Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 4.38
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Yi Sports Camera - бърз unboxing и първи впечатления
#76

За да го подкарам .. правя си файл autoexec.ash. Слагам го в руут-а на картата и работи Smile

Като гледам има настройки на изображението .. а някъде излизат ли опции за промяна в самият софтуер ...

И какъв е този 14 scene mode ??

Smile

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
Цитирай
Аксесоари
#77

Здравейте, 

Проявявам интерес към камерата, моля изкажете вашето мнение струва ли си, доволни ли сте от нея? Прочетох, че има проблеми със фокусирането и доста други неприятни бъгове.

Asus MeMo Pad HD 7 (Green) - JB 4.2.2 root, Huawei Honor 8.
Цитирай
#78

tedo96, май малко си се попрестарал с тоя скрипт Smile
Сигурен ли си, че не са за гопро 4 тия неща? Smile аз не съм сигурен, че всички тия команди се поддържат от A7LS 
Я дай да видим логовете дали правилно се инициализира тоя скрипт без грешки при стартъпа

rijiq, в апп-а няма да видиш абсолютно нищо от тия неща като настройка! 

miron4o, вземай смело и няма да съжаляваш Wink
Цитирай
#79

Привет и от мен от скоро и в моите ръце се подмята едно Xiaomi yi.
Като цяло от доста време проучвах нещата с аналог на Hero3 и в крайна сметка мисля, че направих най-добрия избор! 

Първоначално мислех че нямам проблем с фокуса на камерата, но май всъщност има. Ще кача снимки по късно да изкажете мнение.

При запис на видео в кейс има лек цикличен шум дори и без вкл. WiFi това пак ли се дължи на НЕ изолацията на антената под предния панел?
След ъпдейт на послефния firmware с каква резолюция и fps снимате видео 30 или 60?

Имате ли представа дали монопод за GoPro ще пасне на кейса за 60m дълбочина?

Какъв стандарт използвате PAL или NTSC? До колкото разбрах NTSC се използва предимно в USA а PAL в по голямата част от Европа?

Ще се радвам някой да отговори на тези мои въпроси. Аз прочетох доста полезна информация до момента от тази тема и благодаря на всички допринесли!
Цитирай
#80

(2015-08-04, 21:14:05)dika написа:  tedo96, май малко си се попрестарал с тоя скрипт Smile
Сигурен ли си, че не са за гопро 4 тия неща? Smile аз не съм сигурен, че всички тия команди се поддържат от A7LS 
Я дай да видим логовете дали правилно се инициализира тоя скрипт без грешки при стартъпа

rijiq, в апп-а няма да видиш абсолютно нищо от тия неща като настройка! 

miron4o, вземай смело и няма да съжаляваш Wink

Как може да се достъпи до логовете на камерата? Отделните параметри съм ги взимал на готово от различни форуми, в които съм чел. Мен лично ме интересуваше главно:
Код:
#sharpness
t is2 -shp mode 0
t is2 -shp fir 46000 0 0 0 0 0 0
t is2 -shp max_change 5 5
#without battery
t app linux_usb enable
и работи.
Цитирай
#81

Здравейте отново. 

Днес взех решението да отворя Yi и да фиксна каквото мога. 
Първоначално доста трудно отворих предния панел но за щастие на края се отвори макар и с леки следи от намеса по ръба.
Лепилото с което беше залепена лещата беше също предизвикателство да се премахне, но и там постигнах успех след 15 ръчкане..
След което последва наместване на фокуса и бърз тест. Оказа се, че наистина е била извън фокус.

В последствие реших че като съм стигнал до тук ще оправя и приглушения звук и развих 4-те винтчета за да извадя платката от пластмасовият гръб. Излезе сравнително лесно.
Махнах черният плат и на негово място изрязах тънко парче дунапрен от гъба за миене което поставих на негово място с цел да не влиза прах и мръсотия в последствие.

В този момент се сетих че не съм извадил батерията и ми стана зле до такава степен че щях да ревна!! Помислих че вече съм я прецакал, но продължих да я сглабям обратно. 
Изпитах известни проблеми по наместване на shutter button-a но му намерих цаката (първо се намества той послед платката т.е тя влиза от горе на долу. 
Още преди да съм завил болтчетата реших да видя дали наистина не съм я изгорил. Цъкнах бутона чу се звух и леко междукане от on/off бутона и до там... 
Викам си КРАЙ - прецаках я много съм ТЪЪЪЪЪП Sad(( 

Капнах малко горещ силикон на лещата за да я фиксирам и завих 4те болтчета обратно. Сложих предния панел и реших да пробвам още един път да я пусна.
ИИИИИИ ТРЪГНААААА!!! 

Отдъхнах си и се зарадвах много че не съм я прецакал. Доволен съм от свръшеното макар и да бях на нокти през цялото време дали ще я оправя без да я счупя. 
Ето и две сники от преди и след фикса:

Извън фокус: https://www.dropbox.com/home/New%20folde...XJ0132.jpg

На Фокус: https://www.dropbox.com/home/New%20folde...XJ0142.jpg
Цитирай
#82

(2015-08-06, 13:03:43)momko написа:  Здравейте отново. 

Днес взех решението да отворя Yi и да фиксна каквото мога. 
Първоначално доста трудно отворих предния панел но за щастие на края се отвори макар и с леки следи от намеса по ръба.
Лепилото с което беше залепена лещата беше също предизвикателство да се премахне, но и там постигнах успех след 15 ръчкане..
След което последва наместване на фокуса и бърз тест. Оказа се, че наистина е била извън фокус.

В последствие реших че като съм стигнал до тук ще оправя и приглушения звук и развих 4-те винтчета за да извадя платката от пластмасовият гръб. Излезе сравнително лесно.
Махнах черният плат и на негово място изрязах тънко парче дунапрен от гъба за миене което поставих на негово място с цел да не влиза прах и мръсотия в последствие.

В този момент се сетих че не съм извадил батерията и ми стана зле до такава степен че щях да ревна!! Помислих че вече съм я прецакал, но продължих да я сглабям обратно. 
Изпитах известни проблеми по наместване на shutter button-a но му намерих цаката (първо се намества той послед платката т.е тя влиза от горе на долу. 
Още преди да съм завил болтчетата реших да видя дали наистина не съм я изгорил. Цъкнах бутона чу се звух и леко междукане от on/off бутона и до там... 
Викам си КРАЙ - прецаках я много съм ТЪЪЪЪЪП Sad(( 

Капнах малко горещ силикон на лещата за да я фиксирам и завих 4те болтчета обратно. Сложих предния панел и реших да пробвам още един път да я пусна.
ИИИИИИ ТРЪГНААААА!!! 

Отдъхнах си и се зарадвах много че не съм я прецакал. Доволен съм от свръшеното макар и да бях на нокти през цялото време дали ще я оправя без да я счупя. 
Ето и две сники от преди и след фикса:

Извън фокус: https://www.dropbox.com/home/New%20folde...XJ0132.jpg

На Фокус: https://www.dropbox.com/home/New%20folde...XJ0142.jpg

Здрасти, линковете които си дал не се отварят, защото не са публични, а сочат към личната ти директория в дропбокс. Преди време и аз е свърших тази работа, но не съм напълно сигурен дали съм я наместил както трябва и дали сега е окей фокуса. И аз ще кача снимка по-късно.
Цитирай
#83

Извън Фокус: https://www.dropbox.com/s/703an197t9tjg7...2.jpg?dl=0

На фокус: https://www.dropbox.com/s/4oywr6etodheqy...2.jpg?dl=0

Сега успяваш ли да ги видиш?
Цитирай
#84

momko, разликата е огромна! Виж блока отсреща колко отсечено се вижда след промяната. Супер! Аз лично след корекцията не съм лепил отново обективчето и сега с малко повече сръчност може да се върти без да се отваря Wink

tedo96, правиш си ssh към камерата и се вихриш...вар лог месиджис....и тн Wink
Цитирай
#85

Обаче близката дясна част на блока вече се размива.
Цитирай
#86

Да, предния план не е на фокус сега. Виж цветето.
Цитирай
#87

Според мен е променено само фокусното разстояние на камерата - преди е било с една стойност, сега е с друга. Обекти които преди са били на фокус сега излизат от него и обратното. Затова идеалният вариант е фокусът да е някъде по средата, за да може повече елементи от близкия или далечния план да са фокусирани, няма как всичко да е на идеален фокус с този обектив. То това е един от нерешимите проблеми на мобилните камери - фокуса им е винаги някъде - нямаш контрол върху него. Не говоря за различните специални или макро режими в смартфоните.
Цитирай
#88

Понеже съм фотограф .. да ви обясня защо се получава размазване и в двата случая Smile

Основата е в блендата. В случаят с нашите камери тя е F2.8 . F2.8 е много отворена бленда, а F11(примерно) много затворена. 
Колкото е по-отворена блендата, толкова фокусното разстояние е по-късо (обектите които виждате на фокус са по-малко в дълбочина), а при F11 е много по-голяма и се получават по-дълбоки кадри. 
Ето тук можете да видите схема на обясненото Smile

Следователно .. след като се завърти обектива Вие променяте разстоянието ОТ което фокусира камерата а не и дълбочината на фокуса. За това елементите които се виждат при стоковият фокус не се виждат на фокус след промяната Wink

Доколкото четох (вече не помня къде) стоковото фокусно разстояние е от 30см до към 1.2м , а след корекцията фокусира от метър и нещо ( зависи колко всеки индивидуално е завъртял обектива) до 2м и нещо ... което пак зависи от ъгъла на завъртане.


Извинявам се ако съм писал малко хаотично, но се надявам да разберете защо се получават разликите  Storstark

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
Цитирай
#89

Вчера снимах на един рожден ден и съм доволен от фокуса било то на близки или далечни обекти. За сега го оставям така. 
Правих и клип на минимална светлина (т.е вечерта като ми светеха със светкавицата от телефон) и съм доста доволен от способностите които има Yi-то 


Ето ви един Timelapse от днес: https://www.youtube.com/watch?v=H9sak3OYa7A

По време на записа на timelapse видеото, камерата беше със включен WiFi (просто забравих да го изкл..) За 35 мин. батерията падна със точно 50%
Камерата се беше напекла доста след като я извадих. Издържа и този тест. Smile
Цитирай
#90

Някаква идея как може да се спре записването на звук при видео?
Цитирай
#91

Снимах клип на 240p и през плеара на телефона го има slow motion ефекта но като го сваля на компа си върви като нормален клип. Това би трябвало да е от плеара предполагам. Вие какъв използвате?
Цитирай
#92

И аз се сблъсках с този проблем преди време! Пробвах с всички плейъри които имам на седмицата: Splash PRO HD Player, KMPlayer, PowerDVD, ArcSoft TotalMedia Theatre, Quicktime player, Media Player Classic Home Cinema и с нито един не стана. Някои го плейваха като нормален клип, други забиваха, трети сечаха кадрите яко - абе с две думи тотал шит. Това се отнася и за 120 и за 240fps режими на камерата. Освен това качен в тубата клип също се плейва по нормален начин. Това ме навежда на мисълта че тези режими или са малко измислени и са кодирани по някакъв крив начин и могат да се възпроизвеждат като такива само през някакъв техен софтуеър макар че аз и през телефона не успях, или имат значение параметрите на видеокартата и процесора. Друг проблем с който се сблъсках е, че не се плейват FullHD 60fps клиповете на Smart TV-то който си плейва всичко по принцип и не мога да разбера дали е от телевизора или пак от няква куца компресия на видеото или аудиото.
Цитирай
#93

Би трябвало да има начин тъй като в дескрипцията на файла пише че 240fps просто не го плейва по начина по който трябва. Още повече в youtube гледах дозина клипове в този режим и там са както трябва.

Има само още един mode който не съм разгадал . Става въпрос за sight mode иконката е едно око и е във видео секцията на main screen-a в app-a. Някой би ли дал пояснение за какво е?
Цитирай
#94

И аз съм изгледал една дузина клипчета ама те може да са претърпели софтуерна обработка преди да бъдат качени.. Със сигурност има нещо, но не съм го разбрал още.
Цитирай
#95

Много ясно, че ще ти трябва софтуерна обработка! Иначе ще се мъчи да си го плейва като нормално видео и ще ти сече, защото ти е кофти карта/памет/софт и тн. Най-лесният начин е да го едитнеш или с Windows Movie Maker или Go pro studio Wink
Цитирай
#96

(2015-08-08, 14:20:14)dika написа:  Много ясно, че ще ти трябва софтуерна обработка! Иначе ще се мъчи да си го плейва като нормално видео и ще ти сече, защото ти е кофти карта/памет/софт и тн. Най-лесният начин е да го едитнеш или с Windows Movie Maker или Go pro studio Wink

Мерси за пояснението пич! Заредих го в Movie Maker и го забавих дори повече от колкото очаквах че ще може! След експорт всичко е както трябва.
 Да имаш идея дали има опция в W.MovieMaker за reverse video? Търсих по менютата но нищо не открих..
Цитирай
#97

Честно казано не съм имал време да се заигравам с Movie Maker-а...доста ми е прост и ми убива желанието Smile
При забавянето, за да се получи хубав ефект, имай предвид че трябва все пак да останат по 24 кадъра в секунда. Ако си снимал видео на 240 кадъра, можеш да го забавиш 10 пъти, не повече! При 120 кадъра, забавяш до 5 пъти! Иначе видеото ще ти е насечено и става доста грозно Wink
Цитирай
#98

Аз ползвам Adobe Premiere Pro и Sony Vegas.


Има много клипчета в YouTube как се обработват и правят клипчета. А крайният ефект е перфектен Smile

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
Цитирай
#99

rijiq, дай и на нас клипчета Smile Аз отдавна съм го качил Premier Pro-то....ама за едното слоу моушън ....голям разправия си е Smile
Едит; дай да видим и крайния ефект Smile
Цитирай

Е чак пък краен ефект Tooth .. 
Не съм си играл много тук в офиса.. ама тези експериментчета с един колега направихме Smile  

http://dox.bg/files/dw?a=ba046fe4ac

http://dox.bg/files/dw?a=62ce6250a3
                                                                ... сори ама в момента по друг начин не мога да ги кача


... не съм направил някое клипче .. да ме впечатли и да се заиграя .... все още  Crazy  ........ ама като направя нещо добро ... ще споделя Smile

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)