Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo A6000 Root И Custom Roms
#1

 1.ROOT + CWM
   
  Първо си запазете приложенията, с която програма на вас ви е удобно, защото в случай, че нещо объркате е хубаво да си запазите нещата, които ви трябват, като :
игри,снимки,музика и т.н. 
1. Първо трябва да пуснете опцията USB Debugging
Goto > Settings > Developer Options > USB Debugging
Първо трябва да направим видима тази опция, затова отиваме в настройки> за телефона>информация за устройството> И натискаме няколко пъти върху Build Number
На английски :
  • If Developer Options is not located under settings then enable it by going to Settings > About Phone > Device Info and tap on Build Number for about 7-8 times. And then go back and follow previous step.
2. Бъдете сигурни, че имате повече от 30 % батерия
3. Отидете в настройки>сигурност>Неизвестни Източници. На английски - Go to Settings > Security and enable Unknown Sources option
4. След това свързвате телефона с компютъра и в моя компютър ви излиза  CD DRIVE/ CD ROM. Това трябва да го инсталирате, ако вече не сте при предишно свързване с компютъра ви
5. Инсталирате Minimal ADB and Fastboot - http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2317790
7. Теглите от един от тези линкове recovery.img + root
http://www15.zippyshare.com/v/j9lHGdJf/file.html
http://www.mediafire.com/download/bvlf1a...covery.zip
8. Разхивираме файла 
9. Копираме recovery.img в - C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot за 64 битова система/C:\Program Files\Minimal ADB and Fastboot за 32 битова система
10. Копираме Root-SuperSU-v2.37 в телефона в картата памет
11.Отиваме в C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot за 64 битова система/C:\Program Files\Minimal ADB and Fastboot за 32 битова система 
 и натискаме където и да е в папката дясно копче в празно пространство, докато задържаме shift. Тоест - SHIFT + Десен бутон на мишката
12. Отваря ни се един command window
Сега свързваме телефона с компютъра, като при свързване на телефона трябва  до 20 секунди да се появи изискване за разрешаване или не. Вие давате разрешаване, т.е Allow. Това  изискване се появява след включване на USB Debugging и при свързване на компютъра с телефона, на телефона ще се появи съобщение, на което както вече казах трябва да натиснете на Allow/Yes
Сега в прозореца, който отворихме пишем 
adb reboot bootloader
Сега телефонът ще се изключи и ще се включи в режим фастбуут
След това пишем 
fastboot boot recovery.img 
Сега вече телефонът ще влезе в CWM рековъри. 
Навигираме с бутоните за усилване, а с бутона за включване на телефона се отваря.
Първо правим бекъп     > backup and restore>backup to/storage/sdcard1
След това даваме go back и отиваме в    install zip>install zip from /storage/sdcard1>Root-SuperSU-v2.37 цъкаме на него и руута е инсталиран. Сега се връщаме и даваме reboot system now. 
ГОТОВО!!! Вече имате руут, а CWM рековърито автоматично го няма
Ако искате CWM рековърито да си стои завинаги, то тогава вместо fastboot boot recovery.img пишем fastboot flash recovery.img
Когато искаме на върнем отново стоковото рековъри, ние го взимаме от направения бекъп, който взимаме от sdcard/clockworkmodrecovery/ Там има папка с датата, на която е направен бекъпа и вътре в нея има файл, който копираме на компютъра и го разхивираме в папка. От този архив взимаме recovery.img и го слагаме на мястото на стария, т.е - C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot за 64 битова система/C:\Program Files\Minimal ADB and Fastboot за 32 битова система
Сега отново пишем командата за флашване на рековърите в прозореца и сме готови. Имаме си стоковото рековъри.

2. Custom Roms 
В този сайт се качват повечето ромове за телефона  - http://techolaty.net/
В този случай ще ви покажа как да инсталирате MIUI v6
1. Трябва да имате къстъм рековъри, като вече ви показах как и второ трябва от тук да изтеглите къстъм рома - http://www.mediafire.com/download/acs1mm...ty.net.zip
2. Теглито гугъл гапс от - http://www.mediafire.com/download/iyksg7...ty.net.zip
3. Копирате гугъл гапс и къстъм рома на сд картата на телефона.
4. Влизате в къстъм рековърите  и по същия начин, по който инсталирахме руута, инсталираме и къстъм рома, но първо правим 
Wipe data/ factory reset
Mounts and storage> format system
Advanced > Wipe Dalvik cache
Първо инсталираме зип файла с miui v6, а след него гугъл гапс и рестартираме. 
Готови сте!!!
Цитирай
Аксесоари
#2

Златна тема! Откога я чакам! Благодаря ти много  Storstark


Цитирай
#3

Вече излезе и cyanogenmod 11

Днес ще тествам лолипоп
Цитирай
#4

Какво работи и какво не работи във рома за MIUI V6 ?
Цитирай
#5

Auto-brightness май само за сега не работи
Цитирай
#6

Някой да е пробвал MIUI [Updated 20-04-2015] .Има ли български и как се държи?
Цитирай
#7

за потребителите на Linux, на които това ще им е от полза.

LMDE и всички Debian базирани дистрибуции:


Код:
sudo apt-get install android-tools-adb
sudo apt-get install android-tools-fastboot

аз съм инсталирал и Eclipse. при мен се получи, след като копирах recovery.img и Root-SuperSU-v2.37 на картата памет в /root директорията
след това:



Код:
sudo adb reboot bootloader
sudo fastboot boot recovery.img
избрах език, направих бекъп, инсталирах СуперСу и рестартирах. верифицирах правата на root и готово.
когато обаче вместо boot избирам flash, системата ми плюе грешка, че не може да "определи" имиджа на recovery.img


[Изображение: fastboot_flash.png]


така че, апарата е рутнат, но без CWM

edit:
свалих този CWM => philz_touch_v6.59.0_A6000_J.A.V.img в домашната ми директория в папката със роот инструментите от по-горе. и след като стартирах телефона във фастбоот моуд изпълних тази команда в терминал, отворен в папката с файловете:

Код:
sudo fastboot flash recovery philz_touch_v6.59.0_A6000_J.A.V.img
и съм готов.
но! Titanium BackUp ми казва, че нямам рут, рутчекера казва обратното. на кой да вервам Big Grin

едит2: нещата си дойдоха на мястото с инсталиране на BusyBox Big Grin

Lex
Цитирай
#8

Има ли някъде стоков ром за телефона

Huawei Mate 20 Lite
Цитирай
#9

(2015-04-23, 10:34:18)satir написа:  за потребителите на Linux, на които това ще им е от полза.

LMDE и всички Debian базирани дистрибуции:



Код:
sudo apt-get install android-tools-adb
sudo apt-get install android-tools-fastboot

аз съм инсталирал и Eclipse. при мен се получи, след като копирах recovery.img и Root-SuperSU-v2.37 на картата памет в /root директорията
след това:




Код:
sudo adb reboot bootloader
sudo fastboot boot recovery.img
избрах език, направих бекъп, инсталирах СуперСу и рестартирах. верифицирах правата на root и готово.
когато обаче вместо boot избирам flash, системата ми плюе грешка, че не може да "определи" имиджа на recovery.img


[Изображение: fastboot_flash.png]


така че, апарата е рутнат, но без CWM

edit:
свалих този CWM => philz_touch_v6.59.0_A6000_J.A.V.img в домашната ми директория в папката със роот инструментите от по-горе. и след като стартирах телефона във фастбоот моуд изпълних тази команда в терминал, отворен в папката с файловете:


Код:
sudo fastboot flash recovery philz_touch_v6.59.0_A6000_J.A.V.img
и съм готов.
но! Titanium BackUp ми казва, че нямам рут, рутчекера казва обратното. на кой да вервам Big Grin

едит2: нещата си дойдоха на мястото с инсталиране на BusyBox Big Grin

Напиши:

sudo fastboot flash recovery recovery.img

И ще стане работата.
Цитирай
#10

Код:
sudo fastboot flash recovery philz_touch_v6.59.0_A6000_J.A.V.img
както се вижда, аз вече съм го направил, ама с друг имидж, който освен с копчалъците работи и с тъч скрийна Big Grin Big Grin Big Grin

Lex
Цитирай
#11

Не ми се отдава да рутна телефона по описания начин.Може и аз да не разбирам,но влизам в режим на recovery изписва ми -'CWM-based Recovery v.6.0.5.1,only for Lenovo K30-T.Инсталирам зип файла и ми изписва-"install from sdcard complete".Но после при проверка с руутчекер ми показва,че нямам руут.Има ли по-лесен и изпитан начин за рутване на това Lenovo?Преди последния ъпдейт ми се беше получил руут и при обновяването ми написа,че имам руут и може да не се получи обновлението,да се получат грешки.Възможно ли е от ъпдейта да се е получил проблем?
Цитирай
#12

Как се влизаше в стоковото рекавъри бях го чел някъде из форума но сега несе сещам

                    Xiaomi redmi note 10 pro 128gb + 8gb ram



Цитирай
#13

С натискане бутона за включване и усилване на звука(при изключен телефон).Излиза ти опция да избираш в това число и рекавери.
Цитирай
#14

Токущо рутнах премахнах приложението секюрити и искам да запитам за Hangouts каква фунция испълнява 
   и ще получавам ли ъпдеити

                    Xiaomi redmi note 10 pro 128gb + 8gb ram



Цитирай
#15

Hangouts е приложение на Google за чат. И да, ще получаваш ъпдейти.

Xiaomi 11T Pro 256GB Moonlight White
Xiaomi Mi 11 256 GB Midnight Gray
Honor View 20 128GB Sapphire Blue + Honor MagicWatch 2 42mm Agate Black
Цитирай
#16

OK [b][15]Peshew[/b]  Това ме интересуваше благодаря ти много

                    Xiaomi redmi note 10 pro 128gb + 8gb ram



Цитирай
#17

lubok58,  това е лесен и изпитан начин. това е най-лесния и изпитан начин, според мен. работи 100%. и в предните постове е описано, как точно се влиза в рикавъри. а дали ще е стоковото зависи, какъв имидж е флашнат на телефона. ако си направил бекъп, ристорваш и си готов.
п.с. колеги, отговорите на въпросите ви ги има в постовете горе.
въпросът за хангаутс не е за тая тема.
моля ви, не разводнявайте/съсипвайте краткия, точен и ясен туторял с излищности.

Lex
Цитирай
#18

Сбъркал съм темата, моля модератора да премахне поста! Благодаря!
Цитирай
#19

Здравейте!
Имам голям проблем. След като се опитах да премахна Lolipop версията на телефона като върна стоковия ром, забравих да направя пълен хард ресет който да изтрие Lolipop-а и сега си мисля че имам 2 версии на андроида и телефонът не стартира а само показва логото и до там.
Някакви идеи как да го подкарам отново???
Мерси предварително!!!
Цитирай
#20

С Windonws XP става ли, понеже като ида в Minimal ADB и като дам SHIFT + десен бутон нямам опция за отваряне на команден прозорец ?
Цитирай
#21

Е хайде по още по лесния начин тогава ... стартирай MAF32.exe ...
Цитирай
#22

Пише че нямам някакъв driver на ADB interface ? и съответно в командния прозорец не ми приема команди. С Windows 10 съм.
Цитирай
#23

Имаше малка несъвместимост с драйверите и уин 10... CMD като администратор ...
bcdedit -set loadoptions DISABLE_INTEGRITY_CHECKS
bcdedit -set TESTSIGNING ON

Инсталираш драйверите ... правиш каквото правиш и след това bcdedit -set TESTSIGNING OFF да се махне водния знак в долу десния ъгъл, че мен лично ме дразни.
При следващи процедури само bcdedit -set TESTSIGNING ON преди процедура и съответно /OFF след нея. Ако искаш си го дръж винаги включено, но ще имаш дразнещ надпис.
А и провери в 4пда там имаха по читави драйвери мисля с автоинсталатор. Може вече да са пуснали и съвместими. Отдавна нямам телефона и не съм следил как са нещата.
Цитирай
#24

Добре де, защо когато напиша в командния прозорец adb reboot bootloader , телефона се изключва стига до логото на Lenovo и до там... не иска да се пусне в bootloader-a ?

Оправих се.

След като почнах да правя бекъпа всичко тръгна добре, и накрая ми изписа:
Error while making a backup image of /data ?
Цитирай
#25

(2015-11-27, 13:42:03)Slackwere12 написа:  Добре де, защо когато напиша в командния прозорец adb reboot bootloader , телефона се изключва стига до логото на Lenovo и до там... не иска да се пусне в bootloader-a ?

Оправих се.

След като почнах да правя бекъпа всичко тръгна добре, и накрая ми изписа:
Error while making a backup image of /data ?
Tова обикновено се случва като избереш /sdcard вместо /sdcard1. Бекъпа започва да се прави върху вътрешната памет на устройството, не достига свободно място и съответно получаваш грешка.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)