Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Смяна на телефон в гаранция, гаранционно и извън гаранционно обсл
#26

Вчера ми върнаха телефона , като за втори път му е сменена камерата, прави хубави снимки но вечер сега е със зелени отенъци и през деня когата има повече слънце направо става черна когато снимаш на видео или става като в старите филми едно такова бяло като негативно незнам как точно да го опиша. Проблема е , че не винаги го прави . След празниците смятам отново да звъня на съпорта . Незнам какво да правя вече Smile
Цитирай
Аксесоари
#27

Абе знаеш в бг какво е положението. Приятелката ми живее в Холандия на tmobile е имаше проблрм един път с тъча другия път с прегряване на телефона s 5 е но всеки път като има проблем дава телефона а те и дават нов както е редно. Нз дали при htc в чужбина е така ама това е реалната подръжка поне за мен.


Цитирай
#28

(2015-04-11, 11:33:55)defoit написа:  Вчера ми върнаха телефона , като за втори път му е сменена камерата, прави хубави снимки но вечер сега е със зелени отенъци и през деня когата има повече слънце направо става черна когато снимаш на видео или става като в старите филми едно такова бяло като негативно незнам как точно да го опиша. Проблема е , че не винаги го прави . След празниците смятам отново да звъня на съпорта . Незнам какво да правя вече Smile

Здравей! Какво ти казаха от съпорта? Искай да ти го сменят,защото оправия няма тази камера.

HTC One M8
Цитирай
#29

Здравейте , оня ден говорих със съпорта и поиска да му пратя по емейл трите протокола за ремонт ,като каза че ще ескалира иск за смяна.  Днес Ахмед ми се обади и каза , че ХТЦ са одобрили иска и ще го сменят М8 . Но за целта телефона се праща на Мост с изрична забележка , че е одобрен за смяна и отива в Полша а от там пращат М8 . Така ,че утре го нося в Теленор. По- нагоре четох , че на някои хора също чакат смяна , нека кажат какво е станало с техните телефони. Благодаря / на моя телефон гаранцията му изтича другия месец/ 
Цитирай
#30

аз моя го пратих на 30 март в мост компютърс и още чакам да ми пратят новия телефон. надявам се другата седмица вече да го получа.
Цитирай
#31

И моята М7 от 01.04 е на път за Полша през Мост със забележка,че е за смяна. Мислех от понеделник да започвам да им звъня,но като гледам колегата Sunyfilipov е с един два дни преди мен и още го чака. Моята гаранция също изтича скоро - в средата на юни и Ахмед ми каза,че М8-мицата ще бъде със същата гаранция, затова телефоните се изпращат без кутии и зарядно.
Не знам, ако няма резултат до средата на другата седмица ще им запаля телефоните.

HTC One M8
Цитирай
#32

Запалвайте им ги от понеделник!
Цитирай
#33
Tongue 

Да споделя и аз по темата Smile Имах инцидент с телефона ми в понеделник. Момче във фитнеса така умело разтовари 100 кг. щанга от мястото за клекове, че тя се обърна и дисковете се изсипаха, а лостът се удари в тавана и не знам как не преби някой наоколо Big Grin За беда моя милост тренираше в съседство, а телефонът ми беше на пода - свикнал съм да си включвам хронометъра и да си засичам времето. Как не стана тоя телефон на сол ми е необяснимо! Но поражения имаше - горният говорител беше ударен точно в средата и там имаше хлътване навътре. Съответно, беше сдал багажа и не работеше, а също така и жака за слушалките - не отчиташе че има включени слушалки, нито пък самите слушалки работеха. Имаше и някакви петна по екрана в близост до вдлъбнатината (после разбрах, че били изгорели пиксели). Като цяло тъч-скрийна си работеше съвсем нормално, просто горният говорител и жакът за слушалки не работеха. Тоест не можех да ползвам телефона за разговори.

Телефонът ми все още е в гаранция, мисля до юли тази година. На другия ден звънях на съпорта на HTC и говорих вероятно с Ахмед. Беше любезен и внимателен, провери ми IMEI, пита ме за името ми, и ми каза, че си имам валидна международна гаранция. Каза ми да си пратя тела в Мост заедно с фактурата за покупката, защото и да го оставя в Глобул (откъдето е закупен), те пак ще го пратят в Мост, а те оттам - в сервиза в Румъния. Щях да си спестя един ден. Хубаво, но във Видин, където живея, няма офис на Мост. Отделно, фактурата и гаранцията към нея са издадени от Глобул, та реших, че по-добре ще постъпя като го занеса там. След работа минах през Глобул да питам какво ще трябва да донеса; казаха ми - само тела и фактурата, без зарядно, без кутия.

На другия ден взех от вкъщи документите, ресетнах телефона да изчистя личните си неща и обедната почивка съм в Глобул. Процедурата е бърза - хората си знаят работата. Момчето ми каза, че цветните отенъци са изгорели пиксели, пита ме само дали е изпускан без обаче да се интересува какво точно се е случило, огледа го внимателно от всички страни, записа какво не му работи. Предупреди ме, че този модел се праща в Румъния, че процедурата е до 30 дни, и, че ще получавам често смс-и - когато пристигне в София, когато го пратят за Румъния, когато го отворят и т.н., тоест, ще съм информиран за всеки етап.

Трябва да кажа, че съм супер приятно изненадан от Глобул! Момчето ме пита имам ли апарат да ползвам докато ми отремонтират HTC-то. Бях взел стария телефон на дъщерята - Самсунг Льо Фльор с капаче Big Grin Розов! И момчето ми вика - "точно от тая сутрин имаме нова политика; когато някой остави телефон в гаранция за ремонт, да му предоставяме еквивалентен клас оборотен телефон за времето на ремонта. Ако искаш, мога да ти дам дори Айфон 6!" Аз в лек ступор - стой недей Айфон, че тамън съм научил Андроид как работи, и мислено си давам сметка, че нямам идея как ще си наглася нещата от андроид акаунт на айфон. Той се усмихна, отиде до някъде и се върна с чисто нова кутия Huawei Ascend P7, разопакова го, показва ми го и ме пита: "Харесва ли ти? Аз имам два такива и съм много доволен от тях." Еми, добре, отговарям, и прибирам розовото телефонче в джоба си Big Grin

Та, така - сега чакам да ми оправят HTC, евентуално дали ще мине по гаранция или ще трябва да се плаща, и ползвам чисто нов оборотен телефон. Получил съм до момента два смс - че е в сервиза на Теленор, и втори, че ще бъде изпратен във външен сервизен център на производителя. Имам търпение и страшно ми допадна политиката на Глобул/Теленор за еквивалентен клас телефон! 


Цитирай
#34

Това и да го видя няма да го повярвам Big Grin
Цитирай
#35

(2015-04-18, 22:31:54)simeonivanov22 написа:  Това и да го видя няма да го повярвам Big Grin
И аз

Samsung S8+,Samsung S10+,Galaxy Watch 46mm.
Samsung S20 Ultra,Galaxy Watch 3,Samsung S21 Ultra
Цитирай
#36

Не че ми е чудно, но чак нереално някакси. В Швейцаря да бяхме нямаше да повярвам. Супер, че го има и се причисляваме към запада. А в Мост, като де обадите, търсят ли касова бележка към гаранцията? Освен имей? Понеже моето ХТЦ е от онлайн магазин без касов бон, та значи ли ъова, че все едно нямам гаранция?

XIAOMI MI5S..
Цитирай
#37

По IMEI номера да го проверят, не става ли?

 
Цитирай
#38

(2015-04-19, 01:53:25)vladislavpasha написа:  Не че ми е чудно, но чак нереално някакси. В Швейцаря да бяхме нямаше да повярвам. Супер, че го има и се причисляваме към запада. А в Мост, като де обадите, търсят ли касова бележка към гаранцията? Освен имей? Понеже моето ХТЦ е от онлайн магазин без касов бон, та значи ли ъова, че все едно нямам гаранция?

Както при разговора със съпорта на hTC, така и в Глобул, ми казаха, че е нужно само фактурата за покупката (и телефона, де). То и аз нямам касова бележка сега като се замислям. От съпорта ми направиха справка по IMEI и установиха, че имам валидна гаранция, както и докога ѝ е срока. Бих те посъветвал да се свържеш с тях - отзивчиви и внимателни са, ще ти свършат работа.


Цитирай
#39

Защо се чудите че го правят. На мен например преди 3 години ми дадоха оборотен от Виваком в The Mall, когато ми се развали Нокията Е5 в гаранция. Вярно че оборотния не беше същия клас, но хората ми предложиха няколко модела,които имаха в наличност. Аз си избрах пак Нокия понеже съм им свикнал с менюто им, не съм работил с Алкател , Самсунг и още не знам какви други имаше тогава.
За разлика от тогава сега нищо не ми предложиха когато оставих седмицата за ремонт и си бяха двайсетина дена.

HTC One M8
Цитирай
#40

Днес сутринта получих м8-цата,след точно 21 дена.
Цитирай
#41

Честито и със здраве да я ползваш! Аз още чакам. Не знам на Мост ли да звъня или на съпорта.

HTC One M8
Цитирай
#42

На съпорта за конкретна информация. Smile

 
Цитирай
#43

Човека на който са му дали Huawei Ascend P7 оборотен е прав на мене също ми дадоха такъв , докато ми дойде моя ама го зачислиха на сметката ми за 780 лева някъде Smile също съм на Теленор
Цитирай
#44

И моята 8-ица дойде днес. Запо

Започнах да го разучавам и виждам,че е със стария андроид 4.4.4. Като му дам да се актуализира ми казва че няма актуализация. Знае ли някой на какво се дължи това?

HTC One M8
Цитирай
#45

Бегай във форума на М8 Smile вече не си за тука
Цитирай
#46

(2015-04-21, 15:44:40)tenkojj написа:  И моята 8-ица дойде днес. Запо


Започнах да го разучавам и виждам,че е със стария андроид 4.4.4. Като му дам да се актуализира ми казва че няма актуализация. Знае ли някой на какво се дължи това?

Ей браво чак Ви завиждам благородно! Да взема да го бъгна и моя докато е още в гаранця белким ми го сменили с М8. Smile
Шегувам се!!!

HTC Wildfire S, HTC ONE M7, Asus Transformer Infinity TF 700, ONE+ 3T
Цитирай
#47

(2015-04-21, 15:44:40)tenkojj написа:  И моята 8-ица дойде днес. Запо


Започнах да го разучавам и виждам,че е със стария андроид 4.4.4. Като му дам да се актуализира ми казва че няма актуализация. Знае ли някой на какво се дължи това?

 И моя е 4.4.4 но по добре,много хора искат да се върнат от 5.0.2 към 4.4.4 ,а аз и без това махнах отметката за ъпдейт, не искам да се ъпдейтва,да не стане като седмицата да се развали камерата или нещо друго. Той си е направен да работи най-добре с 4.4 така че аз нямам нищо против.
Цитирай
#48

(2015-04-22, 09:27:49)sunyfilipov написа:  ....много хора искат да се върнат от 5.0.2 към 4.4.4 ,а аз и без това махнах отметката за ъпдейт, не искам да се ъпдейтва,да не стане като седмицата да се развали камерата или нещо друго. Той си е направен да работи най-добре с 4.4 така че аз нямам нищо против.
1. Мнения на тези "много хора" по този въпрос не прочетох много, явно не са от този форум.
2. Това че "...направен да работи най-добре с 4.4.." определено също ми звучи доста неубедително, без конкретни факти и доказателства.
3. Камерата на моя телефон, както и "..нещо друго.." продължава да си работи без проблем както на 4.4., така и на 5.0.

 
Цитирай
#49

С ъпдейтите си HTC целят да ви поддържат машинките актуални, а не да ви ги съсипват, бъдете сигурни.
Това, че на някои M7 камерата е дефектна, не е софтуерен проблем и не се решава или предизвиква от ъпдейт.
Цитирай
#50

Според мен ъпдейтите ТРЯБВА да се правят задължително.Такива мнения от рода че работи по зле след ЪП са просто абсурдни

HTC ONE BLACK
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)