

(2015-04-21, 14:48:43)smiley написа:  
(2015-04-21, 05:56:40)xn3k написа:  Но пак е Z3, нали? Wink И е различна! Wink

Това е модел базиран на Z3 за Verizon. Демек има общо с флагмена, но не е Z3.

Аз лично далеч не очаквам интернационалната версия на Z4 да се различава особено много от устройството което пуснаха в Япония. Като дизайн ще е същия - тази правоъгълна форма с остри ъгли няма много как вече да я променят (като всяка година просто ще мръднат спийкърите и LED-то). Могат малко да променят тук таме някой детайл ама до там. Като хардуер пак ще е SD810, 3GB RAM, стерео говорители, 20.7mpx камера (сони са решени да изсмучат последните капки живот от тоя сензор. Ако сложат нов (по-добър) определено няма да има недоволни. Пък ако си оправят и куция софтуер зад камерата ще е още по-добре). Само се чудя дали ще скочат на безмислено високите резолюции за дисплея или ще останат на 1080р. Батерията ще е около 3000мах. 
Можах да разгледам Z3v. Дъщеря ми го използва в САЩ. Съвсем си е като европейския с една разлика – липсва магнитното устройство за зареждане. Щях да забравя изключително грозния надпис на Verizon, лепнат най-отгоре!
Сензорът на Z4 е нов. Батерията е с занижен капацитет. Колкото до "куцият софтуер", в темата за камерата бях пуснал редица снимки, направени от майстор и стоят във фликр. Снимките са от Z1 – със софтуер от доста ранна версия. Хайде да не оправдаваме собственото си незнание със софтуера на Сони.
Имаме съфорумец, който също показа прекрасни кадри със Z1! Фламен го може.
Не се учудвам от недоволството, което се сипе в нашите форуми Smile . 
Само вижте какво става в XperiaBlog Lol . 
Цитирай
#97

(2015-04-21, 15:11:42)xn3k написа:  То и M2 Aqua е версия на М2 в различен корпус, но все си е същия телефон. Tongue

Но се продават, като 2 различни нали? 
И в случая ситуацията не е същата като с М2 и Аквата. Z3v е модел за Verizon, не е предвиден като основния модел на компанията за САЩ. Същото като с S5 Advance или там както го бяха кръстили от самсунг - 2к екран, по-добър процесор (ако не се лъжа) и като цяло значително по-напомпан от нормалния S5. Е да ама беше само за Япония и само там си остана. S5 Advance-a обаче никога не е бил основния флагмен на компанията.

@Alexander97 - аз съм убеден, че в определени условия всичките експерии от З серията ще правят супер снимки (лично съм се убеждавал в това). Въпроса е, че примерно на тъмно телефоните на сони никакви ги няма и това се дължи частично на чипа и частично на софтуера на сони.
Като излезе Xperia Z1 с този сензор сони имаха възможността да избият конкуренцията до крак на тема качество на снимките. Е да ама софтуера им беше на такова покъртително ниво, че снимките му не можеха да влязат дори в топ 3 от към качество. Отделно че конкуренцията не спи - сони имаха предимство с много добър сензор, ама сензорите на конкуренцията вече не са никак лоши. Примерно S6 спокойно може да се каже, че е телефона с най-добра камера от андроид конкурентите си (за момента) - снимките и на светло и на тъмно са много добри. G4 също се очертава да е звяр. Въпроса е че последните 2 компании имат значително по-добра софтуерна обработка на снимките отколкото сони. И това реално е нещо което всеки би потвърдил - сони не могат да оптимизират камерите в телефоните си. Не е нещо над което може да се спори - то е факт. Да, в определни ситуации е добре, в други - не.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#98

Аз пък си имам статив за телефона ако ще знам че ще правя нощни снимки, статива много добре компенсира липсата на стабилизация. Но не мога винаги да го нося и да глася телефона 5 минути в ситуации когато ми трябва Point and Shoot. Но с игра в настройките и вечер прави зетката невероятни снимки но неможе всеки път да ровиш 100 часа за 1 снимка, там куцат Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#99

Ето го албума във flickr, за който пише Alexander97  Wink


https://www.flickr.com/photos/77537273@N...512651095/

И както е написал по-горе, фотографа прави снимките, а не софтуера на Sony.

Има снимки с качество съперничещо на DSLR. Примерно тази. Вгледайте се в детайлите, особено в лицата на хората.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Снимките са страхотни спор няма. Със специални познания и условия снимките са на високо ниво. Говорим че в Point and Shoot режима е слаба заради софтуера на който автоматичните режими куцат когато трябва нещо на момента да се хване. Аз довечера като отида на работа ще си взема статива и ще нащракам нощни които няма по нищо да отстъпят на тази горе Wink На сони им трябват програмисти, не хардуер.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)