Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Пукнатини по телефона
#51

Колеги не знам какво ще стане с МОСТ, каквото и да е ще Ви уведомя своевременно ...

        
Цитирай
Аксесоари
#52

След като видях темата се загледах в телефона и се оказа че и аз го имам същия проблем!Днес мисля да мина през Мост и ще споделя какво се е случило и дали ще ми вземат телефона за оправяне на дефекта.
Release date 2014/07/24! Sleepy

Nexus 4 + LG G3 32GB  6.0 Marshmallow "stock" + Samsung galaxy Note 8
Цитирай
#53

Здравейте колеги, пиша както обещах. Днес ми звънна от мост да си прибера телефона. Това е седмия ден от оставянето му. Така сега по съществео. Сменили са:
1. Рамка
2. Дисплей
Явно вървят, като една цяла част. Всичко е тип - топ. По лайсните отстрани имаше защитно фолио, така също и на дисплея. Не съм снимал защото от радости направо забравих. Извинете ме за което. Довечера ще направя няколко снимки и ще ги кача.
МОСТ са коректен сервиз, само това мога да кажа.
Хубав ден на всички и весели празнци...

        
Цитирай
#54

(2015-04-07, 11:32:46)nnenno написа:  Здравейте колеги, пиша както обещах. Днес ми звънна от мост да си прибера телефона. Това е седмия ден от оставянето му. Така сега по съществео. Сменили са:
1. Рамка
2. Дисплей
Явно вървят, като една цяла част. Всичко е тип - топ. По лайсните отстрани имаше защитно фолио, така също и на дисплея. Не съм снимал защото от радости направо забравих. Извинете ме за което. Довечера ще направя няколко снимки и ще ги кача.
МОСТ са коректен сервиз, само това мога да кажа.
Хубав ден на всички и весели празнци...

Честито, колега! Вече имаш половин нов телефон. Мост са все пак официален сервиз на ЛГ за България и е редно да са коректни. Що се отнася за ремонта- колегата jorrddan беше споменал, че се сменя комплект дисплей с тъч(вървят заедно) и рамката в случая. А при колегата glints_collide са сменили същите части, както при теб. Cool
Би ли споделил на колко месеца е телефона от както е купен?


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#55

nnenno е един от първите с G3, в темата за преброяване е 37-ми в списъка.
nnenno, честито!


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#56

(2015-04-07, 12:08:45)vargala81 написа:  nnenno е един от първите с G3, в темата за преброяване е 37-ми в списъка.
nnenno, честито!

Значи може да мине номера и ако телефона е на повече от 6 месеца с констатиран дефект!? Ако е така е много добре Big Grin


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#57

Ами явно минава, защото LG са запознати с проблема, така както с жълтите петна. Знаят, че ако се започне дело ще изгубят много повече.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#58

 Благодаря ....
Колеги не се ангажирам с дата, но мога да проверя кога точно съм го взел. Помня, че малко след представянето му, ми залепна в ръката. Та по този повов си казах ,, Трябва да е мой" на мен това ми се случва за пръв път. Не съжалявам за избора си, а след коректния сервиз ..... Мисля няма какво да коментирам повече. Само искам да кажа, че моя апарат нямаше следи от употреба освен тези пукнатини. Казвам това защото най - вероятно и това има значение в сервиза по моя преценка.
п.п Не смятам, че има значени на колко месеца от закупуването е телефона, след като има бюлетин в ЛГ за въпросните пукнатини.

        
Цитирай
#59

(2015-04-07, 12:21:22)vargala81 написа:  Ами явно минава, защото LG са запознати с проблема, така както с жълтите петна. Знаят, че ако се започне дело ще изгубят много повече.

Те прекрасно знаят за проблемите на устройството и поради тази причина реагират по адекватен начин. Не смятам, че се страхуват от съдебни дела защото частно лице да осъди гигант като ЛГ ми се струва много нереалистично дори да става на въпрос за съд извън България. Жълтото петно на дисплея си е типичен дефект, който от ЛГ няма как да ги шикълкавят (те и не го правят), по специален случай е въпросът с пукнатините защото се касае за пукнатина, която би бил възможно да се появи  при огъване или  при изпускане на телефона. Ако телефонът е в дебел предпазен калъф и падне може да не останат следи от изпускането но същевременно да се появи пукнатината в най слабите сечения на рамката (всички знаем къде са те). В крайна сметка ние като потребители сме длъжни да се отстояваме правата до край пък да става каквото ще. Smile 
Цитирай
#60

До къде стигат пукнатините , ако не се смени лайсната. Смисъл ще мога ли да си го ползвам или ще се сцепи и по надолу по корпуса. 
Цитирай
#61

(2015-04-08, 22:19:57)io6o написа:  До къде стигат пукнатините , ако не се смени лайсната. Смисъл ще мога ли да си го ползвам или ще се сцепи и по надолу по корпуса. 
Пукнатините са само в областта на лайсната. Ако се загледаш по снимките ще видиш, че е пукнатините са само по корпуса и то само около отворите, (микрофона, жака за слушалки, IR port-ta) , като някой сгигат до предната лайсна( за мен тези телефони са изпускни или са подлагани на някакво по-голямо напрежение).
Дали може да настъпи отделяне на на лайсната....не мога да кажа.

[Изображение: 45d81db23952b500.jpg]
[Изображение: 123a8d9247ef69c6.jpg]
[Изображение: 6e5ce4085f3c50f6.jpg]


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#62

А тази сивата лента, която е посредата и на която са микрофоните и ич порт, от къде може да се закупи? И трудно ли е да си я сменя сам?

Samsung Galaxy S4
Цитирай
#63

Аз съм с 32гб титан от слот мобайл произведен 2014/10/24 с продуктов код за Италия. Още нямам пукнатини, но когато го загледах долу на основния микрофон си личи как пречупва светлината и общо взето чакам да се цепне.. апарата не е изпускан и не е слаган в калъфи, носен е в преден джоб на дънки, нормални дънки не фешънки два размера по-малки. Аз лично нямам намерение да се занимавам с тази пукнатина, телефонът е перфектен във всяко друго отношение и едва ли ще рискувам да го съсипят в някое квартално сервизче към каквото предполагам важи гаранцията..

LG D855 32gb
Цитирай
#64

Ах бе колега, защо ме накара да се взирам в основния микрофон?!
Оказа се, че и аз имам, около 1 мм. към задния капак и 1 мм. към екрана - точно над ръба. Едвам се забелязва, но вече започна да ме дразни. Явно няма никакво значение кога е произведен, с калъф - без калъф, в тесен или широк джоб. Моя има само един гръб, който въобще не е стегнат и до сега е носен само в широк вътрешен джоб на яке.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#65

(2015-04-12, 13:44:14)vargala81 написа:  Ах бе колега, защо ме накара да се взирам в основния микрофон?!
Оказа се, че и аз имам, около 1 мм. към задния капак и 1 мм. към екрана - точно над ръба. Едвам се забелязва, но вече започна да ме дразни. Явно няма никакво значение кога е произведен, с калъф - без калъф, в тесен или широк джоб. Моя има само един гръб, който въобще не е стегнат и до сега е носен само в широк вътрешен джоб на яке.
колега ако не се лъжа някъде в темите срещнах твой коментар където споделяше, че при игра на някаква игра телефонът ти се огъва припуква в ръцете. Да не би при тези случаи да си провокирал появата на пукнатините?
Цитирай
#66

Лошото, е че в хда има случай на повтаряне, след като е гаранционно обслужен. И аз имам. За сега ще си трайкам, че не знам с какъв дисплей ще ме "нашият"...тъй като се сменя и дисплея и тъча + рамката.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#67

ivanov_km, това беше още в началото и от тогава, след като залепих 2 или 3 пласта хартиени тиксо на батерията, нито се огъва, нито пропуква. Това ставаше на Фифа 15, но те отдавна я развалиха и не съм я играл около месец. Преди няколко дена го гледах и не съм я видял, или на скоро се е появила, или не съм гледал достатъчно. Както и да е, няма да се занимавам със сервизи и без това не се вижда като е сложено гръбчето, а то е винаги сложено. Ако пак вземе да се увеличава ще го мисля. Тя и без гръбчето не се вижда ако не се взираш достатъчно.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#68

(2015-04-12, 13:48:13)tda написа:  Лошото, е че в хда има случай на повтаряне, след като е гаранционно обслужен. И аз имам. За сега ще си трайкам, че не знам с какъв дисплей ще ме "нашият"...тъй като се сменя и дисплея и тъча + рамката. !Хе
Не намирам разлика в дисплеите колега @tda

        
Цитирай
#69

Супер! Аз съм сигурен, че всичко е наред. За сега ще изчакам, а после ще видя как ще действам. Мен в интерес на истината не ми се остава и без телефон.
Пп: Сам се навивам да не го давам още в гаранция .


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#70

(2015-04-12, 17:49:45)tda написа:  Супер! Аз съм сигурен, че всичко е наред. За сега ще изчакам, а после ще видя как ще действам. Мен в интерес на истината не ми се остава и без телефон.
Пп: Сам се навивам да не го давам още в гаранция .

Да си призная и на мен ми беше доста тъпичко без това прекрасно телефонче, но все пак става дума за 7 дни работни. Изтърпяват се Smile

        
Цитирай
#71

Здравейте и от мен, и при мен се появиха пукнатини отдолу при микрофона ..... мамка му ! Язък за хубавия иначе телефон ! Дали ще ми се спука и дисплея ?! Идеи ?

(2015-04-19, 18:54:30)sve4lio написа:  Още 1 дразнещ проблем се появи ! При 2 почукване на заключен екран телефона се активира като пропуска да ми поиска код-зададената фигура която трябва да се начертае . След като вляза в менюто и се поровя в телефона изведнъж зацепва и се заключва и ми иска код (фигура) ! На какво може да се дължи този проблем ? Някой сблъсквал ли се е с подобно нещо ?
Цитирай
#72

sve4lio прочети темата. Доста има писано за пукнатините.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#73

Сега си погледнах телефона и въпреки, че е купен преди 2 дни, имам пукнатина до горния микрофон. По принцип се вижда само на светлина, но като прокарам леко нокът се усеща. Все пак както писах в темата за ъпдейта до Lolipop (за което се извинявам) моя се оказа, че е произведен юни 2014 и явно до сега е стоял по складове или е бил мостра.
Това вече ми се струва като основателна причина да предявя рекламация.
Много ме е яд, още не съм успял да му се нарадвам. Sad

Honor Play


Цитирай
#74

(2015-04-19, 19:27:17)tda написа:  sve4lio прочети темата. Доста има писано за пукнатините.

Въпросът ми беше дали след пластмасата ще се спука и дисплея ! Ако някой знае де !
Цитирай
#75

(2015-04-23, 06:18:49)sve4lio написа:  
(2015-04-19, 19:27:17)tda написа:  sve4lio прочети темата. Доста има писано за пукнатините.

Въпросът ми беше дали след пластмасата ще се спука и дисплея ! Ако някой знае де !

Според мен, не би трябвало освен самата лайсна да има поражения и по стъклото/дисплея. Но това е само лично предположение. Undecided

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)