Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

CyanogenMod 12 за K910
#26

Някои да даде идея как да отключа бутлодера на см12 че много му набрах ,а искам да сложа новия ъпдейт.и нямам никакво река върви щото ми е заключен бутлодера
Цитирай
Аксесоари
#27

(2015-04-13, 08:51:39)nikophin написа:   
    Здравейте!


От два дена вече съм с CyanogenMod 12 и реших да споделя впечатленията си от работата на телефона.
Инсталирах РОМ-а още през първите часове като излезе - първата версия си беше доста бъгава - при включване на опцията за две сим-карти се губеше звука при разговор и от двете карти. Също така след рестарт се губеше и мобилния Интернет. Добре, че същия ден още пуснаха ъпдейт, който оправи разговорите и Интернет-а и досега не съм имал такива проблеми. За момента всичко върви идеално, батерията се държи нормално като че ли... не мога да кажа още със сигурност, но определено новият Power save режим на Android 5 е по-добър. Камерата не съм я пробвал сериозно, инсталирах Lenovo Super Camera 4.1, но не работи HDR-режима. Може би ще се върна на LSC 3.6.7 .

Инсталацията мина нормално, като преди това направих няколко неща:
1. Отключих си bootloader-a по метода на didipov
2. Инсталирах TS TWRP recovery по метода, който е описан (ADB -> fastboot flash recovery), понеже не смятам да се връщам никога към VibeUI ( а и винаги може да се върне CWM recovery-то).
3. Рестартирах в рекавъри - Backup -> swipe to backup - за всеки случай.
4. Wipe -> Factory reset
5. Инсталиране на CM12.
6. Инсталиране на k910_firmware_update_v1511.
7. Инсталиране на Gapps - аз си свалих тези за CM12, но може би трябваше някои други с по-малко неща (тези имат Play music, Play Games, Google +, т.н.).

Засега наистина съм доволен, всичко върви по гладко, не съм видял лаг никъде (преди винаги се усещаше лаг при първо действие след като го събудиш, все едно му трябваше време да "загрее"). Също така екрана вече се святка доста по-бързо (почти веднага след като се натисне power бутона), както си беше във VibeUI.
Блутута вече работи нормално със слушалки, с друго не съм пробвал, но вече като е вързан си прехвърля директно разговорите на блутут устройството. GPS си работи добре. 

Като леки бъгове мога да споделя - един път се рестартира телефона, не разбрах защо. При зареждане като че ли загря малко повече от обикновено. Също така радиото е без звук засега, иначе намира станциите, но няма звук. За друго не се сещам. Питайте, ако мога да помогна с нещо!

 Аз сложих TWRP-то по този начин с малко мъки Smile 

Xiaomi Redmi Note 4X Matte Black 
Цитирай
#28

(2015-04-17, 17:16:34)Sukkyt написа:  И аз омазах работата с ъпдейт върху 12 Smile Сега го сложих на чисто и за сега е ок Smile

Едит : Случи ми се нещо странно... Останах на 15 батерия и се започна за секунди 14-13-12-11 ... включих го да се зарежда и ми дава, че след 40 мин ще е фул ...

Хубаво е след като падне батерията да се зареди на 100% и с програма като battery calibrator да и бутнеш една калибрация, като преди това естествено от developer options пуснеш root правата. Попринцип след всяко инсталиране "на чисто" е препоръчително да се прави калибрация на батерията.


Цитирай
#29

И аз се метнах на новия см, доста по-добре се държи от предшественика си. Ка то бъг не винаги при набиране на тел номер от клавиатурата се показва номера и всичките нови благинки а само сим 1 или 2 и си звъни.... след което следва блокаж

OnePlus 3T
Цитирай
#30

Аз проблеми с набирането не съм имал, но понякога не иска да се свърже веднага с мобилния интернет и трябва да чакам минута или нещо... Иначе всъщност никакви проблеми не съм имал и батерията почти не пада в idle.
Цитирай
#31

@nikophin не знам дали е от ром-а, но ако си на мтел може да е от оператора... аз съм на vibe os все още и тия дни поради не знам какви причини от време на време нета никакъв го няма...
Цитирай
#32

(2015-04-18, 18:06:18)optybg написа:  @nikophin не знам дали е от ром-а, но ако си на мтел може да е от оператора... аз съм на vibe os все още и тия дни поради не знам какви причини от време на време нета никакъв го няма...

На мтел съм, да... Възможно да е от него, защото не мога да хвана кога го прави и кога не - т.е. не виждам да има някаква логика...
Забелязвам един бъг (най-накрая!, хаха) - като се включи отключване с pattern ("фигура" на БГ) работи известно време и след това забравя фигурата и се отключва със всяка фигура, без значение. И все още не помни картите за обаждане и смс-и по дефолт след рестарт (както и имената на сим-картите, ако сте ги преименували).

П.П. Има ъпдейт от преди час Smile Слагам го веднага:

ROM UPDATE

cm-12.1-20150418-UNOFFICIAL-kiton B2
- DUALSIM: Connect mobile data after reboot
- Made telephony stack to support old RIL (v9)
- Sync with CM12.1 repo
- Proprietary blobs from VIBEUI 1516
- Lots of other minor changes
Цитирай
#33

Още един ъпдейт:

cm-12.1-20150419-UNOFFICIAL-kiton B3
- Sync with CM12.1 repo
- Enabled bionic qcom optimizations
- Port newer caf display hal and caf media hal for lenovo kernel
Цитирай
#34

Вчера ми направи много странен номер... Докато тичах ударих един клип, който се оказа без звук, а освен това музиката ми замина и нямах никакви звуци Smile След рестарт се оправи, но дано е единичен случай Smile

Xiaomi Redmi Note 4X Matte Black 
Цитирай
#35

И аз на мтел забелязах, че понякога става така с нета. Може и от тях да е.


Цитирай
#36

Те пуснаха яко оферти с по 5 и 10гб трафик през 3g и почна да им издиша мрежата...
Цитирай
#37

Ами след като сложих B3 вече нямам такива проблеми Smile Дано да се е свършило...

Иначе един път ми отказа power бутона да работи - не можех да си изключа екрана през него или да рестартирам телефона... Но не беше хардуерен проблем, защото като задържах 7-8 секунди, телефона се изключи, след това не го е повтаряло. Върти ми се някакъв спомен за пач за бутоните за предната версия - някой слагал ли го е и изобщо спомня ли си такова нещо...?
Цитирай
#38

Има вече Beta 4

cm-12.1-20150421-UNOFFICIAL-kiton B4
- Sync with CM12.1 repo
- Changes to make old RIL more compatible with CM12.1
- MMS fixed (if doesn't work for you, check your apn settings)
- ROM Extra Settings chinese translation fix (thx llaalways)
Цитирай
#39

(2015-04-21, 23:35:41)optybg написа:  Има вече Beta 4

Съвсем скоро ще си имаме стабилна версия .... така както са я подкарали пичовете с изчистване на бъгкчетата Big Grin Big Grin Big Grin

OnePlus 3T
Цитирай
#40

Моя телефон нещо не го хареса ЦМ 12.1 инсталирах го работи 20-30мин и се рестартира и повече неиска да зареди операционната система седи си на андроидчето флашнах го пак същата работа и се върнах на 12 някой имал ли ги е тези проблеми

xiaomi redmi note 7 pro 6/128
Цитирай
#41

Преди флаш си направи backup от twrp-тo, след клоето задължително връщане/възстановяване на фабрични настройки (влизаш в меню wipe и директно плъзваш точката-плъзгача), след което преминаваш към инсталация. Разбира се всичко това само при положение че си с 910ss.

OnePlus 3T
Цитирай
#42

Един тъп въпрос- що пишете, че като се сложи 12'ката, повече не може да се върнете към сток варянта (Vibe ui)?
Демек що да не може пак да се върне стоковото рековъри?

Motorola Startac → Ericsson t28 → t610 → k750 → Sony Ericsson P1i → iPhone 2G → 3G → 3GS → HTC HD2 → Dell Streak 5 → HTC Flyer → Galaxy Nexus → Galaxy Note → Lenovo s750 → Lenovo s920 → Lenovo K910 vibe Z
Цитирай
#43

Защото е премахнат Factory Mode поради конфликти с новото тврп и от там няма възможност за инсталация през .qsb еднофайлова система. Но пък от друга страна има разни къстъм ромове които се инсталират през модифицирано риковъри и уж са със стоковото .... не съм пробвал а и за сега нямам намерение да се връщам към стоковия ром.

OnePlus 3T
Цитирай
#44

От както надграждам след бета 2 и телефона прави рандом забивания. Не ми се прави фактори ресет, та се върнах на бета 2 и нямам ядове.


Цитирай
#45

Аз също след B3 и B4 имах рандъм забивания и само хард рестарт оправяше работата. Та, на B4 вече ми писна (взеха и google services да ми дрейнват и забиваше като се опитам да вляза в настройките на акаунтите) и се принудих да направя factory reset. Вече всичко е ок, сложих и B5 - засега нямам никакви проблеми, мисля, че нещата се поизчистват. 

ROM UPDATE

cm-12.1-20150422-UNOFFICIAL-kiton B5
- Sync with CM12.1 repo (e.g. SIM card names stays over reboot)
- Audio fix for some games (again)
- Minor changes
Цитирай
#46

/OFFTOPIC

http://en.miui.com/thread-106350-1-1.html

Xiaomi отключиха платформата си за портване на ромове и мисля, че скоро ще имаме и MIUI 6, която за мен е доста стабилна и красива Smile
Цитирай
#47

Днес пак ми заби телефона, като го изключвах от контакта. С B6 съм. Странното е, че след като го рестартирам (с продължително задържане на Power бутона), телефона се стратира все едно наново съм инсталирал РОМ - черен екран с напис "Android is starting" и отдолу "Apps are optimizing 1(2,3,4...) of....114". За втори път ми се случва това, но днес май успях да взема logcat и го изпратих на разработчиците, дано да свърши някаква работа, защото не съм сигурен дали направих това, което трябваше Smile
Цитирай
#48

Има нова бета и вече минава рома към OTA ъпдейти.


Цитирай
#49

Лелеее, за 1 час 5 пъти ми заби телефона. Какво толкова му се радвате на това недоразумение.

OnePlus 7T Pro Mclaren Edition 5G 
Lenovo YT 2-1050L 
Цитирай
#50

(2015-05-01, 17:31:55)kosyo71 написа:  Лелеее, за 1 час 5 пъти ми заби телефона. Какво толкова му се радвате на това недоразумение.

На шаренийката Big Grin . Иначе и аз бях с големи надежди и очаквания, но за сега толкова. Все пак всички версии на 12-ката са бети Bu Увисванията  се появиха и при мен след активация на двусимов режим, както и регулярно не ме чува събеседника ми при разговор от сим2. Иначе в едносимов режим не съм имал забивания и увисвания.

OnePlus 3T
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)