Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Double Click Lock
#1

[Изображение: j-n0IfMkkXgxwwctTH2bQskx26Z08XNoSqJTSu6Y...Irhzh=w300]

Новото ми приложение за заключване на екрана. Както знаете много от новите сматфони имат функция за заключване на екрана (изключване на дисплея) без да се използва power бутона, а само с потупване върху празно място на homescreen-а. това приложение прави точно това. създава празен widget на екрана, който след потупване 2 пъти заключва екрана на устроството ви. има и видео, за да видите как точно действа. аз лично го ползвам на nexus 4 и ми върши страхотна работа. има и други подобни приложения в маркета. за моето мога да кажа, че няма излишни процеси, излишни permission-и, не точи батерия, лесно се използва, не се забелязва. в самото приложение и във видеото е показано как да се активира и използва, но е на английски за това ще напиша тук и на бг:
(това всичкото се прави еднократно само като се инсталира приложението)
- след инсталирането му, го пускате от иконата в менюто
- натискате бутона ENABLE, който ви завежда в едно системно меню, където натискате бутона ACTIVATE
- приложението си сменя цвета от червен на син, така знаете, че е активирано
- след това отивате в widget-ите си и намирате widget-ите за това приложение - трябва да са 2 (единия е напълно прозрачен, другия има лек прозрачен фон за тези, които искат да го виждат къде е)
- поставяте си widget-а на екрана и го разтягъде да запълни цялото свободно място (при нужда може да добавите няколко widget-а)
Това е всичко. след това винаги като потупате върху widget-а и екрана ще се заключи (замества използването на Power бутона при заключване)
ако използвате прозрачния widget на екрана не се забелязва нищо и се създава представа, че обиновено потупване не върху икона заключва екрана както при LG G2, G3 и т.н.

http://goo.gl/vqnIqR

за проблеми и съвети се свързвайте с мен от тук или от googleplay. ще се радвам да помогна Smile

п.п. незнам дали темата отговаря на рааздела, но един съвет към модераторите - добавете категория с програми която да отговаря на английската (tools, utilities), защото смятам, че това приложение е за там, но не видях подходяща. например файловите експлорери къде стоят?
Цитирай
Аксесоари
#2

Приложението е много добро и работи без забележка на андроид 5.0.Ако в някой бъдеще версии добавиш и ефекти за заключване на екрана ще е супер (примерно CRT-ефекта,при старите телевизори),както е при Screen of and Lock.Аз до скоро бях с него,но при лолипопа просто заключва екрана,а ефектите спряха да работят и го изтрих.Но от днес ползвам твоето и с удоволствие ще чакам ъпдейти Wink

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#3

(2015-04-02, 15:07:31)nikolov89 написа:  Приложението е много добро и работи без забележка на андроид 5.0.Ако в някой бъдеще версии добавиш и ефекти за заключване на екрана ще е супер (примерно CRT-ефекта,при старите телевизори),както е при Screen of and Lock.Аз до скоро бях с него,но при лолипопа просто заключва екрана,а ефектите спряха да работят и го изтрих.Но от днес ползвам твоето и с удоволствие ще чакам ъпдейти Wink

добро предложение. ще помисля варианти Smile
Цитирай
#4

Здравей, изглежда добро по описание. Бих искал да го пробвам, но от гугъл плей като цъкна да го инсталира на телефона (от лаптопа в сайта на гугъл плей) пише, че ще го инсталира, но никакво го няма. След това браузнах в гугъл плей от телефона - не го намира. Тааа, може ли да прикачиш apk-то да го тествам и аз?

Благодаря предварително, лека вечер!
Цитирай
#5

Току-що го пробвах и да ти кажа много добре си се справил. Браво!

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#6

(2015-04-02, 23:48:15)dobs7z написа:  Здравей, изглежда добро по описание. Бих искал да го пробвам, но от гугъл плей като цъкна да го инсталира на телефона (от лаптопа в сайта на гугъл плей) пише, че ще го инсталира, но никакво го няма. След това браузнах в гугъл плей от телефона - не го намира. Тааа, може ли да прикачиш apk-то да го тествам и аз?

Благодаря предварително, лека вечер!

ами предполагам, че не го инсталирало защото нещо в момента се е бъгнал стор-а и при мен се случвало. а не ти го намира защото още е доста назад в списъците понеже го качих вчера. на мен като му напиша името 1:1 ми излиза след 50-то място. все ще се покаже след ден два, но ето го ако искаш Smile


Прикачени файлове
.apk DoubleClickLock.apk Размер: 2.51 MB  Сваляния: 78
Цитирай
#7

Аз го намерих из стор-а. Гледам, че някой се е възползвал от апк-то, което си прикачил. Big Grin
Цитирай
#8

Супер е приложението! Поздравления!Storstark
А има ли такова и за отключване с две почуквания?

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#9

аз лично не съм правил такова. в googleplay мисля че има едно такова. всъщност то е за заключване като моето knock lock, но в описанието му има линк към бета версия на същото (knock unlock), но да отключва телефона. аз лично не съм го тествал защото е бета, също трябва да се присъединия към някакво google+ commumity за да получа apk и т.н. и просто не ми се занимава. но иначе май не съм чувал за друго приложение, тъй като това е по скоро и въпрос до хардуер. новите телефони имат допълнителни малки ядра в процесора, които да слушат за почукване по екрана или за изговаряне на ok google, но по старите нямат. за сега май освен ако не се слагат различни ромове и подобни и то на някои модели, май няма вариант... Smile
Цитирай
#10

Не съм пробвал това приложение все още, но ще споделя как аз съм си направил моя телефон да се заключва с double tap.Инсталирал съм една от многото програмки за заключване на дисплея (просто натискаш една икона и се заключва)https://play.google.com/store/apps/detai...creen.free
Използвам Nova Launcher и в менюто Gesture & Inputs на мястото на double tap съм дал да изпълнява действието на въпросната програма. И така на всяко свободно място на дисплея като чуква два пъти дисплея се заключва. Стоковите лънчъри нямат такива функции и програмата на колегата изглежда решение.
Цитирай
#11

И аз го инсталирах.
Поздравления.
Сега Meizu-то мога да го отключвам и заключвам с двойно почукване.
Цитирай
#12

(2015-04-03, 13:21:48)BlackBone написа:  Не съм пробвал това приложение все още, но ще споделя как аз съм си направил моя телефон да се заключва с double tap.Инсталирал съм една от многото програмки за заключване на дисплея (просто натискаш една икона и се заключва)https://play.google.com/store/apps/detai...creen.free
Използвам Nova Launcher и в менюто Gesture & Inputs на мястото на double tap съм дал да изпълнява действието на въпросната програма. И така на всяко свободно място на дисплея като чуква два пъти дисплея се заключва. Стоковите лънчъри нямат такива функции и програмата на колегата изглежда решение.

да и това е вариант, но реално вместо да инсталираш програма и след това да настройваш launcher-а, моето приложение работи на всякакви launcher-и защото е обикновен widget, който при двойно кликане заключва. widget-а съответно се resize-ва и слага където човек си поиска. но все пак всеки си решава, за това хубаво да има много приложения, да има за на всеки интересите Smile
Цитирай
#13

Аз този вариант го бях измислил при липса на други приложения подобни на твоето. В моята схема остава като плюс че където и да натискаш на празен екран се заключава. В никакъв случай не искам да хейтвам и да умаловажавам положения труд от теб. Продължавай напред и нагоре
Цитирай
#14

Не знам но днес приложението спря да работи....??????
Рестартирах телефона, и пак не тръгва?

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#15

Деинсталирай и пак инсталирай.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#16

да на би да си дал disable в самото приложение. отвори го, трябва да е в син цвят. ако е в синьо, добави наново widget-a и виж как е Smile
Цитирай
#17

Втори ден съм с него и никакви проблеми.Хем чистих с някакви програми,рестарти и какво ли не...работи си.С Лолипоп 5.02 съм.Благодаря!
Цитирай
#18

(2015-04-04, 17:42:49)doktorra написа:  Не знам но днес приложението спря да работи....??????
Рестартирах телефона, и пак не тръгва?
сподели, ако си успял да го оправиш Smile
Цитирай
#19

(2015-04-05, 10:57:40)yo_asakura написа:  
(2015-04-04, 17:42:49)doktorra написа:  Не знам но днес приложението спря да работи....??????
Рестартирах телефона, и пак не  тръгва?
сподели, ако си успял да го оправиш Smile

В син цвят е!
Спрях го и го активирах отново и не тръгва????
Два три пъти му сменях изгледа - ту прозрачен, ту черен но не тръгва.
Най-интересното е че не мога да го деинсталирам......
Само кеша мога да му чистя от диспечер на приложения, но и тогава не се оправя...
Странна работа.

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#20

за да го деинсталираш, трябва да му дадеш disable и да стане в червено. а защо не тръгва, нямам представа, особено като е работило преди...
Цитирай
#21

(2015-04-04, 17:53:53)rado__8 написа:  Деинсталирай и пак инсталирай.
М.....да, така се оправи!Smile
Не знам какво му беше станало....

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#22

радвам се, че вече е ОК. това обаче ме подсеща да добавя инструкции за деинсталиране Smile
Цитирай
#23

Деинсталирането е малко по-специфично, първо трябва да е изключено от приложението (да е на червен фон) и след това да се деинсталира, иначе не дава. Това разучих тази сутрин. Big Grin
Цитирай
#24

Приложението е много добро, сложих го на майка ми на телефона Galaxy Core Prime си работи та пушЪк съ дигъ Big Grin

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#25

(2015-04-06, 11:36:00)dobs7z написа:  Деинсталирането е малко по-специфично, първо трябва да е изключено от приложението (да е на червен фон) и след това да се деинсталира, иначе не дава. Това разучих тази сутрин. Big Grin
да, това е основното. в следваща версия ще го напиша и в help-а на самото приложение. а иначе може да се махне и директно от googleplay. там вместо uninstall излиза бутон disable, което може би ще го изключи и след това махне. но иначе -да, трябва да е изключено (в червен цвят) за да можете да го махнете от телефона.

... но по добре не го махайте Big Grin
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)