Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[RECOVERY] TWRP 2.8.7.0 Recovery
#1

Оригинална тема в XDA - ТУК

Team Win Recovery Project = TWRP

Перманентно TWRP Recovery 2.8.7.0 за Huawei Ascend P6-U06

[Изображение: 1X45DP.png]

Промени (няма да ги превеждам, тъй като в оригинал звучат по-смислено) :
Код:
What's new in 2.8.1.0 :
   MTP fixes and improvements - you can now copy zips to the root of storage - thanks to _that

   TrueType Font support - optional as it takes up a decent amount of space so may not be available on all devices - thanks to Tassadar

   Temperature support - thanks to bigbiff

   Various other bugfixes and tweaks

What's new in 2.8.0.0 :
   Add MTP support to recovery thanks mostly to bigbiff with a little help from Dees_Troy

   Add command line capabilities - you can now execute various TWRP features via adb instead of the touchscreen

   Add support for color in the console and give error, warning, and highlight lines different colors

   Track backup and restore progress based on file sizes to provide a much more accurate indication of progress

   Improve handling of /misc thanks to mdmower

   Improve setting of time on Qualcomm devices thanks to [NUT]

   Allow using images on slidervalue GUI objects thanks to Tassadar

   Allow using variables and addition and subtraction in variables for easier theming

   Add support for 1440x2560, 280x280, and 320x320 resolutions and update 240x240

   Allow ui.xml file to include additional xml files to help break up the theme and make TWRP easier to maintain

   Other minor fixes and improvements

What's new in 2.7.1.0 :
  Add GUI option to change or repair file systems on individual partitions. The change is destructive so backup your data including internal sdcard first. This option should make it a little easier to migrate a device from ext4 -> f2fs, for instance. You will find this option under Wipe -> Advanced Wipe, then select only one partition and then press the Repair or Change File System button. If a developer has added f2fs support for your device and we don't have it in TWRP, please contact me via PM to arrange for it to be added.

  Various bugfixes to backup and restore

  Improvements to USB storage handling

  Added a class to search for files to make finding the correct brightness file automatic in most cases

  Various other bugfixes and tweaks

What's new in 2.7.0.0 :
   Faster graphics rendering by disabling alpha blending on fully opaque objects thanks to Tassadar

   Allow sideloading from /tmp on encrypted devices

   Check for a crypto footer before asking for a password to prevent user confusion

   Additional checks for validity to auto generated backup names

   Text wrap in the console output

   Proper caps lock support in the keyboard

   Mouse support via USB OTG for devices with a broken digitizer

   Improve scanning of storage locations for OpenRecoveryScript

   Haptic feedback for buttons, keyboard, and vibration at the end of longer running actions

   Fixed ext4 wiping when no selinux contexts are defined for that partition (e.g. sd-ext)

   Update SuperSU to 1.93 and improve installation process

   Added selinux contexts restoration to fix permissions

   Load RTC offset on Qualcomm devices to fix the date/time in recovery

   USB Mass Storage fixes Add SELinux support checking

   Add Disk Usage class to better handle excluded folders (e.g. Google Music cache)

   Add 4.4 AOSP decrypt support

   Add some toolbox utilities to TWRP (namely to support SELinux functions not supported in busybox)

   Various SELinux fixes and bug fixes

Сваляне:

Последна версия
TWRP Recovery 2.8.7.0 IMG
TWRP Recovery 2.8.7.0 ZIP

Предишна версия
TWRP Recovery 2.8.6.0 ZIP
TWRP Recovery 2.8.6.0 IMG
TWRP Recovery 2.8.1.0 IMG

Инсталиране:

Код:
* Бъдете сигурни, че вашето устройство вече работи под Андроид с версия KitKat !

* Image файлът ( openrecovery-twrp-2.8.0.0.img / twrp_286.img ) :
Включете телефона към компютъра с включен USB Debugging
Трябва да вкарате устройстово си в bootloader режим, като напишете в конзолата или cmd (според вашата операционна система): adb reboot bootloader

Флашнете рекавърито: fastboot flash recovery openrecovery-twrp-2.8.0.0.img / twrp_286.img

Рестартирайте устройството: fastboot reboot
Ако използвате Linux като операционна система, поставяйте sudo пред всяка команда, за да работи!!!

Код:
*За тези които вече разполагат с предишна версия на TWRP като например 2.8.1.0:
- Просто свалете ZIP архива и го флашнете / инсталирайте през сегашното ви рекавъри!
При следващото рестартиране в режим рекавъри, вече ще сте с по-новата версия 2.8.6.0 с новия интерфейс!!!

*За да се върнете от 2.8.6.0 към 2.8.1.0 просто флашнете ZIP архива на 2.8.1.0 през сегашната ви версия (2.8.6.0)
При следващото рестартиране в рекавъри режим отново ще сте с версия 2.8.1.0!!!

Връщане обратно на Stock Recovery

За сваляне:
* Stock Firmware Huawei B510 KitKat :

* boot.img файл : boot.img

* recovery.img файл : recovery.img

Инсталиране:
Код:
* флашвате boot.img през bootloader режима : > fastboot flash boot boot.img

* флашвате stock recovery.img през bootloader режима : > fastboot flash recovery recovery.img

* рестартирате устройството през bootloader режима : > fastboot reboot

Xiaomi RedmiNote 2|TWRP 2.8.7.0
Цитирай
Аксесоари
#2

Колега тоя файл  -recovery openrecovery-twrp-2.8.0.0.img слага ли се в телефона или какво......защото ми дава това


Прикачени файлове
.jpg Изображение 1.jpg Размер: 63.44 KB  Сваляния: 61

Samsung Galaxy S20+
Цитирай
#3

(2015-03-28, 19:01:30)chokoooo написа:  Колега тоя файл  -recovery openrecovery-twrp-2.8.0.0.img слага ли се в телефона или какво......защото ми дава това

Слага се в папката с фастбут файловете на компютъра.
Цитирай
#4

(2015-03-28, 19:17:59)gorjanin написа:  
(2015-03-28, 19:01:30)chokoooo написа:  Колега тоя файл  -recovery openrecovery-twrp-2.8.0.0.img слага ли се в телефона или какво......защото ми дава това

Слага се в папката с фастбут файловете на компютъра.

инсталирах -adb-setup-1.4.2.exe.....................и имам само adb папка на компа

Samsung Galaxy S20+
Цитирай
#5

(2015-03-28, 19:24:33)chokoooo написа:  
(2015-03-28, 19:17:59)gorjanin написа:  
(2015-03-28, 19:01:30)chokoooo написа:  Колега тоя файл  -recovery openrecovery-twrp-2.8.0.0.img слага ли се в телефона или какво......защото ми дава това

Слага се в папката с фастбут файловете на компютъра.

инсталирах -adb-setup-1.4.2.exe.....................и имам само adb папка на компа

Слагай го в тази папка и трябва после през cmd да влезеш в тази папка и да изпълняваш командите от там.

Xiaomi RedmiNote 2|TWRP 2.8.7.0
Цитирай
#6

(2015-03-28, 19:01:30)chokoooo написа:  Колега тоя файл  -recovery openrecovery-twrp-2.8.0.0.img слага ли се в телефона или какво......защото ми дава това

Същото нещо ми дава и на мен колега.Ти справи ли се или все още не си?
Цитирай
#7

(2015-03-30, 19:35:49)desko_92 написа:  
(2015-03-28, 19:01:30)chokoooo написа:  Колега тоя файл  -recovery  слага ли се в телефона или какво......защото ми дава това

Същото нещо ми дава и на мен колега.Ти справи ли се или все още не си?

Честно казано се отказах засега.Пък и връщането малко ми се вижда сложно пък и чета че нещо не става при всеки.Веднъж слагах В708 нещо не ми допадна шрифта -дребен е на основните неща,но беше оня V.3 и се слагаше по лесния начин като ъпдеит.Този иска TWRP пък не ми се разбазиква още телефона -бачка си идеално и с В520.Но направи както е предложил колегата ThunderBird.

Samsung Galaxy S20+
Цитирай
#8

ЪПДЕЙТ
Излезе версия 2.8.6.0 с нов дизайн!

За повече информация - проверете първия пост!!!

Xiaomi RedmiNote 2|TWRP 2.8.7.0
Цитирай
#9

(2015-03-28, 21:42:11)ThunderBird написа:  
(2015-03-28, 19:24:33)chokoooo написа:  
(2015-03-28, 19:17:59)gorjanin написа:  
(2015-03-28, 19:01:30)chokoooo написа:  Колега тоя файл  -recovery openrecovery-twrp-2.8.0.0.img слага ли се в телефона или какво......защото ми дава това

Слага се в папката с фастбут файловете на компютъра.

инсталирах -adb-setup-1.4.2.exe.....................и имам само adb папка на компа

Слагай го в тази папка и трябва после през cmd да влезеш в тази папка и да изпълняваш командите от там.

Изпълнявам командите от папка adb,в която е имейдж файла и пак дава error load ''openrecovery-twrp-2.8.0.0.img''.....
Кажете къде греша Smile...да не би името на имейдж файла да трябва да се промени...какво ли не опитвах....помагайте Smile
Цитирай
#10

Ти кое свали...zip или img...ако си свалил zip ще трябва да го разхивираш за да намериш img.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#11

(2015-04-07, 09:42:45)hitman666 написа:  
(2015-03-28, 21:42:11)ThunderBird написа:  
(2015-03-28, 19:24:33)chokoooo написа:  
(2015-03-28, 19:17:59)gorjanin написа:  
(2015-03-28, 19:01:30)chokoooo написа:  Колега тоя файл  -recovery openrecovery-twrp-2.8.0.0.img слага ли се в телефона или какво......защото ми дава това

Слага се в папката с фастбут файловете на компютъра.

инсталирах -adb-setup-1.4.2.exe.....................и имам само adb папка на компа

Слагай го в тази папка и трябва после през cmd да влезеш в тази папка и да изпълняваш командите от там.

Изпълнявам командите от папка adb,в която е имейдж файла и пак дава error load ''openrecovery-twrp-2.8.0.0.img''.....
Кажете къде греша Smile...да не би името на имейдж файла да трябва да се промени...какво ли не опитвах....помагайте Smile

погледни името на архива който, който си сложил в папката - треябва да е нещо като twrp286.img
Ако е така, значи трябва да промениш това ''openrecovery-twrp-2.8.0.0.img'' от командата като го замениш с името на твоя архив. Зашото така всеедно искаш да флашнеш архив, който го няма въобще...

И да кажа за пореден път - хора, това ''openrecovery-twrp-2.8.0.0.img'' е ПРИМЕР за иметона вашия файл! Като си свалите някоя от версиите, погледнете как се казва архива и подменете това име в самака команда за флашване! Иначе не правите нищо!

Xiaomi RedmiNote 2|TWRP 2.8.7.0
Цитирай
#12

(2015-04-07, 11:04:30)rado__8 написа:  Ти кое свали...zip или img...ако си свалил zip ще трябва да го разхивираш за да намериш img.

Img. свалих,в папка adb съм го сложил...с B520 съм...не знам защо не се получава
Цитирай
#13

(2015-04-07, 15:33:07)hitman666 написа:  
(2015-04-07, 11:04:30)rado__8 написа:  Ти кое свали...zip или img...ако си свалил zip ще трябва да го разхивираш за да намериш img.

Img. свалих,в папка adb съм го сложил...с B520 съм...не знам защо не се получава

Виж какво написах в предишния пост! Ако си свалил img. - действай по указанията за IMG„ просто в командата смени името на файла с това на твоя файл!

Xiaomi RedmiNote 2|TWRP 2.8.7.0
Цитирай
#14

(2015-04-07, 15:34:53)ThunderBird написа:  
(2015-04-07, 15:33:07)hitman666 написа:  
(2015-04-07, 11:04:30)rado__8 написа:  Ти кое свали...zip или img...ако си свалил zip ще трябва да го разхивираш за да намериш img.

Img. свалих,в папка adb съм го сложил...с B520 съм...не знам защо не се получава

Виж какво написах в предишния пост! Ако си свалил img. - действай по указанията за IMG„ просто в командата смени името на файла с това на твоя файл!

файла е twrp_286.img...точно така го въвеждам в командата,май всичко пробвах...докато не ми излезна това на снимката Smile    

файла е twrp_286.img......кажи ми точно как трябва да се изпише командата Smile

Оправих се...свалих от forum.xda-developers 2.8.1.0 и се получи.Предполагам че файла който бях свалил е бил повреден.Благодаря за напътствията Wink
Цитирай
#15

(2015-04-07, 15:59:31)hitman666 написа:  
(2015-04-07, 15:34:53)ThunderBird написа:  
(2015-04-07, 15:33:07)hitman666 написа:  
(2015-04-07, 11:04:30)rado__8 написа:  Ти кое свали...zip или img...ако си свалил zip ще трябва да го разхивираш за да намериш img.

Img. свалих,в папка adb съм го сложил...с B520 съм...не знам защо не се получава

Виж какво написах в предишния пост! Ако си свалил img. - действай по указанията за IMG„ просто в командата смени името на файла с това на твоя файл!

файла е twrp_286.img...точно така го въвеждам в командата,май всичко пробвах...докато не ми излезна това на снимката Smile


файла е twrp_286.img......кажи ми точно как трябва да се изпише командата Smile


Оправих се...свалих от forum.xda-developers  2.8.1.0 и се получи.Предполагам че файла който бях свалил е бил повреден.Благодаря за напътствията Wink

Щом си се оправил - браво! Междодругото ако сега още искаш да имаш 2.8.6.0 просто свали ZIP архива а не IMG файла. ZIP архива можеш да си го флашнеш директно през сегашното ти рекавъри. Просто след като го флашнеш и рестартираш, следващия път когато влезеш в рекавърито, то вече ще е новата врсия! Просто след като въобще си го флашнал веднъж, след това много лесно се ъпдейтва и се качва версията! Опитай, препоръчвам ти го!

Xiaomi RedmiNote 2|TWRP 2.8.7.0
Цитирай
#16

Голям зор с това инсталиране та това TWRP не мога и не мога.Дава само грешка и това е.В това cmd.exe като админ ли се влиза или направо -директно.Имам на компа само папка adb сложил съм там файла „openrecovery-twrp-2.8.1.0.img„ ама нищо не става.Явно съм тъп и не мога да разбера как и с какви команди да инсталирам TWRP.Моля някой подробно и нагледно да обясни реда на инсталиране или по точно какво се пише в в това „cmd„ като се влезе.
Май разбрах от къде ми идва проблема :bootloader locked 


Прикачени файлове
.jpg Изображение 1.jpg Размер: 73.95 KB  Сваляния: 27
.jpg Изображение 10.jpg Размер: 73.79 KB  Сваляния: 25

Samsung Galaxy S20+
Цитирай
#17

8. Цитирането на последно мнение в темата е абсолютно забранено. Не се препоръчва цитиране на няколко поредни мнения. За да получи цитирания известие в Tapatalk, не е нужно да се цитира цяло мнение. Може да се копира името под аватара и да се постави в "нов отговор" по този начин Copy/Paste name: https://youtu.be/ojj6McL6orc или просто да се сложи @ пред ника на колегата когато го изписвате (пример: @username ).

Да, както обсъдихме в другата тема сигурно това е проблема. Но пробвай да стартираш cmd като administrator и след това влез в папката, къде са се инсталирали adb и fastboot. Изпълнявай командите по отклучване от там. Може би това ще помогне. Ако стане, флашването на TWRP също го прави от там.

Xiaomi RedmiNote 2|TWRP 2.8.7.0
Цитирай
#18

Както описах в другата тема (за откл на боотлоадера) ,да напиша и в тази.Със заключен боотлоадер съм но успях с програмата:huawei p6 toolkit свалена от тук :http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2765202
да си инсталирам TWRP 2.8.6.0 zip.Като първо ползвах програмката 
.jpg Изображение 1.jpg Размер: 61.39 KB  Сваляния: 29

тя инсталира TWRP 2.7.0.0,след което си ъпдейтвах до TWRP 2.8.6.0
Дано и при други се получи ммммм не зная при мен как стана нооо е факт.
Сега вече мисля да пробвам някой друго РОМ-че.

Samsung Galaxy S20+
Цитирай
#19

ЪПДЕЙТ 
Излезе версия 2.8.7.0!

За повече информация - проверете първия пост!!!

Xiaomi RedmiNote 2|TWRP 2.8.7.0
Цитирай
#20

Здравейте!
На мен пък,след като задам първата команда в командния прозорец,ми изписва че няма разпознато устройство.Някакви идеи?Пробвал съм с всички начини на свързване-едно и също се получава.С Б708 съм ( B708 EMUI 3.0 International Firmware от neoarnet).
Благодаря предварително!
Цитирай
#21

Абе нещо с този ТВРП как се инсталва , закачам си телефона , ама ми пише че не го намира , а иначе от cmd нищо не става.. Включен ми е усб дебъгинг и пробвах на MTP , PC Suite , USB , на нито едно не ми отчита от cmd . Само като напиша open twrprecovery-2.8.0.0 както е файла и иска да ми го записва като диск , но това не е дадено на примерите ... И незнам някой ако иска може да помогне през TeamView да ми го направи да имам TWRP , някаде бъркам и немога го инстална Smile

Samsung J7 Black
Цитирай
#22

Опитах се да се върна от TWRP Recovery 2.8.7.0 към стоково по описания начин,изписа ми че всичко е ОК и стигна до логото на Huawei и не иска да зареди вече доста време,въобще не мога да вляза нито в рековери нито в буутлоадер режим...Sad
Помагайте.С B709  by Oxalis съм,а след няколко опита вече ми изписва само надпис adroid ...

PS...Оправих го  Cool
Цитирай
#23

(2015-09-19, 18:15:40)hitman666 написа:  Опитах се да се върна от TWRP Recovery 2.8.7.0 към стоково по описания начин,изписа ми че всичко е ОК и стигна до логото на Huawei и не иска да зареди вече доста време,въобще не мога да вляза нито в рековери нито в буутлоадер режим...Sad
Помагайте.С B709  by Oxalis съм,а след няколко опита вече ми изписва само надпис adroid ...

PS...Оправих го  Cool

как го оправи че и аз имам подобен проблем ?

Huawei Ascend P6 и Xiaomi Hongmi Redmi NOTE Pro 
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)