Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

 
   Някой може ли да ми каже как да сложа българско меню на Moto E2?
Lolipop 5.0.2 е софтуера, но няма опция за български в менюто на телефона.

Благодаря предварително!
 

 

Galaxy S6 Edge
Цитирай
Аксесоари
#2

Така и не излезе ъпдейт с Бг език досега. Накрая сложих cyanogenmod 13 и освен че има български език телефона литна направо.

Samsung Galaxy S23+
Цитирай
#3

Телефона е доста зле сток с 5.02 според мен, а ъпдейтите за една година са нула. Ползвах го известно време така, но дребните бъгове ме дразнеха достатъчно за да ме накарат да разровя интернета, да рутна и т.н., за да ми върши работа. Най-много ме дразнеше липсата на LED индикатора за известия, който се акитивира с къстъм кернел, и спирането на музиката по-време на браузване на някой по-тежък сайт, което се оправя със занижаване на стойностите на Low Memory Killer. За сега не съм опрял до custom rom, т.к. не виждам смисъл (Българският не ми е нужен в телефон). Сток андроида е доста постен (не знаех. че чистия андроид е толкова назад спрямо custom версиите на компании като LG, Самсунг и др.), но xposed помага до известна степен за някои елементарни неща като например % на батерията в статус бара, бутонче за затваряне на приложенията и др.

Moto E2 XT1524 / Stock 5.1 / Squid TWRP 3.0.2-r1
Цитирай
#4

Май не са много хората, които ползват телефона... , но да се похваля.
Днес ми дойде ъпдейта 6.0 направих и хард ресет.
Телефона вече е в пъти по-добре особено Low Memory Killer (за който написа колегата по-горе) е подобрен . Свободната РАМ е около 300 мб и се държи доста по-прилично от преди телефона. Доволен съм засега.
Цитирай
#5

Колега newb, и мен също ме дразни липсата на лед индикатора би ли споделил как оправи твоя, аз съм с мото x play ако може би ли обеснил по подробно ако може?
Цитирай
#6

LED индикатора за известия заработи с къстъм кернел. Гледам форума на xda за Moto X Play и виждам, че същият разработчик (squid2) е направил кернел който позволява използването на LED индикатора. Следвал съм инструкциите за моя телефон от xda форума и мога просто да дам линкове към него, които се отнасят за Moto X Play.
1) Отключване на bootloader - това предполагам ще анулира гаранцията. Чел съм в този и други форуми, че може и да важи, но не мога да кажа нищо от опит, тъй като не съм давал моя гаранционно с отключен bootloader. Също така при отключването се губи цялата информация от телефона и ще започнеш всичко от нулата.
2) Флашва се къстъм рекавъри
3) Вече с къстъм рекавърито може да флашнеш къстъм кернел

Moto E2 XT1524 / Stock 5.1 / Squid TWRP 3.0.2-r1
Цитирай
#7

Благодаря ти много за изчерпателния отговор аз така или иначе исках да го руутна но ми се вижда доста сложно за мен това и все още се двоумя дали да го направя и дали си заслужава и най вече дали няма да имма проблеми след това, защото сега телефона направо лети а искам руут заради някой функции.
Цитирай
#8
Wink 

Всичко зависи от това, доколко са ти важни функциите, които изискват руут. Ако е само да пробваш нещо как ще работи, не виждам смисъл, както казваш, телефонът лети в момента. Ако е нещо, без което не можеш да живееш (а не изглежда да е така  Smile), тогава рутвай.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#9

chaneto80, да сложно изглежда със всички тези инструкции, особено като не си го правил преди. Руута идва заедно с къстъм рекавърито, поне при мен беше така. За мен си заслужава напълно, но аз имах повече предпоставки. Сега се сещам за друг минус - ОТА ъпдейтите спират след като отключиш буутлоудера, но може и да греша, не съм пробвал. Но със сигурност не може да инсталираш ОТА ъпдейт с къстъм рекавъри.

Moto E2 XT1524 / Stock 5.1 / Squid TWRP 3.0.2-r1
Цитирай
#10

Заради лед индикацията само не бих го руттнал но за функцията деактивиране на приложенията бих рискувал.

И тук ще попитам. Имам налипен ъпдейт на андроид 6.0.1, има някой друг наличен такъв, знаете ли има ли нещо ново в него и заслужава ли си, защотот както казах сега телефона лети, а ъпдейта е много напорист отказвам и пак се показва, няма отърване
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)