Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[D855] [РЪКОВОДСТВО] ROOT+TWRP Recovery С Един Клик за LOLLIPOP Стоков РОМ
#1

 Всичко което правите е на ваша отговорност! Не отговарям за повредени телефони!

   ROOT+TWRP Recovery само с един клик за LOLLIPOP Сток РОМ
 
(16GB/2GB and 32GB/3GB)

Сваляте zip файла LGG3-D855-OneClickRootRecovery.zip  :

Mega - линк
Dropbox - линк


Как да инсталирате

1. Инсталирайте драйверите за LG, ако все още не сте. LG DRIVERS v3.14.1

2. Уверете се, че сте активирали USB отстраняване на грешки/USB Debuging mode
(Отидете в настройки > Общи> Относно телефона> Информация за софтуер> Номер на съставяне > Кликате 7 пъти върху номер на съставяне. След това влизате в настройки> Опции за разработчици)

[Изображение: IjPnYsz.jpg][Изображение: AskeXZD.jpg]

3. Свържете телефона с PC в PTP mode

4. Разархивирате LGG3-D855-OneClickRootRecovery.zip и кликате 2 пъти върху OneClick_ROOT_RECOVERY.bat за да стартирате скрипта.
[Изображение: 2TjigvV.jpg]

5. Следвайте инструкциите

[Изображение: POORffb.jpg]

Ако не разпознава телефона, опитайте да обърнете между MTP и PTP режим.

Наблюдавайте екрана на вашия G3 и когато се появи този прозорец за потвърждаване на инсталиране през USB натиснете ОК.

[Изображение: DmMdJLj.jpg]

Телефона ще се рестартира няколко пъти!

Ако видите това съобщение, влезте в download mode .

[Изображение: Imzkrcg.jpg]

6. Честито! Вече имате ROOT+TWRP на стоков Lollipop софтуер.

[Изображение: lnsWku4.jpg]


ЛИНК към темата в XDA.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
Аксесоари
#2

Телефона ми умря след като опитах да го вкарам ръчно в download mode Angry

 
Цитирай
#3

(2015-04-05, 14:01:23)innumerus написа:  Телефона ми умря след като опитах да го вкарам ръчно в download mode Angry
Как влизаш в download mode? Как умря на логото или не се включва?


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#4

Просто изгасна,ресетнах го съм в момента го реанимирам с LG Mobile Suport Tool.



P.S. повторих процедурата и мисля,че открих грешката си,първия път не съм сложил отметка на прозореца за потвърждаване на инсталиране през USB

 
Цитирай
#5

(2015-04-05, 14:51:33)innumerus написа:  Просто изгасна,ресетнах го съм в момента го реанимирам с LG Mobile Suport Tool.
Сигурен ли си, че следваш всички стъпки и не пропускаш нещо? Защото според потребителите в ХДА метода си работи .
Root-на ли вече?


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#6

(2015-04-05, 15:17:19)tda написа:  
(2015-04-05, 14:51:33)innumerus написа:  Просто изгасна,ресетнах го съм в момента го реанимирам с LG Mobile Suport Tool.
Сигурен ли си, че следваш всички стъпки и не пропускаш нещо? Защото според потребителите в ХДА метода си работи .
Root-на ли вече?


Посочих вероятната причина в редакцията на поста си по-нагоре.И още нещо когато стартираш телефона в MTP нещата минават по-гладко от PTP режим в смисъл след рестарт си открива порта докато във втория случай виждаш съобщение да влезеш в download mode.

 
Цитирай
#7

Да разбираме, че си руутнал? Ако е така радвам се


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#8

Почти всичко е наред.

[Изображение: a562055084444ab8.jpg]

[Изображение: 78413edc6458545d.jpg]

 
Цитирай
#9

Инсталирай BusyBox от плей стора!

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#10

(2015-04-06, 22:53:24)jorrddan написа:  Инсталирай BusyBox от плей стора!

... бизи отдавна е боднат  Tongue

 
Цитирай
#11

Тогава инсталирай титаниум бекъп, той най - сигурно ще ти покаже дали има проблем

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#12

(2015-04-07, 07:11:12)jorrddan написа:  Тогава инсталирай титаниум бекъп, той най - сигурно ще ти покаже дали има проблем

Ползвам титаниум на всичките си устройства, проблема в случая беше в липсата на Busy Вox, Lucky Pacher си го поиска веднага след инсталацията,Root Checker Pro също дава коректно инфо за правилната конфигурация. 

 
Цитирай
#13

Колеги потвърждавам, че метода действа, лесно и бързо
за протокола D855 16 GB софт. 20h eu

        
Цитирай
#14

И аз потвържавам че работи метода, рутнах от Lollipop - работа за 5 минути.

Galaxy S24 Ultra
Galaxy Watch6 Classic, 46 мм

Цитирай
#15

Преди малко руутнах по този метод за точно 2 мин. Метода си работи безотказно. При мен се получи от първия път на MTP mode. Не забрявайте да сложите отметка в изскачащото прозорче на телефона , непосредствено след стартиране на скрипта.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#16

Извинявам се, но онзи ден съм с телефона. Пада ли гаранцията слвд root и ако не бъде брикнат при възстановяване на заводски настройки има ли проблем с гаранцията ? Smile

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай
#17

Гаранцията пада, но се връща много лесно към стовов ROM като следваш тази тема >> https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=62713


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#18

(2015-06-15, 12:56:01)tda написа:  Гаранцията пада, но се връща много лесно към стовов ROM като следваш тази тема >> https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=62713
И при връщането, то и гаранцият се връща, нали? Смисъл тук проблемът с Knox(примерно) липсва.

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай
#19

По втория метод със Smart Flash Tool 2014 и "-CSE Flash -Чиста инсталация на рома с формат на паметта .Подходяща и задължителна за хора,който искат да се върнат от custom rom на stock и също за слагане на по -ниска или висока версия на Андроид." не остава и следа от рута. За по-сигурно обаче, трябва да свалиш фърмуера по IMEI за да си е точно за твоя телефон. Че знаели се, в сервиза могат да проверят и ако видят, че си с фърмуер не отговарящ на IMEI-я ти и могат да ти откажат гаранцията. Кноксове няма, има някакъв брояч, но при флашване по този начин се занулява.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#20

Много бързо стана. Да кажа на тези които ще си root-ват телефоните. Използвайте MTP, а не PTP. Чрез MTP ти намира автоматично и няма смисъл ти да си вкарваш телефона в download мод. Мина супер, благодаря.

Sony Xperia Tipo => Sony Xperia SP 8GB => LG G3 x 2 =>Iphone 5 64GB => Samsung Galaxy S5 16GB => Huawei P8 16GB => Iphone 6 x 3 => Galaxy A5 2016 => Galaxy S7 Edge => Huawei P20 lite => Galaxy S8 => Xiaomi MI 9 SE 128GB Black
Цитирай
#21

При мен не се отваря Oneclick.ROOT.recovery.bat .. смисъл появява се за 1 секунда прозореца и изчезва.. а после, като сменя на PTP  се отваря прозореца, но ми изписва : http://picbg.net/img.php?file=6cf2593d7108415e.png ..
Цитирай
#22

Смени USB порта, рестартирай компа и провери за драйвери.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#23

Смених USB порта .. инсталирах драйверите и ми изписа : if u dont see the supersup instaler script runs within abuot a minute then the root failed и след 5 секунди прозореца пак изчезна.
Цитирай
#24

Може да пробваш също и по този начин - https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=72990
Само,че това е само за руут . За рековери може да се ползва това - https://play.google.com/store/apps/detai...d855&hl=bg
Изисква Стоков Лолипоп.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#25

Стана Smile телефона се рестартира 2-пъти и мисля,че вече имам руут,но нямам обхват на телефона нещо Sad
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)