Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Инсталиране на оригинален/заводски/стоков софтуер на всички Samsung

С коя версия на bootloader-a си сега? От определени версии няма връшане назад...

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
Аксесоари

ъпдейтван е до последно как да разбера с кой BL е

xiaomi 13
Цитирай

(2022-07-10, 20:10:47)kalinaki написа:  ъпдейтван е до последно как  да разбера с кой BL е

Версиите:
https://samfrew.com/model/SM-G930F/region/BGL/

От версията на софтуера се вижда и версията на BL.
Последнта версия на SM-G930F (Galaxy S7) с BGL CSC е с bootloader 8 G930FXXU8ETI2
Последния firmware с Android 7 е с Bootloader 2 G930FXXS2DRC3

С ODIN може да се слага версия със същия или с по-голям BL.

Downgrade до по-стар bootloader само в някой сервиз.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай

моя е G930FXXU8EUE1 което означава че не мога да сляза до 7

xiaomi 13
Цитирай

Добър ден на всички, които още следят темата!

Сърдечно моля за съдействие относно следния проблем.

Телефона е Samsung Galaxy S21 Ultra 5G. Изпаднал е в състояние, което ако не бъркам наричат на ангийски език boot loop. В общи линии става следното:

1. Когато е изключен, нормално имаме черен екран.
2. При включване след няколко секунди се появява логото Samsung.
3. Логото изчезва и се появява второ лого Samsung Galaxy Secured by Knox. Така стой известно време и до там.
4. Телефона се гаси и точките 1-3 се повтарят докато не се изтощи батерията.

Поне две неща са хубавото:
1. Имам достъп до recovery menu-то където мога да дам 1) Wipe Cache Partion или 2) директно с голямата секира да действам т.е. Wipe Data / Factory Reset.
2. Имам достъп и до Download mode ( или май още го наричат Odin mode )

Моля, искам да отбележа, че в телефона има важни файлове и е желателно да се опитам да ги спася, ако изобщо е възможно. Т.е. factory reset не е вариант.
В телефона няма SIM или памет карти.

Пробвах какви ли не методи да го съживя ( як масаж с ръцете на всички места, средни по сила удряния в дланта на ръката на всяка една част на телефона, forced restrat чрез Power button + Volume Down бутоните, даже и във фризера на хладилника го държах за 20 минути ). Дадох и Wipe Cache Partition. Всичките тези идеи дойдоха от това видео.

Телефона е купуван във Великобритания. Нямам на идея от кой оператор (Vodafone, Oringe, T-Mobile т.н. ), но мога да попитам ако има значение. Под ръка нямам нито кутията или каквото и да е друго неща. На един добър приятел е, който е на доста години и естествено няма как да се оправи с този проблем. 

Явно нещата опират до слагане на нова операционна системата. Въпроса ми е би ли могло да се извърши това без да се навреди на паметта на телефона?

Подготвих се като изтеглих Odin 3.13.1. От същия сайт изтеглих и Samsung USB drivers и ги инсталирах на лаптопа ми. Последното което изтеглих е и firmware. Взех този най-отгоре с дата 2023-05-09. Отделно, дано не греша, но мисля че SM-G9980 е този който ми трябва, защото в Recover Menu-то пише следното 11/RP1A.200720.012/G9980ZHS2DVL3 . 

В последния момент реших все пак да Ви пиша и проверя дали изобщо има смисъл да го правя.

Бих бил благодарен ако някой се отзове с насоки, помощ! 

Предварително сърдечно благодаря за отделеното време!

Успешен ден и хубав уикенд!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)