Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

CyanogenMod 12 за K910
#51

Излезе бета9 с аудио фикс

cm-12.1-20150501-UNOFFICIAL-kiton B9
- Audio driver (random freeze) fixes
Цитирай
Аксесоари
#52

optybg има ли увисвания, рестарти след разговор от сим2? Събеседника чува ли те добре?

OnePlus 3T
Цитирай
#53

(2015-05-01, 18:09:40)didipov написа:  
(2015-05-01, 17:31:55)kosyo71 написа:  Лелеее, за 1 час 5 пъти ми заби телефона. Какво толкова му се радвате на това недоразумение.

На шаренийката Big Grin . Иначе и аз бях с големи надежди и очаквания, но за сега толкова. Все пак всички версии на 12-ката са бети Bu Увисванията  се появиха и при мен след активация на двусимов режим, както и регулярно не ме чува събеседника ми при разговор от сим2. Иначе в едносимов режим не съм имал забивания и увисвания.

Разкарах го, върнах се на 1516 и телефона ми работи супер. На Антуту ми дава над 40 000 точи.

OnePlus 7T Pro Mclaren Edition 5G 
Lenovo YT 2-1050L 
Цитирай
#54

Има ли и ако да, коя е стабилната версия на CM-a която работи доволно и с двете карти?
Цитирай
#55

(2015-05-02, 12:20:55)tolostoi написа:  Има ли и ако да, коя е стабилната версия на CM-a която работи доволно и с двете карти?

Има CM11 работи си прилично добре. Стоя си на CM-а единствено заради блутута. Тези параноични ограничения наложени от леново направо ме побъркват: през 5 мин еди кое си у-во иска да комуникира с телефона -нали съм се съгласил вече веднъж, у-вата са сдвоени какво повече иска  Bu Bu Bu Bu .

OnePlus 3T
Цитирай
#56

@didipov аз съм с 1516 и само репоствам инфото за аудиофикса, би трябвало с него да те чуват Smile
Цитирай
#57

За сега твърдо се отказвам от cm12, докато не излезе стабилна версия. Отново в рамките на един час две забивания, трудно почти неразбираеми разговори от сим2, самопроизволно затваряне на връзката при разговор.... има много трески за дялане.

OnePlus 3T
Цитирай
#58

При мен няма проблеми с разговорите по сим2, но доста рядко я ползвам, така че може просто да не съм забелязал... Иначе всичко друго ми работи нормално, като изключим, че и аз имах две забивания вчера с последната версия, но пък винаги изпращам logcats на разработчиците, за да могат (и да знаят какво) да фиксват. Честно казано 1 рестарт на ден не ми е проблем, пък и така ще помогна да излезе стабилна версия.... Но ако наистина имах проблем с разговорите и аз нямаше да стоя с този РОМ.
Цитирай
#59

Б10 от 05.05... Доста добре се държи за сега, но все пак я качих преди няколко часа...
Цитирай
#60

И при мен няма проблеми досега, 50 лога му изпратих от Б9Smile
Цитирай
#61

Въпреки че с бета11 нещата вече изглеждат много добре се върнах на ЦМ11. С Б11 имам дрейн на батерията която по никакъв начин не мога да хвана от какво е. За сметка на това с ЦМ11 за цяла нощ батерията не ми е паднала и с 1%. На ЦМ12 най-много ми липсва настройката на яркоста. На 11 съм свалил максимума на 75% и държи екран на 5часа.
Цитирай
#62

@nikophin
По коментарите ти съдя, че все така си на CM 12.1. Smile

Стои ли още проблема с непознатите повиквания с Вивакомските карти (ако ползваш такава де) ?
Че само заради това се върнах на CM 11 и си стоя на него.

Huawei Mate 8 NXT-L29
Цитирай
#63

Да има го на RC20. Снощи сложих 21 и тепърва днес ще тествам, но не се надявам на чудеса...
Цитирай
#64

Проблемът с CM12 и батерията е свързан с данните, т.нар Mobile radio active, което е издънка на google. Има го във ВСИЧКИ lollipop ромове. Проблемът е, че когато си на мобилни данни, дори да спреш да ги ползваш активно, програмките продължават да си ползват сесиите и остават закачени с часове. Което води до сериозно ползване на батерията от Android System (Cyanogen System). Не се хваща с wakelock детектори :-) Вероятно ще бъде поправено с Android M, но засега доста хора споделят, че проблемът е наличен и при първите M-версии.
Цитирай
#65

Аз съм си на CM12.1 и не смятам да го сменям никога Smile
Иначе и двете ми карти са на Мтел и няма как да пробвам дали го има все още проблема. Проблеми с батерията нямам (по едно време google play services ми дърпаше доста, но се оправи с factory reset). Карам си по два дена с моето ползване, както винаги... Но напоследък забелязвам, че батерията като че ли пада по-бързо, когато го ползвам по-натоварено телефона.
Цитирай
#66

Пичовете от Superluminal са си махнали темата от needrom за Cm12 и са я качили в новия им сайт http://www.teamsuperluminal.org/k910cyanogenmod-12-1/
май ще трябва там вече да следим как се развива РОМ-а.

ПС: Според писаното във форума скоро може би ще има ъпдейт и на CM11.
Цитирай
#67

На мен ми се струва, че проекта умря... Нищо не поправят по Ром-а, само го ъпдейтват със сорса на ЦМ...
Цитирай
#68

(2015-07-29, 05:58:45)Crazy_hatteR написа:  На мен ми се струва, че проекта умря... Нищо не поправят по Ром-а, само го ъпдейтват със сорса на ЦМ...

Май наистина в тази посока вървят нещата. В последната версия нещо не ми работи като хората сензора за близост ... и като започна да говоря по телефона тоя дисплей направо ми изпържва ухото.

OnePlus 3T
Цитирай
#69

Не мисля, че някой ще си прави труда да направи отделен сайт и форум, за проект, който ще умре 1 седмица след това. Иначе може би за момента просто няма какво да оправят или добавят.
Честно казано, аз се надявам, че и Андроид М ще пуснат след време, ако няма проблеми с драйвъри, библиотеки и т.н. (с 5.1 бяха много бързи).
Цитирай
#70

Засега спират nightly ъпдейтите и ще пускат само за Stable CM12.1:


Цитат:CyanogenMod 12.1 Changelog here

cm-12.1-20150920-UNOFFICIAL-kiton stable/YOG4P

Build from CM stable/cm12.1-YOG4P branch
New power save modes
Lenovo latest stable kernel from v1516
NOTE: First boot takes longer time, because SC6500 modem FW update (blue led blinks)

NOTE2: Remember factory reset and format system partition when coming from any other ROM than previous version of STABLE/YOG4P TS CM12.1
Цитирай
#71

Как е този последен стейбъл ъпдейт, някакви ядове имаш ли?
Цитирай
#72

Стабиляга е, но не поддържа double tap to wake, което при изграден навик е неприятно Smile

Xiaomi Redmi Note 4X Matte Black 
Цитирай
#73

Не поддържа защото е със стабилното ядро от 1516, а ядрата които поддържат double tap to wake са от предходните dev версии и се водят нестабилни.

Дрейн на батерията? Постоянно пусната подсветка на дисплея по време на разговор? Някакви други FC?
Цитирай
#74

Постоянно пусната подсветка се появява ... след няколко разговора. Аз си реших проблема с Proximity Fix от маркета. За сега работи ... ще видим колко време. Загряването по време на разговор и якия дрейн на батерията е точно от тази подсветка.

OnePlus 3T
Цитирай
#75

Ами направи ми впечатление, че се държи добре откъм батерия. Вчера съм го натискал доста да играя и сега е на 20%, което е доста добре с оглед моята експлоатация. Smile

Xiaomi Redmi Note 4X Matte Black 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)