Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei G7/Звуков чип и възможности
#1
Music 

Мисля че звуковата карта, или там както се нарича, в телефона е доста добра.
Някъде по кутията пишеше DTS аудио. Smile
Прави ми впечатление че телефона вади много по- силен звук от старият ми телефон- SGS2 и от таблета ми- Nexus 7 и то с по- добро качество, а те никак не са лоши машинки, вие какво смятате, доволни ли сте?

Щях да пропусна и високоговорителя, чува се кристално, чак да ти е кеф да те търсят Big Grin
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз също съм поразен от звука. Направо да се учудиш колко качествено звучи!

Xiaomi 13 eu 
Цитирай
#3

Аз пък от към звук не съм доволен... От колонката на телефона се чува задоволително, но на слушалки само ми пищи в ушите без да вади баси...
Трябваше да си тегля друг плейър с еквалайзер, за да намаля високите и увелича ниските и въпреки това пак вади повече високи, от колкото ниските честоти. Слушалките са тапички, които на компютър вадят брутални ниски, а на компютъра не съм пипал нищо.
Цитирай
#4

Страно, слушам постоянно музика, само с баси, фен съм на басите и такъв проблем не срещам, в темата с аксесоарите съм написал с какви слушалки съм, ползвам VLC, но и с Google Music са си добре..


Ако слушалките са ти от големите има вероятност да ти е необходим слушалков усилвател? С какви слушалки слушаш?

Има и една опция в меню -> звук, сложи отметка на DTS Аудио Smile
Цитирай
#5

Няма оправия. Явно е защото съм свикнал от старите нокии. Като си сложа слушалките тип тапа и да ми вибрира мозъка чак... Smile
Слушалките са 16 омови ако има въобще смисъл да споделям.
Цитирай
#6

Някой забелязал ли е че на заключен екран като тапнеш два пъти се отваря директно музиката Wink

Huawei Ideos -> HTC Desire X -> Samsung Galaxy SIII -> Huawei Ascend G7 -> Samsung Galaxy SIV Active + LG Spirit -> Lenovo A7000 + LG Spirit -> Huawei P8 Lite + LG Spirit -> Honor 8 + LG Spirit
Цитирай
#7

Да това го забелязах, но за радост на някои теми не работи, като например тази със снежинката. В момента си търся някаква друга тема да сложа на заключването за да се отърва от тази "екстра". Аз не слушам музика на телефона, защото първо е неудобно да извадиш някаква тухла само за да смениш парчето и второ защото дори и с въпросния DTS звука и на този Андроид телефон е отвратителен.
Цитирай
#8

(2015-04-27, 20:07:32)azcv написа:  Да това го забелязах, но за радост на някои теми не работи, като например тази със снежинката. В момента си търся някаква друга тема да сложа на заключването за да се отърва от тази "екстра". Аз не слушам музика на телефона, защото първо е неудобно да извадиш някаква тухла само за да смениш парчето и второ защото дори и с въпросния DTS звука и на този Андроид телефон е отвратителен.

Звука си е перфектен
Цитирай
#9

(2015-04-27, 20:12:48)Cirkonii123 написа:  
(2015-04-27, 20:07:32)azcv написа:  Да това го забелязах, но за радост на някои теми не работи, като например тази със снежинката. В момента си търся някаква друга тема да сложа на заключването за да се отърва от тази "екстра". Аз не слушам музика на телефона, защото първо е неудобно да извадиш някаква тухла само за да смениш парчето и второ защото дори и с въпросния DTS звука и на този Андроид телефон е отвратителен.

Звука си е перфектен

Зависи какво е перфектен за теб. Не искам да споря и да разводнявам темата, но никога не съм си падал по DTS-a, заради повечето високи. Телефона няма вграден еквалайзер. Тия в маркета 5-бандовите регулират звука чрез вградените в Андроид звукови библиотеки. Еквалайзера на VLC ползва собствени библиотеки. И в двата случая дори и да направиш нужните корекции с някакъв еквалайзер резултата е загуба в звуковото налягане. Това го наблюдавам при всеки Андроид телефон.
Цитирай
#10

(2015-04-27, 20:28:48)azcv написа:  
(2015-04-27, 20:12:48)Cirkonii123 написа:  
(2015-04-27, 20:07:32)azcv написа:  Да това го забелязах, но за радост на някои теми не работи, като например тази със снежинката. В момента си търся някаква друга тема да сложа на заключването за да се отърва от тази "екстра". Аз не слушам музика на телефона, защото първо е неудобно да извадиш някаква тухла само за да смениш парчето и второ защото дори и с въпросния DTS звука и на този Андроид телефон е отвратителен.

Звука си е перфектен

Зависи какво е перфектен за теб. Не искам да споря и да разводнявам темата, но никога не съм си падал по DTS-a, заради повечето високи. Телефона няма вграден еквалайзер. Тия в маркета 5-бандовите регулират звука чрез вградените в Андроид звукови библиотеки. Еквалайзера на VLC ползва собствени библиотеки. И в двата случая дори и да направиш нужните корекции с някакъв еквалайзер резултата е загуба в звуковото налягане. Това го наблюдавам при всеки Андроид телефон.

Не знам но на мен си ми харесва като качество на звънене и музика и е доста силен звука
Цитирай
#11

Не знам, но на брат ми лаптопа леново Ideapad за 1700лв не може да извади такива баси като на телефона ми с вкл. опция DTS, и двамата ползваме един и същ усилвател, слушалки и плейър с еднаква настройка-> VLC
Цитирай
#12

Звъненето и музиката на телефона наистина са доста добри, но ще използвам темата да попитам - чувам другите по време на разговор адски силно и чисто, но напоследък много хора ми казват че трудно чуват мен, имам чувството че стана след ъпдейта. Някой друг?
Цитирай
#13

(2015-04-28, 08:20:46)mirost1 написа:  Звъненето и музиката на телефона наистина са доста добри, но ще използвам темата да попитам - чувам другите по време на разговор адски силно и чисто, но напоследък много хора ми казват че трудно чуват мен, имам чувството че стана след ъпдейта. Някой друг?

Ами пробвай да си продухаш микрофона!

GALAXY S,HTC DESIRE 500-> HUAWEI ASCEND G7->HUAWEI P9 LITE white->HUAWEI HONOR 10 BLUE
Цитирай
#14

Да не отварям нова тема...Искам да повдигна малко нивото на звъненето.Някой да знае инженерен код или програма ,с която да го направя?
Цитирай
#15

силен звук в слушалката по време на разговор
как може да се намали
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)