Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Коментари и настройки за издръжливостта на батерията на Meizu Mx4
#26

XAn4ETO@ Първо по твоя проблем. Явно яко ти забил режима на синхронизация на контактите.
Аз такава графа contact related въобще нямам. Също спрях синхронизацията им и естествено те са в телефона. Няма такъв тел дето да изисква постоянна синхронизация с акаунта си за контактите, просто твоите още не са свалени.

За стамина режима  на Сони - не се отразява по никакъв начин на производителността при включен дисплей, а при изгасен съм си сложил всички приложения които ми трябват да работят, демек заобикалят режима.
Цитирай
Аксесоари
#27

(2015-03-23, 19:02:09)XAn4ETO написа:  Днес реших да тествам програмката, която r_HIV препоръча - Battery Defender.
Работата ми е свързана с пътуване по цял ден и телефонът ми е на 3G с постоянно включен трафик на данни. Дразнещо е без да си ползвам телефона, батерията да пада с по около 4% на час. Затова днес реших да настроя програмката на минималния интервал на включване. На всеки 5 мин програмата включва трафика на данни и ако имам съобщения или писма за получаване ги получавам Smile 
Както виждате средният разход е бил малко под 3% на час. Дразнещото е само, че всеки път като се включи трафикът на данни и прави синхронизация на контактите. Махнал съм от Google акаунта си другите синхронозации, защото нямам нужда от тях. Но контактите съм длъжен да ги оставя активирани, защото в противен случай не се показват в телефона.
Ако някой знае как се прави това, ще съм му благодарен да подскаже. При този телефон синхронизацията на контактите задължително трябва да са отметнати иначе не се показват в указателя.
Тази синхтонизация от своя страна води до както виждате един активен процес свързан с тях. Чудно ми е дали наистина той изразходва много батерията или просто, защото като цяло не съм ползвал активно телефона и седи с такива високи проценти.
Както и да е, важното е че 3% на час е по-добре от 4% без таза програма. А на всеки 5 мин да проверява за получени съобщения по viber, facebook и т.н. е достатъчно поне за мен.
Утре смятам да тествам със следващата стъпка - включване на данните на всеки 15 мин.

Е аз като ти гледам ползването ... за какво въобще ти е 3Г? 10 минути разговори, 15 минути екран и ... тва е. Остави си го на 2г и си свиркай. Дори имаше някакви програми, които като се заключи екрана, превключваше на 2г.
Цитирай
#28

По принцип доста го ползвам и експлоатирвам телефона. Днес нарочно не съм го ръчкал, за да мога да направя теста, който исках. А той е, има ли смисъл от такава програма като Battery Defender и до каква икономия на батерията води? Изводът за мен е ясен - има полза. Утре ще тествам както казах със интервал на включване 15 мин.

А проблемът не е 3G или 2G, а мобилните данни. Те са тези, които дърпат доста.
Цитирай
#29

Mисля, че тръгваш в грешна посока да търсиш проблема. Сложи си статистиката на джисам-а на network data used. И виж кое е приложението дето навърта на-голям трафик.
Предполагам, че е някой от акаунтите ти, особено ако имаш поща в @абв или синхронизацията на контактите, както ти писах по-горе.
После от секюрити центъра в управление на трaфика пак можеш да видиш, кое колко е ползвало за ден или месец и съответно na проблемното да му забраниш да минава през 3Г или wifi
Цитирай
#30

Моят го докарах  до завидни висини, поне в частта за будене в стендбай режим - 1% на час (дори и по-малко щото има 16 мин дисплей).
Това  с постоянно вкл мобилни данни, проверка на 1 поща в абв на час + джимеила  и други синхронизации.
 Получих общо 10 писма през това време и един ъпдейт на приложение. 
Въобще нормален стендбай без да съм го орязал телефона нацяло .


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#31

(2015-03-22, 11:11:09)tolostoi написа:  Аз пробвах и трите режима, не видях някаква особена разлика, но това при моето ползване. Да го кажа иначе, дали ще ми изкара телефона с половин час повече ... не ме е грее особено. Аз имам надежда да пооправят разхода на батерия, понеже трудно изкарвам цял ден и ми се налага и за това да мисля, което хич не ми харесва. На Ноут 3 беше по-добре батерията.
Може да провериш при консумацията набатерията дали Media Server не ти точи батерията. Имах този проблем но заредих телефона на 100% рестарирах го и всичко се оправи. От антивирусната спрчх много от автостарт приложенията и аз лично съм много доволен. Нямам никакъв проблем да изкарам цял ден, при включен WIFI и 3G постоянно и ползване на всякакви приложения.
Цитирай
#32

Дано не си втълпявам, но от както замразих (с Link2sd) Fleksy и системната клавиатура, а ползвам гугълската, телефона започна да движи по-добре. Аз това Флекси така и не го разбрах за какво е.
Цитирай
#33

Флекси е клавиатура. Направо я изтрий. Няма смисъл да стои замразена.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#34

Не ги трия, ще дойде някой ъпдейт и може да цъфна, за сега само замразявам.
Цитирай
#35

И аз не виждам смисъл да ги трия. Имам поне 10 замразени, стоят си, не работят и не правят проблем.
Интересното е, че преди с версия 4.2.2.2I не можех да ги defrost-на с romtoolbox.

Относно ъпдейтите, някой въобще получил ли е ОТА такъв, аз не. Префлашвам всичко ръчно.
От 3 дена съм с 4.2.5А и почти всичко е ок, с изключение на звука. Почти никога не получавам нотификации, ама за нищо. Само мига диода и толкоз.
Цитирай
#36

След седмица тестване махнах Battery Defender и по препоръка на братушките сложих DS Battery Saver Pro. Тази програмка ми харесва повече, защото се доближава повече до JuiceDeffender. Ето резултати при не много активно ползване на телефона. 5-10 минути разговори на ден, 5-10 минути на ден Facebook и други соц. мрежи. Четене на мейли и новини, няколко снимки на ден.
       
Цитирай
#37

Определено не ти трябва и това приложение. Имаш си стокови опции за спестяване в самия терефон.

 
Цитирай
#38

Заинтригува ме това приложение DS Baterry Saver...Може ли по някакъв начин да навреди на устройството,с това постоянно заспиване на телефона и замразяване на приложения?

Meizu MX4
Цитирай
#39

(2015-03-30, 14:37:57)NoMaD написа:  Определено не ти трябва и това приложение. Имаш си стокови опции за спестяване в самия терефон.

Какви са стоковите опции за спестяване?
Цитирай
#40

(2015-03-30, 15:45:40)JDPetkov написа:  Заинтригува ме това приложение DS Baterry  Saver...Може ли по някакъв начин да навреди на устройството,с това постоянно заспиване на телефона и замразяване на приложения?
Не, не може, но и ефекта от него е почти нулев. Можеш да пробваш и Battery Doctor, ако искаш. Visslar

@r_HIV  : Имаш три режима на работа на телефона, нали?

 
Цитирай
#41

Трите режима не играят никаква роля при пестенето на бетерия в standby режим. Даже и при активно ползване чипсетът включва и изключва бързите и бавните ядра спрямо натоварването. Единствено при ползване на навигация виждам полза от използване на само бавните 4 ядра или иначе казано в Power Saving режима. 



Ето какво успях да постигна през почивните дни при активно ползване в High Performance режима.
   
   
Цитирай
#42

Ще го пробвам, благодаря.

Meizu MX4
Цитирай
#43

(2015-03-30, 16:54:46)XAn4ETO написа:  Трите режима не играят никаква роля при пестенето на бетерия в standby режим

Както и оптимизиращи въпросни приложения също. Доказано е от практиката. А и не виждам какво толкова ще спечелите, ако имате още 10-15 минути в повече.

 
Цитирай
#44

С battery defender успях да постигна 1% на час при 3G с включени мобилни данни. Интервалът на включване беше през 15мин. Т.е. на всеки 15 мин се включват мобилните данни за по няколко секунди. Без тази опция пада с около 2-3% на час. За хора като мен, които са зад волана по цял ден и често пътувам извън града, то едно е за 10 часа работен ден да ти паднат 10% и друго си е 20-30%.  
Всичко зависи, кой как си експлоатира устройството. Ако работя в офис, то такъв тип програма е напълно безмислена според мен.
Цитирай
#45

Въпросните оптимизиращи и спестяващи приложения дават минимален ефект само в случаите, когато устройството се използва от собственика малко и в повечето случаи е в standby режим. За тези, които постоянно го ползват по различни поводи и не го изпускат от ръцете си, въпросните приложения са безсмисленни.

P.S. Ползвал съм тези приложения преди 3-4 години и нещата са ми ясни в този план. Сега е ваш ред да минете по този  път и да се убедите в същото. След 1-2 месеца, за да не се разводнява темата на този етап, можем да се върнем към тази дискусия и пак да обменим мнения по този въпрос.  Smile

 
Цитирай
#46

Единствената ползва, която лично аз виждам от този тип сейвъри е възможността да групират предстоящата работа във фонов режим на някои приложения. В смисъл, да им позволяват да будят телефона на еди какъв си интервал, на веднъж групово (за обновления, синхронизации и т.н...). Сони и ХТЦ имат вградено такива опции. Това със сигурност би подобрило малко стендбай издръжливостта, но както каза NoMaD, при положение че телефонът не се ръчка на често. В Андроид 5.х има нов job scheduler api, който трябва да прави нещо подобно.
Аз лично не ги ползвам тези "сейвъри". Ако видя, че някое приложение ми точи прекалено много батерия или рам, директно го разкарвам.

Относно трите режима на работа на МХ4, правих си малко експерименти и забелязах, че дори и на най - производителната опция, телефонът доста рядко ползва А17 ядрата. Ако се наложи, ползва 1-2. Пробвах, докато върви 4К видео в попъп прозорче, да браузвам с Хром в десктоп версията на ФБ. Включиха се едва 2 от А17 ядрата. Това на High Performance.

За сметка на това пък, има една доста неоптимизирана игра, която бичи поне 2-3 от А17 ядрата, почти нонстоп. Като пусна режима за пестене, където работят само слабите А7 ядра, играта си върви по абсолютно същия начин, както и на High Performance, само дето телефонът стои студен.
Проблемът е в лошо оптимизираните приложения.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#47

(2015-03-30, 19:10:44)e34v8 написа:  Относно трите режима на работа на МХ4, правих си малко експерименти и забелязах, че дори и на най - производителната опция, телефонът доста рядко ползва А17 ядрата.

А. Машиката е толкова добра, че съвременните приложения не могат да я натоварят. Cool
B. Стоковия браузър може да натовари всички ядра... с подходящо избрана страница. Пробвано.
Цитирай
#48

(2015-03-30, 16:54:46)XAn4ETO написа:  Трите режима не играят никаква роля при пестенето на батерия в standby режим. Даже и при активно ползване чипсетът включва и изключва бързите и бавните ядра спрямо натоварването. 

Точно това имах предвид. За мен има значение харченето на ток в стендбай режим, защото не го ръчкам активно. Смъкване на батерията с около 1% на час е чудесен резултат. Осъзнавам, телефонът който съм си взел е прекалено мощен за нуждите ми и А17 ядрата ще хванат рах, но пък машинката си ми харесва  Big Grin
Цитирай
#49

(2015-03-30, 17:29:27)XAn4ETO написа:  С battery defender успях да постигна 1% на час при 3G с включени мобилни данни. Интервалът на включване беше през 15мин. Т.е. на всеки 15 мин се включват мобилните данни за по няколко секунди. Без тази опция пада с около 2-3% на час. За хора като мен, които са зад волана по цял ден и често пътувам извън града, то едно е за 10 часа работен ден да ти паднат 10% и друго си е 20-30%.  
Всичко зависи, кой как си експлоатира устройството. Ако работя в офис, то такъв тип програма е напълно безмислена според мен.

Как точно го настройваш? И аз искам да ми се пуска 3g-то от време на време.
Мисля,че успях да се ориентирам, но ако не е проблеми би ли споделил най-доброта настройка на това приложение.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Цитирай
#50

От 2г на 3G мисля, че не можеше да обръща, а просто спира и пуска мобилните данни на 15мин и то за някакъв кратък интервал от време.

Ако през тези 15мин някой ти звънне на скайп или вайбър какво ще стане- нали няма да го чуеш.
Ако за този кратък интевал в който проуска данни и няколко приложения се нарядят и си в среда, където 3г-то няма покритие, дали няма да изтървеш нещо  важно от някое, което не е успяло да "мине" и да се ъпдейтне - имейл, чат съобщение...

Аз също съм я ползвал преди и мисля, че  не е за човек който ползва смартфон, вместо тази програма, то по-добре обикновен телефон- ще кара по една седмица.

В 2Г режим с постоянно вкл данни не трябва да ти пада повече от 1% на 2-3 часа в сендбай- според мен това е по-добрия вариант, от колкото някое приложение да ти пуска и спира нета на интервали.

А най-добре е да се ъпдейтне версията на Flame до 4.2.5А където вече има въведени power save режими.
И в свой собствен режим да си настроиш какви основни функции ( консуматори)  да работят или не- WiFi/ mobile data/ Gps,  звуци, вибрации...
А отделно от това можеш да оставиш само някои приложения да работят постоянно в стендабай режим
Вечер моя минава в super mode, което е само гол телефон- за разговори и смс-и
На черен икран има 2 икони и един часовник, няма данни , няма 3г и пести яко.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)