Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Инсталиране на оригинален/заводски/стоков софтуер на всички Samsung
#51

Снимай ги тези грешки.

D_coffee
Цитирай
Аксесоари
#52

Пробвай така >> Намаляне на звука + Увеличаване на звука + Power , ако не стане заедно с тях и Home задръж.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#53

Благодаря за отговора отново, но и с PIT файл ми даде грешка и нищо не се получи. Не му е било писано явно Smile
Цитирай
#54

Ники в кой град си? Ако си около мен, кажи за да ги пуснем в дънлоуд с джиг.
Цитирай
#55

Този начин ми помогна - http://4pda.ru/forum/index.php?s=&showto...p=15365572.

П.п. не видях последното мнение, точно споменатия начин JIG ми помогна, поялник, променливо съпротивление към микро usb и след тази процедура влезе в download mode и веднага през odin.
Цитирай
#56

С JIG ли? Какво точно направи?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#57

Да! Малко със закъснение пиша (телефон).
Цитирай
#58

Искам да ви попитам това инсталиране на стоков софтуер оправя ли проблема със software update? Тоест когато се качи този оригинален софтуер телефона ще може ли да проверява за официални ъпдейти без да дава грешка от сорта на Unable to update software. A network or server error occurred. Try again later or go to Samsung Kies on your PC to update...
Цитирай
#59

Флашваш стоков ром, правиш фактори ресет и вече няма да имаш проблем с актуализациите. Smile

D_coffee
Цитирай
#60

Здравейте колеги! От снощи се мъча с един SAMSUNG GALAXY MINI GT-S5570  и не мога да го флшна. Дръпнах почти всички версии на ODIN, няколко ROM-a, драйвъри имам и неще и неще. Бихте ли ударили едно рамо. Като заредя файла в ODIN и свържа телефона, който е в Downloading... режим и ми излиза това.

<ID:0/013> Added!!
<OSM> Enter CS for MD5..
<OSM> Binary Check MD5.. Do not unplug the cable..
<OSM> Please wait..
<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
<OSM> Leave CS..
<ID:0/013> Odin engine v(ID:3.1100)..
<ID:0/013> File analysis..
<ID:0/013> SetupConnection..

и стои така и телефона е с роботчето в жълтия триъгълник.

Целта на флашването е са сложа ROM с българско меню.

LENOVO K910 VIBE Z 2GB/16GB--> LENOVO K3 Note 2GB/16GB--> LENOVO VIBE P1 PRO 3GB/16GB-- LENOVO VIBE P2 4GB/64GB ROM-->SAMSUNG GALAXY S8+  4GB/64GB--> HUAWEI P40 PRO 
Цитирай
#61

GT-S5570

Здравей колега, не можеш както повечето Samsung да го преинсталираш. Сваляш 2.3.6_GT-S5570_S5570XWKTN многофайлов . Това е андроид 2.3.6 и няма клавиатура след инсталацията. Не ти пречи да му свалиш едно апк на някоя клавиатура от маркета и да я инсталираш ръчно с файловия мениджър на телефона. Ако не си намериш пиши ще ти дам  Smile

Country: TNL Netherlands
https://yadi.sk/d/7kFvuMOCEUTR8

В него ще намериш тези файлове

[Изображение: image.png]


После сваляш Odin_Multi_Downloader_v4.38.rar прикачен в поста в него ще намериш OPS файла


[Изображение: image.png]


Отваряш Один и зареждаш както е на снимката и изчакваш задължително PASS в Один преди да изключиш телефона от компютъра.


[Изображение: image.png]

[Изображение: image.png]

[Изображение: image.png]


Ако след това не ти харесва софтуера можеш вече от http://www.sammobile.com/firmwares/database/GT-S5570/ да си изтеглиш друг 2.3.6 еднофайлов и правиш следната гимнастика

[Изображение: image.png]


Прикачени файлове
.rar Odin_Multi_Downloader_v4.38.rar Размер: 174.73 KB  Сваляния: 10

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#62

Оказа се, че телефона е кодиран и иска код за мрежата. Телефона е на Orange. Има ли начин за отключване без да ходи до сервиза. Благодаря!

LENOVO K910 VIBE Z 2GB/16GB--> LENOVO K3 Note 2GB/16GB--> LENOVO VIBE P1 PRO 3GB/16GB-- LENOVO VIBE P2 4GB/64GB ROM-->SAMSUNG GALAXY S8+  4GB/64GB--> HUAWEI P40 PRO 
Цитирай
#63

Защо чак сега ти виждам питането .. както и да е Smile Ето как да си отключиш S5570 само като го рутнеш и задължително Busy Box правилно инсталиран. Ако нещо не разбираш отвори тема и ще ти отговоря Smile >> http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1335548
Или с приложение >> https://play.google.com/store/apps/detai...lock&hl=bg

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#64

Здравей колеги, относно https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1245912 , дали ще доведе до отпадане на гаранция на телефона и дали има нещо общо този проблем и с алармата.
Не съм запознат с Один и чекването на Phone Bootloader Update. Има ли някъде описано кое как е или да ходя на сервиз.Ще съм благодарен ако някой сподели как сам да се справя с проблема.
Цитирай
#65

Колега линка в поста ти не беше правилен и го поправих.
Ами телефоните не са минавали през Один, а сте си ги актуализирали по ОТА. Проблемите ще свършат като си свалиш Один 3.10 и заредиш същия софтуер с който си в момента чекваш Phone Bootloader Update и после задължително ресет. Гаранцията си я запазвате, защото не правиш нищо нелегално, а просто си преинсталирате телефоните правилно  Smile





[Изображение: image.png]

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#66

Мерси за отговора. По прочетох малко темата, и горе долу ми стана ясно работата с "один". Само не схванах ресет от къде да се даде.
Цитирай
#67

След Один телефона ще ти стартира нормално. Или от настройките правиш ресет или от рековъри в първи пост на темата е описано даже и видео има. Копирай си важните неща на компютъра защото ще изгубиш всичко.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#68

Да кажа как протекоха нещата. Свалих Один 3,10 малко преди да прочета темата и не забелязах автора какво е написал а именно.

" Внимание!

Не теглете Один от този сайт ще си развалите устройството завинаги! >> http://odin.website/"


Но както и да е... свалих и ......tar.md5 файла заредих го в Один в секция АР, свързах телефона с компютъра разпозна го Smile дадох старт до изписването "PASS!" и в message <OSM> All threads completed. (succeed 1 / failed 0).
Телефона се рестна и започна да си качва неговите работи( нещо от сорта 0 до 128). Всичко приключи и това което забелязах, че вече в календара ми изписва рождениците. След това дадох  wipe data factory reset и всичко започна да се качва на ново, след приключване на инсталацията телефона ми поиска да се ъптейтне, разреших му и тогава файловете не бяха от 0 до 128, а до 130.
В обобщение, така ли трябваха да протекат нещата и какви са последствията, че съм свалил Один от точно този сайт?
Цитирай
#69

Ами като гледам си изкарал късмет. А бутлоудъра чекна ли в Один?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#70

(2016-02-24, 09:24:35)rado__8 написа:  Ами като гледам си изкарал късмет. А бутлоудъра чекна ли в Один?
За tar.md5 файла ли питаш? Изчаках го да се зареди (качи ) в АР не знам как се казва и тогава включох кабела към телефона.

Опс за отметка питаш, май не съм дал.
Цитирай
#71

popaay  Виж сега цялата работа беше да си инсталираш бутлоудъра за твоя софтуер. Ще трябва пак да го преинсталираш и пак да направиш ресет. Свали Odin 3.10 от прикачените файлове от първи пост на тази тема в която сме в момента.

[Изображение: image.png]

После зареждаш както е на снимката без никаква разлика, едно само да не е същото е лошо. Ако нещо не е наред питай първо преди да натиснеш START


[Изображение: image.png]

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#72

Один ми е отворен на компа от снощи и като се прибера ще разбера дали има отметка на бутлоудъра.
Ако няма отметка какви са пораженията, които съм направил? Сещам се че влизах в настройки и чуках там нещо 6 7 пъти за да се отвори допълнително меню, за да дам на юсби-то да качва софтуер.
Цитирай
#73

Не ме слушаш...забрави твоя Один. Свали този който ти казвам , влизаш в Download Mode натискаш веднъж Увеличаване на звука за да влезеш ... включваш телефона в компютъра и гледаш последната снимка която ти качих в горния пост.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#74

Разбрах те. Довечера ще пиша , какво съм направил. Благодаря много за отделеното вниманието.

Свалил съм Один от първата страница, но ми  дава порт СОМ4
[Изображение: Untitled6yyAIci_thumb.jpg]
Цитирай
#75

Това няма значение кой порт е. Важното да светне, че е разпознат.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)