Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Ръководство] [FIX] Дрейн на батерията от Google Play Services
#1

 
   


Дрейна (падането) на батерията е често срещан проблем при андроид устройвата. В не малко случаи основния виновник за това е Google Play Services.
Ако искате да намалите дрейна и да подобрите устойчивостта на батерията на вашето устройство следвайте стъпките от темата. Промените, които ще направите няма да навредят на работата на вашето устройство.

Необходими изисквания: ROOT ДОСТЪП!

Първи метод:

Ако сте с Cyanogenmod базиран ROM или AOSP ROM, може да се наблюдава масивен дрейн на батерията от Google Play Services или от Аndroid OS, са най-отгоре в статистиката на батерията.

1. Влезте в Privacy Guard. Настройки >> Защита  или  Настройки >> Privacy. След това кликате Advanced или Show Built-In Apps, в зависимост от РОМ-а с който сте в момента.
От тук избирате Google Play Services и забранявате-> Wake Up, Keep Awake, Auto-Start опцийте.
След това рестартирайте телефона.

Това значително трябва да намали изтощаването на батерията, които Google Play Services и Android OS са причинявали!

[Изображение: Gaw23U7.jpg?1]

 
Втори метод:

Ако в използвания от вас РОМ няма опцията Privacy Guard, тогава може да процедирате по следния начин:

1. Изтегляте следното приложение -->> https://play.google.com/store/apps/d....quickshortcut

2. Отваряте изтегленото приложение и ще видите Activities tab. Скролвате надолу, докато видите опцията "Настройки" и кликате върху тях.Ще видите цял лист от различни опции. Скролвате надолу и намирате App Ops опцията и натискате бутона "Creat" .
Tака ще създате пряк път на екрана си. Кликнете върху създадената от вас икона. Това ще ви отведе в секретната App Ops секция.
От тук намерете Google Play Services --> кликнете върху него и изключете опциите: Wake Up и Keep Awake.

3. Рестартирайте телефона и вече не би трябвало да имате дрейн на батерията причинен от Google Play Services!!!


[Изображение: bDbPBci.jpg]


Ако видите съобщението: "Google play services has stopped'' , забранете само Аuto start и Wake up. Рестартирайте отново.

ЛИНК към оригиналната тема в XDA.
Забележка:
Ако използвате често опцията за локализиране на местоположението, метода няма да е ефективен. Този метод забранява на Google Play Services да "събужда" телефона на всяка минута за да локализира положението ви.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
Аксесоари
#2

всичко е супер но като влезна и отида на сетингс през тази програма няма никъде апп опс.. немога да го намеря.някакви идей
Цитирай
#3

Root има ли телефона?
Без root не става.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#4

Аз съм с руут и пак не мога да намеря
Цитирай
#5

Изтегли си app ops от маркета. Виж после дали ще ти се появи.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#6

да има руут сега ще пробвам с това от предбия ти пост

от маркета като се изтегли апп опс стана,но ми дава на гугъл сервиза само Keep Awake другите работи ги няма като опция( ауто старт и лейк ъп)
Цитирай
#7

(2015-04-15, 21:13:32)tda написа:  Изтегли си app ops от маркета. Виж после дали ще ти се появи.

Направо ги спрях с тази програмка.аз си мислех че за тази функция ми е нужна exposed,така съм ги спирал преди.мерси за информацият,сега ще видим резултата
Цитирай
#8

Само да предупредя, че ако използваш често локациите пак ще има "събуждания" на телефона. Основно дрейна е заради събужданията на гугъл в опит да те локализира. По този начин се активират много процеси на които им е нужна локализация на местоположението.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#9

(2015-04-15, 21:06:45)oxy2 написа:  Аз съм с руут и пак не мога да намеря

Най-близкото до app ops е Access Lock, не върши работа, явно на 5.0 трябва отделно да се свали. Ще погледна в xda какво се казва по въпроса.
Цитирай
#10

За тези които не виждат опцията app ops да си сменят езика на тел.на анклийски и тогава да направят процедурата от втория метод. Cool
Цитирай
#11

На английски съм, няма я.
Цитирай
#12

(2015-04-15, 21:13:32)tda написа:  Изтегли си app ops от маркета. 

За руутнати апарати-само тази програмка и всичко парфе
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)