Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[HOW-TO][GUIDE] Downgrade 4.4 -> 4.2 / връщане от Chinese към International ROM
#1

Тъй като вече всички знаят как да ъпгрейтват през OTA или LOCAL UPGRADE и да преминат от 4.2 към 4.4 реших да ви уведомя как става преминаването обратно от 4.4 до 4.2 и / или смяната от Китайски към Международен Huawei Firmware!

Методът който описвам тук, намерих след доста търсене и превеждане в разни немски форуми. За сега работи всеки път със 100% успеваемост на моето устройство Ascend P6-U06!

!!! ВНИМАНИЕ !!!
Код:
Преди да започнете, трябва да сте сигурни, че разполагате със STOCK recovery, А НЕ TWRP!!! Този архив за флашване може да бъде флашнат единствено като ъпдейт през стоковото рекавъри.
Ако имате инсталирано TWRP recovery и не знаете как да се върнете обратно до STOCK, пголеднете в темата за TWRP Recovery 2.8.1.0 и следвайте стъпките от там. Само след като се приключили с връщането на стоковото рекавъри и сте сигурни в това, продължете със стъпките по-долу!


За да преминете от Android 4.4 обратно до Android 4.2 / или да преминете от Китайси към межднароден ROM, направете следното:

1. Свалете това (Unicom 2.0 Downgrade Flashable ZIP) и гофлашнете през STOCK RECOVERY - Downgrade ZIP
Код:
Това е 240MB архив, известен още като Unicom 2.0 - нещо като ROM, но не е цял или пълен ROM, а само част от него, която трябва да бъде флашната през рекавърито. Трвбва да го разархивирате, да изкопирате dload папката от архива на вашата sdcard. Тогава вече можете да я флашнете през Local Update както обикновено, или можете да го флашнете насилствено, като натиснете power+ volume down+ volume up и това ще ви вкара директно в режим на флашване. Веднъж приключили с флашването можете спокойно да рестартирате устройството и да се върнете в операционната система.

2.Свалете това (B132 International 4.2 Firmware) и го флашнете през STOCK RECOVERY само ако вече сте сигурни, че сте изпълнили горната стъпка! - B132 International
Код:
Сега вече свалете ъпдейта B132 zip (от посочения линк), разархивирайте го ако е необходимо и го поставете на своята sdcard. След това го флашнете като използвате същите методи като по-горе.
Хубавото нещо, е че малкия архив от предишната точка ви позволява не просто да преминете обратно от 4.4 на 4.2 версия на Андроид, а дори да се върнете от Китайска на Международна вресия на фърмуера. Така, че когато флашването на B132 завърши, можете да рестартирате устройстово и да влезете в Андроид отново. След като сте го направили веднъж, можете да ъпдейтвате ръчно или OTA отново до последната международна вресия B520 или до версия по ваше желание!.

3.Рестартирайте и вече сте в Official Huawei Android 4.2 firmware. Можете да проверите за ъпдейти OTA. Ако имате наличен локален такъв - инсталирайте го.

Моля, запомнете - НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ TWRP - използвайте САМО Stock Recovery!

Xiaomi RedmiNote 2|TWRP 2.8.7.0
Цитирай
Аксесоари
#2

Е има много по-лесен начин и този метод не сработва винаги. Сигурно ще има въпрос ама как и какво, някъде из темите съм писал всичко точно как се прави, като другия начин връща телефона от всякакъв брик и след него може да се флашне всичко!

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#3

(2015-03-25, 17:23:03)Ивайло69 написа:  Е има много по-лесен начин и този метод не сработва винаги. Сигурно ще има въпрос ама как и какво, някъде из темите съм писал всичко точно как се прави, като другия начин връща телефона от всякакъв брик и след него може да се флашне всичко!

Можеш спокойно да добавиш как се прави в тази тема или ако искаш направи ти една Smile Нека хората знаят кое и как се прави.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#4

(2015-03-25, 17:23:03)Ивайло69 написа:  Е има много по-лесен начин и този метод не сработва винаги. Сигурно ще има въпрос ама как и какво, някъде из темите съм писал всичко точно как се прави, като другия начин връща телефона от всякакъв брик и след него може да се флашне всичко!

Моля те, намери къде си го постнал и го добави тук. Даже може да го добавя в самата тема по-горе като вариант! Ще бъде доста полезно!

Xiaomi RedmiNote 2|TWRP 2.8.7.0
Цитирай
#5

По описания в тази тема начин при мен не става...дава ми fail! С B708 съм...
Цитирай
#6

Аз ще споделя също и друг метод,който на 100% работи,аз така си връщам от китайски към интернационален.Ако сте със 4.4 B708 китайски или RePack РОМ,първо се флашва B706 официален или RePack,като за RePack b706 беше тествано от мен дали ще стане(е стана),понеже от официалния сайт трябваше да чакам Б706 да се сваля 10 часа.И така,флашва се B706 по локалния метод,след това се флашва Unicom 2.0, и на последно място се флашва B132 интернационалния!Надявам се да сте ме разбрали правилно,понеже бързам да го напиша а нямам много време,ако ви трябва архив за B706 ми пишете в кой сървър да го кача,защото от официалния сайт се чака за теглене минимум 6-7 часа а вероятно и повече.Колегата е дал линкове за B132 и за Unicom 2.0,така че бих могъл да кача другия в някой сървър.След като мине цялата процедура,ще Ви подкани да инсталирате 4.4,за предпочитане е да го инсталирате!

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#7

Колега ThunderBird ако знаеш подобен начин за сваляне на версията за Ascend G7 ще си доста полезен.Защото при нас метода е с отключване на бутлоадера Sad което не ме устройва.Извинявам се ако ви спамя темата

GALAXY S,HTC DESIRE 500-> HUAWEI ASCEND G7->HUAWEI P9 LITE white->HUAWEI HONOR 10 BLUE
Цитирай
#8

(2015-03-26, 10:47:50)mrasnikavip написа:  Колега ThunderBird ако знаеш подобен начин за сваляне на версията за Ascend G7 ще си доста полезен.Защото при нас метода е с отключване на бутлоадера Sad което не ме устройва.Извинявам се ако ви спамя темата

За съжаление не съм се разправял с G7 и няма представа дали има нещо такова за него. Ще погледна насам-натам да видя какво мога да открия.

Xiaomi RedmiNote 2|TWRP 2.8.7.0
Цитирай
#9

Добре

GALAXY S,HTC DESIRE 500-> HUAWEI ASCEND G7->HUAWEI P9 LITE white->HUAWEI HONOR 10 BLUE
Цитирай
#10

(2015-03-25, 19:40:05)hitman666 написа:  По описания в тази тема начин при мен не става...дава ми fail! С B708 съм...

И на мен ми даде fail колега.Решение?
Цитирай
#11

(2015-03-31, 16:27:02)desko_92 написа:  
(2015-03-25, 19:40:05)hitman666 написа:  По описания в тази тема начин при мен не става...дава ми fail! С B708 съм...

И на мен ми даде fail колега.Решение?
Успяхте ли да флашнете Unicom 2.0 преди това или на него ви дава грешка ? Нищо не се разбира на  кое и кога  точно ви дава Fail ?
Цитирай
#12

(2015-03-31, 17:50:51)lost in написа:  
(2015-03-31, 16:27:02)desko_92 написа:  
(2015-03-25, 19:40:05)hitman666 написа:  По описания в тази тема начин при мен не става...дава ми fail! С B708 съм...

И на мен ми даде fail колега.Решение?
Успяхте ли да флашнете Unicom 2.0 преди това или на него ви дава грешка ? Нищо не се разбира на  кое и кога  точно ви дава Fail ?

Още на Unicom 2.0 ми даде на мен и съм с B708_Repack_NeoArnet.V3.Искам да сложа B708 EMUI 3.0 Stable International (Rooted + KangVIP tools) RePack_BbN.
Цитирай
#13

(2015-03-31, 18:31:34)desko_92 написа:  
(2015-03-31, 17:50:51)lost in написа:  
(2015-03-31, 16:27:02)desko_92 написа:  
(2015-03-25, 19:40:05)hitman666 написа:  По описания в тази тема начин при мен не става...дава ми fail! С B708 съм...

И на мен ми даде fail колега.Решение?
Успяхте ли да флашнете Unicom 2.0 преди това или на него ви дава грешка ? Нищо не се разбира на  кое и кога  точно ви дава Fail ?
с B708_Repack_NeoArnet.V3.Искам да сложа  B708 EMUI 3.0 Stable International (Rooted + KangVIP tools) RePack_BbN.

Аз не виждам проблем да го сложиш директно,все пак B708_Repack_NeoArnet не е китайски ,а International ROM и вярно че е препоръчително инсталирането върху предишно инсталиран B510; B512; B520,но все пак е препоръчително не и невъзможно,лично аз този съм го слагал директно в/у B708_Repack_NeoArnet
  и нямах никакви грижи!
Цитирай
#14

Прочетете моя пост по-горе,и ще разберете кое се флашва първо,кое второ и кое трето.Нормално е да ви дава грешка..аз описах метод който работи,но няма кок да го прочете и да разбере че има последователност на флашванията.Не се чудете защо ви дава грешки Smile

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#15

(2015-04-01, 08:11:06)vesoisthebest написа:  Прочетете моя пост по-горе,и ще разберете кое се флашва първо,кое второ и кое трето.Нормално е да ви дава грешка..аз описах метод който работи,но няма кок да го прочете и да разбере че има последователност на флашванията.Не се чудете защо ви дава грешки Smile

За тези които вече имат B708 by NeoArnet - флашвайте върху него, не би трябвало да ви прави проблеми.

За останалите - ако срещате същия проблем, опитайте това което казва колегата:
vesoisthebest написа:Аз ще споделя също и друг метод,който на 100% работи,аз така си връщам от китайски към интернационален.Ако сте със 4.4 B708 китайски или RePack РОМ,първо се флашва B706 официален или RePack,като за RePack b706 беше тествано от мен дали ще стане(е стана),понеже от официалния сайт трябваше да чакам Б706 да се сваля 10 часа.И така,флашва се B706 по локалния метод,след това се флашва Unicom 2.0, и на последно място се флашва B132 интернационалния!Надявам се да сте ме разбрали правилно,понеже бързам да го напиша а нямам много време,ако ви трябва архив за B706 ми пишете в кой сървър да го кача,защото от официалния сайт се чака за теглене минимум 6-7 часа а вероятно и повече.Колегата е дал линкове за B132 и за Unicom 2.0,така че бих могъл да кача другия в някой сървър.След като мине цялата процедура,ще Ви подкани да инсталирате 4.4,за предпочитане е да го инсталирате!

Xiaomi RedmiNote 2|TWRP 2.8.7.0
Цитирай
#16

vesoisthebest мерси много за това което си написал, просто си скъсах нервите с един huawei и в крайна сметка го направих по твоя начин и стана. Благодаря за инфото Smile

GOOGLE NEXUS 5 16GB Black - Android 6.0 Marshmallow MRA58K | Stock
Цитирай
#17

Няма проблем,нали за това е форума-да обсъждаме нещата и да си помагаме! Wink

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#18

Колега начина действа както си го описал.Благодаря, побеля ми косата с тоя моя телефон.Само мога да допълня че след всичко влезте в рекавъри и направете wipe cashe  и другото,щото моя стоя на червеното лого половин час и докато не почистих кеша не тръгна.Бях се препотил.

Samsung Galaxy S20+
Цитирай
#19

Някой ще метне ли някъде B706, че по първия начин не стана при мен - с B708 съм
Цитирай
#20

https://mega.co.nz/#F!pMQHVR4R!lCJrM5NTgi8X_0UQjTsBDQ

Samsung Galaxy S20+
Цитирай
#21

Благодарско колега !
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)