Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[HOW-TO] Отключване на bootloader-a за всички P6
#1

Стана ясно, че всички чипсетове K3V2 могат да се отключат много лесно, без нужда от специален китайски firmware!

За целта първо свалете и инсталирайте на компютъра си ADB и Fastboot драйвърите за Андроид, като ги потърсите из мрежата. Има ги на доста места, няма да посочвам конкретен източник.

След като са инсталиране свържете телефона с компютъра и:

1. Уверете се, че имате работеща ADB връзка с компютъра ви. За целта пуснете и USB debugging на телефона си.

2. Влезте във  fastboot/bootloader режим, като отворите терминал или cmd (според операционната система на комютъра ви) и напишете adb reboot bootloader или като рестартирате телфона задържайки vol down + power бутоните за около 10 секунди.

3. След като сте в желания режим, в терминала или cmd напишете командата:
Код:
fastboot oem get-bootinfo

Ако видите по-долу реда:
<bootloader> unlocked
значи bootloader-a ви вече е откчен и няма нужда да продължавате с командите. За да рестартирате телефона си в нормален режим, напишете:
Код:
fastboot reboot

Ако не видите този ред или на него пише locked изпълнете командата:
Код:
fastboot oem unlock UUUUUUUUUUUUUUUU
Командата съдържа точно 16 букви U


За да рестартирате телефона си в нормален режим ако не се рестартира сам, напишете:
Код:
fastboot reboot

ВНИМАНИЕ - Ако изпълнявате командите под Linux, моля поставяйте пред всяка от тях sudo, в противен случай те няма да работят!!!

Xiaomi RedmiNote 2|TWRP 2.8.7.0
Цитирай
Аксесоари
#2

Браво!Страхотни теми си направил,като мисля,че тази дори трябва да отиде към важни!!Благодарности за труда и усилията! Smile

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#3

Благодаря! Ще добавя още няколко, които могат да се считат за важни тези дни! Дано модераторите ги качат към важните, защото доста съм се ровил, за да намеря инфо за тях!

Xiaomi RedmiNote 2|TWRP 2.8.7.0
Цитирай
#4

Честито Важна тема Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#5

Еваллаааа колегаBugaBugaBuga за темите .Страхотно си ги направил,ние също ще се включваме 

Samsung Galaxy S20+
Цитирай
#6

(2015-03-24, 23:51:19)ThunderBird написа:  Стана ясно, че всички чипсетове K3V2 могат да се отключат много лесно, без нужда от специален китайски firmware!

За целта първо свалете и инсталирайте на компютъра си ADB и Fastboot драйвърите за Андроид, като ги потърсите из мрежата. Има ги на доста места, няма да посочвам конкретен източник.

След като са инсталиране свържете телефона с компютъра и:

1. Уверете се, че имате работеща ADB връзка с компютъра ви. За целта пуснете и USB debugging на телефона си.

2. Влезте във  fastboot/bootloader режим, като отворите терминал или cmd (според операционната система на комютъра ви) и напишете adb reboot bootloader или като рестартирате телфона задържайки vol down + power бутоните за около 10 секунди.

3. След като сте в желания режим, в терминала или cmd напишете командата:



Код:
fastboot oem get-bootinfo

Ако видите по-долу реда:
<bootloader> unlocked
значи bootloader-a ви вече е откчен и няма нужда да продължавате с командите. За да рестартирате телефона си в нормален режим, напишете:



Код:
fastboot reboot

Ако не видите този ред или на него пише locked изпълнете командата:



Код:
fastboot oem unlock UUUUUUUUUUUUUUUU
Командата съдържа точно 16 букви U


За да рестартирате телефона си в нормален режим ако не се рестартира сам, напишете:



Код:
fastboot reboot

ВНИМАНИЕ - Ако изпълнявате командите под Linux, моля поставяйте пред всяка от тях sudo, в противен случай те няма да работят!!!

Всичко правя както си го написал ноооо при проверка повторна пак изписва че е locked 


Прикачени файлове
.jpg Изображение 10.jpg Размер: 73.79 KB  Сваляния: 26
.jpg Изображение 2.jpg Размер: 90.23 KB  Сваляния: 23

Samsung Galaxy S20+
Цитирай
#7

Добре, ще се помъчим да решим проблема:

1. След отключването телефона трябва да се рестартира евентуално сам или ако не стане сам, трябва да е ръчно, но ако си отклщчил буутлоудъра, терябва при стартиране да каже нещо от сортна на Упгрейтване на андроид или нешо такова и да се рестартира отново сам и чак тогава да зареди андроида.

2. Пробва ли да изпълняваш командите от папката, в която се инсталират adb и  fastboot драйвърите? По принцип препоръчвът първо да влезеш през терминала в самата папка и от там да ги изпълняваш командите за отключването.

Пробвай това и кажи какво става, а през това време аз ще потърся повече информация.

Xiaomi RedmiNote 2|TWRP 2.8.7.0
Цитирай
#8

честно казано хич ме няма с тия  ....cmd ,по точно сега се мъча и уча и не зная как да стигна до папката където са инсталирани драйвърите.След инсталацията на adb драйвърите,  в локал диск С има папка adb.Предполагам че в cmd  трябва да стигна до нея.Но не  зная как.Не съм толкова зле.... ама нещо се забуначих .
След стартиране на cmd като админ ми излиза това:
C:\Windows\System32>....
иии после?????? 
какво да напиша за да стигна до папката с драйвърите Bu
ето това направих.....но нищо пак не се рестартира сам.

има ли значение с какво е руутнат телефона защото имам спомен че беше отключен тоя буутлоадер преди време съм го проверявал,после нещо да го е заключило.Руутнат е с kinguser .Веднъж съм слагал В 708 -но оня който няма роот.После го върнах до В132 и той се ъпдейтва до В520.Друго не е правено по телефона.


Прикачени файлове
.png Изображение 22.png Размер: 30.64 KB  Сваляния: 17

Samsung Galaxy S20+
Цитирай
#9

Влез в тази папка и виж дали вътре в нея има папка наречена platform-tools. Ако има - влез през cmd в тази папка.
Относно cmd - да, точно така се влиза в паката, браво!

За руута - не би трябвало да има значение. И аз започнах от B520 с Kinguser.

Xiaomi RedmiNote 2|TWRP 2.8.7.0
Цитирай
#10

не няма такава папка или каквото и да е с такова име  platform-tools.
има само 4 файла
adb.exe
fastboot.exe
AdbWinApi.dll

AdbWinUsbApi.dll

Обаче в С:\Program Files\Android\ има 2 папки Android Studio и android-sdk тааа в тази последната има  platform-tools
това са файловете в нея


Прикачени файлове
.jpg Изображение 31.jpg Размер: 208.95 KB  Сваляния: 17

Samsung Galaxy S20+
Цитирай
#11

Пробвай следното:
Свързваш телефона както си е пуснат към компютъра с включена опция за USB debugging в Developers Options
след като го свържеш в cmd пишеш adb devices и гелдаш да видиш дали го разпознава
Ако го има там, пишеш adb reboot bootloader и като влезе телефона във bootloader mode, тоест свети само на логото на Ascend, пишеш директно fastboot oem unlock UUU.... там 16 букви, без първо да го проверяваш. Би трябвало да се рестартира само като приключи. Ако не го направи, му написхи ръчно fastboot reboot и да видим аккво ще стане

П.С. - ходи в тази папка където намери platform tools и от там ги прави тези неща да пробваме

Xiaomi RedmiNote 2|TWRP 2.8.7.0
Цитирай
#12

Ми пробвах .....нищо     Huh ,стартира телефона нормално 
и от другата папка опитах -нищооооо аи сектир ко става нещо явно не правя или нямам нещо на компа.


Прикачени файлове
.jpg Изображение 222.jpg Размер: 94.69 KB  Сваляния: 10
.jpg Изображение 14.jpg Размер: 160.4 KB  Сваляния: 12

Samsung Galaxy S20+
Цитирай
#13

Аз малко късно ти видях редакцията на на предишния пост, където казваш че си намерил папката и ти написах:
Ходи в тази папка където намери platform tools, влезни през cmd  в нея (в самата платформ тоолс) и от там ги прави тези неща да пробваме

Xiaomi RedmiNote 2|TWRP 2.8.7.0
Цитирай
#14

НИЩО.....

Да продължим утре че днес ми писна вече ще се отказвам.Благодаря ти


Прикачени файлове
.jpg Изображение 14.jpg Размер: 160.4 KB  Сваляния: 12

Samsung Galaxy S20+
Цитирай
#15

Колеги няма смисъл да се цитирате. Няма други участници в дискусията за момента.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#16

Ок ,извинявам се ,нооо баялдисах вчера с тоя телефон.Исках и аз да сложа нещо по така ама ....ядец с тоя боотлоадер.

Samsung Galaxy S20+
Цитирай
#17

(2015-05-10, 12:00:55)chokoooo написа:  Ок ,извинявам се ,нооо баялдисах вчера с тоя телефон.Исках и аз да сложа нещо по така ама ....ядец с тоя боотлоадер.
Ако сложа B708_Repack_NeoArnet.V3 дали ще се отключи и по този начин да го излъжа или пък да сложа В132  и наново да ъпдейтва до В520 иии изобщо имали връзка боотлоадъра с Ромовете.Някъде мярнах из нета че в началото ромовете като В 118, 120, 132 и т.н били със заключен боотлоадер, но после при ъпдейт от Huawei  го махнали и си е отключен стандартно ....говоря за нашите телефони Р6.Затова и ги няма в в списъка за отключване в сайта на Huawei. Huh Huh Huh Huh Huh Huh

Samsung Galaxy S20+
Цитирай
#18

(2015-05-11, 13:28:41)chokoooo написа:  
(2015-05-10, 12:00:55)chokoooo написа:  Ок ,извинявам се ,нооо баялдисах вчера с тоя телефон.Исках и аз да сложа нещо по така ама ....ядец с тоя боотлоадер.
Ако сложа B708_Repack_NeoArnet.V3 дали ще се отключи и по този начин да го излъжа или пък да сложа В132  и наново да ъпдейтва до В520 иии изобщо имали връзка боотлоадъра с Ромовете.Някъде мярнах из нета че в началото ромовете като В 118, 120, 132 и т.н били със заключен боотлоадер, но после при ъпдейт от Huawei  го махнали и си е отключен стандартно ....говоря за нашите телефони Р6.Затова и ги няма в в списъка за отключване в сайта на Huawei. Huh Huh Huh Huh Huh Huh

ТОчно щях да ти препоръчам да сложиш китайския РОМ и да пробваш. Мисля, че при него бъътлоудера е отключен. Виж пробвай тоя вариант!

Xiaomi RedmiNote 2|TWRP 2.8.7.0
Цитирай
#19

не ми се занимава сега, писна ми ,така си и работи ,ако стане нещо тогава ще го мисля,благодаря ти ,ако намериш решение все пак за заключения боотлоадер моля да пишеш.

Samsung Galaxy S20+
Цитирай
#20

Днес реших пак да се позанимавам.Сложих B708_Repack_NeoArnet.V3 .Всичко е същото никаква промяна bootloadera е заключен,пробвах всичко описано и написано за отключване все същата.Остава си заключен.Нещо май нямам на компа я драивери я нещо друга уж всичко съм инсталирал -----защо не става.
Сега се мъча да се върна на В520 и не мога постоянно ми дава грешка: sd card update fai

Samsung Galaxy S20+
Цитирай
#21

Прочети тая тема, но не сам първия пост а и надолу, че един колега обясни и малко по-различен начин.
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=72205

Xiaomi RedmiNote 2|TWRP 2.8.7.0
Цитирай
#22

да прочетох я цялата тема и разбрах за връщането как става и по двата начина не съм пробвал,днес мисля да се захващам.По принцип веднъж съм го правил вече и се върнах успешно без да се налагат тия методи нооо сега ми дава грешка.Ще почвам един по един да пробвам докато стане.....или не умре.Нооо най ме дразни тоя буутлоадер че не се отключва.
Чета из нета за някаква програма .....MoDaCo superboot с нея отключват телефони нооо никъде не я намирам за сваляне(free).
Успях да го върна до В132 по начина описан от колегата vesoisthebest.
Сега продължава борбата със заключения буутлоадер

Samsung Galaxy S20+
Цитирай
#23

Какво стана колеги, никой ли си няма на идея как се отключва тоя шибан буутлоадер.По начина описан от колегата ThunderBird моя телефон си остава със заключен каквото и да го правя.Какво ли не изчетох -може и нещо да съм пропуснал.

Samsung Galaxy S20+
Цитирай
#24

Привет, колеги, аз също пробвах горните команди но след като въведа кода(16-те UUUUUUUUUU) bootloader-a отново си е locked. Може ли да ми кажете къде е проблема и какво да направя за да го отключа. Като не мога по никакъв начин да подкарам тоя USB debbuging, без да влизам в телефона, който е умрял и няма как по-друг начин освен с команди.
П.С: Един тъп въпрос при задържане на Volum down + Power бутоните се появява логото на Huawei Ascend това ли е Fastboot mode на Huawei?
Цитирай
#25

(2015-06-11, 13:19:13)serpentiny написа:  Привет, колеги, аз също пробвах горните команди но след като въведа кода(16-те UUUUUUUUUU) bootloader-a отново си е locked. Може ли да ми кажете къде е проблема и какво да направя за да го отключа. Като не мога по никакъв начин да подкарам тоя USB debbuging, без да влизам в телефона, който е умрял и няма как по-друг начин освен с команди.
П.С: Един тъп въпрос при задържане на Volum down + Power бутоните се появява логото на Huawei Ascend това ли е Fastboot mode на Huawei?

Ако стои само на логото - значи да, това е фастбуут мод-а. Въпроса е защо имате проблеми с отклчването, като навсякъде твърдят, че това работи за всичките P6.

Xiaomi RedmiNote 2|TWRP 2.8.7.0
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)