Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

TomTom GPS Navigation Traffic
#1

В Google Play най-после се появи приложение на популярната навигация TomTom GPS Navigation Traffic.
[Изображение: OOPyQdxCKjtzs6CVUX1N64hB1cr1tGwWJzoWHp_Z...YA=h900-rw]
     Естествено си има всичко необходимо и модерно:
Навигация завой по завой;
Инструкции за най-бърза лента: TomTom Traffic;
Информация за трафика в реално време;
Бърз достъп до фаворити;
Сгради и ландшафт 3D;
Навигация off-line, тоест без интернет връзка;
Камери за скорост;...
И други.
Програмата е безплатна! Има обаче една малка подробност. Може да си платите едногодишен или тригодишен лиценз и да се възползвате от навигацията както си искате. Без лиценза може да карате 50 мили месечно (около 80 км.), като ползвате пълните екстри на програмата. Всъщност за непрофесионална работа и движение при градски условия за повечето хора биха били достатъчни тези километри и няма да се налага купуването на пълната версия.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
Аксесоари
#2

Интересно Smile Благодаря че сподели. Гласовия файл е страшен  Angry Angry

[Изображение: 231e3be48a71a27e.png]


[Изображение: 91466a1756cd03d5.png]
Цитирай
#3

Здрасти ,за гласовия файл  този трябва да е    data43 chk,  data43 vif   и ето пътя storage/extSdCard/Android/data/com.tomtom.gplay.navapp/files/data/voices/107/voices/  поне при мен е така .П.П. Пробвах да го  подменя но програмата не вижда новия файл.

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай
#4

Без лиценза може да карате 50 мили дневно (около 80 км

Само да те поправя.Ограничението е за месец

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай
#5

Лиценза от 88лв ако го разделиш на 36 месеца се връзва по 2,44лв на месец.
Напълно приемливо стига са си заслужава.Но като се има в предвид какви са картите на ТомТом за другите програми се съмнявам че за БГ ще е добре.
Цитирай
#6

Излъгах се да инсталирам програмата , теглих 6,5 Gb карти и какво да видя : на картата на София въобще няма изчертани сгради и ландшафт /каквото и да е имал предвид някой/ , камо ли  3D . Извън София картите са много постни. Българско меню няма , българския воис е добър , чертае добри маршрути. Хубавото на програмата е , че всичко качва на extSdcard .
 За 80 км. дневно да не говорим. До сега в този форум не бях попадал на по-голяма дезинформация.                    Visslar   Visslar Visslar Visslar

Smsung Galaxy S8 , Samsung Galaxy J7
Цитирай
#7

(2015-03-27, 10:50:01)AntonGalabov написа:  Лиценза от 88лв ако го разделиш на 36 месеца се връзва по 2,44лв на месец.
Напълно приемливо стига са си заслужава.Но като се има в предвид какви са картите на ТомТом за другите програми се съмнявам че за БГ  ще е добре.

Е как какви са картите -естествено че са добри, но както винаги ние сме последната дупка на кавала с покритие от много време едва 60 процента. Тия дни коли на томтом въртят усилено у нас с камери на покрива -така че има и бяла светлина в тунела! Но кога, как никой не знае.
Ние сме единствената европейска страна с такова мижаво покритие, дори Сърбия която е извън европейския съюз вече е с 90 процента покритие, и по Кипър има голям напредък в последно време, Турция е на 80 процента. Ние сме си на едно дереже с братушките :-).

По въпроса за програмата -не си губете времето -има работещо приложение отдавна за андроид, и след октомври 2015г то ще продължи да работи(когато му спират съпорта) -картите от айфон са му съвместими така че живи и здрави го очаква дълъг живот подобно на версията му от Windows Mobile която и сега си е актуална(вече 7 години) заради новите карти с поддръжка.
На кой не му харесва -има и други програми като HERE -която ти е наистина БЕЗПЛАТНА -а не като селските номера на томтом с новия софтуер. Нещо повече -не само безплатна, ами и с по подробни карти -защото са съсобственост на навтек -с много по добро покритие у нас от това на томтом-телеатлас.
 Интересно защо я има като опция в държава като Burkina Faso, а в нашата държава все още официално не се предлага
https://en.discussions.tomtom.com/tomtom...lly-975456

Да обобщим досега:
1.Софтуер който на този етап дори го няма официално за нашата страна за инсталиране в стора(от горния линк)
2. Дава ти възможност за мижавите 75км да навигираш. След това се заключва екрана и не можеш да боравиш/работиш с него -докато не си платиш/или чакаш началото на новия месец с новите 75км -що за ГЛУПОСТ!
3. Всичко е онлаин -базирано на новите им модели GO тоест каквото пусне отгоре господ това е -айде мерси.
4. И на последно място покритието -едва 60 процента -това последно беше покритието при уин мобайл от 2006-2007г. -кой нормално би платил за толкоз постна карта -при положение че има карти с детайлно покритие на други производители?
Цитирай
#8

Ами нормално е България да не е бива своевременно актуализирана като се има предвид какъв мижав процент от населението ни би заделило 1,50лв. за да си купи приложение/игра от Google Play Store, а какво остава за купуване на софтуер, който е 88лв. и то за 3 години.

Да обобщим:
Докато по форумите има мнения като "Ти луд ли си да си купиш тази игра/приложение" до тогава ние ще сме "последна дупка на кавала".
Цитирай
#9

Не съм съгласен -има много хора, не само в този форум които си купуват разлини приложения от маркета. Отделно сърби,турци,кипърци и др. с не пълно покритие да не би да са много по далече от нас по манталитет.... не мисля. Сърбите бяха преди няколко години с по лошо покритие и от нас... преди няколко години(16 процента покритие на телеатлас картите) -кажи го само основните пътища, сега са 90 процента -е как стана тая работа? Сякаш у нас нищо не се е подместило/променило... една тухличка не е сложена. Аналогично е положението и с Турция и с Кипър, и с Черна Гора дори.
Цитирай
#10

Можем да спорим на тема за манталитета на околните ни държави много дълго време, но най-добре да е на по бира за да не занимаваме хората с излишни мнения. Аз мога да кажа, че картата на TomTom може да не е пълна, но аз лично съм доволен от начина по който изчислява маршрута. Не ми харесва как изглежда програмата, но се надявам с времето да я оправят, а и може другите потребители да харесват как изглежда.
Цитирай
#11

Изчисляването на маршрута е патент на томтом от дълги години -заради вграденото IQ route за изчисляване на най-добрия маршрут спрямо деня/часа/натовареността на пътя комбинирано + HD Live трафика -дава най-добрия маршрут. Ами това с изгледа е също нова визия -идваща от техните настолни GO PNA навигатори които предлагат -така че, да не те разочаровам -но надали ще видиш промяна. Между другото точно този интерфейс беше гласен за андроид версията -но незнам защо когато пуснаха стандартното приложение за първи път беше с друг интерфейс -за мене -по-добрия от двата.
Цитирай
#12

Не си прави има и офлайн карти.
А и  при Сиджик да не е по добре 7дни тест и после искат 150лв.
Цитирай
#13

За Sygic ще вметна само, че аз лично съм платил 40лв. за Европа и Русия, а целия свят в момента е на 80лв. Това, на което искам да обърна внимание е, че програмата след като бъде закупена остава лично твоя докато си жив, а TomTom ти предлагат лиценз за 3 години за близо 90лв. Другото, на което ще внимание е, че по никакъв начин не принуждавам хората да не си купуват навигацията, а изразявам лично мнение. Аз лично бих си я купил ако имаха сходна на Sygic оферта и я бяха пуснали преди тях. Харесвам TomTom. Повече не смятам да отговарям на мнения извън темата.
Цитирай
#14

Според официалния сайт на ТомТОМ покритието им за България е 51%, а за Румъния 16%.
Сега чак се опитват да го подобрят.
Нямат обаче никакъв шанс срещу NOKIA HERE.
Късно е либе за китка.
Цитирай
#15

TomTom си е добра навигация, но не и за България - поритието е слабо. Както всички други програми опитващи се да печелят и тази си има трик за печалба - 75 км. Къде намерихте да теглите 6,1 ГБ не разбрах? Аз изтеглих под 1 ГБ. Вероятно сте теглили цяла Европа, има и само Източна, която е доста по-малка.
И щом е такъв голям проблем, няма да споделям вече програмите, които намирам. То човек пишман да стане. В този раздел има една камара навигатори, които са пълна подигравка, а аз ви споделих, че най-после има официално една от най-популярните навигации в света и ме охулихте Smile Ей заради този манталитет няма да има нищо у нас.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#16

Ако аз по някакъв начин съм те засегнал, моля да ме Извиниш. Нямал съм това предвид дори се радвам, се обогатява раздела с по-голям избор. Искам да те помоля да не се отказваш да споделяш опит и знания. Това, че ние изразяваме лично мнение не означава, че то е меродавно за всички. Още веднъж Моля да ме извиниш.
Цитирай
#17

О, не става въпрос за теб. Съжалявам, не исках да конкретизирам. Не съм се обидил, даже се радвам, че се дискутира. Така се изчистват някой неща - сега ще ги коригирам в първи пост. Просто някой колеги си мислят, че това не е форум, а сайт на производителя и само плюят - дразнещо е. Обикновено пасивните, които с нищо не помагат са такива - смятат, че всички са длъжни да им сдъвкват информацията и да им я поднасят на тепсия. Та за колегата от по-горе: Променена е грешната информация, че безплатните километри са дневни.
П.П: Пробвах навигацията и наистина за у нас не е особено добра. Ползвал съм обаче същата навигация в Западна Европа и е перфектна - картите са адски подробни, дава много добри маршрути, бързо преизчислява и пр. Неприятното е, че ако пътуваш в чужбина са страшно малко тези километри, които са безплатни. От друга страна не е никак скъпа навигацията. Аз за момента оставам на Here. Другия месец ще съм в командировка в Италия и ако имам време ще я пробвам и там - може пък да я купя. От много време ползвам само платени приложения, нямам нищо кракнато на телефона и таблета.
Апропо, ако забележите нещо не както трябва в първия пост казвайте и ще го коригирам веднага. Tummenupp

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#18

Ехее не се ядосвай. Просто исках да помогна. Има доста хора тук, които ще те оплюят здраво заради неволна грешка в описанието. А иначе и аз съм като теб. Спрял съм се на HERE и SEVEN WAYS. Сиджик отдавна не го използвам, да не говорим за въртележките, които ме е карала да правя iGo. Но ТомТом наистина чертае много добри и точни маршрути. Неведнъж съм казвал, че техните карти са по-добри за Централна Европа от всички останали.

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай
#19

Не зная на какво се дължи, но ТомТом в този форум е тема табу. Преди около година ми изтриха цяла тема за навигацията и то в рамките на 30мин. от публикуването и. Успях да я намеря за Андроид и я инсталирах на телефона. Покарах малко с нея и от тогава ми е любимата навигация. Харесах я когато бях в Мадрид. 99% от такситата ползват само нея, но като отделен GPS и навигира безупречно. За съжаление в момента е на практика неизползваема в България, заради мижавото покритие( BG (58 %)). Дано скоро го оправят и минавам на него. До тогава съм с Навигон и iGo.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#20

Съжалявам,ако съм засеганал някой но не е било нарочно. Някой хора мислят -че се плюе, аз съм на мнението че ако конструктивно се излагат факти -то това не е плюене, а по скоро обратното. Просто на мен не ми харсва този -подход всичко онлайн -към който се стремят с новата версия томтом. Ами ако човек(като мене) не използва мобилен нет, тогава какво правим? Скрити камери,трафик и др. услуги искат онлайн връзка. Какъв е проблема на старата версия? Просто няма такъв...
Цитирай
#21

Човек разгледай подробно приложението ИМА ОФЛАЙН КАРТИ ЗА СВАЛЯНЕ.
Само Източна Европа беше малко 600-700мб.
Само че не ме попита къде да ги запази и ми ги свали във вътрешната памет.
Цитирай
#22

@AntonGalabov От настройки- Памет за запаметяване си избираш .При мен всичко е на  SDкартата.


Прикачени файлове Миниатюри
   

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай
#23

Скриншота ти е от Nokia Here Maps не от ТомТом
Цитирай
#24

Да така е  моя грешка .Извинявам се .От няколко дини си играя и с двете .Едит. Така е при мен.


Прикачени файлове Миниатюри
   

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай
#25

Няма лошо Smile само прави разлика между 2-те. Така можеш да даваш положителни или отрицателни отзиви за програмата.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)