Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Отключване на bootloader-a на Huawei G7
#1

Тъй като доскоро се борих с този проблем, смятам да отворя една тема, в която да обновявам информацията, ако има някакво развитие.

Начините за отключване на bootloader при Huawei са 3: (ще обновявам бройката, ако има нови начини)

1. Избира се модела на телефона от  този линк. За момента това не работи за G7 (модела не е сред изброените там)
2. Отключва се с DC-Unlocker. За момента това не работи за G7 (модела не е сред изброените там)
3. Изпраща се e-mail до mobile@Huawei.com със следните данни:

 - PRODUCT MODEL: Трябва да изберете вашият модел (G7)
 - S/N (Serial Number): Под батерията или в settings
 - IMEI: Наберете *#06# и ще го видите
 - PRODUCT ID: Наберете *#*#1357946#*#* и ще го видите



Реално третият вариант е единственият който работи, но друг е въпроса в кой живот. Сериозно, но отношението на Huawei е мега зле. При HTC получавате код веднага (за броени минути). Тук аз чакам вече 3 седмици. Писал съм и на Huawei Bulgaria във Facebook и те обещаха да помогнат, но и там нямам отговор вече седмица.
 

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
Аксесоари
#2

.......това получих около два часа след като пратих мейла , вече съм отключил лоудера и съм рутнал усртойството....

----------------------------------------------------------------------
Rumen Rashkov <rashkovrumen19@gmail.com>

Mar 31 (6 days ago)

to mobile 
I want unlook bootloader code for my phone G7-L01

Prod Number: *********
S/N: **************
IMEI: **************
e-mail: rashkovrumen19@gmail.com
Phone Number: +359 895 *******
My name : Rumen Rashkov

best regards
------------------------------------------------------------------------------
mobile@mail01.huawei.com <mobile@mail01.huawei.com>
Mar 31 (6 days ago)

to me 
Dear Customer,
Thank you for supporting Huawei device.
Your bootloader unlock code: *****************, please keeping your unlock code properly. Thank you!
Best Regards,
Huawei Device Customer Care Team 3207
发件人: Rumen Rashkov [rashkovrumen19@gmail.com]
发送时间: 2015年3月31日 16:10
收件人: mobile@Huawei.com
主题: unlook bootloader code for G7-L01
Цитирай
#3

Реално какви са ползите от отключване или рут, при положение че софта е супер нов и с много екстри? Овърклок, къстъм ром или?

Xiaomi 13 eu 
Цитирай
#4

(2015-04-07, 00:02:10)velkowww написа:  Реално какви са ползите от отключване или рут, при положение че софта е супер нов и с много екстри? Овърклок, къстъм ром или?

Да, в общи линии. След като е отключен bootloader-a, може да се сложи custom Recovery + root и custom ROM. 
Има хора на които стоковият ROM ги дразни или искат една идея по-бърз телефон, ако сложат CyanogenMod.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#5

.....софтуера наистина е много добър , операционната система работи много добре , но има и доста излишни неща и целта на рутването освен посочената в горния пост , е потребителят да има  контрол точно в този аспект - контрол на излишни системни процеси допълнително натоварващи ОС, този контрол пък повишава ефективността на системата намалява натоварването на хардуерните ресурси,удължава живота на батерията  ........и т.н .

       
Цитирай
#6

Знае ли някой папка dload само със рут ли се появява с цел локален ъпдейт?

Xiaomi 13 eu 
Цитирай
#7

Ето начин за отключване на бутлодера чрез метод 1:
1.Сваля се Huawei product ID generator от тук https://cloud.mail.ru/public/2b608c121dc2/MT7-L09
2.В генератора се избира някакъв модел, който го има и на сайта от метод 1. Препоръчват Y300-0000, но при мен стана с G520-0000.
3.Въвежда се реалния IMEI на телефона.
4.Генерирания ключ заедно с другите данни се въвежда във формата на сайта от пост 1 метод 1.
5.Ключа се генерира за секунди.
Цитирай
#8

При мен се получи нещо интересно: флашвам Philz touch recovery, изписва ми че всичко е оК, но след това си остава оригиналното. Това се случва на телефона на жена ми, да уточня, първо го ъпдейтнах до в.248, после му отключих буутлодера. И понеже не успях да му флашна къстъм рикавърито, само го стартирах през фастбуут и през него си рутнах успешно телефона. Питането ми е защо не се запазва къст. рикавърито, след като успешно съм го флашнал, ами винаги влизам в оригиналното. Имам чувството, че е свързано с версия 248.

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#9

Не съм ъпдейтвал до 248, ама на стария ми Galaxy Nexus се възстановяваше стоковото recovery ако не изтриеш файла /etc/instal_recovery.sh. В Андроид от версия 4.3 въпросния файл се ползва за стартиране на рут-демона и не е добра идея да се трие, защото губиш рута веднага. Като идея мога само да ти предложа да пробваш да флашнеш отново recovery-то вече на рутнат телефон, защото въпросния файл така или иначе е заменен от SuperSu и ако той отговаря за възвръщането на стоковото, вече няма как да го направи. Все пак това е само идея и може да са измислили нещо по-хитро за връщане на стоковото recovery.
Цитирай
#10

може ли с това приложение да се инсталира направо cyanogen mode? http://beta.download.cyanogenmod.org/install
Цитирай
#11

Не, не го Използвай в никакъв случай. Има голяма вероятност за брик.

Sent from my Xiaomi MI-2S

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#12

Някой да е пробвал aroma file manager през Philz touch recovery? Дава ми някаква грешка при стартиране и дотам.

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#13

(2015-04-08, 23:21:10)azcv написа:  Ето начин за отключване на бутлодера чрез метод 1:
1.Сваля се Huawei product ID generator от тук https://cloud.mail.ru/public/2b608c121dc2/MT7-L09
2.В генератора се избира някакъв модел, който го има и на сайта от метод 1. Препоръчват Y300-0000, но при мен стана с G520-0000.
3.Въвежда се реалния IMEI на телефона.
4.Генерирания ключ заедно с другите данни се въвежда във формата на сайта от пост 1 метод 1.
5.Ключа се генерира за секунди.

Дава ми грешка руският ”облак” Можеш ли да качиш генератора някъде другаде ако го имаш? От хубавей няма и помен, от умрял писмо да чакаш! Huh

Xiaomi 13 eu 
Цитирай
#14

Виж това дали ще ти свърши работа.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#15

Не за съжаление, постоянно ме прехвърля на други места. В гугъл диск можеш ли?

Xiaomi 13 eu 
Цитирай
#16

Линка си работи. Натискаш големият син бутон DOWNLOAD NOW.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#17

Да знаете в момента боот лоадер кода го дава веднага. влезнах си в регистрацията пробвах и на момента ми даде кода. Не ти трябва да чакаш много време да го получиш или да чакаш да ти пишат.
Да попитам ако отключа телефона губя ли му гаранцията?
И какъв е тоя ADB toolkit който трябва да сваля , така пише в описанието в страницата на Huawei?

 Huawe G7-L01
Цитирай
#18

Да, отпада ти гаранцията. После дори и да го заключиш, си пише Re-locked и пак се вижда че е е бил отключван.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#19

(2016-01-08, 00:18:14)Be6i4 написа:  Да, отпада ти гаранцията. После дори и да го заключиш, си пише Re-locked и пак се вижда че е е бил отключен
Мерси значи ще изчакам. а за това ADB toolikit знаеш ли нещо?

 Huawe G7-L01
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)