Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Инсталиране на оригинален/заводски/стоков софтуер на всички Samsung

Здравейте,  искам да те попитам нещо.  Мисля да флашна през один Андроид7  с код BTU, моят сега е BGL, понеже вече нямам търпение за Андроид 7, а за BGL няма още ъпдейт. Да дам ли отметка на Phone bootloader update при флаша? Сега съм с Андроид 6.0.1. Когато излезе Андроид 7 за код BGL и го флашна пак с один ще се върне ли кода на BGL или ще вземе някой код от изброените,  които са този регион?  В случая с 5 файла,  да не избирам home csc нали, а само CSC_OXA?
Благодаря.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
Аксесоари

Здравейте,

да разбирам ли че в ODIN трябва да прикача на правилното място само файла, който започва с AP.... без останалите файлове в архива. Аз така направих, но сега как да разбера дали CSD кода е променен.

Благодаря!
Цитирай

Не знам какво и от къде си изтеглил за да помогна Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

(2015-04-15, 20:29:50)rado__8 написа:  Влизам в Телефона/таблета в Настройки >> Защита и ако намеря раздел със Заключване/Реактивиране Reactivation Lock и видя, че е маркирано го премахвам за да позволя инсталирането на нов софтуер. Това заключване към Samsung акаунт го имат последните модели. Премахвам външната карта памет за да не се заключи по време на инсталацията. При Galaxy S7 и S7 Edge Reactivation Lock липсва нужно е само да нямате никакъв вид заключване на дисплея освен Плъзгане иначе, ако имате активиран шаблон, пръстов отпечатък или PIN ще чакате 72 часа за да влезете от андроид устройство в Google акаунта.

Не зная как, но флашнах, като забравих да махна пръстовите отпечатъци и после всичко беше наред. Дали са го спря ли това за заключването на акаунта за 72ч?

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

Ако си влязал със същия акаунт проблем няма да имаш.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Да със същият съм.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

Ами сега?
   

С помощта на SamFirm свалих BTU (предполагам последната налична версия) и се флашна успешно. Иначе исках да сложа 7.0 MTL.
Цитирай

Днес след като бях с къстъм ром (империум) ,реших да се върна към 5.0.1.Флашнах през  Один последния еднофайлов за България,направих ресет и всичко каквото си трябва.Обаче не иска да се свържи с WiFi постоянно ми дава грешна парола.Телефона е Galaxy S4 i9505.
Цитирай

Предполагам си оставил да ти възстанови нещата гугъл... не го прави. Направи пак ресет и натисни да стартира като ново устройство. Другото което се сещам е да пишеш с бг клавиатура паролата вместо на латиница.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Проблема е решен.Грешката беше в мене,сменях наскоро доставчика на нет и съм писал старата парола.Ама не да звъна по рано ида разбера,ами цял ден флашвам, модеми ,ромоне и т.н. чак към 22:30 им звъннах.Както се казва проблема е зад клавиатурата. Sleepy
Цитирай

Здрасти.
Това е първият ми Самсунг и след малко четене имам няколко въпроса,които не си изясних.
Телефона е SM-A520F.
Има ли практическа разлика между сегашния ром на телефона Румъния(ROM) и варианта за България( BGL) освен CSC.Питам за един и същ ром без да визирам честота на обновления и скорост на  излизане на нови ъпдейти?

Ако искам да сменя рома с BGL и ползвам Odin и последния официален BGL  от Sammobile:
1.След като от скрийншота се вижда,че BGL го има наред с други в рома нужно ли е да използвам CSC  архива или може и HOME_CSC?.(Трябва ли да правя factory reset и след 2-я вариант?)
2.Смяната на CSC на BGL променя ли Product code на телефона на  BGL?Ще мога ли да получавам ОТА ъпдейти след смяната ,ако CSC и Product code не съвпадат?

С едно изречение има ли някакъв смисъл да правя цялото упражнение (по-добро качество на връзката,работа на телефона ,падане на батерията и т.н.)?

Благодаря предварително!


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

В sammobile показва чейнчлист по това ще разбираш дали са еднакви. А до колкото за csc той няма значение с кой си. Ъпдейти ще получаваш за който регион си инсталирал като се съобразиш, че повечето пакети са мулти csc демек няколко в един и не се знае кой ще ти приложи.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Здравейте, имам проблем с s7 edge. Свалих последната версия на odin и последния фирмуеър. Правя всичко както в инструкциите, но на system.img дава fail и спира. Пробвах с последните BGL и GBL, но без успех. Някой да има идея как да го подкарам?
Цитирай

С G935F ли си?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Да, с g935f

EDIT: След няколко неуспешни опита, накрая smart switch възстанови телефона и след това один успешно го флашна. Нямам идея от какво може да се е получило, важното е, че се оправи. Smile
Цитирай

Бил си със стар бутлоудър и 4 файлов щеше да оправи работата Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Здравейте, имам Samsung Note 5, закупен втора ръка. Казаха ми, че в USA версия със сменен firmware. Беше с андроид 5.1 и българско меню. Префлашнах го до андроид 6.0.1 версия за Verizon USA /N920V/ . За съжаление не си спомням първоначално с каква версия беше. В момента няма бг меню. Искам да го префлашна до андроид 7. Каква версия на firmware да му сложа? За Европа се води N920C, но за България специално няма firmware.
Цитирай

Чакай малко не се прави така, не можеш на модел 920V да му слагаш за 920C. Кажи ми кой ти е модела предполагам N920V ... ?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Ситуацията е доста объркана. Купих го със сменен фирмуеър и не помня какъв беше, но със сигурност не беше за 920V /имам някакво съмнение, че беше за 920F/. Аз му сложих за 920V, и така работи в момента, но няма вече бг меню. При търсене по сайтовете не можах да намеря фирмуеър за F, да не говорим за андроид 7. Има ли някакъв начин да разбера телефона оригинално с какъв фирмуеър е бил произведен?
Цитирай

Изключи телефона и натисни трите комбо бутона за да влезеш в Download Mode/Odin mode режима за преинсталиране там пише какъв ти е модела.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

В режим Download Mode/Odin mode ми изписва, че модела е N920V. При този режим вида на модела влияе ли се от това какъв ROM е инсталиран на телефона или задънжително и само заводската версия изписва? Питам защото почти съм сигурен, че когато купих телефона в менюто "Всичко за телефона" показваше друг модел различен от N920V. Откъде мога да изтегля
custom ROM за моя модел с Андроид 7 и БГ меню?
пп Сега открих, че на гърба на телефона е изписан модела му - N920F.
Цитирай

В Download няма как да се промени да пише друг модел. Искам да знам рутнат ли си и имаш ли къстъм рековъри или си ти е стоковото?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай


(2017-04-15, 15:05:54)maripic написа:  Малее вчера си брикнах тела и цяла нощ го инсталирах на ново!Опитах се да го рутна,нооо ФАЛ!!!
Замръзна на логото и нито иско да се изключи,нито се включва!Сложих 7 и си го ъпдейтнах, но как да го рутна!??
Моля @ rado_8 за компетентен отговор!

сложих този!


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy s24Ultra5G 1TB
Цитирай

@maripic, версията на телефона ти G935FD ли е? И защо не си изтеглиш от sammobile някой ROM, а теглиш от сайтове, който един Бог знае..

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай

(2017-04-15, 16:06:58)Dakata87 написа:  @maripic, версията на телефона ти G935FD ли е? И защо не си изтеглиш от sammobile някой ROM, а теглиш от сайтове, който един Бог знае..

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Да G935FD е! Неможах да се регна в сайта!Може ли да се рутне!?

Samsung Galaxy s24Ultra5G 1TB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)