Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

CyanogenMod 12 за K910
#76

При мен нещата с батерията се подобриха драстично, направо не мога да повярвам, все едно е друг телефон. Е, то аз си имах някакъв проблем след последния ъпдейт - имах доста сериозен дрейн, незнайно от къде. Всяка вечер си го пускам на airplane mode и сега за първи път се събуждам с 0% дрейн - легнах си на 54% и се събудих на толкова. В момента съм на 42% - 4-5 разговора, 2 имейла, малко фейсбук и вайбър. Никакви проблеми с нищо нямам до момента (с Proximity сензора никога не съм имал). Ако някой иска Double tap - просто трябва да си флашне другия dev kernel.
Цитирай
Аксесоари
#77

Фейсбукът от апп-а ли го цъкаш или през браузъра? (btw в момента освен през браузъра отварям фб и през Facebook Lite, приложението пак е на FB Inc., малко дървено, но не дрейнва батерията и оставя телефона да си deep sleep-ва)

Гугълският пакет как се държи според WakeLock Detector?



ПС: ето ги кърнелите поддържащи дабъл тап:

kernel_1511ST_patch, DEV, supports double tap to wake
kernel_1507ST_patch, DEV, supports double tap to wake
Цитирай
#78

И аз сложих стейбъл рома но ме дразни това че приложенията са по азбучен ред подредени в редове има ли начин да станат пак на страници или трябва да сменям лънчера а относно дабъл тап функцията аз съм си нагласил дабъл тап на на хоум бутона и така си го заключвам

xiaomi redmi note 7 pro 6/128
Цитирай
#79

Става дума за отключване с дабъл тап
Цитирай
#80

Niko ще ми запалиш чергата пак да мъча ЦМ12... На РС25 дрейна бе ужасен ужас, а и адски ме дразни бъга с "неизвестен" абонат на 1-ва Вивакомска карта. И друго, в последните версии адски ми падна обхвата на 3G на Виваком, а говорих с бившите колеги и казаха че грам не са барали по антените, което означава, че проблема е в моя телевизор...
Цитирай
#81

Ами за Виваком не знам, но дрейн аз вече нямам. Имам предвид за дрейна, докато не ползваш телефона, а батерията си падаше все едно играеш игра. Иначе при ползване си пада батерията нормално. Проблем с обхвата на 3Г съм нямал никога, но при последните ъпдейти като че ли падна обхвата на wi-fi... или може би защото го изпуснах пак преди 2-3 седмици и антената се е разхлабила...
Цитирай
#82

Някаква камера с работещ HDR на последната версия на ром-а?
Цитирай
#83

Само A better camera unlocked - там ти прави 3 снимки с различна експозиция и ги обединява... става за HDR. Но при мен на стабилния, след като направи снимките и забива, самоизключва се, но снимката все пак се сейфа в галерията.. Не е приятен експириънс.
Цитирай
#84

Току що сложих версия 3.35 от 4pda и нямам подобен проблем, пробвай с нея Smile
Цитирай
#85

С риск да имам 2 поста един след друг, този ще го отделя, за да е по-прегледно. 
Като цяло съм доволен от РОМ-а. Батерията се държи прилично, телефона успява да влезе в дийпслийп. Ако през нощта за 7+ часа му включа еърплейн режима батерията пада 5-6%, а ако към това сложа и процесора на Power Save ми пада за нощ максимум 3-4%. 

Единственото което ми направи впечатление е, че след първия буут при въвеждане на гугъл акаунта телефона крашва и се рестартира, след това гугълските аплети си работят нормално (дори и MyTracks, който не тръгваше на VIBEUI), но ако отидеш на  Settings – Profiles – Google, settings-ът се форсклоусва. 

Ползвам само 1 симкарта за момента, блутутът се закача към смартуоча ми и към слушалките, като мога от слушалките да вдигам, затварям и сменям песни (някъде някой беше споменал за проблем с това)

Единственото което ми липсва е записа на разговори, май за разлика от nightly-версията в stable са го извадили, или поне аз не успявам да намеря от къде да го активирам.

Нямам време да намеря архива за флашване на леново камерата да я тествам и нея как работи и дали HDR-a си бачка (някой ако има линк, да го мята), този на вградената CM камера не бачка, но през A better camera си стават hdr-чета, както стане ясно по-нагоре в темата. 

PS: Тези 13% Екран по-долу се равняват на 4 часа Smile


[Изображение: Screenshot_2015_09_28_18_07_10.jpg][Изображение: Screenshot_2015_09_28_18_53_27.jpg][Изображение: Screenshot_2015_09_29_16_52_38.jpg][Изображение: Screenshot_2015_09_29_16_52_19.jpg][Изображение: Screenshot_2015_09_29_16_50_58.jpg]

ПС2: със същата версия на Антуту теста под VibeUI изкарвах 37к. 
[Изображение: Screenshot_2015_09_26_10_50_30_875.jpg]
Цитирай
#86

Lenovo camera http://4pda.ru/pages/go/?u=https%3A%2F%2...%3Dsharing
И да не забравиш да я ъпдейтнеш
Цитирай
#87

Флашнах зип-а, но след това камерката не искаше да се ъпдейтне, май са им много натоварени сървърите на weibo... в крайна сметка инсталирах ръчно apk-то на последната версия за к910/к910е на SNAPit (3.6.7.0159.140707.31809 ARM FHD)

HDR и Super Night режимите не работят, всичко друго изглежда ок. Според мен зарежда една идея по-бързо от камерата на CM.
Цитирай
#88

Здравейте колеги, от няколко дни съм със стейбъл версията. Имам проблеми с Вайбър и Скайп. Аз ги чувам абонатите, но те ме чуват много тихо или почти не ме чуват. С предишната предпоследна версия го имах същия проблем. С LINE го нямам този проблем. Доста прочетох, сменях системни файлове, но ефект няма. Ако някой го е имал този проблем, моля да сподели.

Благодаря предварително!

OnePlus 7T Pro Mclaren Edition 5G 
Lenovo YT 2-1050L 
Цитирай
#89

При мен е същата картинка специално за скайп. Мислех си че нещо са омазали самото приложение. Вайбър не ползвам за разговори ... само съобщения.

OnePlus 3T
Цитирай
#90

Пробвай вайбъра само от любопитство.

OnePlus 7T Pro Mclaren Edition 5G 
Lenovo YT 2-1050L 
Цитирай
#91

Слушалки с микрофон си сложете и няма да имате проблеми.
Цитирай
#92

Скайп не съм тествал, но с вайбър и аз ги чувам и те ме чуват
Цитирай
#93

(2015-10-05, 20:26:20)kosyo71 написа:  Пробвай вайбъра само от любопитство.

Същата работа ... приглушено ме чуват, не така ясно отчетливо. Явно си е някакъв бъг в ром-а ...

OnePlus 3T
Цитирай
#94

Ясно, същата работа е и при мен. Явно има бъг в рома.

optybg с кои РОМ си?

OnePlus 7T Pro Mclaren Edition 5G 
Lenovo YT 2-1050L 
Цитирай
#95

Аз нямам проблем с вайбъра и с гугъл акаунта, но пък HDR режима на A beeter camera ми крашва.

Кои Gapps слагате? Аз ползвах тези от сайта на TS.

Edit: Сега проверих пак и се оказа, че и мен ме чуват тихо по вайбър. Интересното е, че преди няколко дена като говорих с приятел от USA нямаше такъв проблем.
Цитирай
#96

Със CM12.1 стейбъл версията и gapps-a от сайта на TS. @nikophin това е точната версия на A better camera, която съм си качил в драйв-а и съм си инсталирал, ако искаш пробвай с нея, за момента всичките и опции работят както си трябва (HDR, нощните снимки, DRO)

Виж проблема дали не е и от албум апп-а ти, щом крашва вече при направена снимка, дали не си пуснал някоя опция да ти се показва готовия пик, след като се направи. Преди бях с албума на CM сега съм с този на леново и с двата нямам проблем и след като направя снимка си цъкам долу на кръгчето с нея и ми се отваря в албума... или някакви пермишани за писане по вътрешната памет да са се омазали (в CWM преди имаше fix permissions... не съм го ползвал, но можеш да погледнеш дали няма да свърши работа)

Иначе си сложих и скайп и по-късно ще направя пак опити да говоря с някой за да видя как се чува.

ПС: Говорих пак с няколко човека по вайбър, някои ме чуват добре, някои по-зле... качеството си варира от нета. В скайп звъннах на Echo / Sound Test Sevice и се записах за 10 секунди след това като ми пуснаха записа си звучеше добре.
Цитирай
#97

(2015-10-06, 08:27:49)didipov написа:  
(2015-10-05, 20:26:20)kosyo71 написа:  Пробвай вайбъра само от любопитство.

Същата работа ... приглушено ме чуват, не така ясно отчетливо. Явно си е някакъв бъг в ром-а ...
Ако е същия бъга като в стоковия, трябва да говорите на задния микрофон до камерата, там ще ви чуват.
Цитирай
#98

Пробвайте да си намалете звука от слушалката. След още няколко разговора по вайбър се оказа че от отсрещната страна си чуват повторно глас, а и от силата на звука се получава микрофония, като намалих до 2рата степен на сила на звука, повторното чуване на гласа и пращенето от микрофонията изчезнаха...

Току що забелязах че имаме микрофон и от задната страна Big Grin
Цитирай
#99

Колеги, кой лаунчер ползвате стоковия (trebchet) или някой друг? Въпросът ми е свързан преди всичко с възможност за backup на настройките при евентуална следваща инсталация ... възстановяване. Пробвах tsf готин, шарен но за сметка на това точи батерята сериозно все едно съм си пуснал някой игричка.

OnePlus 3T
Цитирай

Аз от много време съм с Nova prime - свикнал съм с нея, с последните версии всичко е супер, има си бек-ъп, поддържа темите на CM, има жестове ...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)