Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

CyanogenMod 12 за K910
#1

 
    Здравейте!


От два дена вече съм с CyanogenMod 12 и реших да споделя впечатленията си от работата на телефона.
Инсталирах РОМ-а още през първите часове като излезе - първата версия си беше доста бъгава - при включване на опцията за две сим-карти се губеше звука при разговор и от двете карти. Също така след рестарт се губеше и мобилния Интернет. Добре, че същия ден още пуснаха ъпдейт, който оправи разговорите и Интернет-а и досега не съм имал такива проблеми. За момента всичко върви идеално, батерията се държи нормално като че ли... не мога да кажа още със сигурност, но определено новият Power save режим на Android 5 е по-добър. Камерата не съм я пробвал сериозно, инсталирах Lenovo Super Camera 4.1, но не работи HDR-режима. Може би ще се върна на LSC 3.6.7 .

Инсталацията мина нормално, като преди това направих няколко неща:
1. Отключих си bootloader-a по метода на didipov
2. Инсталирах TS TWRP recovery по метода, който е описан (ADB -> fastboot flash recovery), понеже не смятам да се връщам никога към VibeUI ( а и винаги може да се върне CWM recovery-то).
3. Рестартирах в рекавъри - Backup -> swipe to backup - за всеки случай.
4. Wipe -> Factory reset
5. Инсталиране на CM12.
6. Инсталиране на k910_firmware_update_v1511.
7. Инсталиране на Gapps - аз си свалих тези за CM12, но може би трябваше някои други с по-малко неща (тези имат Play music, Play Games, Google +, т.н.).

Засега наистина съм доволен, всичко върви по гладко, не съм видял лаг никъде (преди винаги се усещаше лаг при първо действие след като го събудиш, все едно му трябваше време да "загрее"). Също така екрана вече се святка доста по-бързо (почти веднага след като се натисне power бутона), както си беше във VibeUI.
Блутута вече работи нормално със слушалки, с друго не съм пробвал, но вече като е вързан си прехвърля директно разговорите на блутут устройството. GPS си работи добре. 

Като леки бъгове мога да споделя - един път се рестартира телефона, не разбрах защо. При зареждане като че ли загря малко повече от обикновено. Също така радиото е без звук засега, иначе намира станциите, но няма звук. За друго не се сещам. Питайте, ако мога да помогна с нещо!

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Моя се води 910е, никъде не го изкарва с е-то и за това да попитам да слагам ли fw, защото пишат, че е само за чистия модел.

Xiaomi Redmi Note 4X Matte Black 
Цитирай
#3

Не съм сигурен за К910е, по-добре не го слагай, и без него си работеше телефона на CM11. Като цяло новия CM12 май не е изпробван много добре за К910е...
Цитирай
#4

С К910е съм, не съм инсталирал ъпдейта за К910 и нямам никакви оплаквания. Единствено не ми отваря HERE Maps, но друго всичко си върви по вода. Даже изкарва 41 000 на антуту, което е с 3-4 хиляди повече от CM11 с Davik.


Цитирай
#5

Боцнах го и аз току що и определено е много красив ! Smile

Xiaomi Redmi Note 4X Matte Black 
Цитирай
#6

Аз си го инсталирах като CM11 и всичко е на 6+ през виртуално рекавъри

П.С Да спомена само че рома не е рутнат

xiaomi redmi note 7 pro 6/128
Цитирай
#7

Струва ми се, че погрява доста, но и го напънах докато го оправя малко, така че ще видя утре как ще е Smile

Xiaomi Redmi Note 4X Matte Black 
Цитирай
#8

(2015-04-13, 19:01:52)koko81 написа:  П.С Да спомена само че рома не е рутнат

Рутнат е, само че трябва да го активираш от Developers options/Root access. 

P.S.How to enable Developer Options on your Android phone
Цитирай
#9

(2015-04-13, 21:32:59)nikophin написа:  
(2015-04-13, 19:01:52)koko81 написа:  П.С Да спомена само че рома не е рутнат

Рутнат е, само че трябва да го активираш от Developers options/Root access. 

P.S.How to enable Developer Options on your Android phone

Вярно бях забравил че така ставаше и CM11  беше така

xiaomi redmi note 7 pro 6/128
Цитирай
#10

Малко странности забелязвам още - понякога батерията стои на един и същи процент с часове без да мръдне и като го рестартирам пада за няколко минути с 10-15%. Също така като се рестартира не запомня настройките за сим-карта по подразбиране - винаги минава на опцията "Aks first" преди да набере.
Цитирай
#11

И аз направих тест на новия цм12 ... но само за един ден и се върнах отново на цм11. Причина освен многото лаг в сравнение с цм11, не си помни настройките за избор на карта по подразбиране за телефония смс-и, звуковите профили след рестарт изчезват, сдвоените през блутут у-ва и те се загубват дори без рестарт след първото заспиване на телефона вече ги няма.
Иначе много красив ... очаквам с нетърпение да изчистят дреболийките и след като излезе стабилна версия се мятам.
P.S.Ако по време на инсталация или бакъп през тврп ви се заключи екрана отключването става чрез преплъзване на дясно в централната част на дисплея .... не в долната част където е катинарчето.

OnePlus 3T
Цитирай
#12

Така е, има за доизчистване доста дреболии. Звуковите профили не съм ги пробвал, но с блутута досега съм нямал преблеми, при мен си се сдоява със слушалките веднага. Иначе определено поне по 1 рестарт на ден ми се налага да правя, не е особено стабилна и изчистена версия. Обаче не знам за какъв лаг говориш - на мен 12-ката ми харесва много повече как върви спрямо 11-ката.
Цитирай
#13

И аз лаг не съм усетил, доволно е като за бета версия Smile

Xiaomi Redmi Note 4X Matte Black 
Цитирай
#14

(2015-04-15, 13:11:06)nikophin написа:  Така е, има за доизчистване доста дреболии. Звуковите профили не съм ги пробвал, но с блутута досега съм нямал преблеми, при мен си се сдоява със слушалките веднага. Иначе определено поне по 1 рестарт на ден ми се налага да правя, не е особено стабилна и изчистена версия. Обаче не знам за какъв лаг говориш - на мен 12-ката ми харесва много повече как върви спрямо 11-ката.

Кой лаунчър ползваш? Аз наблюдавам този лаг с tsf shell. До сега не съм никакви грижи с него. Освен там се забелязва и в различни приложения от рода на фейс-а, каталози .... По системното меню няма такива драми, но пък то не е критерий.
P.S. Даже вече е излязла нова бета ...

OnePlus 3T
Цитирай
#15

Новата бета е много по оакана от предната......

Xiaomi Redmi Note 4X Matte Black 
Цитирай
#16

Аз в момента съм си със стоковия лаунчер - trebuchet или както е там. Преди на CM11 бях с Nova. Сега съм много доволен, нямам забележки към него.

Новата бета е по-добре, но задължително трябва да си изключите Ambient display от опциите, защото като получиш съобщение и се рестартира телефона. И на музикалния плеър ми заби един път, когато ми се обадиха и вдигнах - след като затворих, телефона стана неизползваем и трябваше да го рестартирам. Все още не помни сим-картите по дефолт след рестарт. Но пък са добавили функцията да включваш екрана с копчетата на звука.
Цитирай
#17

И аз от 4-5 дена съм с него само, че инсталацията я направих през рекавърито на CRWOD не знам защо не можах да сложа другото. За сега съм много доволен на антуту минах 40к точки което е много добре обаче няколко пъти екрана ми замръзва и когато ползвам интернет понякога ми изписва че няма такъв това мога да кажа като бъгове .От време на време изпитвам носталгия към VIBE IU ама връщане на зад няма Smile
Цитирай
#18

На мен във VibeUI ми липсва само.... не, нищо не ми липсва. Ама наистина, не мога да се сетя за нещо, което да ми липсва от него.

Сега съм си сложил една темичка на Touchwiz lollipop и е много приятна Smile
Цитирай
#19

Тия момчета са невероятни, от вчера има и CM 12.1 - върху Андроид 5.1 - т.е. край на драмите със двете сим карти. Според хората в needrom всичко работило перфектно. След малко и аз го слагам и ще пиша отзиви.
Цитирай
#20

(2015-04-17, 08:16:44)nikophin написа:  Тия момчета са невероятни, от вчера има и CM 12.1 - върху Андроид 5.1 - т.е. край на драмите със двете сим карти. Според хората в needrom всичко работило перфектно. След малко и аз го слагам и ще пиша отзиви.

С нетърпение очакваме отзивите. Big Grin Big Grin Big Grin

OnePlus 3T
Цитирай
#21

Сега го слагам и ще пиша довечера Smile

Xiaomi Redmi Note 4X Matte Black 
Цитирай
#22

Засега всичко върви идеално, наистина. Нямал съм никакви рестарти или нещо неработещо. Блутуута бачка с Mi band, друго още не съм пробвал. Разговорите са идеални, имам чувството, че чувам хората по-добре (сега се сетих, че в 5.1 беше включен HD voice - не знам дали е от това...).

Новите gapps, които са качили в needrom са много минимални - нямат дори gmail, много съм доволен. Питайте за разни неща, да пускам тестове...?
Цитирай
#23

Почваш да ме навиваш, давай давай Smile

Motorola Startac → Ericsson t28 → t610 → k750 → Sony Ericsson P1i → iPhone 2G → 3G → 3GS → HTC HD2 → Dell Streak 5 → HTC Flyer → Galaxy Nexus → Galaxy Note → Lenovo s750 → Lenovo s920 → Lenovo K910 vibe Z
Цитирай
#24

И при мен е пушка 12.1 и съм с К910е! Като голям оптимист се опитах да го натиря върху 12, но много бъгове ми се навъдиха. Трябва чиста инсталация. 40718 точки на антуту. Всичко си върви гладко за сега. Впечатления от живота на батерията нямам - твърде рано е да се каже. Имах проблем с инсталиране на приложения от google play, но премахнах акаунта и пак го въведох и проблема се оправи. Мисля, че се бъгяса когато пуснах бакъпа и зададох gmail-а. Сега е изключен и нямам проблеми.


Цитирай
#25

И аз омазах работата с ъпдейт върху 12 Smile Сега го сложих на чисто и за сега е ок Smile

Едит : Случи ми се нещо странно... Останах на 15 батерия и се започна за секунди 14-13-12-11 ... включих го да се зарежда и ми дава, че след 40 мин ще е фул ...

Xiaomi Redmi Note 4X Matte Black 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)