Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Инсталиране на оригинален/заводски/стоков софтуер на всички Samsung

(2020-07-06, 19:52:06)Compare написа:  Каква е грешката която ти дава с Odin-a?
Пробвали с някой друга версия на Odin?
Samsung SIM unlocked ?

Това ми изписва, когато натисна старт.
<ID:0/004> Odin engine v(ID:3.1401)..
<ID:0/004> File analysis..
<ID:0/004> skip file list for home binary
<ID:0/004> quest.fv
<ID:0/004> persist.img.ext4
<ID:0/004> userdata.img.ext4
<ID:0/004> carrier.img.ext4
<ID:0/004> dqmdbg.img.ext4
<ID:0/004> Home Binary Download
<ID:0/004> Total Binary size: 7058 M
<ID:0/004> SetupConnection..
<ID:0/004> Initialzation..
<ID:0/004> FAIL! SHA256 is invalid
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

Ще си чакам ъпдейт за 970u

...и в гугъл излиза, че трябва да се изтегли друг odin за да стане работата...

...и успях да ъпдейтна, има някаква пачната версия на один, която трябва да се изтегли при появата на тази грешка.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
[-] 1 потребител изказва благодарност на MapTo_D за това мнение:
  • Compare
Цитирай
Аксесоари

Здравейте,
не мога да вкарам samsung s 20+ в download mode.Влизам в recovery mode и после натискам reboot to bootloader екрана става черен и с ярко червени букви горе вдясно пише "ntering fastboot mod".
Не знам има ли значение но върнах заводските настройки с израелска сим карта,и сега се опитвам да кача последния firmware.

Оправих се,благодаря.
Цитирай

Здравейте, опитвам се да флашна стоков ром на s8 през один файловете са заредени и флашнати успешно - PASS! Отметнати са Auto reboot и F.reset time. Рестартира се и остана на логото Samsung и мигащ лед индикатор 20мин, но нищо повече от това. Моля за съдействие....
AP VERSION G950FXXSBDTJ1
CSC VERSION G950FOXMBDTJ1
ANDROID VER Pie(Android 9)
BIT (BINARY/U) B
CSC
BUILD DATE 20201012103903
ADD DATE 2020-10-31 10:03:01
SIZE 3.85 GB
Това са файловете за моя S8 G950F

Оправих се, избрал съм файл HOME_CSC без да искам.....

S20FE SD
Цитирай

Здравейте, от къде да изтегля последната версия на Андроид 10 за Самсунг А71 A715FXXU3ATK1 ? Трябва ми, защото ако Андроид 11 не ми хареса да мога да си върна 10-ката. От https://www.sammobile.com не става, или поне аз не успях да го "дръпна" от там.
Цитирай

(2021-02-24, 09:13:54)krasiman написа:  Здравейте, от къде да изтегля последната версия на Андроид 10 за Самсунг А71 A715FXXU3ATK1 ? Трябва ми, защото ако Андроид 11 не ми хареса да мога да си върна 10-ката. От https://www.sammobile.com не става, или поне аз не успях да го "дръпна" от там.


https://www.sammobile.com/samsung/galaxy...K1/995725/
Трябва безплатна регистрация.

или с Frija SM-A717F BGL

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 2 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • krasiman, petio1986
Цитирай

Здравейте! Бихте ли ми казали коя версия на Адроид 11 от тези на снимката да изтегля за Samsung J7 (2016)?

Вероятно греша. Бихте ли ми дали линкове към всичко необходимо за инсталиране на Андроид 11? Благодаря!


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

(2021-08-10, 21:43:18)petio1986 написа:  Здравейте! Бихте ли ми казали коя версия на Адроид 11 от тези на снимката да изтегля за Samsung J7 (2016)?

Вероятно греша. Бихте ли ми дали линкове към всичко необходимо за инсталиране на Андроид 11? Благодаря!

Samsung J7 (2016) - SM-J710F е от преди 5 години, последната официална Andorid версия е 8.1.0

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

Здравейте имам телефон samsung galaxy s21 plus който е закупен от емаг и е с румънски ром поради което нямам 5g.Въпроса ми е ако му сложа BGL губи ли се гаранцията ?
Цитирай

Не се губи гаранцията.
Цитирай

Благодаря.
Цитирай

(2021-10-23, 21:45:07)blade1980 написа:  Благодаря.

Само гледай Firmware-то да е директно смъкнат от сайта на https://www.sammobile.com/
да не останеш някой път разочарован.В смисъл да флашнеш някой Custom Firmware което да се го писали като оригинално 1:1.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Да благодаря от там го изтеглих.

Здравейте отново инсталирах BGL всичко мина нормално но продължавам да нямам 5G дали е от плана на който съм или е от това че пише версия на софтуера на доставчика на услуги SAOMC_SM996B_OXM_ROM_RR_009ROM/ROM,ROM/EUX/ROM ?
Цитирай

Най-добре попитай при оператора.
Цитирай

Здравейте, вчера направих опит за сменя CSC кода, свалих необходимия софтуер, като при първия опит флашнах HOME_CSC с идеята да не инсталирам всичко отново, но ми остана стария CSC код. След това флашнах всичко пак и устройството се ресетна. Когато влязох забелязах, че пак няма промяна в кода. Причината за да сменя CSC е защото устройството е закупено от А1 Австрия, съответно получавам с доста голямо забавяне ъпдейтите. Свалих софтуер за Германия, който е успешно флашнат, но в момента се визуализира това "Версия на софтуера на доставчика на услуги" SAOMC_SM-780G_OXM_MOB_RR_0008
MOB/MOB,MOB/EUX/MOB"

Питам се каква може да е причината за това нещо, дали ще получавам ъпдейти и дали не трябваше да извадя сим картата, която е на А1 България и може би това е причината?

Благодаря предварително Smile

S20FE SD
Цитирай

Ако ROM-а който си флашнал съдържа MULTI CSC, телефона след първоначално стартиране ще си избере CSC според сим картата. Така беше поне до преди 1-2 години. Скоро не съм префлашвал, но мисля, че все още е така. Щом имаш сим карта на А1 България най добре виж кой е последния ROM за твоя модел с CSC  BGL ( най вегоятно ще е ROM с MULTI CSC) и сложи него с Один.
Кажи точния модел на Самсунг.

1916 
Цитирай

Флашнах днес това >
Product code BGL
PDA G780GXXU3AUI3
CSC G780GOXM3AUI2
Сим картата беше извадена, пълен ресет, според мен всички съдържат MULTI CSC "OXM" и няма как да се промени на BGL.
Устройството е S20FE SM-G780G/DS

S20FE SD
Цитирай

Има някои ROM-ове които съдържат едно CSC, но те са за оператори като Vodafone и други.
В горния пост си писал, че си флашнал последния фигм за S20 FE. Пробвай връщане на фабрични настройки и стартиране на телефона с бг картата на А1 в него.

1916 
Цитирай

Преди опита с BGL опитах с DBT, след инсталацията се ресетна и има поставена сим карта А1 България, остана си MOB, което е А1 Австрия. По тази причина реших да опитам без сим карта и да флашна BGL, но MOB си остана. Не ми е проблем, но се чудя дали ще плучавам ъпдейти, защото към днешна дата за MOB все още не е излязъл ъпдейт за м.Октомври.

S20FE SD
Цитирай

Няма да получаваш ъпдейти, ако имаш инсталиран ROM, който не съдържа текущото CSC. В случая си с PDA G780GXXU3AUI3 и ако той не включва австрийския MOB би трябвало да не получаваш ъпдейти.

1916 
Цитирай

Проследих ги хронологично и винаги вървят еднакво, т.е предишния BGL e
PDA
G780GXXU3AUH5
CSC
G780GOXM3AUH3

Австрийския е който е и текущ
PDA
G780GXXU3AUH5
CSC
G780GOXM3AUH3

Или иначе казано BGL e една версия напред спрямо MOB и просто не ми се чакаше А1 Австрия да се наканят да обновят до последна версия.

S20FE SD
Цитирай

Значи въпросния фърм е MULTI CSC и съдържа BGL и MOB. Ъпдейтите се пускат по региони/оператори. В такъв случай би трябвало да си получаваш ъпдейти, когато Самсунг пуснат за съответния регион по CSC.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • martin_varbanov
Цитирай

Къде да търся проблема ако Уиндоуса(Уин 10) не вижда телефона изобщо като у-во (S6 Edge+) съответно не мога да му кача РОМ със Один. Преди 4-5 години съм го правил, но сега не го виждам. Имам драйвърите за Самсунг.

Samsung Galaxy S10 Edge Plus
Цитирай

Като ги свържеш с кабела даваш ли разрешение от телефона?
Другото за което се сещам е да не си с правилните драйвери. За по сигурно инсталирай Smart Switch на лаптопа. Той съдържа нужните драйвери за връзка.
Може и кабела да не е наред, пробвай с друг.

1916 
Цитирай

Забравих да кажа, че след това се опитах да флашна един ром, който беше на телефона, но не стана и в крайна сметка в момента имам само Download mode Smile Но преди това беше същото. Реално в момента няма операционна система. Кабели пробвах поне 5. Ще пробвам със Smart Switch.
Благодаря

Samsung Galaxy S10 Edge Plus
Цитирай

Здравейте!!! Темата отдавна е замряла, но имам голям зор с едно Galaxy s7. Искам да го даунгрейдна от андроид 8 на андроид 7, но не става и не става. Всеки път faild или  замръзва на nand write start. Местих кабела на други usb, пробвах на друг компютър, изпробвах поне 10 версии на Odin, накрая дори сложих windos 7   на отделен хард и пак НЕ ЩЕ.Моля за съвет...съгласен съм да изпробвам всичко.

xiaomi 13
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)