Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Сложих пин код за отключване и сега "Плъзгане и Knock Code" ми са неакти
#1

Здравейте,

онзи ден си играех с телефона и сложих пин код, който трябва да набирам всеки път когато отключвам телефона. Сега искам да го махна и да си остане само с плъзгане, но опцията е неактивна.
От Настройки / Дисплей / Заключен екран опцията Плъзгане е неактивна и под нея пише "Деактивиран от администратор, политика на криптиране или памет на удостоверения". Същото важи и за Отключване с лице, както и ня Няма.

Знаете ли от къде мога да си върна предишните настройки и да махна пид кода ?
Цитирай
Аксесоари
#2

Хaрд ресет,но си свaли медиятa нa компa.
Цитирай
#3

Това ли е единственото решение ?
Цитирай
#4

Нищо ли не ти е активно, най-горното "Няма" активно ли ти е ?

Я нацъкай една две снимки (Power + VolDown)


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Цитирай
#5

Долните 3 са ми активни само.
Цитирай
#6

Добре де цъкни там където пише пин код ,но не в дясно на отметката ,а на самия надпис и би трябвало да те пусне вътре и от там да го махнеш. :unknw:

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#7

teneke написа:Нищо ли не ти е активно, най-горното "Няма" активно ли ти е ?

Я нацъкай една две снимки (Power + VolDown)
Това power+voldown скрийн шот ли прави? При мен като го задържа и излизат надписи и пише кво да натисна за рестарт или изключване и отброява 5секунди

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#8

Скрийн шот прави, явно не го правиш правилно...


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Цитирай
#9

Да преди малко го направих

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#10

Влез в Системни нaстройки >> Зaщитa >> Aдминистрaтори нa устройство и виж дa нямa нещо тaм нa което му е мaхнaтa отметкaтa. Пробвaй и с рестaрт нa телефонa.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#11

Като натисна върху пин на самия надпис ми дава само да въвеждам нов пин. След като го въведа ме връща обратно в менюто. В Системни нaстройки >> Зaщитa >> Aдминистрaтори нa устройство ми е включена отметката. Махах я но не помага. Рестартирах телефона 2 пъти без успех.
Цитирай
#12

Случайно да си инсталирал сертификат или да си настройвал VPN? Или поща към exchange сървър?

Sony Xperia 1 II, OnePlus 5 64Gb, OnePlus X 16Gb, Android 6.0.1 Stock, Samsung Galaxy Nexus, Android 4.3 Stock Rooted
Sony Xperia Z2 tablet, Android 6.0.1 Stock, SONY Bravia KD-43X8309C
Цитирай
#13

Да, настройвах VPN към един сървър. Това има ли значение ?
Цитирай
#14

Да, има. Махни VPN връзката и после ще може да махнеш пина.

Sony Xperia 1 II, OnePlus 5 64Gb, OnePlus X 16Gb, Android 6.0.1 Stock, Samsung Galaxy Nexus, Android 4.3 Stock Rooted
Sony Xperia Z2 tablet, Android 6.0.1 Stock, SONY Bravia KD-43X8309C
Цитирай
#15

Благодаря колега. Изтрих VPN връзката и всичко се оправи. Лошото е, че когато искам да я създам отново, ми казва че трябва да сменя начина на отключване Smile Ето тогава явно съм го щракнал и преди, но съм забравил. Сега поне знам как се маха. За съжаление VPN-a ми трябва и явно ще ползвам този начин на отключване за по-сигурен.
Цитирай
#16

И аз сложих пас и искам да го махна, поне да е с откриване на лице, но не ми позволява. Нямам VPN и пощата ми е в gmail. Не съм инсталирвал сертификати. Какво да правя?

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#17

Като не ти дава да го махнеш някакво съобщение излиза ли ти и какво?

Sony Xperia 1 II, OnePlus 5 64Gb, OnePlus X 16Gb, Android 6.0.1 Stock, Samsung Galaxy Nexus, Android 4.3 Stock Rooted
Sony Xperia Z2 tablet, Android 6.0.1 Stock, SONY Bravia KD-43X8309C
Цитирай
#18

Аз се оправих, благодаря

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#19

Здравейте рових се из андроида и установих ,че начините на заключване на екрана не работят в момента ми е с плъзгане ,но в мига в който го направя пин схена или парола губя отключването с плъзгане и повече не може да се върне освен ако не сбъркам схемата няколко пъти и си отключа телефона с мейла в гугъл и паролата .... ?! на трите опции начин на отключване "няма" "плъзгане" и "knock code" са бледо сиви не могат да се избират и под тях пише следното " Деактивиран от администратор политика на криптиране или памет на удостоверения" как се оправя това ? Sad

Реших си проблема като деактивирах администратори и изтрих удостоверявания Smile
   
 

LG g2 > Huawei p9 lite > Huawei p10 > Huawei p20 pro > Xiaomi 11t pro
Цитирай
#20

Това го знаех, но сега не мога да се сетя точно как беше. Ще потърся информацията, а между втеменно можеш да влезнеш в настройки ->> защита и да натиснеш Изчистване на удостоверения - премахване на всички сертификати. Мисля, че това беше.

Така, ето я и темата https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=53027
чети от 12-ти пост. А по-късно ще ги съединя двете теми.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#21

(2015-04-05, 09:30:27)vargala81 написа:  Това го знаех, но сега не мога да се сетя точно как беше. Ще потърся информацията, а между втеменно можеш да влезнеш в настройки ->> защита и да натиснеш Изчистване на удостоверения - премахване на всички сертификати. Мисля, че това беше.


Така, ето я и темата https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=53027
чети от 12-ти пост. А по-късно ще ги съединя двете теми.

Да колега аз точно 1-2 минути след като писах си реших проблема ,но ако не знаеш как си е доста изнервящо Big Grin

LG g2 > Huawei p9 lite > Huawei p10 > Huawei p20 pro > Xiaomi 11t pro
Цитирай
#22

(2014-06-23, 23:43:04)Nikito82 написа:  И аз сложих пас и искам да го махна,  поне да е с откриване на лице, но не ми позволява. Нямам VPN и пощата ми е в gmail. Не съм инсталирвал сертификати. Какво да правя?

Здравейте, при мен опцията "НЯМА" и "ОТКЛЮЧВАНЕ С ЛИЦЕ" ги няма и не знам как мога пак да ги включа. Можете ли да ми помогнете и аз съм като вашето положение. Не забелязах кога са изчезнали, но мисля че до преди 2-3 месеца си бяха в настройките.
Цитирай
#23

Здравейте аз имам същия проблем, но нито един от начините, които са изброени не ми помага... ?Някой има ли друга идея... (ако можех щях да го направя като нова тема, но незнам как)
Цитирай
#24

На Huawei P8 Lite всичко изброено по-горе не дава резултат .... Някакви други идеи за решаване на този проблем освен фабрични настройки???
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)