Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[РЪКОВОДСТВО] SP Flash tool: Flash, Root, Recovery, Stock ROM, BG ROM и още...
#1

 
   [РЪКОВОДСТВО] SP Flash tool: Flash, Root, Recovery, Stock ROM, BG ROM и още...
 
Flash Tool се изпозлва за флашване на всички телефони с MTK процесор. Трябва е да знаете, че ръководството е за всички MTK телефони, но Задължително е за всеки един телефон да се използва файлове предназначени само за него.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
Аксесоари
#2

Темата е празна от месеци насам и не съм сигурен дали е целенасочено (нека бъде просто затворена ако е само кратко "ръководство"). Изглежда като най-доброто място да питам без да правя нова тема, та ще си позволя да бъда първия пишещ тук.

Когато се посоча scatter файла ми изписва "SP FLASH TOOL ERROR: (8417) The load scatter file is invalid! [HINT]: Please check the scatter file and select again!" Странното е, че работеше без проблем до преди има няма една седмица. Дори на различни scatter файлове в различни версии или друг flash tool ми излиза това. Принципно използвам Sagitar FlashTool v5.1428.05.000 и съм на Windows 7.


Едит: Не харесва да е в папки с имена на кирилица.
Цитирай
#3

И при мен беле так. Смени версията. При мен зарежда файла но не го тегли. И не мога да флална нищо. Няколко версии пробвах.

Samsung Galaxy S22 ULTRA - 12/512, huawei watch 3 pro,
S20 plis, S 10 lite, NOKIA 9, Samsung galaxy note 3 - Aryamod 8.3/
Цитирай
#4

В тази тема https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1192345 има линк за ром и флаш в поста на vi4444o. От там го свалих и флашнах без проблем.
Цитирай
#5

(2015-10-21, 10:12:24)InstallGentoo написа:  Темата е празна от месеци насам и не съм сигурен дали е целенасочено (нека бъде просто затворена ако е само кратко "ръководство"). Изглежда като най-доброто място да питам без да правя нова тема, та ще си позволя да бъда първия пишещ тук.

Когато се посоча scatter файла ми изписва "SP FLASH TOOL ERROR: (8417) The load scatter file is invalid! [HINT]: Please check the scatter file and select again!" Странното е, че работеше без проблем до преди има няма една седмица. Дори на различни scatter файлове в различни версии или друг flash tool ми излиза това. Принципно използвам Sagitar FlashTool v5.1428.05.000 и съм на Windows 7.


Едит: Не харесва да е в папки с имена на кирилица.

Смени версията на Flashtool или смени ROM-a.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#6

Преинсталирах компа и успях да ъпдейтна тела.

Samsung Galaxy S22 ULTRA - 12/512, huawei watch 3 pro,
S20 plis, S 10 lite, NOKIA 9, Samsung galaxy note 3 - Aryamod 8.3/
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)